Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аиса Hug много мина,малко остава Hug
Винаги се притесняваме за дребните когато не са около нас,
но си абсолютно права-Не може да са "залепени"към нас........
Надяваме се някоя сила висша да ни пази децата и това е ......
Ти намери сили ви себе си да инкубираш бебките още 2 седмици  Hug
Ще броим заедно оставащите дни Hug

Днес си носих резултатите от изследванията и от микробиологията-отличничка съм Sunglasses
Док ми даде Карта за профилактика на бременността и нещата стават все по-реални Wink
Иска да и върна копие,за да си стои в досието.
Попитах я може ли да го занеса на 13.07(тогава съм на ЖК)
а тя: Аааа, Не,до тогава може да си родила!- и аз така Shocked
Казах и че не смятам да раждам преди края на месеца,
защото още не съм се настроила и багажа не ми е готов Joy

# 301
  • София
  • Мнения: 176
Момичета, имам дъщеря - 1.900 кг, 44 см. Добре сме. Ще пиша повече, когато мога.
Роди се днес, водите ми изтекоха след като се натоварих малко повечко.. С подробности ще пиша тия дни.
Честит нов живот! Много весела и нежна дама да порасте! Бъдете щастливи и обичащи се и четиримата! Морски поздрав от мен, благодаря за чудната тема, ще ви чета в София след неделя като се прибера и оставя Борил в Бургас. Всички да сте здрави и спокойни мамчета Simple Smile

# 302
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Привет на всички. Не бях влизала няколко дни и вчера имах около 100 отговора да прочета , днес влизам и  и +90  Shocked   викам тези бременелки пак пишат със скоростта на вятъра , а то и повод имало - имаме си малка кукличка.
Куини    честита ти кукличка. Радвам се всичко е ок с вас. Пожелавам ви скорошно прибиране у дома и без обвинения  Wink   smile3525
Аз с предишната бременност от 5 месец започнах подготовките,а сега нищо не съм направила,но днес ще започвам,че се стреснах малко с този ранен бебевалеж. Пък на последния преглед моята докторка като се загледа и започна да говори на бебо "стой рано е още  Shocked " ама после каза всичко е 6  Peace Ако днес успея ще се запиша и в болницата.
Нашето местено в друга квартира май ще се отложи за след раждането.  Та ще започвам с подготовките  и остатъка от покупките.
Аз от една седмица по-рано от 2ч не съм заспала. И сутрин в 6 ставам с ММ и трудно заспивам повторно (а то тъкмо заспа и малкия се събуди )  А за киселините по-добре да не коментирам - нищо не помага,на няколко пъти повръщах от тях  ooooh!
Аз от няколко дни се замислих че още не съм измислила име за бебо- върти ми се Виктор,но  на ММ нещо не му допада и сега търся .  

# 303
  • Мнения: 193
Queen E
Честита рожба и от мен! Много радости да ти носи в живота, да израстне едно здраво, мило и щастливо дете, дано пътят и е осеян с много късмет! 

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Куини,радвам се че сте добре.  bouquet
Явно снощи пак е била безсънна нощ.
И аз имам още доста неща да приготвям за бебка,та ще усиля темпото.
Утре ще си приготвя багажа за болницата.

# 305
  • Мнения: 96
Queen E, честита дъщеричка! Бързо възстановяване на теб и скоро да си се радвате една на друга в къщи  baby

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Куини, радвам се, че писа! Мисля те от вчера... Ти не си виновна за нищо и няма какво да се обвиняваш! Никой не е застрахован от стресови ситуации и лично изпитах колко е трудно да се опитваш да игнорираш неприятни случки заради бременността.

Като казах на ММ, че имаме трето бебе в темата и той много се шашна. Вече нищо не ми дава да правя... И постоянно ми повтаря как не трябва да се натоварвам. ОК, аз разбирам, но пък да се заключа у нас и само да лежа на дивана ли... Е, на мен всъщност ми се почива все повече и още не ме е налегнал този синдром на гнезденето/излъскване на къщата до блясък. Но още малко ще се помотвам и после запретвам ръкави.

Днес вече навършвам 34 г.с и почвам 35 г.с. Simple Smile Още една седмица и влизам в 9ти месец!

# 307
  • Мнения: 98
Куини, не се обвнинявай, при разкритие и скъсена шийка ти никаква вина нямаш. Толкова са коварни тези скъсени шийки, незнам защо лекарите не им обръщат повече внимание. Новините са добри, важното е че бебка е добре и диша самостоятелно.

Аз като слагах прогестерона два поредни дни усетих главата на бебето. И ми се стори много ниско. ММ И той се шашна, обадихме се на лекаря, прегледаха и ми казаха да си събирам багажа, че може да имам само 2-3 седмици. Шийката е изтъняла. Затворена е заради серклажа все още,но и това можело да се промени. При мен незнайно откъде се появи някакво спокойствие, май се изморих да се притеснявам. Но вярвайте ми от първия ден треперя с тази бременност, то не беше кървене в началото, инжекции, серклажи, конракции. Сега като знам че остава малко и започнах да се наслаждавам на всеки момент, на всяко движение. За разлика от мен, ММ стана много неспокоен  #Crazy, което е много необичайно за него. След прегледа, като чу 2-3 седмици и ми се скара и на мен и на лекаря, ние знаем ли това колко е скоро. Аз какво съм му отпуснала края и ме нареди на строг режим на легло. Laughing Толкова се шашна, че за няколко часа сглоби кошарата, люлката и подреди бебешката стая  Laughing, за която аз се моля от 3 седмици. Днес ще събера и багажа за болницата, въпреки че се налагам поне до 1ви август да не го използваме.

# 308
  • Мнения: 115
Куини, не се обвинявай, важното е че малката е добре!

Лина-Малина, и при мен се получи така. Миналия петък ММ като разбра че съм с разкритие и мога съвсем скоро да родя, сглоби веднага кошарата, а днес след работа даже ще ходи да купува вана за бебето  Laughing поне аз приготвих другите неща, че горкия сигурно съвсем щеше да се шашне  Sunglasses

Кога мислите да сложите бебето да спи в отделна стая? Ние сме решили като за начало да е при нас и може би след година да го отделим. Тук са на принципа всеки да си знае леглото и стаята, но за мен би било трудно да го отделим още в началото.

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 723
Кога мислите да сложите бебето да спи в отделна стая? Ние сме решили като за начало да е при нас и може би след година да го отделим. Тук са на принципа всеки да си знае леглото и стаята, но за мен би било трудно да го отделим още в началото.

до към 2-3г ще е в нашата стая,НО в кошарката си Wink
Поне така беше каката и сега се надявам да имаме същият успех.
После ще разменим стаите - нашата спалня с детската,
защото нашата е много по-голяма и ще се опитаме да обособим кът за кака и кът за дреб.
Да се чувстват добре в собствената си стая..............
Към момента това е планът Peace

# 310
  • Мнения: 43
Здравейте дами,
Честита малка принцеска на Queen E ! Много здраве и щастливи моменти ви пожелавам! Малко се стреснах като видях, че имаме родила мама в 32 седмица, като се има предвид, че и аз отивам натам.
Вчера беше дълоочаквания ми преглед. Оказа се, че водите сега са с добро ниво, но пък пак има за какво да се тревожа-скъсяване на шийката. Моята лекарка забелязала това още мин път, но като ме видя как се ошашках за водите и решила да не ми казва. Но този път скъсяването е повече и ми изписа прогестеронов крем. Днес ще го взема, но се чудех като го сложа вечер преди лягане и ставам да пишкам често, няма ли да се измие? Извинявам се за лаишкия въпрос, но наистина забравих да попитам док.
Малката е с краката надолу, което било по добра позиция отколкото седалищно, в моя случай за да не натиска шийката, дори каза че за сега е по-добре да не се обръща главично.
Абе направо ужас.  Все има за какво да се притесняваме. А и точно сега времето е страхотно за плаж и разходки, но аз сега съм на домашен режим с повече лежане, по-малко разходки. Няма начин ще се пазим, малко остана после ще наваксваме. Късмет на всички!

# 311
  • Мнения: 115
Наде, благодаря за съвета. Сигурно и ние така ще постъпим  Simple Smile Тъкмо ще имаме време да му обзаведем и нагласим стаята  Simple Smile

Злато85, напълно те разбирам. При мен е 40 градуса, всички са на море или басейн, а аз си стоя на топло в къщи и пазя леглото. В крайна сметка знаем защо го правим, а и малко остана  Party

# 312
  • Мнения: 113
Здравейте на всички,като ви чета колко усилено пазарите,се притених и аз.Нямам нищо купено или поне избрано,верно имам време до датата на секциото,но все пак.
Направихме детска стая на каката,когато беше на 2години,мина около месец докато свикне да спи сама.Смятаме бебето да е при нас за начало и после пак около две годишна възраст да го изместим.

# 313
  • Sofia
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен! Скоро не съм писала, че ми е малко криво, но така се зарадвах за бебето и .........

Честито Куини   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Пожелавам ви много любов, щастие и радостни мигове! Радвам се, че всичко е наред с изследванията!!!  Hug Hug Hug

Моята гинеколожка още не е определила как ще раждам и това донякъде ме терзае. Знам, че по-добро от естественото раждане няма, но с всичките ми проблеми се притеснявам дали не е рисковано. Дано другата седмица всичко да се изясни. За момента пия антибиотик заради стрептококите - ИВИ чак сега ти отговарям  Hug Ще бъда на фраксипарин 20 дни след раждането заради разширените вени, а за хернията май ще предпочета лапароскопска операция няколко месеца след раждането.

С покупките доста напреднах  Heart Eyes и нещата, които ми остават са дреболии. Препоръчвам аптеки Ремедиум-това са най-ниските цени, които открих за козметика, лекарства и шишета. Ще се радвам и вие да споделите от кои магазини/ сайтове сте доволни като цени. Аз никога не съм обръщала голямо внимание на цените, но бремеността ми влияе в нови насоки-чувствам удоволствие от готвенето, домашния уют и явно се превръщам в практична домакиня  Party

За отделянето в друга стая - смятам, че самото бебе ще си покаже, но все пак поне 1 година ще спи в нашата спалня, но в собствено креватче.

Другата седмица влизам в 36 седмица и спирам постепенно магнезия, а вече съм 72 кг-точно толкова бях в 9 месец с предната бременност  Laughing

Опитвам се да събера информация за хранене по време на кърмене и ако някой може да ми препоръча четиво ще съм благодарна. Знам че обсъждахте за разделно хранене, но малко изпуснах подробностите.

Приятни почивни дни, изпълнени с много усмивки и спокойствие.

# 314
  • Мнения: 440
Queen E, Честито бебче, да Ви е жива и здрава, мноого щастлива и обичана, а на теб скоростно възстановяване   bouquet Много ни изненада всички от форума. Според мен бебка сама си е избрала кога да се роди, така, че не го мисли изобщо, явно детето ще е с характер.

Бубс 69- ЧРД и на теб, на патерица, че напоследък рядко влизам. Да си жива и здрава, все хубави моменти да преживееш, особено този и другия месец и едно розово здраво бебче около термин   :bouquet

Аз също започнах с чистенето, по- скоро давам наставления, де, че ММ днес свърши всичката работа сам. Впрегнахме зимния кош за количката, че мислим в него да отведем малката от Родилното. Също гледам да не се натоварвам, но просто е неизбежно. Все съм си по задачки. Като се натоваря физически също усещам контракции / втвърдява ми се корема/, та спирам малко да почина и така. Никъде не ми се излиза вече, но днес ми пристигат роднини от провинцията и нямам представа как да им обясня, че не ми се ходи на дълги разходки из София, а на тях няма да им се стои само в къщи.

За покупките: След много чудене си поръчах въртележка за кошарката и термометър за вода и въздух.

За плана ми за раждане, трябва да Ви кажа, че лекарката, която избрах го разби на пух и прах. В смисъл, че обори повечето ми точки и ме посъветва да се информирам от медицински статии и уикипедия, а не от статии в сайтове, които не са посочили източниците си и са написани от немедицински лица. Успя да ме убеди в правотата си по повечето точки от плана и мисля да и се доверя. Simple Smile

Това от мен, желая на всички да сте спокойни, ведри и усмихнати и без страх да си дочакате датите до термин.  Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт