пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 706
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Агнешка, не знам дали е като Дани, но със сигурност е като на Яни, същата Т с лекарства 39.3, е в началото вдигна и над 39.6 ама аз и не държах тогава термометъра до последно, че щях да припадна от страх... По същия начин, гори телцето, а стъпалцата ледени и най-горещо е нагоре към главичката, явно там е процесът (както при нас гърлото). Не знам какво да те посъветвам, аз много се уплаших и почнахме моментално антибиотик, ако имаш сили да поизчакаш, не смея нищо да ти кажа. При Яни най-високата Т над 39, която я сваляш за половин-един час и пак я качва... продължи точно 24ч, после я смъкнахме на окло 38, което е по-приемливо... Дано нощта ви е било по-спокойна, ама като знам, че нощем се вдига най-много... Драсни два-три реда как сте, че ви мисля...

# 31
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте мами!За два дни този  вирус е повалил много дечица!   ooooh!  Много е коварен..с такава висока температура...чак страх да те хване наистина.Разбрали сте , че при нас нещата не са много хубави, но аз съм оптимист и искренно се надявам скоро да потръгне.Толкова надежда хвърлих за вчера , че като се сетя..   smile3511  Но да гледаме напред.Желая на всички скорошно уздравяване.
  Сетони , а малката е истинска красавица.   newsm10  .И Йоанчо е голям сладур, видях го какъв е бесен....не спря за две минути на едно място. И дано седмицата донесе на всички най-вече много ....много здраве!   newsm17
 Яни , знаем , че си малък герой...не притеснявай мама , а оздравявай бързо!
 Успех на всички!

# 32
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен, момичета Simple Smile
Първо искам да ви пожелая успешна седмица с много приятни мигове и емоции. На бременните мами леко доизносване Simple Smile
а на тези мами, които имат изследвания, хубави новини! Wink
А по повод на болестите...като чета вашите симптоми...не го знам това вирусно ли е или е някакъв грип, но миналата година моят Гоги изкара нещо със същите симптоми...на всичкото това отгоре вдигаше ужасно рязко температурата си а при него това почти винаги води до гърчове...та се бях побъркала...станала съм експерт по бързото сваляне на температурата...между другото...това ми дава идея...да вземем да си направим такава темичка а? Човек в кризисен момент винаги пропуска такива хубави идеи които иначе са му в главата...Майчета, казвам ви...миналата година за 10 мин се бях специялизирала да свалям температура от 39.6 на 37-7; 38 градуса...
Как ви звучи? Wink

# 33
  • Мнения: 4 414
По същия начин, гори телцето, а стъпалцата ледени и най-горещо е нагоре към главичката, явно там е процесът (както при нас гърлото).
абсолютно същото е при нас.  Sad
тази нощ към 2 вдигна 38,3...сутринта обаче пак беше с 39. дадох и Нурофен и заспа към 9:30...все още спи. пипах и челцето - малко е топличко...според мен не повече от 37,5...много бледичка ми се струва...като свалим Т, играе, даже яде...тъкмо си помисля, че се подобрява и пак я качва. казва, че я боли главичката, ама не може да ми каже къде...аз нали съм панка, все от менингит ме е страх. майка ми каза, че от Т я боляло главичка...мисля да устискам и днес с антибиотика...ако се панирам много, ще звъня на педито. много ме е яд - толкова хубаво време, а горкото пиле се мъчи в леглото Cry
хайде дано се оправяте вече!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 543
Ох, милите дечица! Кремена, давай си рецептата, че гледай каква паника настава с тая висока температура!
На Йоан от снощи нещо взе да му се запушва носа и аз започнах да му давам вит.Ц, та дано пресечем, ако има нещо. Има ли още нещо, което мога превантивно да му дам? Като слушам Петя и Агнешка , взех да се плаша!  ooooh!

Марго, добре дошла отново! Почивайте сега и като си запишете час, спри го Криси за една седмица преди изследването от градината. Да не вземе да се разболее с тези грипове, че само това ви трябва!

# 35
  • Мнения: 4 414
Йепе, аз давам ехинацея..осцилококцинума понякога помага...дано се разминете с това гадно нещо! Praynig

# 36
  • Мнения: 882
Привет и от нас,
Честита първа пролет на мамите и на техните слънчица newsm51

Някои мами, казват за мен, че каквото напиша тук във форума и то се случва. Ей сега пиша!
КРАЙ НА ВСИЧКИ ТЕЗИ ВИРУСИ, БОЛЕСТИ И ТЕМПЕРАТУРИ. ВСИЧКИ ДЕЧИЦА ДА ОЗДРАВЯВАТ ВЕДНАГА. newsm17

Моята Радинка е много щастлива от разходките ни в морската градина. Детето направо сияе. През цялата зима децата ни са затворени в  къщи, изнежват се, а Радинка даже се страхува от непознати.
Недопуска никого до себе си, освен ако тя не реши да се доближи към някого. Вчера това моето, тихо, кротко и боязливо детенце се устреми към един малък младеж и му отне играчката със скоростта на светлината. После драмата беше пълна. Наложи се да купим същата играчка, за да успокоим страстите.
На първата ни среща с младеж, меко казано се поизложихме, но затова показахме твърд и неотстъпчив характер.
Майки пазете синовете си Naughty

# 37
  • Мнения: 2 543
Йепе, аз давам ехинацея..осцилококцинума понякога помага...дано се разминете с това гадно нещо! Praynig

Да, и аз съм давала ехинацея. Още днес ще му купя. Йоан предпочита тази, която е на бонбони. Знаете ли я? Хрупа ги с голямо удоволствие и  иска още!!! Laughing
Осцилококцинум май не съм му давала. Поня, че веднъж му купих, но междувременно нещата взеха друг развой и не му го давах. Може да опитам пак!
Благодаря!  bouquet

Радини, направо се изкефих на девойката! Така трябва - да им вземе страха от сега, че.... Mr. Green

# 38
  • Мнения: 462
Момичета, мисля да я пусна в отделна тема...а? Че всеки да може да си прибавя и неговите идеайки...така май ще е по-добре...само дано модераторите да не ми я преместят на друго място...защото честно казано не знам дали ще и е съвсем тук мястото...

# 39
  • Мнения: 480
Здравейте и от мен!Като чета за болните дечица и ние минахме през този кошмар-първо каката после малката а аз още се държа.Дано да спадат вече температурите и всички да оздравяват искрено ви го желая.При нас новините са средна хубост.Оказа се че протокола не може да се завери и на всичкото отгоре и предния бил заверен неправомерно.След дъъъъълги разговори се оказа че трябва да си купим специалното мляко.Добре че все още има човеци сред хората-обърнах се към тези които биха ме разбрали най-добре а именно родители на деца в нашето положение и ми се приплака като видях колко са отзивчиви и как присърце приеха проблема ми.Те ще ми изпратят по кутия от храната и дано успеем да устискаме тези 3месеца до навършване на 2години.Лошото е че държавата не я е грижа за тия 30 деца в Б-Я срамота е и тук речника ми се изчерпва.Бързо оздравяване и много весело настроение желая на всички и разбира се безпроблемна седмица!

# 40
  • Мнения: 2 543
Айдичка, не срамота, ами и аз не знам какво е всичко това! Безобразие!!! Добре, че родителите са се отзовали! Ако все пак се окажете без храна в някакъв момент, кажи, можем и ние тук да се организираме да помогнем!  Без всякакво притеснение търси и нашата помощ! Няма да ви оставим така! Hug

# 41
  • Враца
  • Мнения: 871
Мами ,ако някоя има свободно време , вече си имаме сайт .www.visit.vratza.com

# 42
  • София
  • Мнения: 9 892
Здравейте и от мен.Понеже няколко дни бяхме при бабите във Враца,не съм ви посещавала и ми беше мъчно за вас.Надявам се всички мами и дечица да са здрави.Аз съм много щастлива от това наше пътуване и затова искам да споделя с вас.Моята Буби винаги е било по-Затворено детенце,причините са ясни.Но от няколко месеца тя стана много по-общителна и -което много ме радва-този страх от непознати вече е почти изчезнал.Та за пътуването,доста отдавна не си бяхме ходили и аз се притеснявах как ще реагира тя.Буби беше просто неузнаваема-с отиването там се хвърли в прегръдките на баба си,отиде при всеки който я повика и сладко си подаваше бузката за целувка.Видяхме се с доста хора и тя не се притесни почти от никой.Всички бяха искрено очаровани от нея.Падна такава игра.Много съм щастлива.Дано все към по-добро да вървим всички.Благодаря ви,че споделихте радостта ми.

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аидичка, добре, че все още има хора, щото държавниците явно не са.

Валче, писах ти на ЛС за грипа - дано устискате, ние бяхме много зле нео се справихме - редувах Нурофен, Свещички и Панадол. Свещичките са ултра добри - и коремчето щадят.
Дани спря тоталнто да яде - последните два дни беше на компот и по един бонбон на ден.
Успех и не се плаши - стига при висока температура да не прави проблеми - оцеляват милите, много са жилави!

Аз днес ходих - ама утре ще гледаме бебето и ще го запишат на СД. Уф малко ме е страх ама гледам да не се поддавам на паниката Wink ходихме на разходка и сега се надявам малкия да се кротне да поспи, че за съм разбита.

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
gele73 да ти е жива и здрава малката бонбонка! целувки и от мен и един младеж Wink

Общи условия

Активация на акаунт