Бременни мами 2015 от Пловдив

  • 49 998
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 331
Здравейте момичета, запознати ли сте с цената на ВИП-стаите във  АГ Св. Георги?
Мисля, че са посочени на сайта на болницата.

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 15:46 от addicted2U

# 691
  • Мнения: 271
Благодаря, влязох в сайта-там пише 30 лева на ден.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Amandine с какъв ехограф гледа Амалиев?Аз днес си записах час и най-ранния ми дадоха за 29.01 само дано не родя преди това.Но не се сетих да попитам какъв е.Иначе в петък ще си го гледам при Мерджанов,но за преди раждането ми се иска да е Амалиев та да прецени дали съм за нормално раждане,а не като миналия път от незнание да се измъча заради увита пъпна връв при положение,че ме гледаха всеки ден преди да родя. Затова мисля,че е важно да се види,но на 3Д


 Във ВМИ на пещерско бебето като се роди ако всичко му е наред ти го дават.Всичко е хубаво само отношението и хигиената са ужасни там,но за 3 дни ще се изтърпят щом най-добрите специалисти са там .

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Amandine с какъв ехограф гледа Амалиев?Аз днес си записах час и най-ранния ми дадоха за 29.01 само дано не родя преди това.Но не се сетих да попитам какъв е.Иначе в петък ще си го гледам при Мерджанов,но за преди раждането ми се иска да е Амалиев та да прецени дали съм за нормално раждане,а не като миналия път от незнание да се измъча заради увита пъпна връв при положение,че ме гледаха всеки ден преди да родя. Затова мисля,че е важно да се види,но на 3Д


 Във ВМИ на пещерско бебето като се роди ако всичко му е наред ти го дават.Всичко е хубаво само отношението и хигиената са ужасни там,но за 3 дни ще се изтърпят щом най-добрите специалисти са там .

А има ли значение ти дали си наред? И кой преценява ,че си наред?
Аз съм раждала във Втора градска и там бебето ти го дават за кърмене. Имах шевове и адски хемороиди-не можех да мърдам първия/втория ден ,като комбинирам с не спране над 24 ч беше благодат ,че не беше при мен постоянно.

# 694
  • Мнения: 1 145
Хубав е ехографът, ако не бъркам е 4д. Там си правих и ФМ, записаха ми диск, изобщо оборудвани са с добра апаратура.


А вип стаите не са ли хубави във ВМИ? И имат ли достатъчно вип стаи за желаещите такива?

# 695
  • Мнения: 3 058
На Амалиев ехографът не е 4Д. 3Д е, но е достатъчно добър за фетална морфология и може да спести 70-80лв. за 4д преглед

# 696
  • Мнения: 3 331
Имам въпрос към тези, които са раждали или тепърва мислят да раждат в Окръжна болница: понеже искат да се носи одеялце за бебето според сезона, какво одеялце е подходящо за март/април месец? Предполагам е топло при бебетата, но поръчах едно плетено памучно и се чудя дали няма да му е студено с него Thinking

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Първо да корегирам изказването си за А Даскалов, че беше много отзивчив последните пъти и доста добре обяснява та явно си има и доста плюсове. За болницата трябва да кажа, че според мен хигиената е многа добра, ВИП е 30 лв и при норм раждане бебо не се отделя от теб при секцио можеш да си го вземеш при теб когато се почувстваш добре

# 698
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм бременна в 4ти месец. Терминът ми е 01.06.16, но започнах да мисля и да се интересувам от раждането. Моля за информация. Мислих за УМБАЛ или Окръжна, но от доверени хора разбрах, че добрите и опитни лекари са избягали оттам... Имате ли инфо за Джи Мед и Пълмед? За Селена и Торакс съм наясно вече, но понеже за тези места нищо не се говори, се чудя дали са добри. ЖК ми води д-р Добринка Петрова в Newlife, но тя се занимава с инвитро и не води раждания.
Също така, искам раждането да е секцио с епидурална упойка, бащата да присъст ва, а после бебето да е при мен в стаята.
Можете ли да ми дадете информация?
Благодаря и весели празници!:)


Здрасти,аз първата ми бременост раждах в Селена със секцио и епидурална упойка.Много бях доволна.Сега съм 3ти месец с термин 25.07.Живот и здравее пак там съм се насочила.Ако нещоо повече те интересува питай.

И моя термин е на 25.07

# 699
  • Мнения: 29
Благодаря!:)
На мен ми се наложи да полежа тази седмица в Пълмед. Много съм доволна от отношението и вниманието както на лекарите, така и на акушерките и санитарките.
Не ми харесва само, че свижданията са отпред пред отделението и не допускат никой до стаята ти.

# 700
  • Мнения: 37
Здравейте маминки и бъдещи маминки,приемате ли нови попълнения? Аз също съм от Пловдив казвам се Желана,но ме наричат Жижи.В момента съм в 28 г.с и 4 дена,предстой ми раждане края на Март,началото на Април.Ще се радвам да се запозная с още мами от Пловдив .Това ми е втора бременност

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравей Жижи, и моят термин е в края на март. Мисля да раждам в Селена.

# 702
  • Мнения: 2 379

Не ми харесва само, че свижданията са отпред пред отделението и не допускат никой до стаята ти.
  В което няма нищо лошо, така вътреболничните инфекции са  една идея по-добре контролирани ( особено, когато се сменят сезоните) Да не говорим за онези нахални и шумни придружители , които не им дреме дали в стаята на тяхната близка има и друга родилка и тези, които много обичат да гледат и да се разхождат по коридорите все едно са у дома си.  Peace

# 703
  • Мнения: 29
  В което няма нищо лошо, така вътреболничните инфекции са  една идея по-добре контролирани ( особено, когато се сменят сезоните) Да не говорим за онези нахални и шумни придружители , които не им дреме дали в стаята на тяхната близка има и друга родилка и тези, които много обичат да гледат и да се разхождат по коридорите все едно са у дома си.  Peace

Може и така да е. Но в цял свят свижданията са в стаите, а не в коридора. Едва ли само ние пазим от бактерии и инфекции, а другите нищо не разбират.
Освен това, ако това е причината, защо се разрешава във вип стаите по държавните болници?
Не знам...просто разсъждавам... Едва ли ако се ражда секцио е много приятно да висиш на коридора (когато вече можеш да ставаш) и да не присъстваш на първата среща на бебчо с таткото, например...
Simple Smile

# 704
  • Мнения: 2 379
  В което няма нищо лошо, така вътреболничните инфекции са  една идея по-добре контролирани ( особено, когато се сменят сезоните) Да не говорим за онези нахални и шумни придружители , които не им дреме дали в стаята на тяхната близка има и друга родилка и тези, които много обичат да гледат и да се разхождат по коридорите все едно са у дома си.  Peace

Може и така да е. Но в цял свят свижданията са в стаите, а не в коридора. Едва ли само ние пазим от бактерии и инфекции, а другите нищо не разбират.
Освен това, ако това е причината, защо се разрешава във вип стаите по държавните болници?
Не знам...просто разсъждавам... Едва ли ако се ражда секцио е много приятно да висиш на коридора (когато вече можеш да ставаш) и да не присъстваш на първата среща на бебчо с таткото, например...
Simple Smile
Всяка болница решава  каква политика да следва.Хората отдавна са го измислили и са дали плюсовете и минуси и за двете. Не  е удачно да се дава сравнение с други болници по света( дори примери между различни български такива), разлики са безброй много като се почне от възпитанието на пациентите и придружители, структурното устройство, вида и дейността на съответната болница и болничните стаи, до финансите, където може да си позволиш да облечеш всеки придружител с калцуни, маска и еднократна престилка( примерно и не съм ги подредила по важност Simple Smile ).....
Филмите и реалността не винаги си съвпадат. Да не говорим, че в БГ много от хората не си дават труда да разберат причините за поставените някъде правила и си търсят "правата" и удобствата пред това да приемат, че понякога правилата са с причина. У нас се практикуват и двата варианта( пак казвам и двата си имат за и против).
ВИП стаите,  в БГ като се дават пари, всеки си мисли, че за него правилата не важат и за това е много по-лесно да се допускат придружители там, отколкото да кажеш на някой дето е платил 30 лв отгоре, че не може..."ама нали е ВИП?! ".
 Мога да напиша още много неща, но просто ще се приеме като заяждане, а и темата не е тук за или против да пускаме близките в болничните стаи... newsm78
С предния си пост исках да изтъкна основните причини и плюсовете, в случаите когато е забранен свиждането по стаите( не да накарам някой да си променя мирогледа и предпочитанията). Peace

Общи условия

Активация на акаунт