?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 854 245
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 20 145
  • Мнения: 2 890
Жената съществува, видях и снимка. Търсих по име в нета, но не ми излиза такъв психолог или терапевт. Но може да работи и с презимето си, примерно. Ще видим, много ми се иска да съм се объркала и всичко да е наред.

# 20 146
  • Мнения: 30 503
Покажи, че си впечатлена също от тази жена, прояви интерес и съвсем непринудено и естествено поискай да се срещнеш и запознаеш с нея.
Когато се видите, вече ще имаш лични впечатления, на базата на които ще можеш да прецениш за какво става въпрос.

# 20 147
  • Мнения: 2 890
За съжаление няма да мога скоро, защото сме далеч един от друг в момента.

# 20 148
  • Мнения: 23 821
Психиатър трябва.
Дори да разкараш тази, ще го намери някоя друга пиявица. Човекът трябва да се лекува.

# 20 149
  • Мнения: 2 890
Ок, но ако проблемът е у него, как да го накарам да се прегледа при специалист Sad?

# 20 150
  • Мнения: 9 196
Ок, но ако проблемът е у него, как да го накарам да се прегледа при специалист Sad?

Никак. Не може да казваш на възрастни хора, какво да правят. Въпреки аплаузите по-горе, как ти бил приятел и бла бла. Не можеш да управляваш други хора, независимо от намеренията ти. Няма как да стане. Е от всичките дето те подкукоросват, един да обясни, как точно е завел приятел на психолог.

# 20 151
  • Мнения: 26 110
Ок, но ако проблемът е у него, как да го накарам да се прегледа при специалист Sad?

Никак. Не може да казваш на възрастни хора, какво да правят. Въпреки аплаузите по-горе, как ти бил приятел и бла бла. Не можеш да управляваш други хора, независимо от намеренията ти. Няма как да стане. Е от всичките дето те подкукоросват, един да обясни, как точно е завел приятел на психолог.
Не ги водя, сами ме питат. Препоръчвам им. Обикновено човек сам осъзнава, че има проблем и има нужда от помощ. насила не става. В нейният случай препоръчвам да наблюдава какво се случва с приятеля си, а не директно да му казва какво да прави, че е има нужда от помощ и т.н. Ако поведението му стане крайно неадекватно и го застрашава, тогава може да се намеси, но по естествен начин и да го насочи. Никой неосъзнал, че има проблем, няма да тръгне доброволно на психотерапия.

# 20 152
  • Мнения: 15 619
Ок, но ако проблемът е у него, как да го накарам да се прегледа при специалист Sad?
Ти си тази, която мисли, че случващото се е лошо и непотребно за приятеля ти. Според твоите възгледи и потребности обаче. Той явно мисли иначе. И тук се разминавате. Простичко е. Ако държиш да го спасяваш, очевидно го смяташ за неспособен да разсъждава и да взема адекватни на себе си и дествителността му решения.
Аз бих си казала мнението пред него и бих се отдръпнала, без да натискам повече.

# 20 153
  • Мнения: 2 890
В никакъв случай не смятам да натискам. Ще наблюдавам ситуацията. Луна, този човек до момента е бил изключително здраво стъпил на земята, затова съм шокирана и объркана. Не смятам, че по принцип е тъп и неадекватен, просто в момента се държи странно.
Няма да се явявам спасителка, казах вече, но ми се иска, ако някой ден изпляскам, приятелите ми да не свият незаинтересовано рамене и просто да ме оставят да "си живея живота".

# 20 154
  • Мнения: 23 821
Ако сте толкова близки и добри приятели, колкото си мислиш, вероятно ще се замисли върху думите ти, че виждаш проблем еди къде си.

Обаче е възможно той да не гледа на приятелството ви така, както ти гледаш.

# 20 155
  • Мнения: 9 196
В никакъв случай не смятам да натискам. Ще наблюдавам ситуацията. Луна, този човек до момента е бил изключително здраво стъпил на земята, затова съм шокирана и объркана. Не смятам, че по принцип е тъп и неадекватен, просто в момента се държи странно.
Няма да се явявам спасителка, казах вече, но ми се иска, ако някой ден изпляскам, приятелите ми да не свият незаинтересовано рамене и просто да ме оставят да "си живея живота".

Изпляскването е разтегливо понятие. Всеки изглежда изпляскал в нечии очи. Ще ти е приятно ли някой да тръгне да те влачи към психолога утре, просто защото така е решил? Защото, погледни отстрани - колкото е ненормално за тебе приятеля ти да възвалява някаква жена, толкова е ненормално за мен, човек да е така обсебен от приятелите си, едва ли не - да се чувства отговорен за тях.

# 20 156
  • Мнения: 2 890
Не става въпрос за възхваляването на жената, а за виждането на заговори със сервитьори и подобни. Но с теб няма да споря. А и никъде не съм споменала, че някъде ще го влача насила. Мир!

# 20 157
  • Мнения: X
Здравейте! На 37 години съм, необвързана, живея сама. Наскоро споделих на майка ми, че ще се подложа на процедура по донорство, за да си имам детенце. В началото ме подкрепи, но днес ми изтърси да се оправям сама. Тя се била омъжила на 22 години, отритната от родители й,( баба и дядо) и иска аз да се оправям сама, все едно нея я няма в картинката. Попитах  я след като на нея не й  е било приятно, защо така постъпва с мен, отговори ми , за да може да се оправям сама. Аз от години съм самостоятелна, работя. Много ме заболя. Не очаквам от нея финансова помощ, печеля добре, а  и имам спестени пари , за да предприема това начинание. Заболя ме, че нямам подкрепа от нея - да идва с мен примерно, да ми бъде опора.

# 20 158
  • Мнения: 9 196
Не става въпрос за възхваляването на жената, а за виждането на заговори със сервитьори и подобни. Но с теб няма да споря. А и никъде не съм споменала, че някъде ще го влача насила. Мир!

Не е за спор изобщо. Просто понякога преувеличаваме, аз също съм го правила няколко пъти, чужди проблеми и ... няма смисъл, общо взето. С повече търпение, ситуацията сама ще се развие и ако човека има нужда от помощ, ще я потърси със сигурност.

# 20 159
  • Варна
  • Мнения: 39 091
Може би като види, че си сериозна ще си промени гледната точка...

Общи условия

Активация на акаунт