Крем с Третиноин в България

  • 37 418
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Добър ден, някой има ли идея как мога да се с добия с крем с Третиноин в България? Изглежда са го махнали от БГ пазара а не знам точно от къде да поръчам. Преди имаше под формата на кремовете Акнедерм и Акнатак, но един след друг ги махнаха от пазара, а и Акнатак струваше 40 лева, защото имаше някакъв антибиотик в него освен третиноина, а мен ме интересува само той. Някой да знае?

# 1
  • Мнения: 71
Може да опиташ да го поръчаш от amazon.co.uk (или друг амазон,но да е в ЕС, за да не ти го спрат на митница). Ето тук цената е доста приемлива: http://www.amazon.co.uk/Mebra-Retinol-Vitamin-Cream-40ml/dp/B00M … ;keywords=retin+a

В момента ползвам Акнатак, който ми струваше 45 лв., и се чудя дали има смисъл - кожата ми като че ли стана по-зле и май се омазнява доста от този крем. На някои места чета, че е нормално първоначално кожата да се влоши, но аз го използвам вече повече от месец. Sad

# 2
  • Мнения: 702
В Гърция има крем с третиноин,продава се свободно в аптеките и струва около 5,6 евро,ако имаш познати тан може да помолиш да ти купят.
Може да си поръчаш и от www.prodermalight.net.доставят до Бг

# 3
  • Мнения: 1 095
Да побутна темата. Simple Smile
Не откривам такъв продукт в България. Някоя от вас поръчва ли онлайн без рецепта?
Благодаря предварително.  bouquet

Последна редакция: пн, 28 ное 2016, 10:13 от gevestra

# 4
  • Мнения: 71
Не съм поръчвала онлайн без рецепта, но понеже си видях предишното мнение, бих искала  да допълня, че от Акнатак кожата ми първоначално се влоши ужасно много, но след това се изчисти страхотно. Четох, че е спрян от производство, затова си мислех да поръчам друг препарат онлайн. Ще следя темата, ако някой се включи с проверен. Ако не, ще поръчам след Нова година и ще пиша за резултатите.

# 5
  • Мнения: 1 095
Filatelia, четох, че точно такава е реакцията на кожата. Плюс това се съветва да се подходи плавно във времето - от малка концентрация през вечер към по-голямата всяка вечер. На всеки кожата е различна за това е хубаво и консултация с дерматолог да се направи ако не сме сигурни. Аз вече една година използвам различни ретиноиди (серуми, кремове). Даже с тях почнах от 2 пъти седмично и в началото имаше само зачервявания но кожата ми свикна. Любимият ми е (както много писах вече) на Mad Hippie. Харесвам и ROC pro-correct fluid, макар че хич не е флуид а по-плътен крем но учудващо не омазнява.
Ето едно хубаво видео (на английски обаче):

# 6
  • Мнения: 71
Filatelia, четох, че точно такава е реакцията на кожата. Плюс това се съветва да се подходи плавно във времето - от малка концентрация през вечер към по-голямата всяка вечер. На всеки кожата е различна за това е хубаво и консултация с дерматолог да се направи ако не сме сигурни. Аз вече една година използвам различни ретиноиди (серуми, кремове). Даже с тях почнах от 2 пъти седмично и в началото имаше само зачервявания но кожата ми свикна. Любимият ми е (както много писах вече) на Mad Hippie. Харесвам и ROC pro-correct fluid, макар че хич не е флуид а по-плътен крем но учудващо не омазнява.
Ето едно хубаво видео (на английски обаче):



Акнатак ми го изписа дерматолог миналата година, сама не бих тръгнала да го прилагам. В интерес на истината, почти всички пишат, че им изсушава кожата, дерматоложката ме предупреди, че ще я изсуши, но при мен кожата ужасно много се омазняваше. Пъпките ми изчезнаха, но спрях да го ползвам, защото съм на работа по 9-10 часа на ден, срещам се с хора и няма как да ходя с мазно лице.
Благодаря за видеото, ще го изгледам довечера.

# 7
  • София
  • Мнения: 20 082
gevestra, откъде купуваш Mad Hippie?

# 8
  • Мнения: 1 095
gevestra, откъде купуваш Mad Hippie?


От iherb  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 20 082
О, изобщо не съм ги видяла.  Blush Много благодаря!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 095
О, изобщо не съм ги видяла.  Blush Много благодаря!  bouquet
Сега имат и 15% намаление.

# 11
  • Мнения: 1 039
Ако не е тайна кое препоръчвате - товаMad Hippie Skin Care Products, Exfoliating Serum, 1.02 fl oz (30 ml)?

# 12
# 13
# 14
  • Мнения: 1 670
Благодаря, ще поразгледам. Аз в момента ползвам този крем
Много ми е скоро за резултати, но за сега нямам неприятни ефекти, нямам лющене, нямам зачервявания, порите ми изглеждат по-свити и съм доволна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт