пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 691
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 537
Ще ви споделя,че моята /каката/ по съвет на д-рКръстев от Пловдив я записах на масова детска градина.Беше на 3 и половина години.Логопедката най-много с нея се занимаваше , а аз от време на време и давах малки подаръчета. Много съм благодарна и на госпожите,защото Сиса не можеше да стои на едно място и по време на занимания ставаше и обикаляше насам,натам из стаята ,а те нищо не казваха. Нямате и най-малка представа как изведнъж това дете сякаш порастна с2-3 години.Направи такъв голям скок в своето развитие и в говора. Никакви лекарства не и бяха повлияли така,както детската градина.

# 136
  • Мнения: 1 710
Привет, да се подпиша и аз на края на седмицата, че нещо така се омотаах....абе работещо момиче  Wink ния се разболя, та една работа падна, не е за разправяне.
Момичета,искам да ви попитам нещо за детските градини.Понеже Буби има забавяне на говора преди около година реших да проверя дали ще я приемат в логопедична група.Вече бях пробвала в масова,но там като разбраха,че сме с клапа тактично ми отказаха.В логопедичната стана същото.......

И ние минахме през тези мъки...докато Гого тръгне на градина. Имаше такава тема някъде из форума за Детските градини, ама е минала назад. И за Гого градината се оказа безценен двигател - и логопедката и психоложката го казаха. Дано тази държава помисли малко и даде шанс и на нашите деца.

# 137
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само да ви кажа, че вече съм тук. Започвам да чета, че много съм изпуснала...

# 138
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Добре си ни дошла, Вал!
  Чети, чети, ама кажи с две думи как сте, здравички сте, нали?

# 139
  • Мнения: 3 537
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78
[/q
 А  на мойте 14г и половина.Когато ходим с Криси и кака  на разходка мислят нея за мама,а мен за баба.  Embarassed Но аз хич не им се връзвам.Да си мислят каквото искат.Важното е ние да сме добре ..нали така!  Peace
smile3501

# 140
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Хей, Мая, я се похвали - какво работиш? Че аз нещо не съм разбрала ....

Валче, къде беше? Кака са дечковците?

# 141
  • Мнения: 3 537
Хей, къде се изгубихте днес? Никой не пише тук. newsm78

# 142
  • Мнения: 3 743
Аз съм тук, но не ми се пише.... Sad Марти пак е болен, гърло, температура...

# 143
  • Мнения: 997
 s_vasseva, децата на двете ми приятелки са също със зачервено гърло и Т. Не исках да споделям, за да не ставам лош пророк, но вече оттече. Дано Марти бързо се оправи. Има някакъв гаден вирус който удря на ангина. Едната от приятелките ми оттърва антибиотика и на двете си деца с  черните коларголови капки - в носа и се маже гърлото.
  bim_bam,  gele73 ще се радвам да си пийнем по едно люлинско кафенце като се постопли времето.

# 144
  • Мнения: 3 743
Лошото е, че той скоро пак беше болен Sad, преди 20 дни пи антибиотик.
 В училище имат скарлатина  миналата седмица му правих изследване на гърлен секрет и всичко беше ок, но сега се чудя дали тази седмица не се е заразил.

# 145
  • София
  • Мнения: 4 885
Здравейте момичета! Искам да ви попитам нещо, което доста ме притеснява. Нямаше ме две седмици в София и когато се прибрах видях, че отстрани на вратлето, под ушенцата, на Бобо са му излезли две твърди топчета, които определено не го болят. Но като си мърда главичката, те изскачат и изглеждат страшно. А на пипане са твърди като топчета с големината на бобено зърно.
Какво може да е това? Ще полудея направо...
Утре ще го водя на лекар, но на какъв специалист да го заведа? Help..

# 146
  • Мнения: 3 743
Габи, може да са т.нар лимфни възли, ако е боледувал наскоро и те се подуват,  питай личната лекарка. 

# 147
  • София
  • Мнения: 4 885
Силве, не е боледувал наскоро, затова се тревожа как и защо са се появили тези твърди "топчета" на вратлето му. А днес се оплака, че го болят крачетата и не иска повече да си играе. Дали може да има връзка между двете неща или умората в крачетата е в резултат на плоскостъпието му...Или пък новите маратонки не са му удобни...

Ще го заведа утре при джипито, ама като знам колко е некомпетентно за всичко друго, освен за червено гърло, просто ме е яд на тъпата ситуация. Исках да попитам дали няма някой специалист за нашата болка? Плюс това ме е страх от грипната вълна, която бушува наоколо, и не ми се иска да го заведа да висим пред кабинета заедно с кашлящи и кихащи деца. Зад едното ушенце от седмици има една подутинка, която същото джипи определи като нормална. Но сега появата на тези две топчета са знак, че нищо от случващото се не е нормално..

# 148
  • Мнения: 3 743
Габи, не ми се вярва да има връзка между двете неща, а крачетата могат да го болят и от плоскостъпието и от маратонките, а най-вероятно и от двете, а може и повечко да е играл и да се е поизморил. Все пак цяла зима са тичали и играли доста по-малко отколкото сега на хубавото време Wink.

# 149
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, не е боледувал наскоро, затова се тревожа как и защо са се появили тези твърди "топчета" на вратлето му. А днес се оплака, че го болят крачетата и не иска повече да си играе. Дали може да има връзка между двете неща или умората в крачетата е в резултат на плоскостъпието му...Или пък новите маратонки не са му удобни...

Ще го заведа утре при джипито, ама като знам колко е некомпетентно за всичко друго, освен за червено гърло, просто ме е яд на тъпата ситуация. Исках да попитам дали няма някой специалист за нашата болка? Плюс това ме е страх от грипната вълна, която бушува наоколо, и не ми се иска да го заведа да висим пред кабинета заедно с кашлящи и кихащи деца. Зад едното ушенце от седмици има една подутинка, която същото джипи определи като нормална. Но сега появата на тези две топчета са знак, че нищо от случващото се не е нормално..

Габи, това са лимфни възли. ВЪзможно е да се подуят от болно гърло, но дори и от пъпка в близост до тях. Тези зад ушите се подуват по-трудно... Пак са лимфни възли. Принципно НЕ Е НОРМАЛНО даса подути - трябва да има причина.
НО например на брат ми и на мен зад едното ухо е по-надут възела - така си е от години.
Но щом до сега не са били така - не е нормално.
Освен личната - да те пратя на друга във военна болница? НЕвероятна е - аз от Младост продължавам да си ходя при нея? Сравнявах я с неонатоложката и освен, че беше малко по-спокойна и е привърженик на ранното захранване - нито един косур не съм й намерила.
Просто е страшно отзивчива и кадърна /според моето скромно мнение/.

МОже да искаш да ви види уши, нос гърло - мисля, че това би свършило работа.

Общи условия

Активация на акаунт