Истините за живота, до които достигнахте

  • 21 958
  • 203
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 70
Умът е като езеро - когато нещо го гнети и размътва - остави от само себе си бурите да стихнат, тинята да се уталожи, повърхността да стане гладка, водата да се избистри и на кристалната му повърхност пак да се отразява златната луна. Тук луната е символ на мъдростта и истината която винаги е там, но мътилката ни пречи да я видим.

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
1. Гледай да разчиташ основно на себе си и недей да зависиш от никого
2. Планирай, прогнозирай и организирай добре, за да ти е мирна главата и живота
3. Това, че хората не разсъждават/държат като нас и според нашите очаквания, не ги прави лоши
4. "Ако не държиш на нещо, се проваляш във всичко".
5. Това, което сам си направиш, никой не може да ти го направи
6. Доверявай се на интуицията си

# 167
  • Мнения: 54 883
Бъди дисциплиниран! Peace
Нищо не се постига без дисциплина!

# 168
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Мис Джули написала си моите мисли! Колко вярно!

# 169
  • Мнения: 537
Че обществото никоа няма да приеме хората с увреждания, че те ще си стоят самотни и депресирани. Явно трябва да има геноцид срещу нас, за да получим привилегии и права. Sad

# 170
  • Мнения: 12 473
Че обществото никоа няма да приеме хората с увреждания, че те ще си стоят самотни и депресирани. Явно трябва да има геноцид срещу нас, за да получим привилегии и права. Sad
Глупости пишеш. Приемането на различните зависи от умственият капацитет на индивида, а бе от обществото.

# 171
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Приемането на различните зависи от умственият капацитет на индивида, а бе от обществото.
Напълно подкрепям Peace

polina, не бъркай "привилегии" с "права" - разликата е огромна Peace

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Полина, докато не престанеш да се възприемаш и държиш като вечната жертва, никога няма да се почувстваш щастлива и пълноценна. Дано намериш сили в себе си, за да промениш мисленето и настройката си за живота. Искрено ти го пожелавам.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Полина, докато не престанеш да се възприемаш и държиш като вечната жертва, никога няма да се почувстваш щастлива и пълноценна. Дано намериш сили в себе си, за да промениш мисленето и настройката си за живота. Искрено ти го пожелавам.

И аз също!  Peace

И в другата тема ти писах... но изобщо не показваш признаци да си ме прочела... едно си баба знае, едно си бае...

# 174
  • Варна
  • Мнения: 36 799
Научих /лично за мен важат тези неща/:
- като искам нещо, да си го гоня до дупка, без да смятам, че ми се полага или че някой ми е длъжен
- да не ми пука от хорското мнение
- установих, че при мен първото впечатление за хората най-често лъже /имам две много близки приятелки, които първоначално изобщо не понасях/ и сега малко повече внимавам
- трета приятелка /също сравнително близка/ ме предаде по много грозен начин /за което от дълго време имаше индикации ама аз си затварях очите от лоялност/, така че това ме научи при първия фалшив тон в отношенията ми с другите хора да се оглеждам и ослушвам като гърмян заек
Всички изброени са ми много полезни.

# 175
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Научих /лично за мен важат тези неща/:
- установих, че при мен първото впечатление за хората най-често лъже /имам две много близки приятелки, които първоначално изобщо не понасях/ и сега малко повече внимавам
А при мен пък първото впечатление никога не ме е лъгало. Даже неведнъж като не харесам някой първоначално си казвам, че трябва да дам шанс на човека да го харесам, настройвам се добре към него, но накрая пак оставам разочарована. Явно интуицията ми е добре развита е гледам да я слушам повече. Не харесам ли някой от първи път вече си имам едно на ум за този човек.

# 176
  • Мнения: 82
И аз понякога се лъжа в първото впечатление  newsm78

# 177
  • София
  • Мнения: 5 197
Хм, всички казват Спокойно! Без нерви!
И разбирам: наистина не трябва да се нервирам за глупости /ест.не успявам/
Слушай сърцето си!
Компромисът е долна заблуда. Честно.

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 00:19 от wind of some change

# 178
  • Мнения: 2 811
1. Не качвай килограми, после трудно се свалят.
2. По-спокойно.

# 179
  • Мнения: 82
Компромиса е хубаво нещо, но в семейството.

Общи условия

Активация на акаунт