Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Брак без сватба (само подпис)

• 47 049
  • 199
  •   1
Отговори
# 195
  • Beyond the stars
здравейте имам един въпрос колко ще ми струва един граждански брак смисъл само потпис и какво ми трябва за целта като документи

Зависи от общината, денят от седмицата и самият ритуал. Само за подпис при длъжностно лице през седмицата може и безплатно да се получи.
Документи пак най-добре да се провери в съответната община, тъй като се оказва, че различните имат леко различен прочит на закона, най-вече в частта а медицинските критерии.

# 196
Здравейте! Ще си позволя да използвам темата за да не отварям нова. С мъжа ми ще сключваме брак, но не искаме сватба. Той не харесва силна музика, и изобщо и двамата не харесваме чалги/хора. Искаме да подпишем, да има снимки с професионален фотограф, искаме да сме с официални булченски костюми. И следобеда/вечерта да излезем с поканените хора/роднините/ на ресторант (почерпка) Без силна музика, козунаци, менчета, питки и т.н. Въпроса е, че ще е малко странно да се появя с булчинска рокля и мъжа ми с костюм на нормална официална ресторантска вечеря без типичния джумбуз. Или няма да е? Някой правил ли е подобно нещо?🙄😁

И другият ми въпрос: Ако изберем брат/сестра за свидетели ако не са пълнолетни то могат ли да бъдат кумове?🤔

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 15:15 от AnMary

# 197
  • Beyond the stars
При граждански брак няма ограничения за свидетелите.
За ресторанта - зависи от роклята, ресторанта и колко ви пука на вас двамата Grinning

# 198
Деси, според мен рязбирате думата "сватба" грешно. Сватбата е сключването на брака, а не джамбурето след подписването.
Иначе за роклята и ресторанта си е както ти си го усетиш. Никой не може да ти направи проблем как си облечена. Ако на теб ти е неудобно, е друг въпрос вече.
На 99,9% сигурна съм, че непълнолетни лица нямат право да подписват нищо. Следователно нямат право да бъдат свидетели.

# 199
  • Beyond the stars
Това за непълнолетните май после е редактирано. Аз отговорих по принцип за брат и сестра.
Категорично - не може. 101%. До 18 са ограничено дееспособни.

Общи условия

Активация на акаунт