пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 684
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 414
я да пусна нова тема и да се надяваме, че със затварянето на старата, ще се заключат и болестите!
лека, здрава и весела седмица!

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Весела и хубава седмица на всички, с много слънце и без болести!

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПетиаК аз съм от майките дето сч(итат, че дацета ТРЯБВА да преболедуват за да изградят имунна система - ако не е сега, ще е в ДГ, ако не там - в училище. И ние с Дани като не ходим никъде и не се виждаме с никого - той като хвана грип 2 пъти за месец и половина?
Това вашето е като нашето - зора е 4 дни - ДАни вдигаше 40 градуса на всеки 5-6ч първия ден, а после на 4 часа!
Минахме без антибиотик защото беше пил 2 седмици преди това зверска доза един много силен /сега не мога да се сетя/ и нито педито нито бърза помощ посмяха да му предпишат още един антибиотик.
Иначе като е болно детето се ЗАБРАНЯВА да се тъпче с храна на сила - само е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО течности. Причината аз да се паникьосам, че не яде беше, че въобще НИЩО освен един бонбон на ден не беше ял 2 дне - е това вече беше лошо щото с панадол на 4 часа - сещаш се какво става.
Така, че бъди мноого търпелива и не се стряскай - сигурна съм, че на 4-тия ден най-късно ще сте по-добре вече. Жалко че сте почнали антибиотик толкова рано. А Дани имаше вътрешна хрема - не течеше отвън а само по гърлото се стичаше и го давеше - отчасти той затова спря да яде - да не повръща.
Оздравявайте бъъързо! ЦЕлувам малкия плезльо сладък!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 333
Успешна седмица на всички, радост, песни и игрички!!!

# 4
  • Мнения: 2 543
Здравейте! Щастлива нова седмица и от нас!   bouquet

Петя, много съжалявам, че така е станало с Яни, но да ти кажа честно, това си е направо задължително. Йоан също се разболя след първата си седмица в яслата. И въобще - боледуваше си, но всеки път беше по-леко. Ето, тази година почти не е боледувал. Вярно, че си е до детето, но пък аз си мисля, че когато и да го пратиш, все ще има такъв период на адаптация. Не е задължително да е имало някое много болно дете. Просто в яслите си има целогодишно някакви вируси. Дано все пак това да е най-лошото ви боледуване и от тук нататък да нямате такива изпитания. А за антибиотика -мисля, че са се престарали от дежурния кабинет! Confused На нас също са ни изписвали антибиотик при толкова висока температура, без кой знае какви други симптоми и накрая се оказа, че зъби му никнали на детето! И пак Аугментин беше - Йоан получи разстройство от него и също нямаше апетит. Така че, съгласна съм с Надето - повече течности, а ако не иска да хапва - остави го или му давай само някакви много любими неща.  bouquet

Агнешка, дано поне при вас се размине без антибиотик! ooooh! И дано на свекър ти му се разминат вирусите, че не е малко това, което е преживял! Stop

Вени, не разбрах вече в Пловдив ли сте? Много се зарадвах да чуя, че всичко е минало успешно и че юнакът се чувства добре! Браво на вас! А как е било бебето без теб?

Ние сме добре! Йоанчо учи вкъщи без проблеми и аз съм много радостна, защото вече се чудех изобщо ще дойде ли такъв ден! Crazy Здрави сме засега, дано и занапред! Вчера се срещнахме с Маргото от Враца! Днес е изследването на Криси - помолете се всичко да е наред! Praynig Криси е страхотно сладурче, синеоко и русичко и много добричко! Дано всичко е наред и скоро ги оперират!  Hug

# 5
  • Мнения: 3 698
Хубава и слънчева седмица, много усмивки и добро настроение Hug.Да се махат болестите и да оздравяват дечицата Heart Eyes.За Криси - много се моля, всичко да е наред и скоро да се похвалят Praynig.

# 6
  • Мнения: 997
Щастлива и успешна нова седмица на всички! Нека хубавото време навън донесе много радост в сърцата ни.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 356
Приятна и безпроблемна седмица на всички и много игри за дечицата!  Hug  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 262
Урааааааааа какво слънце има навън, как ми се иска да си разходя тумбака нанякъде, макар и не точно там където ще го водя, ама ще видим..., няма как ще го срещам с кардиоложката и с плащането на сметките - уф!
Много целувки и щастие ви желая!
И да си определим пак дата за среща!

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Върнахме се от разходка - ДАни хапна малко! Аз пих бира и сега ми е едно бирено и хубаво... бързам да влея малко бирени мехурчета втук - блестят като кехлибар на слънцето да знаете!
Малко ми е криво, че още не усещам малкото бебе - и докато утре не ме види Ковачев - ми се е свила душичката... но пък се надявам, че в това хубаво слънчево време не може да се случи нищо лошо!
Прегръщам и целувам всички вас, мами и дечица!

Искрице, с теб сме и те мисля! НОся си ви с Калоянчо в сърцето... затова смили се над нас и друсни някой ред как си! НИе сме с теб!

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Хайде и аз бързо да се разпиша в групата на оздравяващите!!!
  Вече нямам температура и съм нов човек..., но пък си спретнах класическа алергична реакция от лекарствата /за два дни с кларитин ще ми мине/ Сега в лицето приличам на изгоряла скиорка  Mr. Green
 
  И ние днес спретнахме една дъъъълга предиобедна разходка и малката заспа буквално за 20сек. Даже и тя се радва на топлото време, гледа към слънцето, примигва, сочи го и му казва "Сиси"  Sunglasses
  Ето малко почти НОВИ СНИМКИ от нас.

  Хайде, чакаме днес добри новини от Маргото!
  От бременелките след прегледите също чакаме отчет  Wink и само с положителен знак, ей!

# 11
  • Мнения: 4 414
не исках в този слънчев ден да пиша за болести, ама иначе ще трябва да си бутаме и двете теми едновременно Wink
Ния вдигна 39, 3...свалих я с ефералган и оцетени чорапки и сега спи Sad исках да ви питам за този гаден вирус, който върлува...в какво се изразява? Ния има само хрема и температура...гърлото и гърдичките и са чисти...това въпросният вирус ли е или да очаквам още включвания като кашлица и т.н.? и дълго ли държи?
сори, че развалих слънчевата тема Embarassed
на бремените - да ходят навън да събират хормон на щастието  bouquet
а и всички останали също Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 2 543
Току-що говорих с Маргото по телефона. Нищо не е станало, защото скенерът се бил повредил. А малкият бил упоен, не бил ял цял ден, не пил и накрая...  Sad Умрях си от яд!!! Close

Агнешка, не знам нищо за конкретния вирус, но ви пожелавам бързо оздравяване!

# 13
  • Мнения: 1 520
Хубава седмица за всички и дано по-малко болести вече. И времето се постопля.   bouquet

# 14
  • Мнения: 997
agneshka, включвам се тук, защото май сме най-дълго боледувалите. Има грип с темтература и разтройство/стандартните/, вирусна ангина - зачервено гърло и температура. Хремата и в двата случая е нормална. А кашлицата може да се появи вследствие от това, че хремата се стича назад. Минахме с едно инцидентно повръщане. Има и скарлатина, но тя е бактериална и засяга децата в детските градини, и симптомите и са различни. Първите две ние ги изкарахме едно след друго - първо беби а после и баткото. А и гледам другите деца в квартала. То май всички изкараха едно от двете. Но минава бързо, често и без антибиотик. Желая ви от сърце бързо оправяне!
Ние утре сме на лекар, за преглед - надявам се вече всичко да е наред.  И да каже, че вече сме здрави. Аз не смея да говоря - че миналия път се похвалих и....

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  agneshka, аз поне го изкарах само с много висока температура, без кашлица и хрема, но бях буквално като парцал и на легло два дни.
  Преди около месец Бояна също го мина, само с мн.лека хрема + температура, но пък след като уж оздравя, направи една гадна нощна кашлица, която мина с чайчето на Валя.


  Йепе, в коя болница бяха Маргото и детенце на скенер  Close?

# 16
  • Мнения: 997
Докато пишех се е появила информацията за детенцето на Марго. Наистина е ужасно! В коя болница са ходили, някой знеа ли?

# 17
  • Мнения: 4 414
еееее, това със скенера е супер гадно! Sad горкото човече Confused
мерси момичета за вирусната информация  bouquet дано се оправим бързо...и ние и всички останали боледуващи!

# 18
  • Мнения: 2 543
Докато пишех се е появила информацията за детенцето на Марго. Наистина е ужасно! В коя болница са ходили, някой знеа ли?

Във Военна болница. Confused

# 19
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Агнешка, същото като при Яни  Sad Обикновено има две разновидности или с кашлица и сополи + висока Т, като е опасно да не прерасне в пневмония или с повръщане и разстройтво + висока Т. Но при Яни е само зачервено гърло, даже и Т няма вече, но пък пие антибиотик...
Дано при Ния се размине по-леко без антибиотик  Praynig При Яни тази най-кошмарната Т над 39 се задържа точно 24ч и след това я смъкнахме под 38. Редувах Нурофен и свещички Ефералган, хладни вани, детето почти голо на студено... Ох, дано при вас мине леко, тия гадни болести...

Горката Марго, колко неща им се струпаха на главите  Sad, дано им потръгне най-накрай.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 17:22 от PetiaK

# 20
  • Мнения: 4 414
Ния стана преди малко и цъфна при мен с думите "иска попаа!". сега нагъва попара със сирене и си "подслажда" с бисквитка Wink още има температура, но мисля, че щом яде е не е толкова зле Praynig

# 21
  • Мнения: 3 698
Браво на хапващото мимиченце  Hug Много гадни тия вируси, бързо оправяне и на Ния и на Яни и на всички малки болнички юначета.
За повредения скенер-егати ужаса, милото мъниче...
Бим-Бам, страхотни снимки в унисон със слънчевото време.Малката е много пораснала, красива млада госпожица  Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 2 262
Ей Нийче бързо да оздравяваш и да не тормозиш мама Валя, много е хубаво това, че иска да похапва, браво на малкото момиченце!
А това със скенера е много гадно, да го държиш гладно и жадно и упоено, и на нас ни се е случвало, съчуствам ви искрено Марго, дано нямате друга такава случка! Много го целувам малкото героиче!
Аз ходих на кардиолог и както си знам, имам си колкото си искате прескачания на сърцето, били много на често, сега ще мислим с докторката каква да я правим, а на всичкото отгоре и кръвното ми беше високо! Хммммммммм, ама се надявам всичко да се оправя! Най-важното е, че ми даде направление за ехокардиография! Сега ще го мисля и съветвам с една приятелка, къде да си завлеча дупето за преглед!
Днес беше един много  хубав ден, и аз се разходих доста!

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Браво на Ния, нека хапва мъничето да има сили да пребори гадния вирус.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валя, това е грипа на Дани! ПОне така мисля. Няма страшно - само е гадно , че редовно вдигат Т! Иначе слава Богу друго по-лошо няма.
Хубаво е, че яде - най-вероятно върви към подобрение! Само не прибързвай с антибиотика - Дани се пребори 4 дни с грипа хем вдигаше 40г на 4ч, така, че мисля, че каката ще се справи и по-добре! Дръж се и не се поддавай на паниката. Целувки  и пожелания за една спокойна нощ на оздравяването.

Много ми е жал за малкото упоено детенце... те не могат ли да проверят апаратурата преди да правят упойка??????????? Не ги ли е срам???????

Сети, сега се боря със Скайпа и съм онлайн - целувки... вие разхождахте ли се с малката?

# 25
  • Мнения: 997
Направихте ли си хубава пролетна разходка? Ние се прибрахме към 16,00 с много рев и пазарлъци утре пак да ходим навън. Дано страхотното време се задържи по-дълго.  Praynig

# 26
  • Мнения: 3 698
Наде, ще го пребориш скайпа, сигурна съм  Party Днес а-ха да излезем и Лора заспа, после излезе силен вятър и не посмях, но утре съм запланувала да я изведа, че на това време вътре си е гадничко Confused.
Докато пиша, направи три обиколки на стаята...
За малко да забравя, скайпа е на "името" на мъжа ми, търси ме като little_namesake /телевизора обаче е на мое име  Mr. Green /.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 20:05 от setony

# 27
  • Мнения: 997
setony, да ти е жива и здрава дъщеричката, да обръща всичко нагоре с краката! Да си призная аз чак сега успях да разгледам нейните снимки. Няколко дни интернета ми зареждаше със скоростта на  ужилена костенурка.

# 28
  • Мнения: 3 743
Привет и от мен
нещо напоследък не ми остава много време за писане, но чета от време на време  bouquet За жалост лошите новини преобладават, дано скоро се излекуват болните дечица и майки Hug
Иги, ти нещо се попритесни с Мишото и каките та за това така ти прескача сърцето Wink
Аз нещо напоследък хич не съм в час, след като толкова години си седях в къщи сега реших, че мога да работя на няколко места и съответно станах #Crazy. Днес водих Марти на плуване и много му хареса. Е, имахме малко проблеми, но в рамките на допустимото Wink.

# 29
  • Мнения: 4 414
Валя, това е грипа на Дани! ПОне така мисля. Няма страшно - само е гадно , че редовно вдигат Т! Иначе слава Богу друго по-лошо няма.
Хубаво е, че яде - най-вероятно върви към подобрение! Само не прибързвай с антибиотика - Дани се пребори 4 дни с грипа хем вдигаше 40г на 4ч, така, че мисля, че каката ще се справи и по-добре! Дръж се и не се поддавай на паниката. Целувки  и пожелания за една спокойна нощ на оздравяването.
опитвам се аз да не се поддавам на паниката, ама ей на! пак вдигна 39,3 Sad не зная колко да изчаквам с антибиотика...страх ме е да не стане нещо по-лошо...уффф, Наде сигурно ако не беше ти да ми казваш, че е вирус и че минава и без антибиотик, досега да сме го подкарали...
а, и се притеснявам, че цялата гори, а стъпалцата и са студени #Crazy не бях биждала такава работа досега.
на Лорката -  Hug Heart Eyes  bouquet

# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Агнешка, не знам дали е като Дани, но със сигурност е като на Яни, същата Т с лекарства 39.3, е в началото вдигна и над 39.6 ама аз и не държах тогава термометъра до последно, че щях да припадна от страх... По същия начин, гори телцето, а стъпалцата ледени и най-горещо е нагоре към главичката, явно там е процесът (както при нас гърлото). Не знам какво да те посъветвам, аз много се уплаших и почнахме моментално антибиотик, ако имаш сили да поизчакаш, не смея нищо да ти кажа. При Яни най-високата Т над 39, която я сваляш за половин-един час и пак я качва... продължи точно 24ч, после я смъкнахме на окло 38, което е по-приемливо... Дано нощта ви е било по-спокойна, ама като знам, че нощем се вдига най-много... Драсни два-три реда как сте, че ви мисля...

# 31
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте мами!За два дни този  вирус е повалил много дечица!   ooooh!  Много е коварен..с такава висока температура...чак страх да те хване наистина.Разбрали сте , че при нас нещата не са много хубави, но аз съм оптимист и искренно се надявам скоро да потръгне.Толкова надежда хвърлих за вчера , че като се сетя..   smile3511  Но да гледаме напред.Желая на всички скорошно уздравяване.
  Сетони , а малката е истинска красавица.   newsm10  .И Йоанчо е голям сладур, видях го какъв е бесен....не спря за две минути на едно място. И дано седмицата донесе на всички най-вече много ....много здраве!   newsm17
 Яни , знаем , че си малък герой...не притеснявай мама , а оздравявай бързо!
 Успех на всички!

# 32
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен, момичета Simple Smile
Първо искам да ви пожелая успешна седмица с много приятни мигове и емоции. На бременните мами леко доизносване Simple Smile
а на тези мами, които имат изследвания, хубави новини! Wink
А по повод на болестите...като чета вашите симптоми...не го знам това вирусно ли е или е някакъв грип, но миналата година моят Гоги изкара нещо със същите симптоми...на всичкото това отгоре вдигаше ужасно рязко температурата си а при него това почти винаги води до гърчове...та се бях побъркала...станала съм експерт по бързото сваляне на температурата...между другото...това ми дава идея...да вземем да си направим такава темичка а? Човек в кризисен момент винаги пропуска такива хубави идеи които иначе са му в главата...Майчета, казвам ви...миналата година за 10 мин се бях специялизирала да свалям температура от 39.6 на 37-7; 38 градуса...
Как ви звучи? Wink

# 33
  • Мнения: 4 414
По същия начин, гори телцето, а стъпалцата ледени и най-горещо е нагоре към главичката, явно там е процесът (както при нас гърлото).
абсолютно същото е при нас.  Sad
тази нощ към 2 вдигна 38,3...сутринта обаче пак беше с 39. дадох и Нурофен и заспа към 9:30...все още спи. пипах и челцето - малко е топличко...според мен не повече от 37,5...много бледичка ми се струва...като свалим Т, играе, даже яде...тъкмо си помисля, че се подобрява и пак я качва. казва, че я боли главичката, ама не може да ми каже къде...аз нали съм панка, все от менингит ме е страх. майка ми каза, че от Т я боляло главичка...мисля да устискам и днес с антибиотика...ако се панирам много, ще звъня на педито. много ме е яд - толкова хубаво време, а горкото пиле се мъчи в леглото Cry
хайде дано се оправяте вече!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 543
Ох, милите дечица! Кремена, давай си рецептата, че гледай каква паника настава с тая висока температура!
На Йоан от снощи нещо взе да му се запушва носа и аз започнах да му давам вит.Ц, та дано пресечем, ако има нещо. Има ли още нещо, което мога превантивно да му дам? Като слушам Петя и Агнешка , взех да се плаша!  ooooh!

Марго, добре дошла отново! Почивайте сега и като си запишете час, спри го Криси за една седмица преди изследването от градината. Да не вземе да се разболее с тези грипове, че само това ви трябва!

# 35
  • Мнения: 4 414
Йепе, аз давам ехинацея..осцилококцинума понякога помага...дано се разминете с това гадно нещо! Praynig

# 36
  • Мнения: 882
Привет и от нас,
Честита първа пролет на мамите и на техните слънчица newsm51

Някои мами, казват за мен, че каквото напиша тук във форума и то се случва. Ей сега пиша!
КРАЙ НА ВСИЧКИ ТЕЗИ ВИРУСИ, БОЛЕСТИ И ТЕМПЕРАТУРИ. ВСИЧКИ ДЕЧИЦА ДА ОЗДРАВЯВАТ ВЕДНАГА. newsm17

Моята Радинка е много щастлива от разходките ни в морската градина. Детето направо сияе. През цялата зима децата ни са затворени в  къщи, изнежват се, а Радинка даже се страхува от непознати.
Недопуска никого до себе си, освен ако тя не реши да се доближи към някого. Вчера това моето, тихо, кротко и боязливо детенце се устреми към един малък младеж и му отне играчката със скоростта на светлината. После драмата беше пълна. Наложи се да купим същата играчка, за да успокоим страстите.
На първата ни среща с младеж, меко казано се поизложихме, но затова показахме твърд и неотстъпчив характер.
Майки пазете синовете си Naughty

# 37
  • Мнения: 2 543
Йепе, аз давам ехинацея..осцилококцинума понякога помага...дано се разминете с това гадно нещо! Praynig

Да, и аз съм давала ехинацея. Още днес ще му купя. Йоан предпочита тази, която е на бонбони. Знаете ли я? Хрупа ги с голямо удоволствие и  иска още!!! Laughing
Осцилококцинум май не съм му давала. Поня, че веднъж му купих, но междувременно нещата взеха друг развой и не му го давах. Може да опитам пак!
Благодаря!  bouquet

Радини, направо се изкефих на девойката! Така трябва - да им вземе страха от сега, че.... Mr. Green

# 38
  • Мнения: 462
Момичета, мисля да я пусна в отделна тема...а? Че всеки да може да си прибавя и неговите идеайки...така май ще е по-добре...само дано модераторите да не ми я преместят на друго място...защото честно казано не знам дали ще и е съвсем тук мястото...

# 39
  • Мнения: 480
Здравейте и от мен!Като чета за болните дечица и ние минахме през този кошмар-първо каката после малката а аз още се държа.Дано да спадат вече температурите и всички да оздравяват искрено ви го желая.При нас новините са средна хубост.Оказа се че протокола не може да се завери и на всичкото отгоре и предния бил заверен неправомерно.След дъъъъълги разговори се оказа че трябва да си купим специалното мляко.Добре че все още има човеци сред хората-обърнах се към тези които биха ме разбрали най-добре а именно родители на деца в нашето положение и ми се приплака като видях колко са отзивчиви и как присърце приеха проблема ми.Те ще ми изпратят по кутия от храната и дано успеем да устискаме тези 3месеца до навършване на 2години.Лошото е че държавата не я е грижа за тия 30 деца в Б-Я срамота е и тук речника ми се изчерпва.Бързо оздравяване и много весело настроение желая на всички и разбира се безпроблемна седмица!

# 40
  • Мнения: 2 543
Айдичка, не срамота, ами и аз не знам какво е всичко това! Безобразие!!! Добре, че родителите са се отзовали! Ако все пак се окажете без храна в някакъв момент, кажи, можем и ние тук да се организираме да помогнем!  Без всякакво притеснение търси и нашата помощ! Няма да ви оставим така! Hug

# 41
  • Враца
  • Мнения: 871
Мами ,ако някоя има свободно време , вече си имаме сайт .www.visit.vratza.com

# 42
  • София
  • Мнения: 9 878
Здравейте и от мен.Понеже няколко дни бяхме при бабите във Враца,не съм ви посещавала и ми беше мъчно за вас.Надявам се всички мами и дечица да са здрави.Аз съм много щастлива от това наше пътуване и затова искам да споделя с вас.Моята Буби винаги е било по-Затворено детенце,причините са ясни.Но от няколко месеца тя стана много по-общителна и -което много ме радва-този страх от непознати вече е почти изчезнал.Та за пътуването,доста отдавна не си бяхме ходили и аз се притеснявах как ще реагира тя.Буби беше просто неузнаваема-с отиването там се хвърли в прегръдките на баба си,отиде при всеки който я повика и сладко си подаваше бузката за целувка.Видяхме се с доста хора и тя не се притесни почти от никой.Всички бяха искрено очаровани от нея.Падна такава игра.Много съм щастлива.Дано все към по-добро да вървим всички.Благодаря ви,че споделихте радостта ми.

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аидичка, добре, че все още има хора, щото държавниците явно не са.

Валче, писах ти на ЛС за грипа - дано устискате, ние бяхме много зле нео се справихме - редувах Нурофен, Свещички и Панадол. Свещичките са ултра добри - и коремчето щадят.
Дани спря тоталнто да яде - последните два дни беше на компот и по един бонбон на ден.
Успех и не се плаши - стига при висока температура да не прави проблеми - оцеляват милите, много са жилави!

Аз днес ходих - ама утре ще гледаме бебето и ще го запишат на СД. Уф малко ме е страх ама гледам да не се поддавам на паниката Wink ходихме на разходка и сега се надявам малкия да се кротне да поспи, че за съм разбита.

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
gele73 да ти е жива и здрава малката бонбонка! целувки и от мен и един младеж Wink

# 45
  • Мнения: 462
gele73 , пожелавам ти все акива новини около теб Wink

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
catnadeen, много се тревожа вече за Дани. Този път съобщаваш за апетита му някак между другото, което ми говори че ти е много свито от страх сърчицето. Говорила ли си с лекар? Наталия преодоля един такъв период на почти пълен отказ със Перитол. СТраничното действие на сиропа е, че предизвиква апетит. Дава се и при анорексия. Иначе е за алергични състояния. Говори с лекар за това.На нас сиропа ни го изписа невроложката.

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, малкия не яде много, но вече похапва. Яде само сухи храни /предимно/ - от вчера със сигурност хапва поне половин буркан готвено.
Май яде само сухи храни - сандвичи...
Знам че не е правилно, но не искам да го мъча да му тикам на сила и да го отвратя от храната.

И да не казвам голяма дума но май откакто излизаме - пу пу - има маалко по-голям апетит. Моля те да ми кажеш как си приготви питката и въобще какво замисли за прощъпулника - какви ритуали?

Може ли съвет - много ли ще е лошо ако му направя два прощъпулника? Аз му правих две питки и с мъже Wink Просто деля приятелите и роднините иначе е нещо като на концерт - привилегии само за тези от първия ред... Ама нещо съм съм станал притеснителна... моля ви кажете какво мислите ако търкулна две питки - за веселие и здраве?

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, да ти кажа не помня много добре, но ставаше дума, че и вие не сте в много голям апартамент - ти така писа /или че сте под наем даже - вече не помня ще ме извиниш/, но никога не съм предполагала, че апартамента ти е толкова красив! Аз гледах някаквъ пускаше снимки на току що довършвания си апартамент - от тия с шарените стени, ултра модерни плъзгащи се врати и кухни...
НО твоя апартамент - това ми хареса. Честно. Много обичам дърво тип старинно и паркет и детската е малък разкош и този аквариум е просто невероятен. Винаги съм те признавала като невероятна къщовница, но това просто обра точките. Честно - много модерни неща напоследък видях като ходех да събирам дрешки за деца, но твоя дом е просто невероятен - всяко кътче има свое лице и сякаш е цяла вселена Wink
НАправо ти завиждам благородно за всичко което умееш и правиш - винаги съм искала да бъда такава жена... но просто не ми се удава нищо....

# 49
  • Мнения: 997
Здравейте, мили мами! Днес времето тук беше сходно с моето настроение - имаше слънце, облаци, вятър. Да ви кажа хубавата новина - баткото вече е здрав и утре отива на градина.  За Боби още не мога да се похваля напълно-мъчи го упорита хрема. Изписаха ни Бактробан - скъпичък е, но сигурно ще помогне.

# 50
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
catnadeen , за прощъпулника можеш да погледнеш ТОВА . А на Наталия като правих четох обичая в някакво списание, там пишеше, че се канят само жени, питката се търкаля под краката на детето, после всички скачат около детето на един крак и питката се раздава на присъстващите и съседите. Аз мисля, че както и да го направиш, щом е за здраве, все е хубаво.
Ти пак ме засрамваш за къщата Blush Благодаря ти!  bouquet В интерес на истината никак не съм къщовница, ама няма накъде WinkАз съм творчески разхвърляна и ако има какво да мисля и майсторя в дома, зарязвам всичко друго. Там ми е голямата страст. Това е двустаен апартамент с преходни стаи, които направихме непреходни. Всичко е правено с малко пари за няколко години, вложихме много фантазия и труд, мъжа ми е сръчен и сам направи почти всичко, а и моя принос не е малък Wink. Аквариумите са най-голямата материална инвестиция, вече са 4 и много го разтоварват. Детската направихме за втория рожден ден на Наталия, но след година имам планове да сменя розовото с нещо по-мъжко Grinning Много ми е мъчно, че няма как да разбера дали на Наталия й харесва това, което правим за нея Sad

# 51
  • Мнения: 3 698
Здравейте и ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ !!! ,много здраве, щастие, усмивки и любов Heart Eyes .
На нас компа ни беше развален, чак до сега...
Бих искала да ви заразя с мъничко настроение с тези снимчици




В Кюстендил идването на пролетта е официален празник /неработен ден/, страшно е хубаво, с всичките му там кебапчета, захарен памук, кукери, въртележки, виенско колело, колички и балони.Много е весело, особено за децата  Party .
Много ви целувам всички, Ели, благодаря за комплиментите, Аидичка и аз като Йепе мога само да кажа, не се двуоми, а ако ви потрябва нещо кажи, без храна няма да остане малката...
Ако все пак се окажете без храна в някакъв момент, кажи, можем и ние тук да се организираме да помогнем!  Без всякакво притеснение търси и нашата помощ! Няма да ви оставим така! Hug

Аз вече заспивам, желая ви лека нощ  Hug

# 52
  • Мнения: 3 743
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ  bouquet



Сети, много са хубави снимките, зарази ме с настроение посред нощите Hug

# 53
  • Мнения: 3 537
ЧЕСТИТА И ОТ МЕН!!!   ura  bigdance2 dance dazzler1 newsm18  Party Time Tada  costumed034  car003 newsm41 family 1swing  Nature Sunny  party006 newsm35 dancing lovekiss Kissing Heart

# 54
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ехеее, видях щъркел (от поста на s_vasseva), махам мартениците  Grinning
Честита пролет!
Сети, много е хубаво, че имате такова празненство, наистина да ти стане пролетно на душата.
За Надя и прощрапулника, ние го правихме с мъже и жени, всъщност въобще не съм знаела, че е без мъже. И аз четох по някакви списания, опъваш бял чаршаф, търкулваш питката и детето трябва да тръгне след нея. На другия край на чаршава нареждаш разни предмите... Най-големият ми страх беше дали Яни ще иска да тръгне след питката, ама тръгна  Simple Smile. А колкото до двата прощрапулника, на мен са ми правили два, ама по друга причина, че много съм се спъвала  и падала, определено не са помогнали сообено, още си се спъвам  Crazy

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сети, благодаря за хубавите снимки!
Знаеш ли, искрено ми се иска и аз да съм извън Сф докато малчо стане но 5г! Много! И ме е обхванало такова неистово желание - чак сърцето ми се е свило... Но съм много нерешителна, а и няма начин заради работата на мъжа ми. ПОнякога ти завиждам по мъъъничко - ама не лоша завист, а просто много силно желание Wink Дано днес те видя, но малчо е кошмарен и нищо не мога да свърша - все ме дърпа на някъде.... Целувки!

ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ на всички! ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ и КЪСМЕТ да ни донесе! Много любов и разбирателство в домовете!

# 56
  • Мнения: 2 327
Честита пролет и от мен Simple Smile
Да оздравяват всички дечица и майки, че това хубаво време е само за разходки Simple Smile
Аз като си бях в Бургас успях да изляза навън с малчо и бях много щастлива от факта.
Успях и да го наснимам, ето малко снимки.

Любознателна, апартаментът ви е наистина много хубав. И аз се влюбих Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 414
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ!
само пролетни мисли и свежи настроения за всички!
Чудесни снимки  bouquet Браво на Силвето и Сети!

геле, браво на детенцето! само такива новини да чуваме от вас  bouquet
Петя как сте с Яни? Ния го познава на аватара ти и като го види само повтаря "Яни, Яни, Яни"  Laughing
Ния тази нощ не вдигна Т, но сутринта имаше 38,2. сега спи. мисля като стане да я изведа малко навън...нали и слънцето лекувало...

# 58
  • Мнения: 3 743
Слънчев и усмихнат ден на всички, без температури, хреми, кашлици и други подобни Hug
Хайде на разходките  bouquet Аз отивам да си изпитам малко студентите Mr. Green (няма да пиша двойки, обещавам Laughing)

# 59
  • Мнения: 3 743
...
Любознателна, апартаментът ви е наистина много хубав. И аз се влюбих Simple Smile

Кажете ми моля ви къде да го видя и аз Embarassed, че от половин час търся и не мога да открия снимки Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 3 698
Любознателна, наистина прекрасно си подредила жилището, изглежда красиво и уютно  bouquet
Силве, не мога да те оставя да не видиш апартамента, надявам се Любознателна да не ми се сърди, че по най-клюкарски начин пак давам линка към снимчиците й, ама е с много топли чувства  Heart Eyes
catnadeen, специално за теб пускам отново линка за прощъпулника Wink За любопитните - отдолу под снимките има и другите ми албуми, имам и мои снимки Simple Smile
...аз съм от любопитните...
Стънче, много ти е пораснало детенцето, много добре се държи на снимчиците, в количката е с такава блажена усмивка, страхотни сте и двамата  Hug
Наде, много сте хубави  Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 4 412
Честита пролет!!!
Много здраве и цветни мигове!!!

При нас няма нищо ново, като сме на разходка само заглеждам другите деца и ги сравнявам, но мисля, че разликите са от различни характери. Ама нали ме разбирате, вечно се вглеждаме...

Сети, много ми се идва в Кюстендил - хайде някоя от следващите срещи да е излет до там. И това хотелче, където бяхте за годишнината, то предполагам, че става за деца.
Наде, мисля, че няма проблеми да направиш 2 питки. Най-важното е да е весело, така че по-добре е да разделиш гостите по интереси, за да ви е приятно и 2-та пъти.

На всички пожелавам здрави деца, майки и близки!

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 12:59 от tigonew

# 62
  • София
  • Мнения: 2 356
Всички снимки, които сте пуснали са страхотни   bouquet

За прощъпулника не съм чувала, че не трябва мъже, за питата на 40 дни на новородено - да, но съм била на няколко прощъпулника и нямаше такова нещо.  newsm78

Целувки на всички дечица  Heart Eyes и на мамите: Hug

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
s_vasseva , сега специално за теб и за твое улеснение пускам линк конкретно за снимките на дома ми Grinning http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=9740
Тези снимки ги правих за една приятелка от Бургас, която не съм виждала от 6 г., а когато тя реши да дойде, сина й лепна някаква чревна инфекция и обиколиха само пловдивските болници.
Stun, а ти от Бургас ли си? Щото аз съм от там, а нали ти казах за една приятелка, на която много приличаш - тя е от Бургас. Simple Smile
Всъщност аз приятелки в Пловдив може да се каже че нямам, така се затворих в къщи вече 4г че няма и къде да ги намеря тия приятелки.
setony, много хубав ден си имате в Кюстендил да празнувате!
Честита Първа Пролет  на всички!

# 64
  • Мнения: 3 698
Сети, много ми се идва в Кюстендил - хайде някоя от следващите срещи да е излет до там.
newsm10 newsm53 smile3508  love001 smile3521 smile3525  202uu welcome

# 65
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...
Петя как сте с Яни? Ния го познава на аватара ти и като го види само повтаря "Яни, Яни, Яни"  Laughing
...
Хаха, а той като я закачаше на Коледното детско парти и и правеше "боц", тя не му обръщаше никакво внимание  Joy И Яни се заглежза по аватарите, особено по детски снимки, удря ги с ръка и издава някакви силни възгласи и се смее, много е смешен  hahaha
Здрав е вече, преди малко се върнахме от лекарката, пак висяхме 2 часа, вече не издържам с това чакане пред кабинета и  #Cussing out Даже гърлото не е червено, ама антибиотка го продължаваме да направи 7 дни, а той милия като го види и пищи, толкова му е гаден  Sad
Дано Ния се размине без антибиотици и да и минава вече, ти си я следи да не тръгне нещо "да се развива", кашлици, сополи или нещо такова. Яни беше така 24ч - Т над 39, много трудна за смъкване, после 24ч - Т около 38-38.5 и на третия ден я свали и край. Дано само го пребори мъничето, давай и вит.С на ампула, засилва имунната с-ма, ти май някакви хомеопатични и даваше, ние на Яни даваме осцилококцинум, при болест е по ампулка три пъти на ден, ама сега с тоя антибиотик, не го даваме... Ама какво ти давам акъл, ти си знаеш  Embarassed

ljuboznatelna, страшно много цветя имаш, разкошно е с толкова зеленина (аз понеже съм клюкарка също разгледах снимиките). Много обичам зеленината, ама при нас я намалихме наполовина, за да има повече пространство за Яни, да беснее  Crazy

# 66
  • Мнения: 4 414
хора вече ще се побъркам...Ния нямаше Т цяла нощ, сутринта към 8:30 вдигна 38,2...дадох и Нурофен...спа...по обед излязохме на разходка...беше си добре...прибрахме се, ядохме, игра си. отидохме да спим. в 15:30 се събуди с рев и с 39,3...дадох и Панадол и след 1/2 час я свали. сега беснее из нас...не знам вече какво да правя Banghead таткото ме обвини, че не лекувам детето заради манията да не давам антибиотици Sad Педито ни беше днес сутринта на работа, утре е следобед. ако и се обадя, ще ми каже да почваме антибиотика, а аз искам поне да я види преди това...на всичкото отгоре ме зацепи и глава...

# 67
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВИж ДАни беше същия - ВАлче, ако можеш удръж - 4 дни е май трайността /ама и на четвъртия вдигна точно като вас - няма няма около половин ден и вечерта вдигна/ - но като стана на 5 ден - нищо!
Дано и при вас е така. Ти й следи ръчичките - почнат ли да стават ледени - давай НУрофен. Аз бях станала като часовник - на всеки 2 ч пипам лръце и гледам - бе нямаше спане - мислех, че ще умра с драйфането, недояждането и това ставане /а и нощно време мислех да си слагам и аз памперс Wink/
Ти не се връзвай на мъжа ти - те са паникьори - но ако майчиния ти инстинкт подсказва, че е по-добре да почнеш лекарства - почвай. ама аз от страх - нали за първи път така боледува - два пъти виках Бърза помощ и непресттанно звънях на педито... Бях голямо шубе ама те си бяха прави - хрема, тепреатяре... чист грип - и с антибиотик - пак за същото време щеше да мине!
Целувки и горе главата! Но пък ако те е страх - не се свени да звъннеш на Спешна - все пак затова са - и след като я ВИДИ доктор - тогава давай лекарства, т.е. антибиотик!

# 68
  • Мнения: 644
Както винаги аз все закаснявам и се включвам се посредата на седмицата,но нищо   Embarassed
Честита пролет и щастлива седмица    Heart Eyes 

Всички снимки, които сте пуснали са страхотни   bouquet

За прощъпулника не съм чувала, че не трябва мъже, за питата на 40 дни на новородено - да, но съм била на няколко прощъпулника и нямаше такова нещо.


И аз така знам

# 69
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
agneshka, антибиотика се изписва обикновено ако до третия ден детето не свали температурата поне до 37,5. В някои случаи (всеки си познава детето) се изписва от самото начало, защото има признаци да не се справи детето само с вируса. При Наталия например е така, а и един добър педиатър по състоянието на детето може да прецени дали да се дават или не. По принцип антибиотика затруднява организма сам да се справи с вируса.
Студените крайници означават, че температурата е над 38,5-39 градуса. Аз лично по това се ориентирах дали да давам през устата, дали свещички, дали компреси, защото Наталия и една минута не стои с термометър. На мен например ми е най-лесно да преценя температурата като пипам коремчето. Много лесно различавам има или няма температура, а за градусите е въпрос на опит.

# 70
  • Мнения: 3 537
Аз знам че по вратлето се познава дали има, но май имам вяра само на термометъра.Любознателна, голяма цветарка си! А аз си уморих половината цветя. Cry

# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
То и аз уморих 1/3 поне, но са много и не им личи Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 537
То и аз уморих 1/3 поне, но са много и не им личи Mr. Green
Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 4 414
благодаря ви момичета  bouquet  bouquet
на Ния днес и е трети ден и мисля утре, ако пак вдигне Т да викна лекарката. ако не вдигне, ще я водя да я преслуша за всеки случай. не искам да я почвам с антибиотика, защото тя се храни, като няма Т е весела/да не кажа бясна/...ето и сега пее "балона се надува"...абе, все едно не е имала 39 преди 2 часа #Crazy...все си мисля, че ще се справи без АБ. Praynig
пак ви благодаря Наденце и Любознателна Heart Eyes
и аз много обичам цветя, обаче покрай Ния съвсем ги забравям и те ми измират Embarassed
мечтая си за голяма къща със зимна градина и много цветя...ееееееееех, мечти Wink

# 74
  • Мнения: 997
agneshka, чудесно е че Ния е жизнена и игрива. Значи бори болестта. Стискам палци да не вдига повече Т и да не тревожи мама.

# 75
  • Мнения: 3 743
s_vasseva , сега специално за теб и за твое улеснение пускам линк конкретно за снимките на дома ми Grinning http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=9740
...

 Hugмного благодаря, на  ljuboznatelna и setony Wink, че не ме оставихте в неведение  bouquet  Къщата ти наистина е прекрасна и тези красиви цветя  bouquet, аз нещо хич не се справям с отглеждането на цветята, а мнооооого ги харесвам Simple Smile

agneshka, дано Ния не вдига повече температура Praynig Марти също изкара този вирус и на 4-тия ден вече му нямаше нищо Peace

# 76
  • Мнения: 3 743
...
Сети, много ми се идва в Кюстендил - хайде някоя от следващите срещи да е излет до там. ...

И на мен много ми се ходи, никога не съм била в Кюстендил Rolling Eyes, като узреят черешите и ще си направим една среща Wink


ljuboznatelna, сега видях едно малко сладко котенце на снимката в кухнята, нали не е играчка Laughing?

# 77
  • София
  • Мнения: 2 356
и аз много обичам цветя, обаче покрай Ния съвсем ги забравям и те ми измират Embarassed
мечтая си за голяма къща със зимна градина и много цветя...ееееееееех, мечти Wink

И аз така Simple Smile
Имах страшно много, сега се чудя къде да ги разкарам, че ми е жал да ги хвърля, а смятам, че малката скоро ще им види сметката  Confused В тази връзка ако някой иска китайска роза, палмички, дърво на живота много голямо, и др. да казва - подарявам ги.  Grinning

# 78
  • Мнения: 3 743
...
Имах страшно много, сега се чудя къде да ги разкарам, че ми е жал да ги хвърля, а смятам, че малката скоро ще им види сметката  Confused В тази връзка ако някой иска китайска роза, палмички, дърво на живота много голямо, и др. да казва - подарявам ги.  Grinning

Аз искам  bouquet и обещавам да направя всичко възможно да ги отглеждам без да забравям да ги поливам или обратното- да прекалявам Simple Smile

# 79
  • Мнения: 3 698
Виждам, че цветарска тема подхванахте-аз имах един кактус и вчера го изхвърлих, че беше съвсем умрял  Embarassed .
За костенурките обаче се грижехме много, Нинче да ги нацелуваш...въздушни целувки де, надявам се да радват дечицата в кабинета и да са добре  Tired
Агнешка, много ви мисля, дано е приключил гадния вирус, щом е трети ден, повече да не вдига температура миличката Ния  Praynig Praynig Praynig

# 80
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Гледахме бебето на 4D ехограф - невероятно е усещането. Не бях при спец. в пренаталната диагностика, но го погледна внимателно и каза, че за сега е добре. Е не броихме пръсти и не видяхме пъпната връв с колко артерии е, но това не е най-важното - така или иначе за малформации ще го гледам към 21-22 седмица.
Имам и запис на бебето в реално време! Не изостава и той каза, че вижда "голямо" бебе Wink
За пола - ще почякям още поне месец...

Ето снимки
http://community.webshots.com/album/548821656bdsuHt

# 81
  • Мнения: 997
catnadeen, да ти е живо и здраво бебето! Лека и безпроблемна бременност и само хубави новини. Praynig
Да си призная, за първи път виждам снимки от 4D-ехограф.  newsm78

# 82
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, живо и здваво да е малкото човече!!! Hug

# 83
  • Мнения: 4 414
Наде, толкова се развълнувах като видях малкото човече!
Да ти е живо и здраво! Лека бременност без притеснения ти пожелавам!

# 84
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Наде, ех, че хубаво се вижда  Simple Smile, да ти е живо и здраво бебчето!
agneshka, все се мисля, че Ния ще пребори болестта без антибиотик, щом похапва и е весела... Яни ми беше като парцал, още се умаря лесно, не яде, а хем е здрав вече... Той по принцип много рядко боледува, но разболее ли се, просто не минаваме без антибиотик Sad Но пък чух, че и други дечица са го изкарали този вирус по-леко за 3-4 дни, дано и при Ния да минава вече. Ако искаш заведи я на лекар да и преслушат гърдичките, за да си спокойна.

# 85
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
catnadeen, вълнуващо изживяване!И как се вижда всичко - Супер! Не съм много в час с последните новости, но този ехограф не беше ли 3D? Все пак има само 3 измерения. Rolling Eyes

# 86
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодаря ви за пожеланията! дано е наред всичко, защото аз доста ше шашкам, а и да ви се оплача - майките по градинките не ги разбирам - ако случайно споделя, че съм бременна почва едно овайкване и едно оплакване... колко ще е трудно, че ще бъде ад, че ще е ужас... вече съм много наплашена как ще се справя сама....
Като ми стане обаче много стршно и си спомням и за Мая как е била съвсем сама и за други от вас минали по този път... и си казвам, че щом сте се справили и в по-тежки ситуации - ще се справя и аз.

Любознатеилна, те са два образа - единия е май двуизмерен, а др е в реално време и се движи и имам даже филмчета как се движи бебето на СД! Гинеколога каза, че е 4D - съвсем новичък апарат във военна болница!

# 87
  • София
  • Мнения: 9 878
Catnadeen,Искам да споделя с теб,че и аз минах по същия път.Както сигурно знаеш,голямата ми дъщеря е с хидроцефалия.Когато с таткото решихме да имаме второ дете каката беше на 2,6г.Когато съобщихме на близките си новината,всички много се радваха с нас.Само аз обаче си знам какви страхове брах 9 месеца.Въпреки че проблема при каката е вследствие тежко раждане-40часа,впоследствие-мозъчен кръвоизлив,впоследствие-вътрешна хидроцефалия,през тези 9 месеца постоянно ми се въртяха всякакви мисли.Е,всичко мина добре,малката е вече на 1,6г и с каката се забавляват страхотно.Малко ми идвва нанагорно по някой път-таткото на работа,бабите далече,но и двете са ми послушнички.На каката много добре и се отрази бебето.При нея проблема е забавяне на говора и сега двете проговарят заедно.Желая ти много спокойствие и лека бременност.

# 88
  • Мнения: 4 414
Все пак има само 3 измерения. Rolling Eyes
ааааа, не е вЕрно! четвъртото измерение е времето Wink
ама то и на снимките си пише 3D5-8ЕК...но това няма значение...важното е, че човечето е добре  bouquet

Ния пак вдигна 39 към 2 през нощта и досега спа...сега няма Т...следобед ще я водя да я слуша лекарката...уф, пожелайте ми да свършва тоз гаден грип вече Praynig

# 89
  • Мнения: 2 327
Добро утро Simple Smile
Това за четвъртото измерение е малко спорен въпрос - аз съм специалист по компютърна графика или поне така ми пише в дипломата Simple Smile
Но важното е че бебчо едобре, наистина много хубаво се вижда. Да ти е жив и здрав, Наде и да не те тормози още много с това повръщане. Simple Smile
Любознателна, от Бургас съм наистина. До 18 години там си живях, след това дойдох в София да уча и останах. Но редовно се прибирам, особено сега с бебо...
Дано днес Ния да е съвсем добре и да няма вече температура и мама да се успокои.

# 90
  • Мнения: 3 537
Ще се справиш, няма страшно!Ние ,имам предвид майките на деца с увреждания, сме се справяли с такива трудности ,че това ли ще ни изплаши! Wink Аз и за трето си мечтая, ама айде стига толкова,че няма място в детската стая. Laughing Така че радвай се на бременноста си ,не си почерняй живота с такива мисли! Леко бременеене,Catnadeen!

# 91
  • Мнения: 3 698
Наде, страхотно е!!! Много мило ми стана като гледах снимките, май добре си живее беба вътре.Здраве и хубави мисли  Hug .
Агнешка, дано вече е свършил гадния грип  Praynig
Хубав ден на всички  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 2 356
...
Имах страшно много, сега се чудя къде да ги разкарам, че ми е жал да ги хвърля, а смятам, че малката скоро ще им види сметката  Confused В тази връзка ако някой иска китайска роза, палмички, дърво на живота много голямо, и др. да казва - подарявам ги.  Grinning

Аз искам  bouquet и обещавам да направя всичко възможно да ги отглеждам без да забравям да ги поливам или обратното- да прекалявам Simple Smile

Add-нах те към ICQ, да се разберем кога да дойдеш да ги разгледаш и да си избереш  Grinning

Catnadeen супер   bouquet  bouquet да ти е здраво бебенцето и лека бременност  Grinning

# 93
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
catnadeen, на мен роднините ми се чудиха и цъкаха, ти от майките се притесни Wink Много криво ми беше, че когато съобщавах с радост новината, че съм бременна, отсреща не усещах същата емоция Cry Обобщено с един звук реакцията беше - ъъъъъ (щото по телефона си говоря само с роднините) А бременността ми беше много обмислена и желана.
Нашите родители обикновено са имали по 2 деца и то с неголяма разлика, откакто чета в този форум съм на мнение, че сегашното поколение расте много разглезено, то за едно дете има вайкане и оплакване, а какво остава за 2?! Ами трудно е, но големите трудности са 2-3 години, докато тръгне детето на ясла и градина, после времето лети неусетно. Честно казано с нетърпение го чакам момента, когато ще дам малкия на градина, не защото ми тежи (той се гледа далеч по-леко от Наталия), а за да мога да обърна повече внимание на кака му.

# 94
Наде, да ти живо и здраво бебчето и аз много се развълнувах като го видях малкото човече
Дано всичкщо мине като по вода и много, много да те радва
ако пък е за пола ще е супер но най важното е да е живо и здраво и да не те тормози много.
Колкото до мнението на другите - не им се връзвай всеки живее за себе си и взима решения за собствения си живот така че - карай по- спокойно и бъди щастлива - няма по голямо щастие от това да дадеш живот на едно малко човече.
Желая ти късмет   bouquet

# 95
  • Мнения: 4 414
благодаря ви за пожеланията! дано е наред всичко, защото аз доста ше шашкам, а и да ви се оплача - майките по градинките не ги разбирам - ако случайно споделя, че съм бременна почва едно овайкване и едно оплакване... колко ще е трудно, че ще бъде ад, че ще е ужас... вече съм много наплашена как ще се справя сама....
Наде, ти тия в градинките не ги слушай! то па с едно да не е лесно, ама ей на! оправи се Wink над нас живее една многознайна и тя така разправя - "най-малко 6 години разлика!"...тя по цял ден крещи. непослушни били децата. тя иска на кафето да седи и те да спят, ако може...то малкото беше на 6 месеца, а тя му крещеше, че я скубело #Crazy...сега като проходи, няма да ти казвам на какъв крясък сме подложени...та, моето мнение е, че деца се гледат лесно с правилно отношение...ти със сигурност го имаш, така че бременей си смело и си запушвай ушите като ти говорят глупости Hug Heart Eyes
аз личен опит нямам, ама знам, че човек може да носи много повече, отколкото си мисли! всичко е в главатата ти...и този форум е едно доказателство за това  bouquet

# 96
  • Мнения: 3 698
Любознателна, напълно съм съгласна с теб за оплакването.Наскоро с мъжа ми това си говорехме, че някога на родителите ни и тяхното поколение не им е било по-лесно, а рядко са оставали с едно дете, поне по две...Повечето от познатите ни около наша възраст обаче дори не мислят за второ  ooooh! , финансите естествено са много важни, но начин винаги има, а децата са такова щастие...
Моето щастие днес е страшно мрънкащо, отивам да й целуна памперса Grinning

Агнешка, как е Ния???

# 97
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
С първото дете жената губи свободата си. Лично на мен това най-много ми е тежало. Тогава и памперси нямаше, сменяхме и перяхме като луди.Но  като е здраво детето, не се усеща как минава.После с второто така или иначе знаеш че я нямаш пустата свобода, по-лесно е. Ама си е друго ако има кой да те отмени поне един ден в седмицата. Бремитата - провеждайте подготовка на бабите отсега, иначе страдат семейните отношения.

# 98
  • Мнения: 4 414
Ния спи. не е вдигала Т от тази нощ. чакам я да стане и ще я водя да я преслуша педито, че нещо кашля. надявам се да е от сополите, че ги имаме в изобилие.
Сети, и на мен много ми хареса идеята да се дотътрим в Кюстендил. аз съм минавала само, а предния път ни се размина ходенето...айде като се стопли, ще ви направим форумска инвазия Wink

# 99
  • Мнения: 3 743

...
Add-нах те към ICQ, да се разберем кога да дойдеш да ги разгледаш и да си избереш  Grinning
...

ОК  bouquet

# 100
  • Мнения: 3 537
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78

# 101
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Краси, какво да кажем за бабите, като младите на нашата възраст са толкова недосетливи какво говорят... Wink

Любознателна, аз с първото си дадох лесно свободата. Страх ме е, че ако малкото е ревливо ДАни няма да може да спи и ще се срине физически и психически. И че от преумора и аз може да почна да викам по по-големия... и да го отблъсна от себе си - да му почерня детските години.... Дано не стане така, но родителите ми бяха от малко по-изнервените и по принцп имам заложен този модел на поведение - за сега го подтискам, но не знам като се преуморя до смърт дали ще запазя контрола - всъщност това паническия страх, който ме гони... Да не би да бъда лоша майка от преумора...
Помощ мога да получа за 2 седмици от свеки в началото и евентуално зимата - пак толкова - щото те гледат животни. Майка ми може също 2 седмици щото е ТРЗ... и после-  сама. Баба и дяда - само събота и неделя. БЕ ще оцелея само да не почна да викам по ДАни....
Иначе не ме е страх от работат и недоспиването - само Дани да е добре. Толкова много го обичам... знаете как...

Някой да знае хубави диванчета на добри цени в Сф?

Съни - мерси за вкл! И пиши ми как е Артур и... обещала си снимки - чакам ги вече половин одина. Аватарчето долу е страхотно, ма искам голям размер да се порадвам на красавеца - има невероятно красиви очи. И да пишеш ей! И хубаво и лошо - пиши!

# 102
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Чакаме да ни пишеш Валче акка е Ния - сигурно съм,ч е е от храчките, но задължително да ви преслуша педито! Целувки!

# 103
  • София
  • Мнения: 2 356
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78

Хич не им се връзвай, то няма угодия. Точно навреме си ви е второто  Grinning Аз какво да кажа като ти си по-млада 2 години от мене, а едва сега първо съм направила.  ooooh!

Catnadeen, смятам, че ще си чудесна майка, толкова се притесняваш, няма начин да си лоша  Grinning

# 104
  • Мнения: 997
catnadeen,  да си призная много се дразня на майкити по градинките. Тези, който говорят подобни глупости са предимно с едно дете и явно се мислят за много интересни. Срамота е да приказваш за лоши неща пред бременна жена. Аз имам две деца, раждала съм нормално, без упойка. Ходила съм на работа до последно. И честно казано си спомням само хубавите неща  - вълнението, когато бебенцето риташе, шегите с колежките, вълнението от всеки преглед - когато ми показваха бебето на ехографа. И раждането мина лесно. Не се тревожех как ще ги гледам. Да си призная сега с двете деца ми е много по-лесно, отколкото само с едното - а разликата им не е много. Просто се приспособяваш и не тежи. Бабите не могат да помагат - и понякога си мисля, че е за добро. Нали ти питаш за диванче? Имам пресни впечетления. Миналата седмица обикалях в Люлин и си намерих страхотно за  около 300лв., но мисля, че има и по-евтини. Аз исках да е с матраци, а не с механизъм - по удобни са. Ако искаш ще ти кажа точно къде!?

# 105
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
catnadeen, виж това с реването сигурно е проблем. Sad Моите спят в различни стаи - тати с Наталия, аз с бебо и каката. Но ако се събуди Наталия и има проблем, хода аз да я приспивам.

# 106
  • Мнения: 4 414
ами Ния е с бронхит Cry  хубав подарък за рожден ден, няма що! и пълен комплект баби и дядовци се изсипват утре вкъщи...
гърлото ни също е червено. дадоха ни Проспан за гърлото и Аугментин. в понеделнил лекарката пак ще дойде да я слуша

# 107
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наде, в Люлин до Кооперативния пазар и аз съм виждала хубави диванчета. Не знам какво точно търсите, но си струва да погледнеш в сайта на Некерман ТЕЗИ ДИВАНИ. Мебелите там са втора употреба, но наистина са страхотни. А брат ми скоро ходи в самия магазин и се върна възхитен от предлагането там, а цените са добри.
  А снимките ти от ехографа ми навяха страхотни спомени и ме разнежиха тотално  Heart Eyes 
  Относно майките в градинката и глупостите, дето ти приказват - и аз ще ти кажа: Да не ти пука, ама хич  Naughty Ще се справиш и още как  Peace

# 108
  • Мнения: 997
agneshka, как така. Край нямат тези болести. Не знам -  за рождения ден - важно е как се  чувства малката. Жизнена ли е. И Боби се разболя на връх рождения си ден - и тържеството се отложи, но ние бяхме поканили само няколко връстничета - беше ни страх да не се заразят.
Дано Ния бързо се оправи - антибиотик, няма лошо - само и само да мине. 

# 109
  • Мнения: 4 414
ооо, РД го отложих...ама бабите идват от далече...майка ми е супер сложна с отпуските, та ще са ни на гости.
иначе човечето мрънка по малко, ама не е като парцал. сега даже си играе и си пее. преди малко изяде 3 филийки и питаше за кифли...чак да не повярваш, че има бронхит!
дано я оправи бързо тоз Аугментин Praynig

# 110
  • Мнения: 3 698
Агнешка, много гадно, дано поне бързо да мине и малката да не губи силички, много я прегръщам  Hug !!!

# 111
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
оо толкова съжалявам Валечка - чувствам се тъпа патка, че те успокоявах излишно! Ма да си знам друг път да не философствам... ох наистина ме извини - дано не се сърдиш! толкова тъпо се чувствам и виновно - нямам думи

# 112
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Изивнявай те, но ще си излея гнева тук - много ме възмути държанието на Виолета с малката - уви поради тежкия живот, често и майка ми беше такава... все още се опитвам да преодолея последиците. но нали знаете - човек следва поведението на родителите си /обикновено/...
та ме е страх, че и в мен го има това - за сега се справям с пристъпите на гняв... но после...

Много ми стана мъчно за детето и толкова се ядосах, че сега ми хлопа сърцето и ме боли главата /тези хормони ме побъркват/... Венета е пълна безсрамница - не стига, че завлече детето там, а и като й се причеса... да не казвам кое - спря да мисли с главата /или поне не с горната/... Нищо чудно, че майка й е отказала да вземе внучката - щото не е ясно какво ще сътвори майката сама в къщата - тя и затова се ядосва на детето, че й пречи...
БЕ толкова се ядосах - толкова жени плачат и искат деца, а такива дето не ги е грижа за децата им ги имат... Ох знам, че не трябва да се съди, но ме боли сърцето за това дете, дето ако не е баба му би расло без любов!
Леле много ме е яд и направо ще ми се пръсне главата, че с нищо не може да се помогне на малкат!

# 113
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
  Наде, в Люлин до Кооперативния пазар и аз съм виждала хубави диванчета. Не знам какво точно търсите, но си струва да погледнеш в сайта на Некерман ТЕЗИ ДИВАНИ. Мебелите там са втора употреба, но наистина са страхотни. А брат ми скоро ходи в самия магазин и се върна възхитен от предлагането там, а цените са добри.
 
МЕрси! НЕвероятни неща - още утре ще звънна да помоля за инфо за цени!

# 114
  • София
  • Мнения: 9 878
Ей,момичета,ама вие май сте наминавали към Люлин.Ами че обаждайте се де.И без това съм все навън,че моите бамбучки вътре не виреят.А що се отнася до мебелните магазини-има доста.Ние обзаведохме детската стая от Лабиринта преди месец,там също имаше доста диванчета.

# 115
  • Мнения: 3 743
Наде, нещо не разбрах Embarassed коя е тази Виолета Rolling Eyes
А за диваните пиши ми едно ЛС Wink

 agneshka, дано Ния бързо се оправи Praynig

Да ви се оплача как си изкарах акъла днес....Марти беше на плуване...и цопа се нещо там в басейна с една дъска, но и двамата треньори блеят в различни посоки и виждам как Марти започва да маха с ръце, изпуска дъската и....започва да гълта вода, при което разбира се изпадам в ужас, но съм в другия край на басейна...Слава богу едната треньорка го видя подаде му една пръчка и го измъкна...., но толкова се изплаши милия Cry

# 116
  • Мнения: 3 698
Леле Силве, представям си какво си преживяла  Sad , дано на Марти бързо му мине уплахата  Praynig .Обаче е супер да тренира нещо-плуване или друго все едно, мисля, че е страхотно за детето.Ти как си миличка?...Целувки  Heart Eyes
П.П. Много съм разочарована от теб, как не знаеш коя е Виолета тц, тц, тц  Mr. Green

# 117
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, представям си ужаса.
А аз сегада ти се поскарам - защо си на тренировките? Марти на колко е? Ти нямаш ли приятелки за кафе?
Аз от 2 клас ходех на плуване, ма нашите бляха на работа. А брат ми за да не го е страх - Беше адски чувствителен , му взеха котка - да стои с нея и мен докато нашите се върнат от работа.
Хей Марти няма да се справи с нещата ако ти си вечно и навсякъде с него.
Обичам те - затова ти казвам тези неща. А и личен живот никога не ще имаш!
Но ти трябва да действаш преди пубертета му - иначе ще почнат да го подиграва и ще стане много зле.
Бъди смела и те прегръщам и целувам!

# 118
  • Мнения: 3 743
Ох Наде, права си ама... той дори не искаше да влезе в басейна ако аз не съм там...чувствал се по-спокоен. Не знам вече какво да го правя, тъкмо си мисля, че се оправя...и нещо ново се появи Sad много искам да е по-самостоятелен...

# 119
  • Мнения: 3 743
Леле Силве, представям си какво си преживяла  Sad , дано на Марти бързо му мине уплахата  Praynig .Обаче е супер да тренира нещо-плуване или друго все едно, мисля, че е страхотно за детето.Ти как си миличка?...Целувки  Heart Eyes
П.П. Много съм разочарована от теб, как не знаеш коя е Виолета тц, тц, тц  Mr. Green

Мина му....с една пица и сладолед Mr. Green Аз...добре съм #Crazy
Сети, Лорка расте и хубавее с часове  bouquet, много е сладка на новите снимки Hug

Виолета да не е тази от т.нар. "ВИП" Sick

# 120
  • София
  • Мнения: 4 412
agneshka, много съжалявам за болеста. Днес си мислех за вас, че наближава рождения ден на Ния. Бързо да се оправя мъничето!
Наде, и аз исках да ти кажа, да не се ядосваш на майките по градинките, и на мен ми е супер неприятно като почнат да се вайкат, вместо да окуражат бъдещата майка. И се успокой, ще се справиш чудесно!
А на Виолета не и се ядосвай, тя е като тези по градинките. Обаче аз не мога да кажа, че имам крайно мнение за нея, колкото и да се стараем, на всеки може да се случи да избухне. И може и да се влюби, да я нарани нещо, или друго да се случи и да не е 100% отдадена на детето. 
ljuboznatelna, много ми хареса прозрението ти, че с първото дете се губи свободата и за това със следващите деца е по-лесно.
Силве, представям си колко си се изплашила за Марти, хайде бързо да става уверен плувец! Виолета е тази "ВИП"-ката.

Сетих се да ви пиша за цветята - вярвате ли в скрития им смисъл? Аз отглеждах филадендрон, първо в нас и имахме сериозни здравословни пробелми, после го преместих в работата си, а когато напуснах го подарих на една колежка. Не мога да ви опиша какви нещастия и се случиха. Наскоро разбрах, че филадендрона носи нещастия и често си мисля дали е вярно.

И съм се размечтала за лятна почивка и само се чудя как ще се организираме с моето малко терминаторче. Днес пак ми казаха, че в градинката се надпреварвали да й дават играчки, обаче съм била свидетел тя как гръмогласно си ги иска. Може детето да умее да привлича внимание върху себе си Wink

Поздрави на всички

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 23:49 от tigonew

# 121
  • Мнения: 3 743
...
 Виолета е тази "ВИП"-ката.
...

сега чета в клю-то за нея Shocked...и ще се въздържа от коментар censored

# 122
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
agneshka, стискам палци бързо да се оправяте! Честно да ти кажа, аз от този антибиотик не съм особено доволна, но при всяко дете си е различно.
s_vasseva , интересно преживяване сте си имали Sad А Марти как го преживя? Иска ли още да плува? Няма ли някое приятелче, което иска да плува, за да ги водиш заедно като начало, а постепенно да ги оставяш все повече време сами? Наистина е много трудно с тази негова болезнена привързаност.
bim bam, страхотни диванчета, ще ми се и на мен вече да си имам Grinning
Да ви споделя впечатленията си от диваните, които се ползват за спане редовно:
Тези дето са от две части - на единия винаги му е по-тясно, а в редата на сгъвката е адски неудобно ако попаднеш
Тези, дето имат една сгъваща се на 3 пружина - ако спящите са по-тежички, след време малко увисва, а за скърцането, изобщо не ми се говори.
Тези с потъващия механизъм са много лесни за обслужване, удобни са, но дунапрена е тънък и бързо се сляга, и в един момент стават твърди и неудобни.
Не искам никого да разубеждавам - диванът е необходимо зло, но е добре да се знаят плюсовете и минусите. Това е инфо за Бг дивани, вносните може и да са по-домислени.
catnadeen, стига се ядосва за глупости, ами нормална майка си е Виолета, ама е свикнала друг да й гледа детето и сега й тежи.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 09:19 от ljuboznatelna

# 123
  • Мнения: 4 414
оо толкова съжалявам Валечка - чувствам се тъпа патка, че те успокоявах излишно! Ма да си знам друг път да не философствам... ох наистина ме извини - дано не се сърдиш! толкова тъпо се чувствам и виновно - нямам думи
Наде как  може такива глупости да си мислиш?! ама ще те напляскам, да знаеш! за какво да то се сърдя?! я си почивай и не мисли за глупости!

# 124
  • Мнения: 3 743

s_vasseva , интересно преживяване сте си имали Sad А Марти как го преживя? Иска ли още да плува? Няма ли някое приятелче, което иска да плува, за да ги водиш заедно като начало, а постепенно да ги оставяш все повече време сами? Наистина е много трудно с тази негова болезнена привързаност.

Марти доста се уплаши и не настоявах повече да влиза в басейна, ще видим в понеделник дали ще иска Confused. Страхувам се все още да го оставям сам...все си мисля, че ако му падне захарта и няма да може да реагира Sad. Треньорите знаят за проблема, но при толкова деца едва ли само за Марти ще си мислят Confused, а той доста се притеснява да си каже какво му е. Уж е вече по-голям и усеща кога му пада захарта, знае, че веднага трябва да хапне нещо без да се съобразява къде е, но...не винаги го прави. Явно в тези моменти (когато му е ниска захарта) се чувства много объркан и несигурен и разчита само на мен, от тук идва и болезнената му привързаност (по-скоро е спокойствие и сигурност).

# 125
  • Мнения: 480
Наде така мило ми стана като видях снимките на бебчо!Целия ден ми беше едно хубаво и все си спомнях за моята бременност-това бяха едни от най-щастливите ми дни.Почивай си мисли позитивно и всичко ще е наред!Агнешка съжалявам че малката е болна но този вирус е доста гаден.Голямата ми дъщеря е на 15 антибиотик не си спомням кога последно е пила но я разсипа тоя грип.Два дни не мога да сваля Т от 39 и нищо не й действаше-днес е малко по-добре.Дори и с антибиотик важното е да се оправи!По моя въпрос нещата още нямат съществен напредък.Разговарях с Кременски и той прие присърце проблема.Вчера му изпратих по факс протокола и дано да успее да помогне....Желая оздравяване на болните и много усмивки!

# 126
  • Враца
  • Мнения: 871
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78
[/q
 А  на мойте 14г и половина.Когато ходим с Криси и кака  на разходка мислят нея за мама,а мен за баба.  Embarassed Но аз хич не им се връзвам.Да си мислят каквото искат.Важното е ние да сме добре ..нали така!  Peace

# 127
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, бързо оправяне на малката!  Praynig

  aidi4ka, щом Кременски се е заел да помага, си мисля, че работата ще стане  Peace Освен че е отзивчив, той е и мн.сериозен, така че, стискам палци!

  Наде, за жалост не всичко, което има изложено в сайта на Некерман го имат в наличност и за продажба. Хубавото е, че ако една стока там я пуснат с цена от 250лв. примерно, след десетина дни цената пада на 200лв.

  Силве, много е кофти това, дето сте го преживели с Марти... и на теб няма да ти мине с пица и сладолед. Дано бързо да го забрави сладурчото този случай и да си продължите с плуването.

# 128
  • Мнения: 997
gele73, в коя част на Люлин си? Че той е доста голям! Аз си го харесвам кооперативния и честичко отскачам до там.
За тази Виолета от ВИП-брадър не ми се мисли. Горкото дете - не е етично да го държат там. 
Замислила съм една разходка в неделя извън София. Беше се отложила, но сега май  излиза, че ще стане. Дано! И познайте кой ще гледа децата - таткото. Ще трябва да черпя!   Grinning

# 129
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ели, ще черпиш, ще черпииииииш  Mr. Green
  А за Люлин... ми аз там живях преди да дойда в Пловдив, а сега там /в 1-ви микрорайон/ са мама и татко и когато сме в София сме там  Laughing Кооперативният пазар ми е близо - на 15мин.пеша или две спирки с рейса, така че април като дойдем отново съм на линия за люлинско кафе  Sunglasses

# 130
  • София
  • Мнения: 9 878
Елена,аз съм в Люлин3,съвсем близо до пазара.Наистина ще се радвам да се видим.Точно за 15 минутки мога да съм на пазара с двете ми госпожици,стига да не е по обяд,че спят.               Bim bam,това за люлинското кафе звучи страхотно.Чакам да пишеш като дойдеш.

# 131
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
agneshka, много ми е мъчно, че Ния е направила бронхит, Аугументина ще помогне, ама е доста гаден. Мислех си, че като ти е жизнена и похапва, ще се разминете с антибиотика, но уви... За сиропчето за кашлица, не знам дали друг път е пила Проспан, ама аз все лоши отзиви за него съм слушала, че не помагал и т.н. Аз лично много харесвам Мукоплан на д-р Тайс, пак е хомеопатично с  живовляк, поне на Яни много добре му действа... Дано и мине бързо на сладураната.
s_vasseva, горкият Марти, дано го забрави бързо и не се стресира от плуването. Представям си обаче теб как те държи стреса  Sad...
aidi4ka и на вас за пореден път пожелавам успех с тези ядове...

Яни пък тъкмо оздравя и най-накрая се почувства добре и започна пак да беснее, снощи докато скачаше и се чекнеше на спалнята, падна от леглото и си халоса главата в стената. Моментално се появи огромен хематом с размерите на голяма слива и със същия цвят - щях да припадна. Добре, че ни е за втори път такова приключение с удар на главата и такъв оток, та имам опит, мазах с олио, мазах... Сутринта го гледам, няма вече подуто, ама пък една огромна синка - синьо-черна, от 3-4 метра се набива в очи... Добре, че е студено и го извеждах с шапка, та да я скрием, че ще кажат хората - глей я тая си малтретира детето  Crazy Бяс...

# 132
  • София
  • Мнения: 9 878
 Момичета,искам да ви попитам нещо за детските градини.Понеже Буби има забавяне на говора преди около година реших да проверя дали ще я приемат в логопедична група.Вече бях пробвала в масова,но там като разбраха,че сме с клапа тактично ми отказаха.В логопедичната стана същото.Логопедката ми каза,че приемат деца само с говорни смущения,а не с клапи.Ходим на логопед,много съм доволна,но не зная дали все пак не е по-добре за Буби да е на градина.Притеснявам се,че трябва да общува повече с деца,така казаха и логопедите във форума.Е да,но в каква градина да я запиша.Вие давате ли малчовците на градина.Не знам каква е подходяща.Според нашия логопед на този етап са за предпочитане индивидуални занимания,а и аз виждам напредък.Притеснявам се,че не мога постоянно да я занимавам,старая се,но знаете как е.Понякога се чувсвам толкова лоша майка...Ето пак ми се дорева

# 133
  • София
  • Мнения: 4 412
gele73, това с градините е голям проблем. Имам позната майка от Люлин, тя пише рядко, но има големи проблеми и с логопедичната и с обикновената. Даже си мислех за такава тема за детските градини, да се обмени опит - къде е поне поносимо или добро отношението към децата.

# 134
  • София
  • Мнения: 9 878
Май наистина е добре да има такава тема.Може някоя мама да даде ценна информация.Аз като знам как се чувсвах докато едва ли не се оправдавах,че искам детето да ходи на градина,а директорката ми казва,че с тая клапа шега не бива.Даже неврохирургът ми написа бележка,че детето ми няма противопоказания за градина.Но кой ти гледа бележки.Щом е с клапа-край,няма градина.Много ми е болна тая тема.

# 135
  • Мнения: 3 537
Ще ви споделя,че моята /каката/ по съвет на д-рКръстев от Пловдив я записах на масова детска градина.Беше на 3 и половина години.Логопедката най-много с нея се занимаваше , а аз от време на време и давах малки подаръчета. Много съм благодарна и на госпожите,защото Сиса не можеше да стои на едно място и по време на занимания ставаше и обикаляше насам,натам из стаята ,а те нищо не казваха. Нямате и най-малка представа как изведнъж това дете сякаш порастна с2-3 години.Направи такъв голям скок в своето развитие и в говора. Никакви лекарства не и бяха повлияли така,както детската градина.

# 136
  • Мнения: 1 710
Привет, да се подпиша и аз на края на седмицата, че нещо така се омотаах....абе работещо момиче  Wink ния се разболя, та една работа падна, не е за разправяне.
Момичета,искам да ви попитам нещо за детските градини.Понеже Буби има забавяне на говора преди около година реших да проверя дали ще я приемат в логопедична група.Вече бях пробвала в масова,но там като разбраха,че сме с клапа тактично ми отказаха.В логопедичната стана същото.......

И ние минахме през тези мъки...докато Гого тръгне на градина. Имаше такава тема някъде из форума за Детските градини, ама е минала назад. И за Гого градината се оказа безценен двигател - и логопедката и психоложката го казаха. Дано тази държава помисли малко и даде шанс и на нашите деца.

# 137
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само да ви кажа, че вече съм тук. Започвам да чета, че много съм изпуснала...

# 138
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Добре си ни дошла, Вал!
  Чети, чети, ама кажи с две думи как сте, здравички сте, нали?

# 139
  • Мнения: 3 537
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78
[/q
 А  на мойте 14г и половина.Когато ходим с Криси и кака  на разходка мислят нея за мама,а мен за баба.  Embarassed Но аз хич не им се връзвам.Да си мислят каквото искат.Важното е ние да сме добре ..нали така!  Peace
smile3501

# 140
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Хей, Мая, я се похвали - какво работиш? Че аз нещо не съм разбрала ....

Валче, къде беше? Кака са дечковците?

# 141
  • Мнения: 3 537
Хей, къде се изгубихте днес? Никой не пише тук. newsm78

# 142
  • Мнения: 3 743
Аз съм тук, но не ми се пише.... Sad Марти пак е болен, гърло, температура...

# 143
  • Мнения: 997
 s_vasseva, децата на двете ми приятелки са също със зачервено гърло и Т. Не исках да споделям, за да не ставам лош пророк, но вече оттече. Дано Марти бързо се оправи. Има някакъв гаден вирус който удря на ангина. Едната от приятелките ми оттърва антибиотика и на двете си деца с  черните коларголови капки - в носа и се маже гърлото.
  bim_bam,  gele73 ще се радвам да си пийнем по едно люлинско кафенце като се постопли времето.

# 144
  • Мнения: 3 743
Лошото е, че той скоро пак беше болен Sad, преди 20 дни пи антибиотик.
 В училище имат скарлатина  миналата седмица му правих изследване на гърлен секрет и всичко беше ок, но сега се чудя дали тази седмица не се е заразил.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте момичета! Искам да ви попитам нещо, което доста ме притеснява. Нямаше ме две седмици в София и когато се прибрах видях, че отстрани на вратлето, под ушенцата, на Бобо са му излезли две твърди топчета, които определено не го болят. Но като си мърда главичката, те изскачат и изглеждат страшно. А на пипане са твърди като топчета с големината на бобено зърно.
Какво може да е това? Ще полудея направо...
Утре ще го водя на лекар, но на какъв специалист да го заведа? Help..

# 146
  • Мнения: 3 743
Габи, може да са т.нар лимфни възли, ако е боледувал наскоро и те се подуват,  питай личната лекарка. 

# 147
  • София
  • Мнения: 4 884
Силве, не е боледувал наскоро, затова се тревожа как и защо са се появили тези твърди "топчета" на вратлето му. А днес се оплака, че го болят крачетата и не иска повече да си играе. Дали може да има връзка между двете неща или умората в крачетата е в резултат на плоскостъпието му...Или пък новите маратонки не са му удобни...

Ще го заведа утре при джипито, ама като знам колко е некомпетентно за всичко друго, освен за червено гърло, просто ме е яд на тъпата ситуация. Исках да попитам дали няма някой специалист за нашата болка? Плюс това ме е страх от грипната вълна, която бушува наоколо, и не ми се иска да го заведа да висим пред кабинета заедно с кашлящи и кихащи деца. Зад едното ушенце от седмици има една подутинка, която същото джипи определи като нормална. Но сега появата на тези две топчета са знак, че нищо от случващото се не е нормално..

# 148
  • Мнения: 3 743
Габи, не ми се вярва да има връзка между двете неща, а крачетата могат да го болят и от плоскостъпието и от маратонките, а най-вероятно и от двете, а може и повечко да е играл и да се е поизморил. Все пак цяла зима са тичали и играли доста по-малко отколкото сега на хубавото време Wink.

# 149
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, не е боледувал наскоро, затова се тревожа как и защо са се появили тези твърди "топчета" на вратлето му. А днес се оплака, че го болят крачетата и не иска повече да си играе. Дали може да има връзка между двете неща или умората в крачетата е в резултат на плоскостъпието му...Или пък новите маратонки не са му удобни...

Ще го заведа утре при джипито, ама като знам колко е некомпетентно за всичко друго, освен за червено гърло, просто ме е яд на тъпата ситуация. Исках да попитам дали няма някой специалист за нашата болка? Плюс това ме е страх от грипната вълна, която бушува наоколо, и не ми се иска да го заведа да висим пред кабинета заедно с кашлящи и кихащи деца. Зад едното ушенце от седмици има една подутинка, която същото джипи определи като нормална. Но сега появата на тези две топчета са знак, че нищо от случващото се не е нормално..

Габи, това са лимфни възли. ВЪзможно е да се подуят от болно гърло, но дори и от пъпка в близост до тях. Тези зад ушите се подуват по-трудно... Пак са лимфни възли. Принципно НЕ Е НОРМАЛНО даса подути - трябва да има причина.
НО например на брат ми и на мен зад едното ухо е по-надут възела - така си е от години.
Но щом до сега не са били така - не е нормално.
Освен личната - да те пратя на друга във военна болница? НЕвероятна е - аз от Младост продължавам да си ходя при нея? Сравнявах я с неонатоложката и освен, че беше малко по-спокойна и е привърженик на ранното захранване - нито един косур не съм й намерила.
Просто е страшно отзивчива и кадърна /според моето скромно мнение/.

МОже да искаш да ви види уши, нос гърло - мисля, че това би свършило работа.

# 150
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, май МАрти е и в депресия и от там идва честото боледуване /да оставим на страна факта, че сигурно му се ИСКА да си е в къщи... и дори да е болен/ - поне и аз така исках когато ми беше криво и не ми се ходеше някъде...
Опитай да го засилиш с бабини рецепти - мед, с лимон и орехи, за по-големи дават сурово яйце с мед и мляко /но не знам дали е подходящо за вашата възраст/. Или пък тези на д-р Тайсън или някой друг - за стимулиране на имунната система. И задължително почивка извън Сф когато има ваканция!

Ние минахме "първата" прощъпулка - беше ад - аз нещо съм адски недоспала - ДАни ляга в 12ч и става в 8.0 най-късно. Преуморена и притеснена. ПОловината не дойдоха, половината забравих своевременно да поканя... бе провал. Кака да е стана все пак празник. Дани целува питката и единственото др което хвана беше една химикалка. Да видим какво ще е... някой писател Wink

Целувки в този слънчев ден и дано Надето и Мимето са по-добре.

# 151
  • Мнения: 3 743
Наде, не знам от депресия или от какво, но факт е, че много боледува напоследък. Може и от плуването да е настинал. Опитвам по всякакъв начин да му подсиля имунната система - давам му витамини, плодове, зеленчуци сега му взех и един сироп Киди, които уж възбуждал и апетита, че в последно време имаме доста проблеми и с храненето Sad
 И на мен ми се иска да изляза от София, но не знам дали ще можем Confused.
Снимки от прощъпулника има ли Wink  bouquet.

# 152
  • Мнения: 997
Момичето, да ви се оплача - голям карък ме гони днес. Съвсем забравих за смяната на времето. Направих си разходката извън София - ходих до Благоевград - но си пропуснах срещата. Тя беше в 12 ч аз пристигнах в 13, без изобщо да се сетя какво е станало. След като повисях един час-  разбрах, че нещо не е наред, но край вече. Поне времето беше хубаво. Чудесен град е Благоевград.

# 153
  • София
  • Мнения: 2 356
И нас днес определно не ни е ден. Първо сутринта седнахме да закусваме с таткото в хола на една малка паянтова масичка за да гледаме ТВ, че в кухнята няма. Предупредих го, че трябва много да внимаваме, защото бебата пълзи по пода и може да я обърне. Внимавахме през цялото време и накрая за 1 секунда си отклонихме вниманието и тя дръпна масата, при което цялата със все чинии, чаши и пр. храна се изсипа върху нея. За щастие не я удари нищо и се оттърва с леко стресване и по-силен уплах от моя страна. После тръгнахме към парка и щеше да ни отнесе една кола, защото там където пресичаме няма никаква видимост, паркирали са коли и по улицата и аз като тръгнах да излизам с количката, два автомобила засилени на по-малко от метър. Не успях да реагирам да се дръпнем с тая количка с въртящи се колела, ама шофъора ни избегна, зави зад нас. Много се уплаших, най-вече за Белослава, вече няма да преичам оттам.  Confused

Поне имаме добри новини, маймуната се изправя на коленца като се хваща за спалнята, катери се спокойно на нея. Днес я гледах, че няколко пъти мина от седене върху колената си до седеж. Да лази не ще, или пълзи или иска да се изправя. Ако е хваната за нещо ниско (спалнята) изпъва краката и става права, дори днес я намерих хваната на шкафа, изправила се някак си и рови на горния рафт  Laughing Най обича да се покатери до компютъра и да думка по клавиатурата, пищи от кеф.

Catnadeen, не се ядосвай за прощъпулника, не е било провал, важното е че сте си прекарали добре. С писалката може и журналист да стане.  Grinning
Gabi не мога да дам компетентен съвет, но не се притеснявай предварително, едва ли е нещо кой знае какво. Стискаме палци да намериш подходящ специалист и той да те успокои.  Hug
Силве, може имунната му система на Марти да е отслабена, все пак беше зима и е нямал толкова витамини. Ще видиш как ще се закали като продължите с плуването по- нататък. Бързо оздравяване на Марти  Hug

# 154
  • Мнения: 997
Denat, това с колата е било голям кошмар. Само като си представя.  Радвам се много, че детенце се опитва да се изправя на коленца - това любопитството е голяма работа. Все така хубави изненади да ви прави.
 s_vasseva, да ти кажа той и Боби три месеца само боледуваше - от рождения си ден средата на декември та почти до средата на март - два отита, една ангина, една пневмония, разтройство, а вирусните спрях да ги броя. Направо се бях стреснала. После лекарката ми каза, че това не е необичайно. Ще го надрастне - пък и ще му укрепне имунитета. Последното малко ме успокои. Дано да е права, че пак всички деца около нас са болни. Колкото до скарлатината - доскоро и в градината на баткото имаше. Той се разболя от ангина и аз се бях уплашила, най-вече за бебето. Но не се разболя, въпреки, че до последно ходи.

Общи условия

Активация на акаунт