пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 689
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 537
Ще се справиш, няма страшно!Ние ,имам предвид майките на деца с увреждания, сме се справяли с такива трудности ,че това ли ще ни изплаши! Wink Аз и за трето си мечтая, ама айде стига толкова,че няма място в детската стая. Laughing Така че радвай се на бременноста си ,не си почерняй живота с такива мисли! Леко бременеене,Catnadeen!

# 91
  • Мнения: 3 698
Наде, страхотно е!!! Много мило ми стана като гледах снимките, май добре си живее беба вътре.Здраве и хубави мисли  Hug .
Агнешка, дано вече е свършил гадния грип  Praynig
Хубав ден на всички  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 2 356
...
Имах страшно много, сега се чудя къде да ги разкарам, че ми е жал да ги хвърля, а смятам, че малката скоро ще им види сметката  Confused В тази връзка ако някой иска китайска роза, палмички, дърво на живота много голямо, и др. да казва - подарявам ги.  Grinning

Аз искам  bouquet и обещавам да направя всичко възможно да ги отглеждам без да забравям да ги поливам или обратното- да прекалявам Simple Smile

Add-нах те към ICQ, да се разберем кога да дойдеш да ги разгледаш и да си избереш  Grinning

Catnadeen супер   bouquet  bouquet да ти е здраво бебенцето и лека бременност  Grinning

# 93
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
catnadeen, на мен роднините ми се чудиха и цъкаха, ти от майките се притесни Wink Много криво ми беше, че когато съобщавах с радост новината, че съм бременна, отсреща не усещах същата емоция Cry Обобщено с един звук реакцията беше - ъъъъъ (щото по телефона си говоря само с роднините) А бременността ми беше много обмислена и желана.
Нашите родители обикновено са имали по 2 деца и то с неголяма разлика, откакто чета в този форум съм на мнение, че сегашното поколение расте много разглезено, то за едно дете има вайкане и оплакване, а какво остава за 2?! Ами трудно е, но големите трудности са 2-3 години, докато тръгне детето на ясла и градина, после времето лети неусетно. Честно казано с нетърпение го чакам момента, когато ще дам малкия на градина, не защото ми тежи (той се гледа далеч по-леко от Наталия), а за да мога да обърна повече внимание на кака му.

# 94
Наде, да ти живо и здраво бебчето и аз много се развълнувах като го видях малкото човече
Дано всичкщо мине като по вода и много, много да те радва
ако пък е за пола ще е супер но най важното е да е живо и здраво и да не те тормози много.
Колкото до мнението на другите - не им се връзвай всеки живее за себе си и взима решения за собствения си живот така че - карай по- спокойно и бъди щастлива - няма по голямо щастие от това да дадеш живот на едно малко човече.
Желая ти късмет   bouquet

# 95
  • Мнения: 4 414
благодаря ви за пожеланията! дано е наред всичко, защото аз доста ше шашкам, а и да ви се оплача - майките по градинките не ги разбирам - ако случайно споделя, че съм бременна почва едно овайкване и едно оплакване... колко ще е трудно, че ще бъде ад, че ще е ужас... вече съм много наплашена как ще се справя сама....
Наде, ти тия в градинките не ги слушай! то па с едно да не е лесно, ама ей на! оправи се Wink над нас живее една многознайна и тя така разправя - "най-малко 6 години разлика!"...тя по цял ден крещи. непослушни били децата. тя иска на кафето да седи и те да спят, ако може...то малкото беше на 6 месеца, а тя му крещеше, че я скубело #Crazy...сега като проходи, няма да ти казвам на какъв крясък сме подложени...та, моето мнение е, че деца се гледат лесно с правилно отношение...ти със сигурност го имаш, така че бременей си смело и си запушвай ушите като ти говорят глупости Hug Heart Eyes
аз личен опит нямам, ама знам, че човек може да носи много повече, отколкото си мисли! всичко е в главатата ти...и този форум е едно доказателство за това  bouquet

# 96
  • Мнения: 3 698
Любознателна, напълно съм съгласна с теб за оплакването.Наскоро с мъжа ми това си говорехме, че някога на родителите ни и тяхното поколение не им е било по-лесно, а рядко са оставали с едно дете, поне по две...Повечето от познатите ни около наша възраст обаче дори не мислят за второ  ooooh! , финансите естествено са много важни, но начин винаги има, а децата са такова щастие...
Моето щастие днес е страшно мрънкащо, отивам да й целуна памперса Grinning

Агнешка, как е Ния???

# 97
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
С първото дете жената губи свободата си. Лично на мен това най-много ми е тежало. Тогава и памперси нямаше, сменяхме и перяхме като луди.Но  като е здраво детето, не се усеща как минава.После с второто така или иначе знаеш че я нямаш пустата свобода, по-лесно е. Ама си е друго ако има кой да те отмени поне един ден в седмицата. Бремитата - провеждайте подготовка на бабите отсега, иначе страдат семейните отношения.

# 98
  • Мнения: 4 414
Ния спи. не е вдигала Т от тази нощ. чакам я да стане и ще я водя да я преслуша педито, че нещо кашля. надявам се да е от сополите, че ги имаме в изобилие.
Сети, и на мен много ми хареса идеята да се дотътрим в Кюстендил. аз съм минавала само, а предния път ни се размина ходенето...айде като се стопли, ще ви направим форумска инвазия Wink

# 99
  • Мнения: 3 743

...
Add-нах те към ICQ, да се разберем кога да дойдеш да ги разгледаш и да си избереш  Grinning
...

ОК  bouquet

# 100
  • Мнения: 3 537
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78

# 101
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Краси, какво да кажем за бабите, като младите на нашата възраст са толкова недосетливи какво говорят... Wink

Любознателна, аз с първото си дадох лесно свободата. Страх ме е, че ако малкото е ревливо ДАни няма да може да спи и ще се срине физически и психически. И че от преумора и аз може да почна да викам по по-големия... и да го отблъсна от себе си - да му почерня детските години.... Дано не стане така, но родителите ми бяха от малко по-изнервените и по принцп имам заложен този модел на поведение - за сега го подтискам, но не знам като се преуморя до смърт дали ще запазя контрола - всъщност това паническия страх, който ме гони... Да не би да бъда лоша майка от преумора...
Помощ мога да получа за 2 седмици от свеки в началото и евентуално зимата - пак толкова - щото те гледат животни. Майка ми може също 2 седмици щото е ТРЗ... и после-  сама. Баба и дяда - само събота и неделя. БЕ ще оцелея само да не почна да викам по ДАни....
Иначе не ме е страх от работат и недоспиването - само Дани да е добре. Толкова много го обичам... знаете как...

Някой да знае хубави диванчета на добри цени в Сф?

Съни - мерси за вкл! И пиши ми как е Артур и... обещала си снимки - чакам ги вече половин одина. Аватарчето долу е страхотно, ма искам голям размер да се порадвам на красавеца - има невероятно красиви очи. И да пишеш ей! И хубаво и лошо - пиши!

# 102
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Чакаме да ни пишеш Валче акка е Ния - сигурно съм,ч е е от храчките, но задължително да ви преслуша педито! Целувки!

# 103
  • София
  • Мнения: 2 356
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78

Хич не им се връзвай, то няма угодия. Точно навреме си ви е второто  Grinning Аз какво да кажа като ти си по-млада 2 години от мене, а едва сега първо съм направила.  ooooh!

Catnadeen, смятам, че ще си чудесна майка, толкова се притесняваш, няма начин да си лоша  Grinning

# 104
  • Мнения: 997
catnadeen,  да си призная много се дразня на майкити по градинките. Тези, който говорят подобни глупости са предимно с едно дете и явно се мислят за много интересни. Срамота е да приказваш за лоши неща пред бременна жена. Аз имам две деца, раждала съм нормално, без упойка. Ходила съм на работа до последно. И честно казано си спомням само хубавите неща  - вълнението, когато бебенцето риташе, шегите с колежките, вълнението от всеки преглед - когато ми показваха бебето на ехографа. И раждането мина лесно. Не се тревожех как ще ги гледам. Да си призная сега с двете деца ми е много по-лесно, отколкото само с едното - а разликата им не е много. Просто се приспособяваш и не тежи. Бабите не могат да помагат - и понякога си мисля, че е за добро. Нали ти питаш за диванче? Имам пресни впечетления. Миналата седмица обикалях в Люлин и си намерих страхотно за  около 300лв., но мисля, че има и по-евтини. Аз исках да е с матраци, а не с механизъм - по удобни са. Ако искаш ще ти кажа точно къде!?

Общи условия

Активация на акаунт