Гърция, но не на море, Метеора, Олимпия, Делфи и още...2

  • 91 203
  • 657
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 168
Здравейте планирам да посетим Солун Едеса и Метеора през април. От България Пътуваме с автобус - самостоятелно - аз , сина ми и кучето:)
Можем ли от Солун да разчитаме на техен обществен транспорт до останалите места хем ще се разхождаме или няма да минем без кола Sad Също мисля да нощуваме в Солун и оттам да тръгваме всяка сутрин към забележителностите в тази част на Гърция...

http://ktelmacedonia.gr/m/

Ето го разписанието на автобусите от Солун. До Метеора не виждам, но до Трикала и Кардица има, оттам такси. Според мен ще е тегава работа, не са толкова близки разстоянията. Отделно, кучето ще е проблем за превоз в обществен транспорт.

Благодаря ! И аз стигнах до същия извод- а си мислех да прекарам лежерно и спокойно априлската ваканция Stuck Out Tongue

# 631
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,

Планирам екскурзия до Атина. Ще съм с деца на 12 години. Моля препоръчайте интерсни места за деца. Има ли увеселителен парк в Атина?

# 632
  • Мнения: 47 981
Има музей на илюзиите, интересен е, може да се направят ефектни снимки
Музей ретро автомобили
Акропола също си е интересен Simple Smile

# 633
  • София
  • Мнения: 14 681
Има увеселителен парк, но така и не стигнахме до него
https://www.allou.gr/en/.
Но на корабите на Пирея доста време им отдели моят 12 годишен син.😁

# 634
  • Мнения: 5 776
Увеселителния парк през седмицата отваря от 17ч следобед, а през уикенда от 10ч сутринта. Моите деца са на тази възраст и се впечатлиха и от музея на акропола, природонаучния и най-вече от планетариума, той вече ни е в програмата за всяко посещение.

# 635
  • Sofia
  • Мнения: 358
Има музей на илюзиите, интересен е, може да се направят ефектни снимки
Музей ретро автомобили
Акропола също си е интересен Simple Smile

HAPPY, Благодаря за информацията,
Акропола е задължителен Simple Smile
Може ли линк на музея на илюзиите?

Има увеселителен парк, но така и не стигнахме до него
https://www.allou.gr/en/.
Но на корабите на Пирея доста време им отдели моят 12 годишен син.😁

yovanka,
на разходка ли бяхте на пристанището или има някакви турове? Моите деца са момичета, но предполагам ще им е интересно да направим разходка на пристанището Simple Smile

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 19:45 от bubanka

# 636
  • Мнения: 47 981
https://www.museumofillusions.gr/
На моят син му хареса, на 13 е
И за малки деца става
За тримата беше около 23-25 евро входа общо

# 637
  • Sofia
  • Мнения: 358
Увеселителния парк през седмицата отваря от 17ч следобед, а през уикенда от 10ч сутринта. Моите деца са на тази възраст и се впечатлиха и от музея на акропола, природонаучния и най-вече от планетариума, той вече ни е в програмата за всяко посещение.

Мария,
благодаря. За планетариума гледах, че имат различни шоу програми подготвени за деца, моите поназнайват английски, но се чудя дали ще разбират и дали да отидем, какво ниво на език е достатъчно?
Може ли линк за природонаучния музей?

В увеселителния парк много ли се чака за атракциите? Кога е по-добре да се отиде през седмицата или през уикенда?

Относно таксите за вход за музеите в Гърция за деца някъде по старите теми четох, че ако се представи ученическа лична карта от ЕС и децата не плащат билет - някой знае ли дали е така?

# 638
  • София
  • Мнения: 14 681
Децата до 18 не плащат.
Зад парламента от лявата му страна има военен музей със самолети и военни машини, и там повисяхме.
Иначе, за Пирея - отидохме сами да зяпаме - круизни кораби, военни и полицейски, източваха риба в някакви специални камиони, голямо блеене падна.
Допълвам - документи за децата не искат, само на дъщерята търсеха паспорт, че изглежда по-голяма.

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 15:10 от yovanka

# 639
  • Мнения: 5 776
На десетина минути пеша от пристанището в Пирея е и Марина Зеас, Пасалимани, където са готините яхти, и на двете пристанища можете да се разходите свободно. Мисля само на голямото ако има круизни кораби пътуващи в чужбина нямаше свободен достъп, но и те са съвсем накрая на пристанището.

Природонаучния музей

Ако можете да отделите цял един ден или поне половин ако карате по диагонал, силно препоръчвам да посетите Зоологическия парк.

За планетариума, ще се справят мисля, те визуалните ефекти бяха зашеметяващи. Само имайте предвид, че има прожекции и за по-малки дечица, които може да не са им толкова интересни. Ние си ги караме наред и засега едно с динозаври ни води класацията, не се сещам точно как беше заглавието.

В лунапарка през уикенда преди се чакаше много, през седмицата беше празно, но отдавна не съм минавала от там.

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 358
Мαрия, yovanka, ♥ HAPPY ♥,

Много благодаря за полезната информация!

# 641
  • Мнения: 943
На десетина минути пеша от пристанището в Пирея е и Марина Зеас, Пасалимани, където са готините яхти, и на двете пристанища можете да се разходите свободно. Мисля само на голямото ако има круизни кораби пътуващи в чужбина нямаше свободен достъп, но и те са съвсем накрая на пристанището.

Природонаучния музей

Ако можете да отделите цял един ден или поне половин ако карате по диагонал, силно препоръчвам да посетите Зоологическия парк.

За планетариума, ще се справят мисля, те визуалните ефекти бяха зашеметяващи. Само имайте предвид, че има прожекции и за по-малки дечица, които може да не са им толкова интересни. Ние си ги караме наред и засега едно с динозаври ни води класацията, не се сещам точно как беше заглавието.

В лунапарка през уикенда преди се чакаше много, през седмицата беше празно, но отдавна не съм минавала от там.
Така е До круизните не може да се влиза За другото ви благодаря ще се възползвам, че съм пропуснала

# 642
  • Мнения: 235
Здравейте, бихте ли препоръчали място за нощувка в България, от което да отскочим за ден до Метеора? Както и кои обекти да посетим в рамките на деня там, вероятно е коментирано, опитвам се да прочета в старите теми, но засега не мога да отсея кое би си заслужавало и ще се вместим в ден. Благодаря! 

# 643
  • София
  • Мнения: 14 681
Здравейте, бихте ли препоръчали място за нощувка в България, от което да отскочим за ден до Метеора? Както и кои обекти да посетим в рамките на деня там, вероятно е коментирано, опитвам се да прочета в старите теми, но засега не мога да отсея кое би си заслужавало и ще се вместим в ден. Благодаря! 
За място - Сандански и Петрич, то друго близо няма. За един ден един-два манастира, малко хапване в градчето и толкоз. Вижте кои манастири работят във вашия ден, че имат различни почивни дни.

# 644
  • София
  • Мнения: 3 457
Помислете сериозно за нощувка около Метеора.Може да ви излезе по-евтино от нощувка в Сандански а и няма да бързате

Общи условия

Активация на акаунт