Какво е епизотомия?

  • 4 046
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От тук прочетеното ми стана много ясно и много гадно.Струва ми се не много приятна  процедура.На всичките ни други болки да те цепят допълнително направо ми настръхна косата.Знам,че всечко това се прави с цел по-добро и по-бързо възстановяване,ама като се знам как издържам на болка.... #CrazyХвана ме доста шубето да си призная. Cry

аз също не издържам на болка, раждах с упойка, не съм усетила срязването нито шиенето;
не се самонавивай предварително; всичко е мноого индивидуално Peace

# 16
  • Мнения: 5 391
Да така е,на мен ми се  размина Wink
Все пак има щастливки Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз също раждах с епизиотомия - не знам защо. Не усетих кога ме срязаха, макар, че раждах без каквито и да било обезболяващи, ако не се брои спазмалгончето /като ми го слагаха си помислих, че се майтапят с мен - на тая болка и 12 часа, 6 от които зверски контракции/. После докато ме шиха беше нетърпимо, но ми казаха, че имам и вътрешни разкъсвания /каквото и да значи това/. На всичкото отгоре конците ми бяха само резорбиращи се и се резорбираха преди да е хубаво заздравяла. Общо взето имах чувството, че никога няма да се оправя напълно и около 40 дни продължи възстановяването. Първите дни ме беше страх да се погледна отдолу...

# 18
  • Мнения: 270
Може и да е към краката. При мен ме резнаха само от едната страна към крака.
[/quote]

и при мен така беше, мога да те успокоя, че няма нищо да усетиш от самото рязване, после шевовете падат сами и така.... не е страшно, споко!

# 19
  • Мнения: 5 299
Епизиотомията е най=малкия проблем. Аз също нищо не усетих, а раждах без упойка Wink Помня, че като бях бременна и аз много се ужасявах точно от тази процедура, но наистина не е толкова страшно, колкото звучи.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
От тук прочетеното ми стана много ясно и много гадно.Струва ми се не много приятна  процедура.На всичките ни други болки да те цепят допълнително направо ми настръхна косата.Знам,че всечко това се прави с цел по-добро и по-бързо възстановяване,ама като се знам как издържам на болка.... #CrazyХвана ме доста шубето да си призная. Cry

Не се страхувай! Болката от самото раждане е по-силна... Няма д аусетиш нищо от среза на епизиотомията. Аз съм благодарна, че ми я направиха, защото дъщеря ми се роди 3,900 кг. и щях да се разкъсам. Направиха ми естетичен шев и сега не се забелязва, че съм рязана... от неспециалист  Crazy Mr. Green

# 21
  • Мнения: 600
От тук прочетеното ми стана много ясно и много гадно.Струва ми се не много приятна  процедура.На всичките ни други болки да те цепят допълнително направо ми настръхна косата.Знам,че всечко това се прави с цел по-добро и по-бързо възстановяване,ама като се знам как издържам на болка.... #CrazyХвана ме доста шубето да си призная. Cry

Мен ако питаш това е най-малкия проблем по време на раждането. Лично аз въобще не го усетих това рязване. Чух само акушерката да казва на израждащия лекар "Докторе, главата е по-голяма, от очакването", а той отговори "Добре де, съвсем малък разрез направи" и това беше. Усетих последните 2 шева, въпреки обезболяващата инжекция. Е, после понаболява при зарастването, ама не е болка за умиране. Споко!

# 22
  • Мнения: 993
Епизиотомията се прилага от 50-те години на XX век първо в англоезичните страни, а после масово в цяла Европа и Америка. Предимствата, които й приписват, са подробно описани в горните постинги. Последните изследвания обаче сочат, че тези предимства са силно преувеличени. Няма никакви доказателства, че епизиотомията предотвратява свличането на органи, а естествените разкъсвания са по-малко болезнени и зарастват по-бързо от изкуствения срез. Поради тази причина на Запад епизиотомията се прилага само при усложнения (седалищно раждане и т.н.), което е около 20% от случаите.
Наистина не знам защо тук режат наред. Аз няма да се дам доброволно!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Абе, няма нищо страшно в епизиотомията, да не кажа, че наистина при пъвескини е за предпочитане. Също така не боли докато я правят, а ако доктора е свестен и съвестен и сложи упойка при шиенето, няма никакви проблеми. Поне при мен беше така.

# 24
  • Мнения: 7 640
Аз няма да се дам доброволно!
тия изказвания са ми много интересни. Айде ще говорим като родиш Flutter.
Как го виждаш да не се дадеш- първо нямя да разбереш нищо, второ не си ти тази, която взема решенията в момента- факт Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз няма да се дам доброволно!
тия изказвания са ми много интересни. Айде ще говорим като родиш Flutter.
Как го виждаш да не се дадеш- първо нямя да разбереш нищо, второ не си ти тази, която взема решенията в момента- факт Hug


Ами точно така е! В повечето случаи, жените не разбират за какво става дума.

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Последните изследвания обаче сочат, че тези предимства са силно преувеличени. Няма никакви доказателства, че епизиотомията предотвратява свличането на органи, а естествените разкъсвания са по-малко болезнени и зарастват по-бързо от изкуствения срез. Поради тази причина на Запад епизиотомията се прилага само при усложнения (седалищно раждане и т.н.), което е около 20% от случаите.
Наистина не знам защо тук режат наред. Аз няма да се дам доброволно!
newsm10


Нито пък аз. Нали се сещате, че навремето нашите баби като са раждали по нивите, никой не ги е рязал и не ги е шил в последствие.

# 27
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
тия изказвания са ми много интересни. Айде ще говорим като родиш Flutter.
Как го виждаш да не се дадеш- първо нямя да разбереш нищо, второ не си ти тази, която взема решенията в момента- факт Hug

Е, това също е вярно, но аз смятам да се разбера предварително с доктора си как искам да ми протече раждането и епизотомията ми е в списъка на нещата, които да не се правят (освен, ако не е напълно наложително). А той ми е близък и знам, че ще се съгласи на исканията ми.

# 28
  • Мнения: 3 042
Абе, няма нищо страшно в епизиотомията, да не кажа, че наистина при пъвескини е за предпочитане. Също така не боли докато я правят, а ако доктора е свестен и съвестен и сложи упойка при шиенето, няма никакви проблеми. Поне при мен беше така.

 Peace При мен също беше така!

# 29
  • Мнения: 678
При мен шева е страничен/дълъг е 2см/.Не ме боля,наложи се защото бебето излизаще с ръка подпряна на бузата.След 3 дни не усещах никаква болка,а след още 5 конците паднаха.

Общи условия

Активация на акаунт