Как да променя нещата?

  • 8 495
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, нова съм. Регистрирах се да питам за име за бебенцето си, но видях, че в този раздел се споделят проблеми, а при мен се появи такъв.
Обвързана съм, ще си имаме детенце и между двама ни всичко е чудесно на хартия. Единствения буреносен облак за мен са неговите родители. Родителите на приятеля ми не се познават с мен, нито моите с него, което беше по мое желание, но проблема е, че за разлика от моите неговите си позволяват коментари, които не са ми приятни. Баща му си е позволил да обижда моя, да говори по мой адрес неща, които не са ми приятни и не мога да променя, а и нямам желание. Майка му иска да ми държи лекции, а това е нещо, което ме дразни, защото за детето ми може да е баба, но на мен ми е непозната. Тези коментари ме дразнят, от непознати започват да се превръщат в неприятни за мен хора и усещам, че това изостря отношенията с приятеля ми, а не желая това. Уважавам ги, за това, че са го създали, но нищо повече.  Но ми е обидно това, че се обиждат родите ми с неща, които не са верни и са плод и на не знам аз какво.
Как мога да променя нещата към по - добро?

# 1
  • Мнения: 10 547
Е, като не се познават, от къде поводи за приказки?

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 574
В Горна Диканя всички се познават, задочно  Laughing Кой полял, кой светнал лампата, кой нахранил съседката котка, пък неговата вчера гладна стояла...  Laughing
Нещо такова ще да е.


За име за бебенцето си. Между какви имена се колебаеш?

# 3
  • Мнения: 19
Имах предвид лично.


За имена пуснах тема в подфорума и ми получих страхотни предложения, които обсъждаме.

# 4
  • Мнения: 7 325
Ами запознайте се като за начало. След това изяснете бабите и дядовците каква роля ще имат в живота ви и този на внучето си. Поставете граници и .... май това е основното. Малко като турски сериал ми звучи историята, вражди, драми, поучения, рекъл - казал....

# 5
  • Мнения: 19
Така звучи от страни, но е дразнещо. Баща му да заявява, че мрази моя само защото е бил в системата на МВР, а допреди това да е искал да се запознаят и да пият заедно и после като разбира какво работи промяна в отношението на 180 градуса. За мен е обидно това отношение и "мразене" заради едната професия. Ядосах се и защитих баща си. После се оказа, че баща му не харесвал момичета с различна от руса коса и други малки заяждания.
Тези неща ми оставят горчив привкус и просто в момента не желая да се запознавам с тях. Усещам го като неуважение към семейството ми, а щом не уважат него, значи не уважават и мен.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 00:04 от fireoxx

# 6
  • Мнения: 7 325
Свекър ти да не го друса късният пубертет?  Laughing
Ако правилно съм разбрала си бременна, при това положение не е нужно да се вкарваш в излишни филми. Седнете с прятелят ти и се разберете да не ти донася в къщи какви ги дрънкат родителите му и да се разбере с тях, че руса или не, с баща в която и да е система - ти си жена му и ако искат да са участват в живота ви трябва да се съобразяват с това.

# 7
  • Мнения: 19
Когато разбрах това за цвета на косата казах на приятеля си, че и той не е рус, но не съм го изхвърлила. Когато се прибере ще говоря отново с него на тази тема, защото наистина ми е неприятно и отделно това, че уж е в лоши отношения с майка си, а същевременно ѝ разказва всичко, което става. И това го разбирам от това, че той ми разказва реакцията на майка си от нещо, което съм му казала на него и съм казала, че е между нас двамата.

# 8
  • Мнения: 829
Защо не си искала да се запознаеш с родителите му и като цяло семействата да се познават помежду си? Вярно е, че има и неприятни хора, но дори тези да са такива, те са негово семейство.

# 9
  • Мнения: 19
В началото не исках, защото съм се парила от запознаване с родители и исках в тази да го избегна. Той сметна това за разумно и не го е правил на въпрос, никога не е настоявал или повдигал темата. Свикнахме така. Знам, че са негово семейство и именно за това търся някакво решение, странична гледна точка, вместо да го игнорирам или отхвърля тотално.

# 10
  • Мнения: 3 138
Твоят мъж голям интригант го раздава. Според мен го гложди това, че той не се познава с твоите родители и се чуди какво точно криеш. Затова те провокира, за да разбере. Помисли дали и какво точно са казали родителите му. Разумен човек би си замълчал за тези неща, дори да са казани. Заблуда е, че жените са по-големите интриганти.

# 11
  • Мнения: 47
Твоят мъж голям интригант го раздава. Според мен го гложди това, че той не се познава с твоите родители и се чуди какво точно криеш. Затова те провокира, за да разбере. Помисли дали и какво точно са казали родителите му. Разумен човек би си замълчал за тези неща, дори да са казани. Заблуда е, че жените са по-големите интриганти.

Mалко ми е чудно как така бебе  сте направили, а родителите си не познавате...как  се лети без корени?

# 12
  • Мнения: 1 772
Ненормално ми изглежда да раждаш на един мъж, а да не познаваш родителите му. Те ще бъдат важна част от живота му и от твоя също, колкото и да не ти се иска. Запознай се с техните и го представи на твоите родители. Но ми се струва, че като са почнали с простите коментари, това няма да спре. Опира и до възпитание.

# 13
  • Мнения: 2 352
Това, дето споделя с родителите си, респ. майка си е много дразнещо ако го прави не за да те ядоса, а така, по принцип. Издава, за мен, една нездрава привързаност. Иначе и аз като повечето тук бих ти казала да се изпозапознаете, щото така не върви. Никой не казва да живеете с тях, но не е нормално според мен да страните така. Не смятам че е задължително да са важна част от живота ви, но и така, да не се познавате и да се мразят дистанционно, щото едните си мислят че другите не ги искат, съответно се настройват и почват от своя страна също да не ги искат, не е приятно да са в конфликт. И вие си усложнявате живота и се вкарвате във филми, кой какво казал, кой какво рекъл, няма смисъл според мен.

# 14
  • Мнения: 6 918
Абсолютно недоумявам как искаш тези непознати да ти станат приятни, като държиш да са ти непознати.
Аз ако бях на мястото, на който и да е от родителите щеше да ми е крайно неприятно и обидно да не познавам другия родител на внучето ми. Нормално е човек ако се чувства така да възникнат някакви конфликти, дори и за нелогични неща.

Общи условия

Активация на акаунт