Ето лятото дойде, хайде, АВГУСТИНЧЕ, на море!

  • 35 143
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 110
Дани, ще се напаснат нещата с яслата. Нормално е да спи неспокойно, детето се превъзбужда там от много деца и различна атмосфера.

Аз вадя снимки на хартия веднъж на няколко години и като се започне едно избиране... ooooh! Последно вадих докато бях бременна, че имах повече време да ги избирам. Към 300 снимки извадих. Сега ще трябва да намеря време да извадя на Миа снимките, ама кога ли? Тези дни занесох една касетка от камерата от бебешките години на близнаците да ми я прехвърлят на диск. Ще видим как ще се получи и ще занеса после и другите. В тази връзка попрегледах касетата и ми стана много мило, какви мишлета са били, какви дангалаци станаха.  Wink

Ние имаме успех с АМ вече, изпива си вечер 150/5. Това не ни се отразява обаче на спокойствието на нощния сън. Пак след 2ч. започва едно въртене, пуфтене и т.н. Тази нощ се събудих от едно "мама", скочих, гледам - спи. Явно ме сънува. Душичка... Поне съм спокойна, че вече мога да я отбия когато реша. 

# 691
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Днес е ужасен ден, пред отчаяние съм, както не знам откога...

Изобщо не го разбирам вече това дете. Постоянно е крив, реве и не знае какво иска. Сутринта го залъгахме да спи до 8, при нормално става в 7. Още от 9 започна да мънка за сън. Иска да го гушкам, мрънка, реве, търка очите и е кисел. Задържах го до 9.30, излязохме навън, не заспа в количката и искаше да става. Пуснах го да играе, пак беше кисел, качих го и след около 40 мин обикаляне заспа, от 10.30 до почти 12 спа, но с няколко будения. После пак го пусках да играе, яде и се прибрахме. От 2 часа започна пак да търка очи и да се прозява и да киселее. Опитах да го приспя, рев, отказах се. Мина още един час и отново започна да показва признаци, че му се спи. Опитах в количката, бесен рев, гушнах да успокоя и да заспи на спалнята, не, отново бесен рев. Стигна се дотам, че изпадна в истерични писъци и нищо не може да го успокои. Накрая и аз сдадох багажа, разтреперих се, зъбите ме болят кански от стискане. Накрая на прозореа гледахме колите и се успокои. Но сега отново започва да киселее. спи му се ужасно, но си нямам идея как да го приспя. Изпитвам ужас дори да опитам.

Защо плаче толкова това дете, от новороден е така, но имаше подобрение и сега пак е кошмар. И  навтн е така, ако не стане неговото, пищи и реве. Днес искаше да ходи към улицата и всеки път като го отклоня или вдигна пищеше. Не иска да му давам ръка навън, бута ме и иска да ходи сам, но където той си реши. И на люлка не седи, извива се и слиза в движение, не знам как още не се е пребил. Не знам какво да го правя и как да го възпитавам. Усещам, че ще стане кварталния хулиган..спирам че отново рев

# 692
  • Мнения: 1 390
Кураж, Пипи...прегръдки и дръж фронта, от теб зависи!

Иначе за пищенето ако не стане на неговата и дребния пищи, аз обикновено го оставям да си реве или го разсейвам с нещо. Няма как, не може всеки път да е на неговата....

Десимира, и аз мисля, че като свикне ще се оправи съня, но докато свикне ми е едно свито.... иска ми се да имаше друг вариант, но няма.

# 693
  • Мнения: 616
Пипи,стискай зъби! Да не би да спи по малко и на често,че така псотоянно да мрънка за сън?Аз правех тази грешка преди,само като отвори очи и го вдигах и след това цял ден мрънкане и спане по 100 пъти(примерно като беше на 3-4 месеца става въпрос).Сега знам-не се ли събуди с усмивка-значи иска още.(или дори да се събуди с усмивка ако е спал примерно само 30 мин. го натиска заоще и си заспива)Преди като го приспивах на ръце,го взимах пак на ръце,сега като заспива сам -му подавам шишето с чай и той сам се унася.Това някак си ми се вижда най-адекватното да е проблем,при положение,че през цялото време е бил така и не са колики,зъби и т.н,предполагам не е и глад.Също така Диди като изпадне в такива състояния гледам да пробвам всичко-памперс,мия дуперто,ядене чай,гел за зъби и т.н.

# 694
  • Мнения: 129
Пипи, пожелавам ти железни нерви. Сигурна съм, че е период. На мен ми се е случвало дивачката така да реве за сън, но от болки заради зъби да не може да заспи. Ние тогава са успокоявахме с гледане през прозореца. Реално друго не помагаше, ама на мен ми се ревеше от нерви и болки в ръцете.
И моята в парка си ходи, където иска. Най-често, където си играят големи деца и има опасност да я бутнат.
Ние в последните 3 дни се храним на Гъми Беър и вече главата ми е станала квадратна. Три песнички ги слушам по 10 пъти на ден.  Crazy Това дете отказва да се храни по друг начин, а на мен хич не ми се искаше да я свикваме така.

# 695
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Мерси за подкрепата  Hug Не спи начесто, 2 пъти на ден, много рядко 3. Но е за кратко, обикновено на 40та минута трябва да го полюшкам, за да спи още. Абе явно имаме много грешни навици за спане, но от малък е проблемен и отнемаше часове да спи вкъщи, затова го свикнах навън с количка и сега пак проблем, вече и така не може...

Мартина, аз съм като цяло нервен човек, така че пожеланието за железни нерви е на място, но не е реалистично Simple Smile)

Тия песнички и ТВ как им ги пускате? Моят ако му пусна или игнорира, или иска да пипа екрана. Съответно и това не работи, защото иска да стане от стола..Ние ядем с празно бурканче и капачка и той я слага и маха. Но обича и да я мята и постоянно ставам да му я подавам.

# 696
  • Мнения: 1 390
Пускам бейби тв, давам нещо да държи и играе и ако му е интересно филмчето, което дават, зяпа екрана и отваря устата автоматично Simple Smile ама в яслата си ядял добре и без такива неща. Обаче той хубаво яде там, ама вечер е гладен?! И то гладен гладен! Ей-сега изяде една трета от моята порция лазаня плюс малко кисело мляко. Може и скок в растежа да е, но ще ги питам по колко пъти му дават, нали го водим по-късно, и по колко като количество яде на ядене. Странна работа. Ако е скок ще е ясно до няколко дни, ако не - ще им кажа да му дават повече.

# 697
  • Мнения: 519
Пипи, и Паячка беше така до преди два месеца - по 40 минути сън, често се будеше с рев. Сега като се събуди и дори се е изправила я грабвам и я мятам на леглото. Лягам до нея и се правя, че и аз спя, без песни, без друсаме, само я гушкам и тя в 95% от случаите заспива пак. Пробвай може би така? Мисля си, че понякога, от зор да ги приспим ги дораздразваме и става манджа с грозде....стискам палци. Сега спи два пъти по около 1.5 часа в общия случай, сутрин и следобед. Също съм забелязала, че сутрешния сън не е толкова важен, но ако се объркат нещата следобед мама миа  #Crazy
За яденето - има едно списание 9 месеца - то е нейното. Гледа го, върти го, къса го и яде...

# 698
  • Мнения: 438
Това за съня,  подкрепям.  Щом се събуди с рев,  значи не си е доспал. Обикновено се опитвам отново да приспя,   но не винаги се получава. А и 40 мин ми се струват ужасно малко за сън,  но то всяко дете си е различно.  Сутрешния сън някога ни е към час,  но ако следобедния е по малко,  то става голяма олелия до вечерта.

# 699
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Не, той след 40та минута си доспива, ако го хвана веднага. Или подрусвам количката, ако сме навън,или ако си е в леглото (което е рядкост денем) до потупвам да легне и заспи отново. Така че реално и той спи 2 пъти по час, час и 30, но с много мъка.

Искам да питам кога и как минахте на мляко номер 3? ММ го купил по погрешка преди 2 дена и минахме директно без да питам педи. Стори ми се,ч е пръцка повече. Изобщо напоследък май не е добре с корема, попръцква, напъва се и ака доста често. Май някакъв пробиотик трябв да давам...

# 700
  • Мнения: 129
Аз песничките ги пускам на лаптопа на масата пред стола й. За вечеря даже бяхме на песни на Крисия. Беше голяма радост и поклащане с целия стол. Освен песните обаче давам капачка, книжка, кутийка и т.н. Само едно нещо не стига за укротяване на звяра.  Grinning
Снощи пак имахме много тежка нощ. Дереше се от рев и мяташе главата си назад. Сега поляга по земята, докато си играе. Вече съм на предела на силите си и се надявам скоро да се появи поне една спокойна нощ.

# 701
  • Мнения: 616
На Гъмито има еидн микс в youtube ot от 40 минути,че да не слушате само едни и същи  Grinning

Наще са на море и ние снощи за разнообразие отидохме у тях на село,ДИди беше много доволен-огромна къща за лазене,обаче го беше страх да влиза по другите стаи  Shocked И аз се сетих за кокошката-че за нея двора е целият свят  Laughing.Страх го е супер много от плушени играчки,сложих му 2-3 на 2-3 метра от него само ги изгледа и газ към мене да го дигам  Laughing

# 702
  • Мнения: 2 653
Бау!
Пак съм аз  Mr. Green
Може да не съм писала в темата, но гласувах за последното заглавие- много ми хареса!

Честита първа годинка на порасналите ни деца! Да са щастливи и умни!

Може би и тази тема няма да успея да прочета и се надявам да не досадя, ако вече сте обсъдили- кога мога да дам от онази фината червена леща? Покрай пътуванията децата са захранвани само с разни сурови плодове и зеленчуци, както и риба. Направо изоставаме зверски. И гърнетата седят и събират прах. Започвам всичко от начало сега.

Онзи ден срещнах една майка от отчетната тема с дъщеря ми- направо супер мили спомени ми навя! Как лети времето! Наслаждавайте се на всички моменти с децата, съвсем скоро ще ви поздравяват само с кимване като влизате, а не да се затичат да ви гушнат  Grinning

# 703
  • София
  • Мнения: 1 110
Изобщо напоследък май не е добре с корема, попръцква, напъва се и ака доста често. Май някакъв пробиотик трябв да давам...
Набързо..., може това да му е проблема. Виж храните, ако нещо го дразни, може коремчето да е причината за лошото настроение...
Събуди се и ме вика, после ще пиша пак...  Hug

# 704
  • Мнения: 1 390
Здравей, фиона Simple Smile За червената леща - преди няколко месеца бях дала, защото готвих за нас, обаче май не му понесе много на коремчето. Не съм давала след това, а и в кухнята не слагат въобще леща. Може би е рано?

Пипи, ние минахме директно на тройката около седмица преди рождения ден. Нямаше проблеми, все едно не съм сменяла млякото, макар че е съвсем различно на вкус и на мирис. И с коремчето нямаше драми. Това често акане е странно, дребния ака по веднъж на ден и в много редки случаи по два пъти. Почти не пръцка.

На нас бейби тв ни върши перфектна работа, макар че никак не съм доволна от себе си. Понякога пускам и радио фемили, приятно е.

За съня и дребния е същия. Особено следобяд се буди, а не си е доспал. И аз люшкам количката и си заспива пак. Ама сега в яслата няма такива. Будил се е към 2 часа и двата дни, приспали са го пак. Но после се буди към 3-3 без нещо, а това му е малко. Но ще свикне, че ако иска да се наспи, трябва да спи Simple Smile Иначе вчера беше добре, не беше твърде уморен, но пък беше гладен. Като хапна с нас към 7 направо подивя вкъщи Simple Smile Обаче от два дена не иска да се къпе? newsm78 преди обичаше, сега не знам какво му става.

А, да - вчера се изтърси и си насини главата Simple Smile добре, че стана при нас, а не в яслата, щото щях да се побъркам  hahaha клекна, пусна се от баща си, загуби равновесие, опита се да се хване пак, не успя и по очи на асфалта. Има синина на главата и две дернати резки. Диваненце, първата рана Simple Smile Вчера май му щипеше водата и затова не искаше да се къпе. Ще се нареди всичко...

Общи условия

Активация на акаунт