пролет чука на вратата, здрави да са ни децата - 20-26.03.

  • 5 691
  • 154
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 698
Любознателна, наистина прекрасно си подредила жилището, изглежда красиво и уютно  bouquet
Силве, не мога да те оставя да не видиш апартамента, надявам се Любознателна да не ми се сърди, че по най-клюкарски начин пак давам линка към снимчиците й, ама е с много топли чувства  Heart Eyes
catnadeen, специално за теб пускам отново линка за прощъпулника Wink За любопитните - отдолу под снимките има и другите ми албуми, имам и мои снимки Simple Smile
...аз съм от любопитните...
Стънче, много ти е пораснало детенцето, много добре се държи на снимчиците, в количката е с такава блажена усмивка, страхотни сте и двамата  Hug
Наде, много сте хубави  Heart Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 4 412
Честита пролет!!!
Много здраве и цветни мигове!!!

При нас няма нищо ново, като сме на разходка само заглеждам другите деца и ги сравнявам, но мисля, че разликите са от различни характери. Ама нали ме разбирате, вечно се вглеждаме...

Сети, много ми се идва в Кюстендил - хайде някоя от следващите срещи да е излет до там. И това хотелче, където бяхте за годишнината, то предполагам, че става за деца.
Наде, мисля, че няма проблеми да направиш 2 питки. Най-важното е да е весело, така че по-добре е да разделиш гостите по интереси, за да ви е приятно и 2-та пъти.

На всички пожелавам здрави деца, майки и близки!

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 12:59 от tigonew

# 62
  • София
  • Мнения: 2 356
Всички снимки, които сте пуснали са страхотни   bouquet

За прощъпулника не съм чувала, че не трябва мъже, за питата на 40 дни на новородено - да, но съм била на няколко прощъпулника и нямаше такова нещо.  newsm78

Целувки на всички дечица  Heart Eyes и на мамите: Hug

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
s_vasseva , сега специално за теб и за твое улеснение пускам линк конкретно за снимките на дома ми Grinning http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=9740
Тези снимки ги правих за една приятелка от Бургас, която не съм виждала от 6 г., а когато тя реши да дойде, сина й лепна някаква чревна инфекция и обиколиха само пловдивските болници.
Stun, а ти от Бургас ли си? Щото аз съм от там, а нали ти казах за една приятелка, на която много приличаш - тя е от Бургас. Simple Smile
Всъщност аз приятелки в Пловдив може да се каже че нямам, така се затворих в къщи вече 4г че няма и къде да ги намеря тия приятелки.
setony, много хубав ден си имате в Кюстендил да празнувате!
Честита Първа Пролет  на всички!

# 64
  • Мнения: 3 698
Сети, много ми се идва в Кюстендил - хайде някоя от следващите срещи да е излет до там.
newsm10 newsm53 smile3508  love001 smile3521 smile3525  202uu welcome

# 65
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...
Петя как сте с Яни? Ния го познава на аватара ти и като го види само повтаря "Яни, Яни, Яни"  Laughing
...
Хаха, а той като я закачаше на Коледното детско парти и и правеше "боц", тя не му обръщаше никакво внимание  Joy И Яни се заглежза по аватарите, особено по детски снимки, удря ги с ръка и издава някакви силни възгласи и се смее, много е смешен  hahaha
Здрав е вече, преди малко се върнахме от лекарката, пак висяхме 2 часа, вече не издържам с това чакане пред кабинета и  #Cussing out Даже гърлото не е червено, ама антибиотка го продължаваме да направи 7 дни, а той милия като го види и пищи, толкова му е гаден  Sad
Дано Ния се размине без антибиотици и да и минава вече, ти си я следи да не тръгне нещо "да се развива", кашлици, сополи или нещо такова. Яни беше така 24ч - Т над 39, много трудна за смъкване, после 24ч - Т около 38-38.5 и на третия ден я свали и край. Дано само го пребори мъничето, давай и вит.С на ампула, засилва имунната с-ма, ти май някакви хомеопатични и даваше, ние на Яни даваме осцилококцинум, при болест е по ампулка три пъти на ден, ама сега с тоя антибиотик, не го даваме... Ама какво ти давам акъл, ти си знаеш  Embarassed

ljuboznatelna, страшно много цветя имаш, разкошно е с толкова зеленина (аз понеже съм клюкарка също разгледах снимиките). Много обичам зеленината, ама при нас я намалихме наполовина, за да има повече пространство за Яни, да беснее  Crazy

# 66
  • Мнения: 4 414
хора вече ще се побъркам...Ния нямаше Т цяла нощ, сутринта към 8:30 вдигна 38,2...дадох и Нурофен...спа...по обед излязохме на разходка...беше си добре...прибрахме се, ядохме, игра си. отидохме да спим. в 15:30 се събуди с рев и с 39,3...дадох и Панадол и след 1/2 час я свали. сега беснее из нас...не знам вече какво да правя Banghead таткото ме обвини, че не лекувам детето заради манията да не давам антибиотици Sad Педито ни беше днес сутринта на работа, утре е следобед. ако и се обадя, ще ми каже да почваме антибиотика, а аз искам поне да я види преди това...на всичкото отгоре ме зацепи и глава...

# 67
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВИж ДАни беше същия - ВАлче, ако можеш удръж - 4 дни е май трайността /ама и на четвъртия вдигна точно като вас - няма няма около половин ден и вечерта вдигна/ - но като стана на 5 ден - нищо!
Дано и при вас е така. Ти й следи ръчичките - почнат ли да стават ледени - давай НУрофен. Аз бях станала като часовник - на всеки 2 ч пипам лръце и гледам - бе нямаше спане - мислех, че ще умра с драйфането, недояждането и това ставане /а и нощно време мислех да си слагам и аз памперс Wink/
Ти не се връзвай на мъжа ти - те са паникьори - но ако майчиния ти инстинкт подсказва, че е по-добре да почнеш лекарства - почвай. ама аз от страх - нали за първи път така боледува - два пъти виках Бърза помощ и непресттанно звънях на педито... Бях голямо шубе ама те си бяха прави - хрема, тепреатяре... чист грип - и с антибиотик - пак за същото време щеше да мине!
Целувки и горе главата! Но пък ако те е страх - не се свени да звъннеш на Спешна - все пак затова са - и след като я ВИДИ доктор - тогава давай лекарства, т.е. антибиотик!

# 68
  • Мнения: 644
Както винаги аз все закаснявам и се включвам се посредата на седмицата,но нищо   Embarassed
Честита пролет и щастлива седмица    Heart Eyes 

Всички снимки, които сте пуснали са страхотни   bouquet

За прощъпулника не съм чувала, че не трябва мъже, за питата на 40 дни на новородено - да, но съм била на няколко прощъпулника и нямаше такова нещо.


И аз така знам

# 69
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
agneshka, антибиотика се изписва обикновено ако до третия ден детето не свали температурата поне до 37,5. В някои случаи (всеки си познава детето) се изписва от самото начало, защото има признаци да не се справи детето само с вируса. При Наталия например е така, а и един добър педиатър по състоянието на детето може да прецени дали да се дават или не. По принцип антибиотика затруднява организма сам да се справи с вируса.
Студените крайници означават, че температурата е над 38,5-39 градуса. Аз лично по това се ориентирах дали да давам през устата, дали свещички, дали компреси, защото Наталия и една минута не стои с термометър. На мен например ми е най-лесно да преценя температурата като пипам коремчето. Много лесно различавам има или няма температура, а за градусите е въпрос на опит.

# 70
  • Мнения: 3 537
Аз знам че по вратлето се познава дали има, но май имам вяра само на термометъра.Любознателна, голяма цветарка си! А аз си уморих половината цветя. Cry

# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
То и аз уморих 1/3 поне, но са много и не им личи Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 537
То и аз уморих 1/3 поне, но са много и не им личи Mr. Green
Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 4 414
благодаря ви момичета  bouquet  bouquet
на Ния днес и е трети ден и мисля утре, ако пак вдигне Т да викна лекарката. ако не вдигне, ще я водя да я преслуша за всеки случай. не искам да я почвам с антибиотика, защото тя се храни, като няма Т е весела/да не кажа бясна/...ето и сега пее "балона се надува"...абе, все едно не е имала 39 преди 2 часа #Crazy...все си мисля, че ще се справи без АБ. Praynig
пак ви благодаря Наденце и Любознателна Heart Eyes
и аз много обичам цветя, обаче покрай Ния съвсем ги забравям и те ми измират Embarassed
мечтая си за голяма къща със зимна градина и много цветя...ееееееееех, мечти Wink

# 74
  • Мнения: 997
agneshka, чудесно е че Ния е жизнена и игрива. Значи бори болестта. Стискам палци да не вдига повече Т и да не тревожи мама.

Общи условия

Активация на акаунт