високо-мазнотийска ниско-въглехидратнеста диета - 6 серия

  • 31 036
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Във Фитдей пише, че на 90гр суров ананас има 5,58гр въглехидрат, от които диетична фибра 0,54, което не е зле, ама пък за вечеря.. Не ми се струва добра идея хич.  Thinking

А ранното вечеряне не е задължително, никак дори, особено ако разгледаш мненията на Милко Георгиев в Спадърспорт, писал е многократно защо. Хапвай си, просто да не е многокалорична и да е безвъглехидратна вечерята или ако ще присъства въглехидност, да е от зеленолист зеленчук. Тъй знам аз.

# 76
  • Мнения: 13 512
4 ти ден съм на НВД. Да прекъсна ли сега заради лунната? Защото не мога да изкарам само на вода.....трябва и фреш или кисело мляко. Ако трябва  отнаяало да започна НВД-то- благодаря!

# 77
  • Мнения: 5 873
4 ти ден съм на НВД. Да прекъсна ли сега заради лунната? Защото не мога да изкарам само на вода.....трябва и фреш или кисело мляко. Ако трябва  отнаяало да започна НВД-то- благодаря!
Моето скромно мнение е да си караш НВД-то.Щом се чувстваш добре що да се мъчиш на вода.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В отговор на Eve-nadine:

Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас! Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко,може и по-малко, зависи...

Така. Лунната диета или по-скоро почивката за организъм, който не се лишава от нищо, има за цел изчистване на токсин за кратко време, релаксация на храносмилателната система и разни такива банални работи. Не може да живееш по НВД и изведнъж хоп - лунна диета - 24ч фреш?! и вода и нищо друго. По-добре да си шокираш тялото, с цел засилване на отслабването по други начини, чрез движение на калориите или повече спортуване, но аз лично смятам, че еднодневното гладуване води само до обърквация на вашето тяло и не съм сигурна, дали ще има резултат последвалото НВД. Щото и на следващата лунна пак ще тръгнете да лунатирате.
Еви, безвъглехдратно НВД ли правиш ли или включваш млечност? Защо искаш и лунна да включиш? Така или иначе, ако търсиш бързи резултати, това не е начинът, не можеш да комбинираш всички възможни диетизми. Знаеш какво трябва - добър хранителен режим, но не оскъден и движение. Ако си започнала НВД - продължавай си го.  Peace

# 79
  • Мнения: 4 176
Днес ми се обади една позната и се оплака от НВД-то. Била сваляла бавно. Миналия месец свалила 2 кг. А този до тук само 1 кг. Трябва да кажа за пореден път, че НВД-то сваля бавно килограмите, но трайно. Който иска бързи резултати, хич да не се захваща с този вид диета. Няма смисъл да се разочарова. Аз определено смъквам по 1-2 кг на месец. Мен това ме устройва. Нека всеки сам си направи сметка за себе си какво и как го иска.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 newsm10 Точно, Маме! Бавно и славно по пътя към прелестта и слабостта!

# 81
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе, то хубаво... Ама с такова темпо ще стигна до пенсия докато чакам да вляза в нормални размери... Но ще продължа, защото това е единствената диета, на която издържам.
Нали може да си люпя по-малко слънчоглед? И ще пречи ли, ако пийвам и хапчета  ябълков оцет?

# 82
  • Мнения: 4 176
Абе слънчоглед не съветвам. Все пак има ограничение в калориите. Семето е доста калорично. Оцет пий. Аз пия оцет, пектин....не вредят.

# 83
  • Мнения: 663
Срам не срам и аз го почвам това нвд, обаче имам въпрос.Каква е тая първа фаза без млечни и въобще не трябва ли сега в началото да карам по принципите на режима, а след ок. 2 седмици да почна да изчислявам калории.Моля,  някой да ми обясни за началото. Praynig

# 84
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тъй. До 50 гр сурови ядки пише. Вкл и слънчоглед. Яж го, сурово слънчогледово, до следобеден час. Идеално е.
Мен ми стига и 30, даже доста ми се види и ми омръзва и не мога да ги изям толкова много.
В 30 гр слънголедови сурови обелени семки има :

 Amount Per 1 oz
Calories 175.49
Calories from Fat 144.93

Total Fat 16.1g    25%
       Saturated Fat 1.69g    8%
       Polyunsaturated Fat 10.63g    
       Monounsaturated Fat 3.07g    
Cholesterol 0mg    0%
Sodium 0.851mg    0%
Potassium 139.2mg    4%
Total Carbohydrate 5.84g    2%
       Dietary Fiber 3.26g    13%
Protein 4.88g    10%
Alcohol 0g    
 
Vitamin A    0 %           Vitamin C    1 %
Calcium    2 %           Iron    11 %
Vitamin D    0 %           Vitamin E    0 %
Thiamin    5 %           Riboflavin    4 %
Niacin    6 %           Folate    17 %
Vitamin B-6    11 %           Vitamin B-12    0 %
Phosphorus    33 %           Magnesium    9 %
Zinc    10 %           Copper    26%


Здравич, почвай си нормално НВД, с млечните. Като стигнеш до застой ще ги махнеш и така ще си доволен и спокоен. По принцип, първата фаза е безвъглехидратна, никакви млечни 14 дни (не повече, лишаваш организмъ от ценни вещества),  а после ги въвеждаш в малки количества и накрая свърша диетата. Ама това по Аткинс.
По същинското ниско-въглехидратно хранене се започва с ограничение на тестените и сладките, всъщност не ограничение, ами без тях. И точно така - 2 седмици не смяташ, а привикваш без някоъ неща, а после започваш да смяташ кое колко е, за да не прекаляваш с калориите и да не се получи обратен ефект. А и за да не са по-малко  калориите, понеже се свиква и не се сваля... Тъй де..

# 85
  • Мнения: 46 659
Чудя се какво стана с НИкол? Да не е напуснала кораба ни? Е, и аз го напускам, ама се качвам за кратко Simple Smile Важното е да има резултат.
" Говориии бай-ка Мамица, моля Никол да се яви на кораба".

Хахаха, преди малко влизах в темата, но четох само последните постове, добре, че една мама ми писа на кю-то, че ме викате  Embarassed
Чета ви от време на време, обаче ме е срам да пиша  Mr. Green
Не успях да се преборя с това месо, за вегетарианка май съм родена  Confused

Та аз стигнах до кривата круша  newsm78 след като ударих 79.2 кг., после качих около 3 кила по Коледа и Нова година и заковах, не мога да отрека, че тая НВД е яка работа, ям всичко и не си връщам старите кила  Party

Сега спазвам диетата на оня д-р Ори не знам си какъв, така ядях, когато бях слаба и мисля, че за мен е по-лесния вариант Grinning

Мамице, видях ти лентичката, направо си за медал  smile3501

Успех на всички  Hug    bouquet

# 86
  • Мнения: 4 176
Абе аз не съм изчислявала никога. Никакви фази и мази.
Първо спрях ориз, тестени, и сладки неща. Плодове само сутрин/ до обяд и от обяд нататък слати и месо. Вечер пак така. Докато се свие стомаха. Обезателно закуска. Ядене по малко на 3-4ч. Слабеенетето става с ядене. не трябва да се прегладнява, защото тогава организма като получи храна я складира. Трябва да се "иьзлъже" организма,ч е ще получава редовно храна. Не е важно толкова количеството да е много, колкото да се даде на мозъка храна и да започне да дава сигнали на метаболизма да започва разграждане. За мозъка е все едно колко е  храната, но за отслабващите като нас е вжно. Simple Smile
Това е.
Всичко си пише в първата страница на темата- какво да ядеш, какво да не ядеш.
За по-сигурен ефект преди всяко хранене пий 2ч. вода. Страхотен е ефекта.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 242
Mamica , а тези 17 кг. за колко време ги разкара?

# 88
  • Мнения: 4 176
за 1 година. АААААА не така. Килата са 19 2 кг са много труд ей.  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 7 242
Сори, права си Mr. Green Моите уважения Grinning.
Моите килца си ги влача от 5 г. и кусур. Пък дано сега съм сериозна, че да се похваля след година - две Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт