пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 707
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 412
agneshka, много съжалявам за болеста. Днес си мислех за вас, че наближава рождения ден на Ния. Бързо да се оправя мъничето!
Наде, и аз исках да ти кажа, да не се ядосваш на майките по градинките, и на мен ми е супер неприятно като почнат да се вайкат, вместо да окуражат бъдещата майка. И се успокой, ще се справиш чудесно!
А на Виолета не и се ядосвай, тя е като тези по градинките. Обаче аз не мога да кажа, че имам крайно мнение за нея, колкото и да се стараем, на всеки може да се случи да избухне. И може и да се влюби, да я нарани нещо, или друго да се случи и да не е 100% отдадена на детето. 
ljuboznatelna, много ми хареса прозрението ти, че с първото дете се губи свободата и за това със следващите деца е по-лесно.
Силве, представям си колко си се изплашила за Марти, хайде бързо да става уверен плувец! Виолета е тази "ВИП"-ката.

Сетих се да ви пиша за цветята - вярвате ли в скрития им смисъл? Аз отглеждах филадендрон, първо в нас и имахме сериозни здравословни пробелми, после го преместих в работата си, а когато напуснах го подарих на една колежка. Не мога да ви опиша какви нещастия и се случиха. Наскоро разбрах, че филадендрона носи нещастия и често си мисля дали е вярно.

И съм се размечтала за лятна почивка и само се чудя как ще се организираме с моето малко терминаторче. Днес пак ми казаха, че в градинката се надпреварвали да й дават играчки, обаче съм била свидетел тя как гръмогласно си ги иска. Може детето да умее да привлича внимание върху себе си Wink

Поздрави на всички

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 23:49 от tigonew

# 121
  • Мнения: 3 743
...
 Виолета е тази "ВИП"-ката.
...

сега чета в клю-то за нея Shocked...и ще се въздържа от коментар censored

# 122
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
agneshka, стискам палци бързо да се оправяте! Честно да ти кажа, аз от този антибиотик не съм особено доволна, но при всяко дете си е различно.
s_vasseva , интересно преживяване сте си имали Sad А Марти как го преживя? Иска ли още да плува? Няма ли някое приятелче, което иска да плува, за да ги водиш заедно като начало, а постепенно да ги оставяш все повече време сами? Наистина е много трудно с тази негова болезнена привързаност.
bim bam, страхотни диванчета, ще ми се и на мен вече да си имам Grinning
Да ви споделя впечатленията си от диваните, които се ползват за спане редовно:
Тези дето са от две части - на единия винаги му е по-тясно, а в редата на сгъвката е адски неудобно ако попаднеш
Тези, дето имат една сгъваща се на 3 пружина - ако спящите са по-тежички, след време малко увисва, а за скърцането, изобщо не ми се говори.
Тези с потъващия механизъм са много лесни за обслужване, удобни са, но дунапрена е тънък и бързо се сляга, и в един момент стават твърди и неудобни.
Не искам никого да разубеждавам - диванът е необходимо зло, но е добре да се знаят плюсовете и минусите. Това е инфо за Бг дивани, вносните може и да са по-домислени.
catnadeen, стига се ядосва за глупости, ами нормална майка си е Виолета, ама е свикнала друг да й гледа детето и сега й тежи.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 09:19 от ljuboznatelna

# 123
  • Мнения: 4 414
оо толкова съжалявам Валечка - чувствам се тъпа патка, че те успокоявах излишно! Ма да си знам друг път да не философствам... ох наистина ме извини - дано не се сърдиш! толкова тъпо се чувствам и виновно - нямам думи
Наде как  може такива глупости да си мислиш?! ама ще те напляскам, да знаеш! за какво да то се сърдя?! я си почивай и не мисли за глупости!

# 124
  • Мнения: 3 743

s_vasseva , интересно преживяване сте си имали Sad А Марти как го преживя? Иска ли още да плува? Няма ли някое приятелче, което иска да плува, за да ги водиш заедно като начало, а постепенно да ги оставяш все повече време сами? Наистина е много трудно с тази негова болезнена привързаност.

Марти доста се уплаши и не настоявах повече да влиза в басейна, ще видим в понеделник дали ще иска Confused. Страхувам се все още да го оставям сам...все си мисля, че ако му падне захарта и няма да може да реагира Sad. Треньорите знаят за проблема, но при толкова деца едва ли само за Марти ще си мислят Confused, а той доста се притеснява да си каже какво му е. Уж е вече по-голям и усеща кога му пада захарта, знае, че веднага трябва да хапне нещо без да се съобразява къде е, но...не винаги го прави. Явно в тези моменти (когато му е ниска захарта) се чувства много объркан и несигурен и разчита само на мен, от тук идва и болезнената му привързаност (по-скоро е спокойствие и сигурност).

# 125
  • Мнения: 480
Наде така мило ми стана като видях снимките на бебчо!Целия ден ми беше едно хубаво и все си спомнях за моята бременност-това бяха едни от най-щастливите ми дни.Почивай си мисли позитивно и всичко ще е наред!Агнешка съжалявам че малката е болна но този вирус е доста гаден.Голямата ми дъщеря е на 15 антибиотик не си спомням кога последно е пила но я разсипа тоя грип.Два дни не мога да сваля Т от 39 и нищо не й действаше-днес е малко по-добре.Дори и с антибиотик важното е да се оправи!По моя въпрос нещата още нямат съществен напредък.Разговарях с Кременски и той прие присърце проблема.Вчера му изпратих по факс протокола и дано да успее да помогне....Желая оздравяване на болните и много усмивки!

# 126
  • Враца
  • Мнения: 871
Моите деца имат 12 години разлика почти .И не знам защо всички си мислят че съм на втори брак, щом децата са с такава разлика. А бабите на село,съседките на свекърва ми, казват :"Какво направихте,едното бебе,другото мома"  . И направо ме побъркват.Какво им влиза в работата? А аз просто така се случи, че забременях на16 години и на 16 родих. После учих , тръгнахме по логопеди ,малко помързелувах и сега ни хвана мерака за второ,какво да направим ? Embarassed newsm78
[/q
 А  на мойте 14г и половина.Когато ходим с Криси и кака  на разходка мислят нея за мама,а мен за баба.  Embarassed Но аз хич не им се връзвам.Да си мислят каквото искат.Важното е ние да сме добре ..нали така!  Peace

# 127
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, бързо оправяне на малката!  Praynig

  aidi4ka, щом Кременски се е заел да помага, си мисля, че работата ще стане  Peace Освен че е отзивчив, той е и мн.сериозен, така че, стискам палци!

  Наде, за жалост не всичко, което има изложено в сайта на Некерман го имат в наличност и за продажба. Хубавото е, че ако една стока там я пуснат с цена от 250лв. примерно, след десетина дни цената пада на 200лв.

  Силве, много е кофти това, дето сте го преживели с Марти... и на теб няма да ти мине с пица и сладолед. Дано бързо да го забрави сладурчото този случай и да си продължите с плуването.

# 128
  • Мнения: 997
gele73, в коя част на Люлин си? Че той е доста голям! Аз си го харесвам кооперативния и честичко отскачам до там.
За тази Виолета от ВИП-брадър не ми се мисли. Горкото дете - не е етично да го държат там. 
Замислила съм една разходка в неделя извън София. Беше се отложила, но сега май  излиза, че ще стане. Дано! И познайте кой ще гледа децата - таткото. Ще трябва да черпя!   Grinning

# 129
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ели, ще черпиш, ще черпииииииш  Mr. Green
  А за Люлин... ми аз там живях преди да дойда в Пловдив, а сега там /в 1-ви микрорайон/ са мама и татко и когато сме в София сме там  Laughing Кооперативният пазар ми е близо - на 15мин.пеша или две спирки с рейса, така че април като дойдем отново съм на линия за люлинско кафе  Sunglasses

# 130
  • София
  • Мнения: 9 892
Елена,аз съм в Люлин3,съвсем близо до пазара.Наистина ще се радвам да се видим.Точно за 15 минутки мога да съм на пазара с двете ми госпожици,стига да не е по обяд,че спят.               Bim bam,това за люлинското кафе звучи страхотно.Чакам да пишеш като дойдеш.

# 131
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
agneshka, много ми е мъчно, че Ния е направила бронхит, Аугументина ще помогне, ама е доста гаден. Мислех си, че като ти е жизнена и похапва, ще се разминете с антибиотика, но уви... За сиропчето за кашлица, не знам дали друг път е пила Проспан, ама аз все лоши отзиви за него съм слушала, че не помагал и т.н. Аз лично много харесвам Мукоплан на д-р Тайс, пак е хомеопатично с  живовляк, поне на Яни много добре му действа... Дано и мине бързо на сладураната.
s_vasseva, горкият Марти, дано го забрави бързо и не се стресира от плуването. Представям си обаче теб как те държи стреса  Sad...
aidi4ka и на вас за пореден път пожелавам успех с тези ядове...

Яни пък тъкмо оздравя и най-накрая се почувства добре и започна пак да беснее, снощи докато скачаше и се чекнеше на спалнята, падна от леглото и си халоса главата в стената. Моментално се появи огромен хематом с размерите на голяма слива и със същия цвят - щях да припадна. Добре, че ни е за втори път такова приключение с удар на главата и такъв оток, та имам опит, мазах с олио, мазах... Сутринта го гледам, няма вече подуто, ама пък една огромна синка - синьо-черна, от 3-4 метра се набива в очи... Добре, че е студено и го извеждах с шапка, та да я скрием, че ще кажат хората - глей я тая си малтретира детето  Crazy Бяс...

# 132
  • София
  • Мнения: 9 892
 Момичета,искам да ви попитам нещо за детските градини.Понеже Буби има забавяне на говора преди около година реших да проверя дали ще я приемат в логопедична група.Вече бях пробвала в масова,но там като разбраха,че сме с клапа тактично ми отказаха.В логопедичната стана същото.Логопедката ми каза,че приемат деца само с говорни смущения,а не с клапи.Ходим на логопед,много съм доволна,но не зная дали все пак не е по-добре за Буби да е на градина.Притеснявам се,че трябва да общува повече с деца,така казаха и логопедите във форума.Е да,но в каква градина да я запиша.Вие давате ли малчовците на градина.Не знам каква е подходяща.Според нашия логопед на този етап са за предпочитане индивидуални занимания,а и аз виждам напредък.Притеснявам се,че не мога постоянно да я занимавам,старая се,но знаете как е.Понякога се чувсвам толкова лоша майка...Ето пак ми се дорева

# 133
  • София
  • Мнения: 4 412
gele73, това с градините е голям проблем. Имам позната майка от Люлин, тя пише рядко, но има големи проблеми и с логопедичната и с обикновената. Даже си мислех за такава тема за детските градини, да се обмени опит - къде е поне поносимо или добро отношението към децата.

# 134
  • София
  • Мнения: 9 892
Май наистина е добре да има такава тема.Може някоя мама да даде ценна информация.Аз като знам как се чувсвах докато едва ли не се оправдавах,че искам детето да ходи на градина,а директорката ми казва,че с тая клапа шега не бива.Даже неврохирургът ми написа бележка,че детето ми няма противопоказания за градина.Но кой ти гледа бележки.Щом е с клапа-край,няма градина.Много ми е болна тая тема.

Общи условия

Активация на акаунт