Ето лятото дойде, хайде, АВГУСТИНЧЕ, на море!

  • 35 138
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 790
Аз давам червена  леща и грах редовно от поне месец много ги харесва.То и нямам какво друго да готвя особено  Grinning.
Днеска Лъвът става на годинка май ще му върви по вода,че от сутринта не е спирало да вали.
Миналата година поне времето беше хубаво,че както обикалях по нощница два часа в градината на Тина Киркова за предизвикване на раждането щях да се затрудня с чадър.
Щяхме да празнуваме РД в заведение с хубава градина сега ще е кална локва до събота.
Чудя се да търся друго ли какво да правя направо не беше честно след цял топъл и сух август точно сега да се развали времето.

# 706
  • Мнения: 48
Дани, може много да играе малкия и от многото новости да огладнява повече... и аз бих казала да му дават повечко храна Wink а сигурно скоро ще мине етапа на адаптация и ще спи по-добре!
Фиона, аз давам веднъж седмично червена леща, белен боб или грах - предварително накиснати със смяна на първите води и тн.
Ани, честит Рожден ден на мъничето! Много здраве и весели игри!
За спането, беба спи два пъти по час и половина - два,  обаче гушната в мен... както и през нощта! На мен ми е много приятно, но... доколко е добре за нея и как и кога ще я отделя, все се чудя... и нищо не правя по въпроса Thinking

# 707
  • Мнения: 519
Това със спането с нас е тема...доста сериозна. Беба в изминалия месец започна съзнателно да се буди, за да я вземем на леглото при нас. Хич не вървят на добре нещата и незнам и аз как ще е. Явно има нужда човечето, гуши се много....

# 708
  • Мнения: 834
АниММ честит рожденик! Да е много здравичък и много да слушка  newsm59
Това със спането и гушкането си е голям проблем. Аз го бях научила следобед да спи така, ама по едно време ми писна вече и започнах да го отучвам. Приспивам, чакам да се отпуне хубаво и слагам в неговото легло. Първо спеше по 30 мин. и като се събуди пак си доспивахме на спалнята гушнати  Joy После започна по час и нещо, после по 2, понякога 2,30 - 3. Все още има дни, в които се събужда по-рано и си доспиваме заедно, но като цяло си става самосоятелна единица  hahaha Днес стана в 9 без нещо  #Crazy, явно пак защото беше дъждовно, и остана без сутрешен сън. И заспа на стола за хранене, докато му мушках лъжицата  hahaha. Да видим пак колко ще спи  newsm78
Днес готвих телешко варено за нас и му дадох и на него - много му хареса. Като изключим това, че трудно се смила месото и имаше няколко изплюти парчета, отваряше устата гладно.
Леща и боб и аз не съм давала още, ама не знам защо  Thinking Аз май и за нас не съм готвила скоро. Може би защото ги правя със запръжка за сгъстяване  newsm78. Ще взема да сготвя в гювеча, че там не запържвам, и ще му дам и на него.
Като гледам какво е навън и се чудя какво море ми предстои, и то чак след 20 дни - ми то дотогава и сняг може да почне  Laughing Аз се чудех дали да купувам на детето бански, а то май ще трябва да му търся ботушки  Crossing Arms Дано се оправи ...
Ми исках нещо да ви кажа, ама не знам какво, изтрещяла съм нещо съвсем  newsm68

# 709
  • Мнения: 616
Леща рядко давам-когаъо готвя за нас направо от нея-вода,леща,морков,чушка белени зелена и червена,домати,лук,малко червен пипер и дори понякога малко черен.Сгъстявам с вода с брашно=в блендера,така започнах и фасула без запръжка и чесно казано не намирам разлика,просто олиото го добавям направо вътре.Грах и зелен фасул редовно давам,ама аз май и бая рано ги въведох-на 8м май,но той никога с нищо не е имал проблем та затова.

# 710
  • Мнения: 1 390
Ани честит ти рожденик! Да е много здрав и щастлив!

Вярно много дъждовен този август. Дребния днес спа до 8, но през нощта в 4 часа се събуди за манджа. Или е скок, или много енергия хаби. Ще им кажа да дават повече и аз ще започна да давам по-калорични неща вечер.

Петрова, много смешно ми стана като си представих дребния как е заспал на стола Joy

И аз съм давала телешко задушено, беше голям фурор. И по-скоро след като се наобядва баща му си сипа да яде и му даваше - все едно не беше ял! Simple Smile

Поръчах кухнята Българче за събота, да я видя и аз на какво прилича. Поръчах им и двата варианта с идеята единия да е за неделя - питах дали трайността на храната е достатъчна, нищо не ми казаха - може би да, може би не. Е! Някой поръчвал ли си е българче за вкъщи, в колко часа го носят? Тия ми казаха към 7-8 сутринта?! Ако вярно ме събудят преди детето в събота няма повече да поръчвам #2gunfire

И аз исках някакви неща да приказвам, ама освен яслата друго не ми е в главата и забравих. Хубав дъждовен поспалив ден!

# 711
  • Мнения: 2 653
Ани, честита първа годинка на рожбата ти! Много да те прави щастлива! Аз също имам рожден ден днес и много се радвам, когато чуя, че някое бебече се е родило и то на 20ти.

Ами аз готвя червена леща доста често за нас- на крем супа и затова исках и на децата да дам. Иначе варива не запържвам изобщо. Боба специално го варя с олио, като се развари мятам една купа зеленчуци, без да са нарязани. Като се сварят ги вадя с решетеста лъжица и пасирам. Добавям подправки и така се сгъстява идеално, без да добавям брашно. И лещата така я варя, но откакто започнах да правя червената на крем супа, все по-рядко варя стандартна леща.
Аз телешко варено съм им давала. Варя месото на големи парчета и след като се свари го режа на тънко в посока перпендикулярна на тази по която се цепи самото месо и после разтривам с пръсти- така стават фини парченца и си ги хапват без проблем. Понякога за нас варя местото, после зеленчуците, накрая вадя местото, пасирам останалото, а месото накъсвам. Така става телешка крем супа.

# 712
  • Мнения: 834
И аз поръчах за събота двата варианта и в магазина ме питаха "за събота и неделя, нали така"? Иначе на опаковката пише да се консумира до 12.30 същия ден. За вкъщи не съм вземала, но в магазина я карат към 10.
Фиона честит рожден ден и на теб   bouquet Здраве и много детски усмивки ти пожелавам  Sunglasses

# 713
  • Мнения: 1 390
Хей, честит рожден ден, Фиона Simple Smile Пожелавам успех с начинанията и много щастие, където и да сте Simple Smile

Аз прегледах къде са пунктовете, но нямаме наблизо, поне на половин час пеша са и реших да доставят до вкъщи. И без това баща ми по принцип взима бурканчета за дребния, дори с доставката излиза по-евтино. Ще видим, не само те имат два варианта за събота, но искам да видя какво представлява храната. Петрова, ти за първи път ли взимаш за събота и неделя? В най-лошия случай мога да я замразя, само че ще се озорят с размразяването, а и честно казано не виждам смисъл за един ден. Освен да я стерилизирам като я докарат Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 714
  • Мнения: 129
Честит рожден ден на всички рожденици. Да са изключително щастливи.
Мен това за консумирането до 12 и 30 на ДК същия ден ме хвърли в потрес първия път, но реших да не го вземам на сериозно. То излиза, че детето трябва да изяде всичко на обяд!
Днес имахме втори десерт с какао за тази седмица в менюто на Българче и не съм много доволна от факта. Не знам как не съм го забелязала като избирах. Имаше мусака за обяд, която дребната хапна до средата с мерак, но и избиха 2-3 петънца по лицето, а не виждам от какво може да е. 

# 715
  • Мнения: 834
Дани да, за първи път взимам за събота и неделя. Иначе те са си опаковани в плътни кутийки, предполагам нищо няма да им стане до другия ден. Претопляш в тенджерка направо после, без кутийката и не би трябвало да е проблем.
За какаото - и аз не съм обърнала внимание, понеже не вземам редовно, а само когато знам, че ще сме си в квартала. И досега не съм уцелвала. Ще замествам с плодчета и каша.
Мартина петънцата може да са от домати - не точно алергия, ами от киселината, която дразни кожата при допир - в случая на ядене - при омазване  Sunglasses

# 716
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Честит рожден ден на всички празнуващи!

Фиона, липсваш, пиши по-често. Радвам се, че ти е харесало заглавието. Аз другия път няма да предлагам, че някой се оплака, че се получава монопол Simple Smile)
 И ние сме назад с гърнето, но не се впечатлявам. Беше се научил, но след морето не седи и секунда. Най-много да ака над тоалетната, ако го хвана при началото на напъните. Ама рядко.

Май  е време да се учим да спим вкъщи през деня. Беше ми кеф да излизам сутрин с кафето и да си чета на някоя пейка, а той да спи 1.30 чса...Ама вече не е така, заспива много трудно и се буди бързо. А вкъщи днес спа час и 15 минути без будене, което е рядкост за дневен сън. Хванах му цаката на приспиването- чакам да се изтощи до краен предел, когато кате каже мрън мрън и го гушна и се отпуска веднага. Но това е след часове киселеене и мрънкане, явно трябва да ги изтърпя. По-ранни опити за приспиване завършват трагично Simple Smile)

ДК на другия ден е ок, но повече от 2 дена не чакам. Стига да е запечатана, де. Аз топля за секунди на микровълнова, или просто вадя от хладилника малко по-рано и давам на стайна темп.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 740
Личи си , че е дъждовен ден Simple Smile Голяма активност днес........ох ще се побъркам с тоя дъжд. утре сутрин ще водя на сладкарница мамите от парка с който сме си близки, а вечерта голямото джамбуре. Ужас ще е ако вали. Даже сега се замислям, че май няма да стане тоалета му за вечерта т.к. са къси гащи и ризка с къс ръкав, а то доста застудя.

Ani MM честит ти рожденик Simple Smile Еххххх преди една година ти писа, че влизаш с Тина Киркова и след ден се засякохме Simple Smile Лудница Simple Smile как изтече тази година наистина.....всичко ми се свива.
fionna честит рожден ден и на теб.....не бях разбрала, че си августинка и ти Simple Smile

Червена леща скоро дадох...всичко си му беше ОК. Преди няколко седмици беше. Скоро трябва да му сготвя пак де. В държавната кухня и боб и леща имаше по веднъж, но не ги дадох. В частната имаше белен боб и от него дадох.

dany_p  Simple Smile да знаеш, че не съм чула на някоя майка да и кажат от ДГ, че детето не е яло Simple Smile За да е толкова гладен като нищо не яде добре, но е нормално докато свикне все пак с различната обстановка. Емоциите са големи. Според мен винаги казват, че са яли, за да не се стресират родителите, че те си знаят, че децата им трябва време да се адаптират, а ако всеки ден им казват, че не са яли, сигурно майките ще си ги приберат още на първата седмица. Това са си мой разсъждения де Simple Smile Просто не ми се вижда логично да е много гладен, а ти междувременно да си знаеш какъв е зор храненето на обед. Не мисля, че е такъв проблем де....наистина им трябва време на децата да свикнат, да видят от другите деца...

# 718
  • Мнения: 519
Уффф, момичета, в урината на беба излезе, че има белтък и кетони. Притесних се....ще носим нова проба, на друго място.... Sad

# 719
  • Мнения: 1 390
Асти, всъщност си права Simple Smile вчера ми казаха, че "малко се намръщил" на следобедната закуска, но аз не хванах скрития смисъл Simple Smile днес не беше толкова гладен, а и е спал доста добре следобяда - към 2.30 часа. Така че си беше супер вечерта. Иначе на обяд яденето напоследък е лесно, стига да има занимавки. Сигурно го лъжат някак да яде, за обяда знам, че е ок. Следобедната закуска е по-тегава, особено ако е ял повече на обяд. Добре е днес. А и имаше един епизод - донесоха ми го и аз го гушкам, а в това време лелката излезе и после се върна - и като се върна дребния и се зарадва, с глас се засмя. Така че явно го глезят и му е добре, иначе нямаше да ѝ се радва толкова. Добре е, по-спокойна съм. Само да е здрав и сме идеалки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт