Детето ми внезапно започна да заеква

  • 14 056
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
Според мен сте направили всичко необходимо. И моята дъщеря започна да заеква приблизително на тази възраст, но при нея причина беше появата на братчето и. Ходи на логопед 2 години, водиха я да и леят куршум (не вярвам на тези неща, но когато слушаш детето си да заеква на всяка дума, бях готова на всичко за да се оправи), ходила е и на няколко консултации с психолог, лекуваме се с класическа хомеопатия. Към днешна дата на почти 7 години още го има, но много рядко и само, когато се вълнува. Правим дихателни упражнения. Съветът ми е , да продължавате по пътя, по който сте тръгнали и ви пожелавам бързо да се оправи вашето детенце. Знам точно как се чувствате.  Hug

# 16
  • Мнения: 15
Детето на сестра ми (племенникът ми) също заеква от малък.. До момента обаче също си заеква. Чувала съм, че заекването се получава при силен стрес, докато бебето още е малко. Например силен шум, като шумът от плесване с ръце или сешоар. Най-добре заведете детето на логопед, за да разрешите проблема  Simple Smile .

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 432
Големият ми син имаше този проблем на тази възраст. Беше седмици след непланирана операция. Бях много изненадана, защото видимо не беше уплашен от операцията и след това - беше си у дома, спокоен ...

При консултацията с психолог ми обясниха, че пост-травматичен стрес и от 4 до 6 седмици ще отшуми от самосебе си.  Така и стана. В началото не можеше да каже какво иска, дума не отронваше. Постепенно затихна. Обяснявах да не бърза в желанието си да каже, каквото желае. стараеше се, справи се. Малко преди всичко да приключи го водихме да му леят куршум. Жената каза, че видял много хора надвесени над него (операцията - по спешност в Пирогов - всички бяхме изплашени много). След това, спря да заеква от раз, но вече почти говореше добре.

Повече не е заеквал, но все пак почти година го водих на логопед. Почти не заекваше, когато се обърнахме, но все пак забелязахме, че когато  заеква - дишането му се променя, като спазми - все едно не може да си поеме въздух. Правихме дихателни упражнения.

Стискам палци при Вас проблемът да се реши и да има спокойствие в семейството  Peace

Общи условия

Активация на акаунт