Как да променя нещата?

  • 8 504
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 844
Още от самото начало сте тръгнали в погрешна посока.
На първо време, запознайте се - ти с неговите, той с твоите родители. Запознайте ги и тях помежду им.
Обединете се от хубавото събитие, което ви очаква - раждането на бебе в семейството. И оставете тия махленски истории.
Ти ги обвиняваш, че са предубедени към теб и родителите ти - без да са ви виждали.
А ти не си ли била предубедена към тях по същия начин - като си отказала да се запознаеш с тях, поради предишен негативен опит с нечии родители?! Станала си жена на най-святото им, носиш детето на тяхното дете - а си ги отрязала от цялата картинка. Ако бях на тяхно място никак нямаше да ми направиш добро впечатление, меко казано. Peace

# 16
  • Мнения: 829
Момичето има вина, че отлага запознанството, нормално е на родителите да им бъде неприятно,  но колкото и неприятно да им е, не ходи на улегнали хора да плетат интриги. Що се отнася до коментирането на родителите на момичето, това е въпрос на манталитет, неприятна история.

# 17
  • Мнения: 4 569
Мъжа ти като не е на място ..
Запознайте се с двата комплекта родители и се уточнете какви сте и кой за какво се бори.

# 18
  • Мнения: 114
Щом сте рещили да ставате семейство,и още повече чакате дете е недопустимо да не се познавате с най-близките си роднини.Организирай едно мероприятие за запознаване на семействата-макар и малко късно.Поговори със съпруга си ,да не разнася клюки  и уточнете какви ще са отношенията след раждането на детето с бабите и дядовците.Не е редно да ги изключваш от живота на семейството си и особено от живота на детето.И накрая си спомни приказката за копанката/може и да не си я чела/.
Общо смисъла е .."с какъвто аршин мериш,с такъв ще ти отмерят."

# 19
  • Мнения: 10 110
Щом вече и дете е на път, не е редно нито едните, нито другите родители да интригантстват.
Добре би било те да поискат запознанство с бъдещата майка на внучето си.
Пък щом авторката е решила на първо време да няма вземане, даване с родители, защо изобщо се дразни?
В случая не можем да знаем кой колко е виновен, тъй като сме запознати само с една гледна точка.

# 20
  • Мнения: X
Здравейте, нова съм. Регистрирах се да питам за име за бебенцето си, но видях, че в този раздел се споделят проблеми, а при мен се появи такъв.
Обвързана съм, ще си имаме детенце и между двама ни всичко е чудесно на хартия. Единствения буреносен облак за мен са неговите родители. Родителите на приятеля ми не се познават с мен, нито моите с него, което беше по мое желание, но проблема е, че за разлика от моите неговите си позволяват коментари, които не са ми приятни. Баща му си е позволил да обижда моя, да говори по мой адрес неща, които не са ми приятни и не мога да променя, а и нямам желание. Майка му иска да ми държи лекции, а това е нещо, което ме дразни, защото за детето ми може да е баба, но на мен ми е непозната. Тези коментари ме дразнят, от непознати започват да се превръщат в неприятни за мен хора и усещам, че това изостря отношенията с приятеля ми, а не желая това. Уважавам ги, за това, че са го създали, но нищо повече.  Но ми е обидно това, че се обиждат родите ми с неща, които не са верни и са плод и на не знам аз какво.
Как мога да променя нещата към по - добро?
newsm78
Попадала съм на какви ли не връзки, тук съм чела за още толкова странни, но за подобна досега не бях чувала.А не съм хич млада и безопитна.....
При теб не се е появил проблем сега, като цяло от самото начало връзката е проблемна.
Защо ли?
Не е нормално да не искаш да знаеш какви баба и дядо ще натресеш на детето си.
Не е нормално и мъжът ти да не знае нищо за теб и твоя род.
Не е нормално мъжът ти да ти снася постоянно какви ги говорят родителите му зад гърба ти.Ако беше мъж на място, досега да е решил проблема.А не да го натриса на твоите нерви.
Като цяло, започнали сте връзката си по най-лошия начин.А обикновено това не води до нищо добро, напротив, създава излишни допълнителни дрязги и негативи.
От вас зависи да постъпите разумно, като възрастни и отговорни хора и да оправите нещата.
Ако можете.Ако ли не, бъди подготвена за още по-лош развой на нещата, и на вашата връзка, и на отношенията ви с родителските семейства.

# 21
  • Мнения: 2 052
Щом искате да сте заедно с този мъж и чакате дете, дължиш на себе си да дадеш шанс на ситуацията да се пооправи. Покани ги родителите му, своите също, най-добре на ресторант, ако имате възможност. Всички замесени в ситуацията сте обединени от едно предстоящо щастливо събитие и въпреки всички задочни приказки, с повече дипломация и търпение може и да се захаресвате с времето. В момента сте в някакъв невесел вариант на "Два диоптъра далекогледство", а ако преосмислите малко отношението си един към друг не е невъзможно да се подобрят нещата. Поне опитайте.

# 22
  • Мнения: 19
Съжалявам, че отговарям чак следобед, но покрай бременността режимът ми на спане се обърка безобразно.   Embarassed Приятелят ми се връща от командировка на втори, тогава ще говоря с него за тази ситуация с "пеенето на майка" и за границите, които ще има/няма.  След като си поговорим хубаво ще съберем родителите в някой ресторант и ще имаме някаква идея какво да правим, а не да спорим и мислим на момента на маса. А бащите ни имат много общо като хобита, но това пусто 'той е полицай, не искам да се запознаваме, мразя го' + физиономии, които приятеля ми описа не помагат. Ще си дадем шанс и вече каквото стане. След колко време се заключват темите тук?
Наистина се надявам той да може да я направи тази жертва, защото и двамата сме правили жертви във връзката си. Ако трябва да съм честна това дори не е жертва за мен да помоля някого да спре да клюкари мен и семейството ми. Или не знам поне да не ми го казва...

# 23
  • Мнения: 10 999
хубаво е че сте решили да ги запознаете, ако се получи, получи, ако ли не избягвате контактите и така. Не се натоварвай кой какво казал. Като се роди бебето ще имаш много по-големи грижи.

# 24
  • Мнения: 14 170
Всякакви неща срещнах в този форум, но подобна ситуация ми е меко казано странна. Интересно ми е как каза на родителите си, че си бременна? Мамо, татко, ще имам дете, но не е нужно да познавате баща му.  Rolling Eyes
И на неговите родители едва ли им е приятно, че синът им ще става баща, а те дори не са виждали снаха си. Свекър ти е казал, че иска да се запознае с вашите, представя си как ще си пият ракийката и накрая - нъцки. А пък това, че приятелят ти ти предава дословно всичко, че дори и физиономиите имитира, ме кара да мисля, че скоро сте навършили пълнолетие. А ако не сте, ще замълча тогава. Crazy

П.П. Ще раждаш дете от този мъж и не само, че не искаш да познаваш родителите му, както и твоите него, но не го чувстваш и твой мъж явно. Обръщението "приятелят ми" ми навява подобни мисли. Не е зле да се позамислиш какво точно искаш.  Peace

# 25
  • Мнения: 19
Те знаят кой е, обвързани сме от 5 години, бременоста ми не беше представена като зачеване от анонимен, нито на неговите, нито на моите родители. И двамата сме по към 30 отколкото към пълнолетие.

# 26
  • Мнения: 2 052
5 години?
Извинявам се, но историята звучи като скорошна студентска връзка, в която още никой не е завел партньора до родния град, примерно. И съветът за ресторанта беше затова - да сте на неутрална територия и да не ви разсейва или отпуска домашната обстановка. След 5 години поддържане на дистанция не знам какви са ви шансовете, но пак бих посъветвала поне сега, покрай детето, да размразите отношенията и първо да подходите с добронамереност.

# 27
  • Мнения: X
...ме кара да мисля, че скоро сте навършили пълнолетие. А ако не сте, ще замълча тогава. Crazy
:

Точно бях тръгнала да питам за ТТ данните.
Липса на зрялост му се казва на това, да не кажа инфантилност.

# 28
  • Мнения: X
Ако трябва да съм честна това дори не е жертва за мен да помоля някого да спре да клюкари мен и семейството ми. Или не знам поне да не ми го казва...

Ами че то това клюкарене е най-нормалното в случая. Какво да правят хората като внуче чакат вече, нито снахата са виждали, нито сватята. Нормално е да са наострени...
А гаджето ти наистина е интригант. За какво ти ги снася тези работи...? Баси ситуацията!

# 29
  • София
  • Мнения: 30 253
Хайде, пак тези родители! Защо младите хора не си живеят живота, ами само се оглеждат в родителите на единия и/или другия. Оставете ги тези родители! Запознайте се, поопознайте се малко и всеки да живее живота си.

Толкова хубаво нещо ви предстои, вие сте седнали с глупости да се занимавате.  Peace Кой какво казал, направил, не направил.....

Общи условия

Активация на акаунт