Алтернативни продукти за дамска хигиена 6

  • 99 495
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Махнах няколко неработещи линка и прерових старата за нови - имаме няколко на нови чашки и превръзки.
Добавих и линкове за социални инициативи, ако на някого му е интересно и иска да се включи.  Simple Smile

Тенк ю вери мъч!  Hug  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 669
Eovin благодаря за новата обновена темичка bouquet

Аз мога да кажа, че откакто ви открих, животът ми се промени! И много, много досадни проблеми останаха в далечното минало! Благодаря!  Hug Hug

# 17
  • Мнения: 6 904
Някой ползвал ли е плетени тампони?
Не знам какво да си мисля, според мен биха имали смисъл само ако не можеш да се научиш да ползваш чашката или имаш някакви проблеми с нея. А, също били доста евтини май. Но като цяло чашката май има доста повече предимства.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 230
Можете ли да ми кажете от кои многокретни превръзки сте доволни? Аз имам няколко ежедневни или за по-леките дни, които ползвам основно, но за най-силните 1-2 дни за съжаление съм на еднократни. Решила съм да си взема още, но не мога да преценя какви.
Отново засичам в темата много добри отзиви за чашките, може би трябва да им дам втори шанс и да поръчам отново. Определено не се сработих с моята преди 1-2 години, когато опитах. Беше ми трудно поставянето й макар да свикнах с това, най-вероятно и размера не бях преценила правилно също така защото протичаше. Беше невъзможно да я ползвам в офиса, което сериозно ограничи използването й, наред с другите трудности, които срещах.

# 19
  • Мнения: 6 993
Някой ползвал ли е плетени тампони?
Не знам какво да си мисля, според мен биха имали смисъл само ако не можеш да се научиш да ползваш чашката или имаш някакви проблеми с нея. А, също били доста евтини май. Но като цяло чашката май има доста повече предимства.
Ох, това е от малкото неща по въпроса, които ми е някак трудно да приема  Laughing Не знам защо, но мисля, че ще протичат и ще искат по-честа смяна newsm78

# 20
  • Мнения: 6 904
Аз се загледах  по тях точно сега като ми попадна едно видео, което сравнява колко попива плетения и обикновения тампон. Та добре се справи като цяло.

# 21
  • Мнения: 1 792
Ама те освен менструалната течност, не попиват ли и естественото овлажняване, което именно се избягва с чашките? То какъв е смисълът тогава, освен да се избегнат химиите, с които обработват обикновените тампони? Нещо да не пропускам  newsm78

# 22
  • Мнения: 6 904
Химиите разбира се, риска от СТШ би следвало да е по-нисък, без отпадъци и излиза по-евтино. И поне във видеото момичето каза, че са доста по-евтини от менструална чашка, което е удачно за човек, който просто иска да пробва, а не му се дават много пари.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 248
Интересна тема. Връщам се да чета от първата.

Доста интересно. А аз си мисля,че доста неща знам. Хубаво е, че човек се учи цял живот.  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Искам да си взема и аз чашка, но съм в чуденка каква да бъде? Някой има ли с Meluna. Гледах едно сравнение с Mooncup  и там беше обяснено, че Melunata е с по-мек горен пръстен, където прави вакума. А на мен като ми дойде цикъла много ме боли корема и от тампони изпитвам сериозна болка и неудобство. Та дали по твърдия пръстен на Mooncup  няма да ми създава и той такова неудобство? Първоначално се спрях на Mooncup, защото видях в анкетата, че има бая доволни от нея.

# 25
  • Мнения: 6 904
Ръбът на Mooncup е доста твърд и освен, че е твърд е и доста широк. В общи линии почти всяка друга чашка е с по-мек ръб.
Не знам къде си я гледала тази анкета, може би е от преди години, когато други чашки нямаше много.
Аз с моята Муункъп имах разни протичания, но това беше съвсем в началото когато започнах да я използвам. Скоро след това обаче си взеха лейдкъп и се родих.
На Муункъп не ми харесва, че се оцветява прекалено бързо. Ползвала съм я сигурно най-много половин година и за това време такова оцветяване се е натрупало, каквото лейдикъпа ми и след 6 години не може да постигне.

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз съм с Мелуна. Харесва ми. Само размера ще сменям, защото се полакомих.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 709
Момичета, здравейте, отдавна си задавам въпроса за това, как се справяме екологично с цикала, но поради факта, че през последните години не ми идваше често в резултат на раждания и кърмене... не ми беше на дневен ред. Ето, че и с това са се справили хората. Връщам се да чета. Надявам се няма да се сърдите, ако питам за нещо вече разяснявано!

# 28
  • TX
  • Мнения: 590
оо нова темичка, благодарности   bouquet

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Нощни очи като ги гледах Meluna и се омотах в различните видове. Ти от кой модел имаш?

Общи условия

Активация на акаунт