Мнения за Първа детска консултативна клиника?

  • 83 854
  • 604
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 19 690
Тъпото е, че няма алтернатива...

# 586
  • София
  • Мнения: 22 984
Тъпото е, че няма алтернатива...
Чак да няма. Ние си намерихме Л.Л чак в Студентски град- ходим главно за ваксини, направления, ако има нещо и звъня. Иначе, ако някой е болен обикновено в Лора в Гоце Делчев ходим. Отиваме без час, но за толкова месеци само един път сме чакали.

# 587
  • Мнения: 19 690
Аз в Лора педиатри не видях, но може и да не съм догледала. ЛЛ сигурно някъде в София ще намеря, но удобството да си запазиш час до късно вечер и/или рано сутрин едва ли. За малкия като ме размотаят за бележка по 2 пъти в месеца, щото е кихнал в клас, трябва да взимам отпуск (за да стигна до ЛЛ в нормалните им смени). Та да, нямат много алтернативи, да не кажа никакви.

# 588
  • София
  • Мнения: 22 984
Ами ние ходим в Лора при който е дежурен. Рабтоното им време е от 08.00 до 00.00. И бележки дават и болнични и всичко. Точно, за да не пътуваме много и да не висим сред болни, избираме този вариант.

# 589
  • Мнения: 19 690
Това за бележки и болнични е хубава информация, благодаря Flowers Hibiscus

# 590
  • Мнения: 109
Ами ние ходим в Лора при който е дежурен. Рабтоното им време е от 08.00 до 00.00. И бележки дават и болнични и всичко. Точно, за да не пътуваме много и да не висим сред болни, избираме този вариант.
На частно ли ходите там? Каква е цената на преглед и събота и неделя също ли има дежурен?

# 591
  • София
  • Мнения: 22 984
Всеки ден са да, 60 лв е прегледът, по 12 лв май са документите. Също сме вземали бележки, че е здрав и може да ходи на ДГ, след преглед, разбира се. На частно ходим, да. Гледаме да ходим сутрин през седмицата, че е най-спокойно.

# 592
  • Мнения: 697
Плащате само таксата, която от 01.02 вече е 56 лв. Била процент от минималната работна заплата.... Може би не знаете също, че ако имате две посещения в един ден, също таксата е само една. Например отивате на преглед вие и детето, или двете деца в един ден, плащате една такса. Аз отдавна не за идвам при ОПЛ, само при специалист, най-вече педиатри за децата.

Стана ли 56.... Като ходихме не беше ясно 100% дали ще я увеличат. Не знам, не е ли редно да има законово регулиране на тази такса, някакъв таван. Но и да има, пак ще намерят начин, ще махнат личния лекар изцяло от поликлиниката. По едно време имаш и такава ситуация май, оказахме се без личен лекар в някакъв момент за кратко поне беше Simple Smile

Silvia_sisi мерси много още веднъж, следващия път така ще пробвам:)

# 593
  • София
  • Мнения: 384
И аз ,когато е болно детето  ,записвам часове само за педиатрите.
За профилактика само при доктор Тасев.
Преди ходехме при доктор Стоева ,но тя вече е при педиатрите и не преглежда долу.
Искам да попитам знаете ли какви са цените пакети за новородено сега ?

# 594
  • Мнения: 464
Административната такса е определена като % от МРЗ. Верум здравен мениджър е фирмата, която се занимава с административното им обслужване. На техния сайт можете да видите цените, вкл. и пакетите.

# 595
  • Мнения: 2
Административната такса съвсем не е задължителна. Само трябва да кажете на регистратура, че не желаете да ползвате административно обслужване и те на момента го отбелязват при тях. Единственото неудобството след това е, че часове се записват само на място.

# 596
  • Мнения: 794
На място, в смисъл, че дори и по телефона не може? И нали уж административната такса включва и поддръжката на досието - бележки, болнични дали издават? Или по всякакъв начин ти правят живота 'весел' Simple Smile

# 597
  • Мнения: 109
Днес се наложи да ги посетим, таксата остава 46.80, били решили да не я увеличават. Миналия месец няколко пъти ми уведомяваха, че от 01.02 става 56 лв., но били решили засега таксата да остане процент от старата МРЗ.

# 598
  • Мнения: 4 028
Днес видях, че към екипа се присъединява доктор Галина Попова, детски ендокринолог.

# 599
  • Мнения: 2
На място, в смисъл, че дори и по телефона не може? И нали уж административната такса включва и поддръжката на досието - бележки, болнични дали издават? Или по всякакъв начин ти правят живота 'весел' Simple Smile

Бележки и болнични издават. Запазат и достъпа до Консенто, като пазят досието. Привидно няма разлика в отношението и медицинската услуга.

Общи условия

Активация на акаунт