Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 451
  • 765
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 158
Ех Бланка, ще се събере голяма група девойки за ТУ в Берлин Simple Smile

Аз  съм им осигурила и един кавалер  Grinning !

# 121
  • Мнения: 158
Пратка - Студентски документ т.е. с някаква отстъпка, ни струваше 42.70 лв.

# 122
  • Мнения: 1 365
Има ли тук родители, чиито студенти са пътували с автобус до Германия и могат да споделят впечатления?

# 123
  • Мнения: 854
Пратка - Студентски документ т.е. с някаква отстъпка, ни струваше 42.70 лв.

Благодаря!

# 124
  • София
  • Мнения: 1 365
Моя син пътува един път (наложи се така, защото му трябваше еднопосочен билет )и каза, че няма да повтори Laughing
Предполагам зависи за кой град и по кое време на годината.
При нас пътуването беше септември, автобуса пълен до дупка с всякакви пасажери, багажа не знам как го побраха  Shocked. Ограничение за кг на багажа е 50кг, нооо 1бр., т.е. как дори да вземе голям и тежък багаж, как ще го носи там на място. По това време и по границите е доста натоварено, но мисля, че пристигнаха по разписание.
Май единствения + е, че цените на билетите не се променят дори в последния момент, но пък не са и толкова ниски.
Обаче е решение, ако няма друг по-изгоден вариант.

# 125
  • Мнения: 1 365
Благодаря  bouquet
И при нас става дума за септември, максимума е 30кг., почти колкото нея и ще трябва да мислим варианти, но друг вариант за Варна-Дормунд няма.

# 126
  • Мнения: 99
Здравейте и нашето момиче ще учи в ТУ Берлин дано да стане,поне ще са доста деца в Техническия пък какво ни пречи и да ги запознаем още тук.Стискам палци на всички и успех.Пък и каквато групичка са, може и да си намерят и квартира заедно ако не стане в общежитие.

Относно билетите за автобус са се вдигнали доста виж тук:http://www.racicbg.com/bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B1%D1%83%D … D1%84%D0%B8%D1%8F

# 127
  • София
  • Мнения: 1 365
Не се притеснявай, не е толкова лошо.
Тя ще е заредена с енергия и очаквания и няма да усети дългия път. Hug

# 128
  • Мнения: 99
Вчера получихме отговор "Здравейте,искаме да Ви информираме, че пратката Ви с документи до Берлин, организацията UNI Assist e.V. е успешно получена днес 07.07.2015 в 09:22 ч. и е подписана от Riedel."  Какво ще рече,че е подписана от Riedel?

# 129
  • София
  • Мнения: 13 149
Вчера получихме отговор "Здравейте,искаме да Ви информираме, че пратката Ви с документи до Берлин, организацията UNI Assist e.V. е успешно получена днес 07.07.2015 в 09:22 ч. и е подписана от Riedel."  Какво ще рече,че е подписана от Riedel?


Най-вероятно е името на служителя, който е приел пратката.  Wink

# 130
  • Мнения: 99
Вчера получихме отговор "Здравейте,искаме да Ви информираме, че пратката Ви с документи до Берлин, организацията UNI Assist e.V. е успешно получена днес 07.07.2015 в 09:22 ч. и е подписана от Riedel."  Какво ще рече,че е подписана от Riedel?


Най-вероятно е името на служителя, който е приел пратката.  Wink

Благодаря за отговора! Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 970
Благодаря  bouquet
И при нас става дума за септември, максимума е 30кг., почти колкото нея и ще трябва да мислим варианти, но друг вариант за Варна-Дормунд няма.

Дортмунд е ако се не лъжа на югоизток от Кьолн почти към Холандия... Давате ли си сметка какво е 24 часа с автобус?  при това билетът е около 130 евро, доколкото мернах в нета, е Уиз има директен полет от София и ако им зададете 01сеп-22дек дати примерно ви излиза двупосочния билет 200 евро с таксите, да кажем 240 с багажа.
Като имате предвид, че с автобуса под 20 евро за вода и закуска и тоалетна и кво ли не още едва ли ще падне пътника като разход, значи говорим за едни 80 или 100 евро разлика като със самолета стигате за 160 минути.
Мисля, че за 80 евро не си струва емоцията, наистина.....
Но Вие си знаете, казвам го от опит на пътувал нееднократно до Холандия, но с кола -Мерцедес, представям си какво е с автобус с още 40 юнака меко казано....

# 132
  • София
  • Мнения: 18 039
Малка справка показва, че начело на отдел  Application Services for international students стои Herr Tim Riedel. Peace

И аз гледах вчера за сравнение цените на автобусните билети, не си заслужава биенето на този път, освен ако е в последния момент и няма друг приличен като цена вариант за полет...До Мюнхен и обратно цената  за рейс е около 150-160 евро. Сравнително често ми се налага да пътувам до Атина с автобус. Пътят е само 12 часа (малко на фона на този до Германия), аз не съм претенциозна, но въпреки това пътуването е изнервящо..Ядящи какво ли не, говорещи високо, слушащи чалга, събули обувките си, навели седалката си, без да се сетят, че притискат пътника отзад, спорещи за местата, разправщи се на границата защо тяхната лична карта е взета за проверка, а нечия друга не...Едва ли в рейсовете до Германия е друго.

# 133
  • Мнения: 99
Малка справка показва, че начело на отдел  Application Services for international students стои Herr Tim Riedel. Peace

И аз гледах вчера за сравнение цените на автобусните билети, не си заслужава биенето на този път, освен ако е в последния момент и няма друг приличен като цена вариант за полет...До Мюнхен и обратно цената  за рейс е около 150-160 евро. Сравнително често ми се налага да пътувам до Атина с автобус. Пътят е само 12 часа (малко на фона на този до Германия), аз не съм претенциозна, но въпреки това пътуването е изнервящо..Ядящи какво ли не, говорещи високо, слушащи чалга, събули обувките си, навели седалката си, без да се сетят, че притискат пътника отзад, спорещи за местата, разправщи се на границата защо тяхната лична карта е взета за проверка, а нечия друга не...Едва ли в рейсовете до Германия е друго.
Благодаря, значи с  всичко е наред! Heart Eyes

# 134
  • София
  • Мнения: 13 149
Абсолютно съгласна съм със Стефан. При наличие на Уиз до Дортмунд е грехота да се пътува с автобус. И чекираният багаж може да бъде 32 килограма. Wink Дори не е задължително да се купи двупосочен билет, защото при тях няма отстъпка за двупосочен, но за Коледа е желателно да не се чака.

Нямаше ли евтини полети Варна - София? Или са някакви промоции само?

Общи условия

Активация на акаунт