Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 518
  • 765
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 18 091
Аз да попитам нещо не по процедурите, от  любопитство... LaughingСпоред сайта на ЛМУ зимният семестър като лекции стартира на 12.10.2015 и свършва на 06.02. 2016. Предполагам, че това е датата на последната лекция/упражнение, след което почва сесията. Колко ориентировъчно продължава една сесия, тъй като ми се стори огромен  времевият интервал до старта на летния семестър на 11.04.2016, дори и  с наличната в него ваканция между двата семестъра? Thinking

# 226
  • Мнения: 126

Имаше ли някакви разминавания в приравняването? Колкото очаквахте ли беше?


Нямаше разлика. Дори имаше формулата по която пресмятат. Има около нас няколко деца, които ще кандидатстват медицина, май всички напират за ЛМУ Мюнхен.

# 227
  • Мнения: 44
Аз да попитам нещо не по процедурите, от  любопитство... LaughingСпоред сайта на ЛМУ зимният семестър като лекции стартира на 12.10.2015 и свършва на 06.02. 2016. Предполагам, че това е датата на последната лекция/упражнение, след което почва сесията. Колко ориентировъчно продължава една сесия, тъй като ми се стори огромен  времевият интервал до старта на летния семестър на 11.04.2016, дори и  с наличната в него ваканция между двата семестъра? Thinking
Наистина е толкова (въпреки че говоря от "личен опит" с TUM, но ми изглежда почти същия график). По спомени нашите изпити продължиха до към 15.02 - "сесията" е кратка и датите са през ден-два, а понякога и в последователни дни. Недостатъкът е, че същото е положението и с летния семестър - два месеца "ваканция", като половината летни месеци заминават в учене и изпити а почивни са август и септември.

# 228
  • София
  • Мнения: 18 091
GreenEyes, благодаря ти за инфото Simple Smile.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 365
По въпроса за изпити, ваканции и т.н. е много различно.
В нашия случай през лятото имат изпити до средата на август, понякога и септември. Конкретно за този семестър - има няколко изпита през август , последния на 13-14,08 и още 3 през септември - втората половина  ooooh!
Познавам деца, които дори не се прибират лятото.
През пролетта май са по-концентрирани.

# 230
  • Мнения: 99
Благодаря!
Ние надявам се, ще пътуваме до Берлин, но още не ми е ясно какъв е срока за записване, кога трябва да пътуваме и как ще решим жилищния въпрос ??? 
Моля, ако някой знае, да ме посъветва, за кое общежитие трябва да кандидатства синът ми ( по точно  кое от всички е по-близко до ТУ Берлин) или трябва да подадем молба във всички общежития.
 Сигурно питането ми е много наивно, но вече ме наляга едно притеснение.... в чуждите сайтове не мога нищо да разбера, а младежа работи на морето и не му остава мн време, та неизвестното започва да ме притеснява леко, добре , че има време...
Лека и спорна седмица на всички!
Здравейте и на нас ни предстой да търсим резервен план за жилище много е сложно от България и дъщеря ни може би ще пътува и сама.Кандидатстваме в Берлин в Техническия и не знам какво да правим с този жилищен проблем.

# 231
  • Мнения: 592
Аз се включвам за квартира  в Берлин също , ако някои намери нещо можем да мислим за общо - девойка и младеж за сега.

# 232
  • Мнения: 1 064
И моята кандидатства за Техническия в Берлин. Ще вземем да образуваме тук едно БГ-WG, хихи! Пиши две девойки и един младеж. Само дето моята вече е абсолютно демотивирана да заминава и само чакам и гледам какво ще се случи.
ПС Диплома 5.86 са я преравнили на 1.1

# 233
  • София
  • Мнения: 1 365
Само дето моята вече е абсолютно демотивирана да заминава и само чакам и гледам какво ще се случи.
ПС Диплома 5.86 са я преравнили на 1.1
Дааа, получава се понякога така. Явно разбира, че заминаването много наближава и започва мааалко да се страхува как и дали ще се справи.
Успех! И нека вземе най-правилното за нея решение.

# 234
  • Мнения: 99
Аз се включвам за квартира  в Берлин също , ако някои намери нещо можем да мислим за общо - девойка и младеж за сега.
Бройте и още едно момиче за Берлин.

# 235
  • Мнения: 99
И моята кандидатства за Техническия в Берлин. Ще вземем да образуваме тук едно БГ-WG, хихи! Пиши две девойки и един младеж. Само дето моята вече е абсолютно демотивирана да заминава и само чакам и гледам какво ще се случи.
ПС Диплома 5.86 са я преравнили на 1.1
И ние сме за, бройте и една девойка още.
Не се притеснявайте за оценките нашите деца имат високи оценки,така че това да не ви притеснява.Вътре са остава да решим и жилищният проблем.

# 236
  • Мнения: 1 064
Младежът остана малцинство Simple Smile

# 237
  • Мнения: 592
Сега остана някои да се заеме с търсенето на квартира

# 238
  • София
  • Мнения: 18 091
А ние самички към Бавария... Mr. Green Шегувам се, от нейните съученици има много насочили се към баварските унита.

# 239
  • Мнения: 487

 Има около нас няколко деца, които ще кандидатстват медицина, май всички напират за ЛМУ Мюнхен.

Ваня_к,моля когато имате информация за приетите медицина в Мюнхен, да я споделите с нас.Интересува ме дали са държали изпита ТСМ и с какъв бал са приети.
Успех на кандидатстващите тази година!Дано децата влязат там ,където желаят!

Общи условия

Активация на акаунт