?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 107
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 18 645
  • Мнения: 19 016
Е, не знам, ние бяхме до юни-юли в сесия и практики, преди това заверки, септември поправки и нов семестър, сал един август оставаше за ваканция.

# 18 646
  • София
  • Мнения: 19 249
Аха, през октомври Уиш може да си отдъхне - лошият пример сигурно ще тръгне на лекции.
Само не разбирам какво да направи младежът - да й забрани да готви ли? Аз лично бих се огорчила, ако не оценят направеното от мен

# 18 647
  • Мнения: 13 769
Лоша студентка си била, затова си имала поправки септември Joy
Пък тя може да е отличничка Wink
От октомври почват студентите сега.

# 18 648
  • Мнения: X
Аха, през октомври Уиш може да си отдъхне - лошият пример сигурно ще тръгне на лекции.
Ами. Никакво отдъхване. Сигурно тогава ще претичва да му готви между лекциите и упражненията.  Mr. Green

# 18 649
  • Мнения: X
А за студенството. Мнението ми е малко еретично за този форум, но не мисля, че ако човек наистина учи, той ще има време за работа. Това пълноценно учене и работене едновременно е насилена работа с почти нулев резултат накрая. Ако говорим за работа на 8часов нормиран работен ден, разбира се. Ако е от време на време, за по 2-3 часа сервитьорстване, разнасяне на листовки или въобще някакво подработване на джобни - може.
Онзиден в ИСУЛ видях обява - търсим студенти трети курс медицина за медицински сестри. Идеална възможност за издишащи студенти и родители, предполагам, че не е пълен работен ден, а не е и необходимо. Много родители ще се напънат още 2-3 години /колкото остават за студент 3ти курс/, ако трябва и кредит ще изтеглят, а той/тя ще може да поработва допълнително. При тях е доста масово и си има, как да ги нарека, 'ниши', специално за тях. Не мисля, че е 8 часа, а и защо е нужно. Нужно им е да си имат за джобни, за някои и други екстри, като основното поемат мама и тате. Говоря за тази и още няколко, броящи се на пръстите на двете ми ръце, специалности. Снощи си говорихме с мъжа ми, фармация е учил от 8 сутринта до 8 вечерта, отказал се е, моят не е успял да завърши, това до трети курс, как ще се работи, невъзможно разбира се. Но това са много малко специалности за много малко специалисти, аз също от трети курс поработвах, но, признавам си, нямах интерес към магистратури и изобщо някакъв сериозен към специалността, объркана беше - модерна и с цел да се хареса на родителското тяло.

# 18 650
  • Мнения: 19 016
Лоша студентка си била, затова си имала поправки септември Joy
Пък тя може да е отличничка Wink
От октомври почват студентите сега.

При нас 90% имаха и останали изпити на поправка.  Да и ние от 1 октомври почвахме, но не се усещаше, поне при мен, защото наистина имах поправки септември, а и август месец се е случвало да имаме практики.

# 18 651
  • София
  • Мнения: 17 775
Три месеца си се събираха почти. Нашата сесия беше до към 10-ти юли, а поправителната- края на август до към 15 септ. Октомври- докато ти дадат програмата, докато се представи всеки преподавател за по половин час, то стане 10-ти.
Та на мен ми се събираха точно 3 месеца, (ама поне не съм готвила на тая жега Laughing)

# 18 652
  • Мнения: 30 802
Хм, като студентка от 10 май до 5 септември - само ваканция, никакви поправки, никакви сесии, само exam week и това е. И през ваканциите не съм готвила. Големият ми шок беше колко е разлят календарът на българските ВУЗ-ове, а и това нещо със сесията, в която тепърва се сяда да се учи.

# 18 653
  • София
  • Мнения: 17 775
Тц, минахме на образование, за да се отсрамим за мързела, некадърността и бездарността в кухнята. Laughing

Рецепта за успех устройва ли те? Като чукнеш 20, се депресваш, че скоро ще си стара мома и се вкопчваш в някой "успешен", стискаш здраво,  (квото там се налага), готвиш а танцова стъпка, лижеш пода докато можеш да се огледаш в килима и те издържат, докато станеш на 25-6 и можеш да си намериш някаква по- доходоносна работа. Или продължаваш да се занимаваш с пода и огледалото в банята, изготвяйки 3- степенно меню. Работи безотказно, става много апетитно, но ако препечеш, започва да нагарча. Както почти всяка друга рецепта.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 16:30 от The Catcher in the Rye

# 18 654
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Black, ако ще хрантутиш някаква за постоянно - куклинското личице и стегнатият задник не са оферта, ако когато си отвори устата и вече искрено съжаляваш, че се е случило. Това не се изтрайва дълго. Трагично е да се събуждаш до такова чудо постоянно и да няма какво да си кажеш с него. Всъщност, трагично е, ако си прибрал такъв екземпляр изобщо...

Ти пък защо автоматично прие, че хрантутещите субекти се отличават с висок интелект и сладкодумие, та няма да си паснат с консуматорката? Или пък защо допускаш, че при всички положения мацката с хубавия задник и изписаното личице ще е празноглава глезла? Повечето такива случаи отговарят на приказката – търкулнало се гърнето...
Между другото, най-богатият човек, когото съм срещала tête-à-tête в живота си и чиято нежна половинка живее по-охолно от кралска особа, не знае нито дума на английски (или който и да било чужд език), нито пък е способен да състави някоя по-сложна речева конструкция на български. Много далеч е от интересен или дори посредствен събеседник.
И сигурно ще изкажа малко по-непопулярно за този форум мнение – но това, че една жена е глуповатичка, при никакви обстоятелства не я прави неапетитна хапка за поне 80% от мъжкия контингент, ако не и повече. В случай че е сравнително млада, прилично красива, жизнерадостна, сексуална, усмихната, женствена, не е склонна да опява и да агресира срещу партньора си, демек – не е конфликтна личност, смятай, че огромен брой мъже на драго сърце биха си я взели в къщата. Че даже ще си я гледат като писано яйце.
Иначе, ако излезем от леко хумористичния тон, не ме разбирай погрешно – аз не виждам нищо неприемливо в това, ако една жена няма желанието и амбицията да се развива професионално, мъжът да поеме финансовите грижи по нея, ако, разбира се, и той е съгласен. Даже го намирам за съвсем естествено, при определени обстоятелства. Казвам само, че за да може това да се случи, жената трябва да е успяла истински да "грабне" мъжа, за да е склонен той на подобна сделка – дали ще е с невероятната си личност, дали ще е с неземната си красота, дали ще е с хитрост, дали ще му е отвяла главата със секс (между другото, много мъже се ловят точно на тази кукичка като шарани), дали в нейно лице той ще е припознал "сродната си душа̀" – все с нещо трябва да се е отличила от останалата маса мераклийки за подобно стечение на житейските обстоятелства. Wink

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 18:52 от Blаck Cat

# 18 655
  • Мнения: 19 016
Хм, като студентка от 10 май до 5 септември - само ваканция, никакви поправки, никакви сесии, само exam week и това е. И през ваканциите не съм готвила. Големият ми шок беше колко е разлят календарът на българските ВУЗ-ове, а и това нещо със сесията, в която тепърва се сяда да се учи.

Ами, ние например имахме тежки заверки. Ако не успееш да завериш навреме, защото не си готов с някой проект, понеже примерно ходиш на работа, никой не те пускаше на редовна сесия без заверка. Случвало се е много пъти да уча за изпит, да, в краткосрочен план на човек му е по-важно да се наспи, защото е каталясал и да понаправи нещичко по проектите, за да може да отиде на корекция, отколкото да учи целенасочено 3 часа дневно за изпитите след 3-4 месеца.

# 18 656
  • София
  • Мнения: 19 249
Всъщност съм склонна да се съглася, че някои хора, независимо от пола си, просто нямат усет за готвене.
Лошото е, че сякаш никой не иска да си направи труда, ако не му се плаща. Съгласни да работят 10 часа дневно, но готвенето е табу.
Ами за мен излъскването до блясък на една къща е излишно, готвенето поне е свързано със здравето на човека.

# 18 657
  • София
  • Мнения: 8 348
Някои смятат, че и чистенетое свързано със здравето.
Аз пък смятам, че робуването на дома е предпоставка за загубено време.
Да прередя гардероба или да прочета хубава книга - второто. Дасготвя или да позяпам хубав филм, или още по-добре, да изляза на полудневна разходка с кучето...
Разбира се, аз живея сама, а преди това готвех залудо за сина, така че мога да си позволя да съм айляк.
Преди готвех, но се стараех цялата врътня около готвенето да е максимум 30 минути и последа мога да го оставя да си се оправя само яденето. Та повечето рецепти са ми такива.

# 18 658
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Точно на мнението на possessed съм. Peace

# 18 659
  • София
  • Мнения: 19 249
Някои смятат, че и чистенето е свързано със здравето.
Свързано е само отчасти. Чистата вода е важна, но излъсканите кранове за вода не са. Чистенето от прах е важно, но стерилизирането с белина не е. И т.н. Дори и всекидневното къпане не е здравословно, но в тукашните форуми е табу дори да  се споменава такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт