Сутиенът – приятел или враг?

  • 48 342
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Но не виждам защо при хубав бюст трябва да го стягаш.

Сутиените не служат за стягане, а за да държат нещата на местата им и в оптимална форма за максимално дълго време.

# 16
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Мери, разбира се, че идва момент в който няма накъде. Освен ако не си прибегнал до естетичната хирургия. Но не виждам защо при хубав бюст трябва да го стягаш. Аз бях порицана, че съм без сутиен на снимка правена навън. Наистина не обичам нещо да ми стяга.
А, не казвам това. Затова казах рано или късно. За една нераждала девойка може да не се налага, зависи. Не знам кое и какво е предизвикало възмущението ти, но ако смяташ, че бюста ти е хубав, не виждам какво ти пука от това кой какво казал или рекъл.
Въпреки че има и нераждали с...ами неестетични гърди. Embarassed Чек е права, снимки да се онагледи, тогава може да се коментира по-точно.
Но не виждам защо при хубав бюст трябва да го стягаш.

Сутиените не служат за стягане, а за да държат нещата на местата им и в оптимална форма за максимално дълго време.
Къде беше преди 20+ години да ми го кажеш..... ooooh!

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 16:06 от Merri_An

# 17
  • Мнения: 9 493
Но не виждам защо при хубав бюст трябва да го стягаш.

Сутиените не служат за стягане, а за да държат нещата на местата им и в оптимална форма за максимално дълго време.

Ок ама аз не се чуствам комфортно в тях. За мен лично си е стягане  Peace

# 18
  • Мнения: 4 690
Вкъщи определено ми е враг, още от варатата започвам да се събличам. Мразя всякакви ластици, железа и подобни да ми стягат. Особено в тези жеги съм фен на минимализма.
Принципно размерът и формата на гърдите ми позволяват да ходя без сутиен, понякога го правя понеже имам един-два топа(тип бюстие), които не изискват нужда. Като изключа тези случаи, съм със сутиен, понеже малко или много гравитацията не прощава.
Не съм от хората, които се взират в другите и цъкат възмутено , и стига гърдите да не са наврени в лицето ми в своеобразен опит за кърмене, всеки да си ходи така, както иска. Обаче в работна/официална среда съм на мнение, че е задължителен.

# 19
  • Мнения: 13 657
Стига земното притегляне да не е засегнало гърдите на една жена би могла да си позволи да не слага.
Ноооо, без значение от възраст, ако " молива не пада" т.е. увиснали са е хубаво да се ползва.Това е мнението ми.
От втория тип съм, не нося само, когато спя.
Не си позволявам да коментирам личния избор на никоя жена.

# 20
  • Мнения: 4 841
Ок ама аз не се чуствам комфортно в тях. За мен лично си е стягане  Peace

А според мен просто трябва да се намери подходящата форма и размер, които да пасват възможно най-добре на съответния човек. Два различни модела, макар и в един и същи размер, и на една и съща фирма-производител, могат да ти докарат абсолютно крайни усещания - от съвършен комфорт, до ужасно "сковаване"  Peace
Както казах, мен сутиени с банели, твърди чашки, подплънки, тънки презрамки и т.н. могат да ме докарат направо до лудост, чувствам се като звяр в клетка, и само се подръпвам оттук-оттам...
Откакто си намерих "моите" модели, нямам такива проблеми, купувам си едно и също, и така.

# 21
  • Мнения: 15 100
Единственият път, когато съм била навън без сутиен, роклята просто не позволяваше наличие на такъв.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 16:25 от Sunny29

# 22
  • Мнения: 9 493
Съни,  аз мисля, че можеш и по-честичко да си позволяваш.

# 23
  • Мнения: 10 547
В общи линии ми пука кой как се разхожда, но не аплодирам изборът да се вей свободно цица, ако и да е стегната, млада и напращяла.

# 24
  • Мнения: 12 473
Лятото-винаги, когато мога - без. Да са живи и здрави лепенките за зърна..))
На спорт-винаги със спортен.
В осталото време-зависи от облеклото.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 644
Аз съм с "пришки"  Mr. Green и мога без сутиен да се развявам, но не обичам да виждам очертани зърна.
Нито моите, нито на другите.

Сутиенът ми е приятел, защото оптически прави фигурата ми по-съразмерна и доближава обиколката на таза до обиколката на бюста.

Гоним 90-60-90  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 11 257
Има размери, които просто не позволяват веене Grinning

# 27
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Една приятелка с пришки си купува само сутиени със силиконови подплънки, по две. Grinning
защото оптически прави фигурата ми по-съразмерна и доближава обиколката на таза до обиколката на бюста.


- със същия аргумент.

# 28
  • Мнения: 1 793
Ако дискомфортът е толкова голям - значи не е правилният модел или номер сутиен. Имаше някаква статистика, че към 70% от жените не носят нужния номер. Сутиенът не трябва да стиска, от него не трябва да излиза месо - отдолу, отгоре или отстрани; не се впива никъде.

Задната лента със закопчалката трябва да е разположена хоризонтално и да не се извива нагоре/надолу; презрамките трябва да са вертикално разположени, а не да се кривят наляво/надясно.

# 29
  • Мнения: 2 141
В общи линии ми пука кой как се разхожда, но не аплодирам изборът да се вей свободно цица, ако и да е стегната, млада и напращяла.
Мхм, на същото мнение съм.

Аз съм намерила подходящите размер и материя и нямам никакви проблеми, дори напротив - удобно ми е и свалям сутиен само когато спя.

Общи условия

Активация на акаунт