БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 58 201
  • 735
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Здравейте! Ще готвя едно месо,стояло във фризера около месец. Извадих го и хич не ми харесва вида му. Как да го "освежа" преди да го сготвя-(кебап върху ориз) ?
Мини го през вода с малко оцет или лимонов сок - да заври водата и го пусни вътре за няколко минути. Може да добавиш подправки във водата .
 

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 41 015
Да питам...дали според вас е удачно от тая вечер да си направя топчетета то сирена,да фолирам,в хладилника и да поднеса утре вечер Thinking

# 122
  • Мнения: 2 152
Да питам...дали според вас е удачно от тая вечер да си направя топчетета то сирена,да фолирам,в хладилника и да поднеса утре вечер Thinking

дори е удачно

# 123
  • Мнения: 2 786
Здравейте! Донесоха ми черни трюфели, ама са много твърди. Такива ли трябва да бъдат?

Да, такива са  Peace, не се притеснявай. Все пак растат под земята.
По принцип рядко се готви с тях, най-добре настъргани с картофобелачката в/у горещото ястие.

# 124
  • Мнения: 1 110
Ала-Бала    Hug Много благодаря Simple Smile Мисля, че ще пробвам варианта на пеп-4о.

# 125
  • Мнения: 311
Здравейте! Донесоха ми черни трюфели, ама са много твърди. Такива ли трябва да бъдат?

Да, такива са  Peace, не се притеснявай. Все пак растат под земята.
По принцип рядко се готви с тях, най-добре настъргани с картофобелачката в/у горещото ястие.

Благодаря ти за отговора. Досега не съм се "сблъсквала" с това нещо. Като го разрязах видях, че не е твърд, но като е цял е твърд като орех.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 41 015
Да питам...как се поднася Узо Thinking
http://gotvarstvo.bg/a/ouzo  тук пише охладено...
И гръцката салата - с босилек или риган?

# 127
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Да питам...как се поднася Узо Thinking
http://gotvarstvo.bg/a/ouzo  тук пише охладено...
И гръцката салата - с босилек или риган?
Салатата с риган.
Узо- консумира се охладено. Може да се пие чисто или смесено с вода.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 41 015
Щото повечето мнения за Узо-то са,че се сервира топло и с лед newsm78 В лоби бар съм го виждала на стелажите редом с другите мастики/водки и т.н.

# 129
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Щото повечето мнения за Узо-то са,че се сервира топло и с лед newsm78 В лоби бар съм го виждала на стелажите редом с другите мастики/водки и т.н.
Уф, ами това намерих в нета, нека друг каже, за да няма грешка Simple Smile
Мастиката специално я държат в камера, за да се сервира на кристали...не я виждам топло поднесена.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
Гърците я поднасят със стайна темп. и лед

# 131
  • Мнения: 179
Узо се сервира с лед и  вида не се слага в хладилник.

# 132
  • Мнения: 179
Извинете от бързане греша ВОДА .

# 133
  • Мнения: 2 152
Няма трайно установена традиция узото да се поднася по един и същи начин из цяла Гърция.
В две съседни заведения могат да ти го сервират по различен начин.
Обикновено ти носят Юзчетата (200 грамките) неизстудени - с чаша вода или лед.
Всеки си го пие както му харесва

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 26 661
това с изстудяването до кристали май си е наша измислица...нали някакво питие "облак"се приготвяше Thinking


Вчера купих пакет желираща захар Захира.
Щях да правя сладко от бели череши...но като прочетах начина на приготвяне се отказах.Там пише,че се вари само 10мин.,а черешите бяха с доста твърда люспа...може би е подходяща за по-меки плодове... и какви са тези втвърдени растителни мазнини където са вложили в тази захар?

Сладкото си го приготвих както си го правя винаги,поръсих черешите със захар,престояха нощта,сега се варят,мисля че се получи Wink

Общи условия

Активация на акаунт