Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 474
  • 765
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 8 788
   Знае,иска да учи медии,комуникация,може би да кандидатства и туризъм.Аз,благодарение на вас,съм събрала доста инфо,но мисля,че е редно и тя сама да се порови.Притеснителното за мен е,че не нам езика.
Аз затова и така упорито ви следя и прочитам всичко споделено от вас,за което много благодаря.

# 436
  • София
  • Мнения: 18 046
Марулета, познавам дете, което се интересува от същото (без туризма). Фирмата, която им движеше нещата, беше проучила унитата и ги беше насочила към тези в Мюнстер, Марбург и Бохум.

# 437
  • София
  • Мнения: 1 365
Тази специалност има доста варианти , с различна насоченост. Трябва да помисли какво точно иска .

# 438
  • Мнения: 8 788
  Ами на бг казано,иска да се занимава с организиране на събития,промотиране на стоки и услуги,информационни кампании.Тя не може да се ориентира в кои точно специалности да търси тези неща.

# 439
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
марулета, това, което описваш в последния си пост, е Event Management. Кратка справка в гугъл извади резултат за всички немски университети (внимание, някои може и да са частни!), в които се преподава това, също както и конкретните имена на специалности, т.е. под какво име да го търси.

Ето:

http://www.eventmanagement-studieren.de/studiengang-eventmanagem … t-in-deutschland/

Но това е само конкретно свързано с ивент мениджмънт, трите университета на пенсионирана русалка ги няма тук примерно. Но поне да види правилните думи, с които да търси, а после ще подбира уни, то в списъка са включени и FH, които сиг не я интересуват.

# 440
  • Мнения: 1 064
И аз правих проучване за туризъм, когато дъщеря ми се колебаеше, както и модерното направление за организиране на събития, и всички, които намерих, са платени с доста солидни такси - 500-700 евро на месец. Марулета, ако си в Пд или близо до Пд ще те насоча към консултация на цена 15 лв на час. Виждала съм, че работи и по скайп жената. Много свястна, препоръчвам с две ръце.


Направих резервация за самолетите - на 23 септември рано сутринта заминава и на 20 декември, вечерта, се връща. Датите и часовете ми се виждат оптимални, имам вътрешно усещане, че са добри. Крайна цена 414 лв. Гледам, че за 5 декември има обратен полет за 86 евро, но не знам дали да бъда толкова смела да купувам отсега.

# 441
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Гледам, че за 5 декември има обратен полет за 86 евро, но не знам дали да бъда толкова смела да купувам отсега.
?

Звучи супер като дата (05.01., де  Wink), а и ти остават няколко раб дни до края на седм, ако е излязло нещо спешно за дооправяне в последния момент преди изпитите, искаш да си вземеш учебник от биб или ей-такива.

# 442
  • Мнения: 99
Благодаря за отговорите!
  А кои мами ще заминават с децата и въобще има ли смисъл в това?
   Радвам се на всички,които успешно правят крачка по крачка със записването и ви стискам палци за общежития,въобще да уредите бързо жилищния проблем.
   От няколко дни щерката е започнала проучване на сайтовете на унита в няколко града.Обаче казва,че изобщо не се ориентира в тях,дори вчера се разплака.Дали някоя фирма може да ми направи само проучване,без по-нататъшни действия относно кандидатстване и т.н?
Да може и има такива фирми, който могат само да проучат нещата обикновено една консултация с тях първата е около 20 лева ,а може и безплатно и след това правят проучване.Ако те интересува мога да дам координати на нашата фирма с която работихме ние.

# 443
  • Мнения: 99
И аз правих проучване за туризъм, когато дъщеря ми се колебаеше, както и модерното направление за организиране на събития, и всички, които намерих, са платени с доста солидни такси - 500-700 евро на месец. Марулета, ако си в Пд или близо до Пд ще те насоча към консултация на цена 15 лв на час. Виждала съм, че работи и по скайп жената. Много свястна, препоръчвам с две ръце.


Направих резервация за самолетите - на 23 септември рано сутринта заминава и на 20 декември, вечерта, се връща. Датите и часовете ми се виждат оптимални, имам вътрешно усещане, че са добри. Крайна цена 414 лв. Гледам, че за 5 декември има обратен полет за 86 евро, но не знам дали да бъда толкова смела да купувам отсега.

И моята дъщеря ще пътува на 23.09 с air Bulgaria обаче,взехме еднопосочен защото все още се чудим с датите декември-януари как ще е най добре,ако са в един полет много ще се радвам да се запознаят.

# 444
  • Мнения: 1 306
Медии и комуникации е сравнително лесен штудиум. На дъщеря ми близка иска да се занимава с ивент мениджмънт и учи във фаххохшулето в Аугсбург. Но пък каква е точно специалността нзм. Ще попитам ,ако трябва.

# 445
  • Мнения: 179
Боже изпуснала съм темата.
Какво стана с на Русалката момичето?
И Палето ми се загуби...липсва ми

# 446
  • София
  • Мнения: 18 046
Мими 1912, русалката е дежурно тук. Joy
Девойката ми отдавна  си е отдъхнала (а и аз покрай нея) с  потвърден прием, с намерено и платено общежитие и  с уредено пътуване на 27.09. Събира сили за чакащото я предизвикателство.. В тази връзка да попитам мамите с деца, следващи информатика.За опреснителния курс (има такъв и по информатика, не само по математика)  е сложена програма. Та тя обхваща доста задълбочени знания и умения за JAVA... Предвид това, че е преговорен, значи нещата са учени по немската система в среден курс. Как бяха вашите деца на старта, имаха ли сериозен опит с програмирането?

Мими 1912, на Палето синът избра да следва тук, приеха го медицина. Simple Smile

# 447
  • Мнения: 179
Браво и успехи  и на двамата.

# 448
  • Мнения: 158
Девойката ми отдавна  си е отдъхнала (а и аз покрай нея) с  потвърден прием, с намерено и платено общежитие и  с уредено пътуване на 27.09. Събира сили за чакащото я предизвикателство..

Браво Русалка, вие сте истински героини с твоето момиче! Поздравления, заслужавате почивка....  и шопинг (предполагам)  Grinning.
 

# 449
  • Мнения: 1 064
И аз правих проучване за туризъм, когато дъщеря ми се колебаеше, както и модерното направление за организиране на събития, и всички, които намерих, са платени с доста солидни такси - 500-700 евро на месец. Марулета, ако си в Пд или близо до Пд ще те насоча към консултация на цена 15 лв на час. Виждала съм, че работи и по скайп жената. Много свястна, препоръчвам с две ръце.


Направих резервация за самолетите - на 23 септември рано сутринта заминава и на 20 декември, вечерта, се връща. Датите и часовете ми се виждат оптимални, имам вътрешно усещане, че са добри. Крайна цена 414 лв. Гледам, че за 5 декември има обратен полет за 86 евро, но не знам дали да бъда толкова смела да купувам отсега.

И моята дъщеря ще пътува на 23.09 с air Bulgaria обаче,взехме еднопосочен защото все още се чудим с датите декември-януари как ще е най добре,ако са в един полет много ще се радвам да се запознаят.

Купих билета. Заедно ще са - в 6.00 София, нали така?
На сайта на унито са публикувани точните дати на семестрите и на ваканциите, затова рискувам. Пък ако не иде 1 ден на училище, какво?!


Правилно сте се сетили, че пиша глупости - 5 януари, да,.

Общи условия

Активация на акаунт