И аз да се похваля за гърнето

  • 1 287
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам и аз CryФалирам вече от памперси...
Честито  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво на Дани!   bouquet

# 17
  • Мнения: 5 468
Браво на момчето!
Това е моята заветна мечта  - да махнем памперса. Слагам я на гърне от доста време, тя стои на него с удоволствие, често го ползва по предназначение, става и си ръкопляска след това, квичи възбудено и докато всички не разберем, че е пуснала нещо в гърнето, не мирясва. Но не си казва. Примерно, казва Пиш, пишш..., ама като я сложа на гърнето няма нищо. И аз като доста други майки, чакам да стане топло и ще я оставя по гащи, да видим, какви истории ще сътвори. Понякога пищи - не иска да й слагаме памперса и се чувствам демон, че й го слагам на сила Confused, ама й нямам вяра, а не ми се събират купчинки от мокета Tired. Друг път тича и взима нов памперс, дава ми го и вика - Памп, памп..., иска да й сложа нов. Бебешка му работа.
Не знам, кога се преценя, че малкия човек е готов да ходи без памперс.

# 18
  • Мнения: 4 414
Аgneshka, аз го спрях от яслата. И тази седмица мисля да си е в къщи за да затвърдим добрия навик и от другата ще го пусна пак.
мерси  bouquet
май и аз така ще процедирам...чакам само да се разминем с вируса, че сме боли и да свикнем с яслата, и и и и...и надявам се да е скоро, че ми писна от тез "памписи" Wink

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А това с пръста....не знам. Митко е пристрастен към него. Такава мания му е. Ако измислиш някакъв лек за този пръст - свиркай! Laughing

Ако ти откриеш също свиркай  Simple Smile.



Тук, във форума прочетох за горчив лак и щях да пускам тема да се похваля - за 3 дни Деница спря да си смуче пръстите /а почти 5г. опитвах какво ли не/. Просто попитах в магазин за козметика и те ми дадоха. Нямаше име, но на него си има етикетче, на което си пише, че е за тази цел.

# 20
  • Мнения: 217

Пускам темата не само за да се похваля  Wink, а и за да кажа на колебаещите се мами с по-големи деца - пробвайте  Simple Smile.


Напълно подкрепям!!! И аз преди 10 дни (миналата събота) просто го махнах, първо стоя около половин час по голо дупе на леглото, плака, инати се, защото не искаше гащичките, беше я страх да не се напишка... Аз я оставих и в един момент, както си готвих в кухнята я чух как слезе, седна на гърнето и се изпишка.... Голяма радост беше и за нея и за мен  Laughing. От тогава имаме само два фала..... Първите дни не смеех да я пусна на яслата без памперс, но на третия ден и това стана - факт е, че много се радва и само се хвали на всички, че вече е с гащички.... Само да допълня, че е на 2 години и почти 10 месеца...... и се получи от раз.... а наистина бях почнала да се притеснявам.... Така че, мами, пробвайте!!!  Peace

# 21
  • Мнения: 7 821
Тук, във форума прочетох за горчив лак и щях да пускам тема да се похваля - за 3 дни Деница спря да си смуче пръстите /а почти 5г. опитвах какво ли не/. Просто попитах в магазин за козметика и те ми дадоха. Нямаше име, но на него си има етикетче, на което си пише, че е за тази цел.

Благодаря   bouquet

# 22
  • Мнения: 217

имам въпрос към мамите, чиито деца ходят с памперси в яслите...спряхте ли ги от ясла/за 2 седмици, примерно/ за да ги учите...или как процедирахте изобщо newsm78

за една събота и неделя стана при нас, после два дни беше с памперс на яслата и го махнах и от там... само спи с него... но все пак си зависи и от детенцето. Успех ти желая  Peace

# 23
  • Мнения: 345
браво!
значи ние да не бързаме моята щерка е на 1 година вече  Heart Eyes и още не ходи на гърне-има време  Peace

# 24
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
 smile3501 за Дани! Да слушка мама и да е здравичък!
И аз мога да се похваля, че махам памперса. Успех на всички майки, които искат същото. И смело.

# 25
  • Мнения: 396
Колкото по-рано се сложи детето на гърне, толкова лесно свиква! Аз големия го слагах на 6 месеца за около минута и после като поотрасна увеличих времето. Махнах му памперсите като стана на 1 годинка!
Малкия сега също го слагам за малко и като го вдигна, гърнето никога не е празно
Wink

# 26
  • Мнения: 418
Браво на вас !Как ми се иска и ние да сме вече без памперс . Обаче и ние сме отскоро на ясли и остава алтернативата като се постопли времето да се пробваме почивните дни . Сега когато я слагам на куко е по моя инициатива не ми казва , че има пиш. А някой път на игра си взима кукото и сяда заедно с гащите , а като я питам има ли а-а ми отговаря - няма  Thinking.

# 27
  • Мнения: 1 381
........Дани почти не е слаган на гърне (основно в яслата), пишкаше си в памперса и освен възрастта му, това че се качва и слиза сам по стълби, това че говори други индикации, че е готов не съм видяла. Но реших да пробвам и се получи. Бях си дала срок от една седмица, ако не станеше щях да върна памперса за известно време.
Пускам темата не само за да се похваля  Wink, а и за да кажа на колебаещите се мами с по-големи деца - пробвайте  Simple Smile
Браво на вас!
Много на време ми идва твоята тема защото и моят хубостник си ходи с памперс. Това, което ме радва е, че ми даваш отговор на въпроса как да разберем, че детето е готово. Непрекъснато чета постове, пък и по книгите - "не слагайте детето преди да е готово за това .." Не преди 2 годинки и се в тов дух., без да се пояснява кога яджеба е готово.
Само още еди въпрос, като махнеш памперса и се изпишка в гащите как е правилно да се реагира, трябва ли да му се каже " така не хубаво/лошо" или " защото не каза на мама" или по-скоро "нищо миличък, следващия път ми кажи да отидем на гърнето"

# 28
  • Мнения: 7 821
Само още еди въпрос, като махнеш памперса и се изпишка в гащите как е правилно да се реагира, трябва ли да му се каже " така не хубаво/лошо" или " защото не каза на мама" или по-скоро "нищо миличък, следващия път ми кажи да отидем на гърнето"
Ами от начало просто обяснявам - "Трябва да пишкаш в гърнето, като усетиш че ти се пишка бързо тичай при мен и т.н.". Не съм са карала. Tой първия  и втория ден изобщо не беше на ясно за какво точно иде реч  Rolling Eyes  Simple Smile. Не му се е налагало да стиска никога. Това обаче не значи че не се оказа готов да го прави, просто му трябваше време да се научи. На третия ден го хванах как се опитва да стисне и освен в гащите се доизпишка в гърнето и тогава пак обяснение, че за това иде реч. Казах му че следващия път всичко ще успее и така.
Но днес когато го попитах дали му се ходи, а той каза "НЕ" а след 5 мин се изпусна малко в гащите строго му обясних, че не бива да стиска до безкрай.
Така процедирах и с големия - преди да съм сигурна, че може да стиска не се карам, но след като се научи вече правя забележки. Защото те стискат до безкрай, играта винаги е по-важна  Wink, пък аз не съм фен на ръчното пране  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт