?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 616
  • 20 915
  •   2
Отговори
# 13 335
  • Мнения: 30 802
Малко хора разбират, че семейството е екип и тия наглед еснафски неща за дом, дрехи, възпитание и образование са нещото, което може да ти даде огромно, непреодолимо за други предимство в живота. Та в това уравнение и тая екипност жената е много далеч от просто инкубатор, или просто домакиня.

Тя е човека, който насочва децата и им дава нещо, което никаква обществена система не може да им даде.

# 13 336
  • София
  • Мнения: 24 839

Няма нужда да ми обясняваш.Ако искаш ми отговори на отговора,който съм ти дала в другата тема  и там удобно пропусна или на последното защо най-прекрасния модел е жената да я издържа мъжът,но ако той изчезне - да се оправя сама и да не ляга на друг гръб.

Аз ти отговорих на " отговора", но явно, пак ще трябва да ти обясня- сега внимавай повече, защото няма да потретвам.
Институцията брак е съюз между мъж и жена и техен е избора как да организират отношенията и приноса на всеки към издръжката и отглеждането на децата, както и към управлението на семейното жилище.

По тази причина, двамата съпрузи решават кой с какво да допринася за благоденствието на фамилията.
И има такива двойки, при които жената поема къщата и децата, а мъжа- финансирането и осигуряването на материалния комфорт.
И не, това не значи, че жената е лежала на гърба на мъжа.

Не така стоят нещата като отношение между пораслите и пълнолетни деца с родителите им.
Родителите са ги отгледали и са им дали всичко, което са могли.
И не, не е нормално здрави, прави и пълнолетни индивиди да легнат на гърба им.

Ако пак не можеш да направиш разликата, проблемът е твой.

Barefoot Kontesa, колко пъти трябва да реплекирам опитите ти за некоректно обвинение?
През времето на соца в София не можеше да излезеш на квартира- писала съм и съм го обяснявала на теб лично и персонално!
Можеше да подадеш молба като крайно нуждаещ се и да чакаш да ти " дадат".
И да се молиш всички в жилището да са живи и здрави, и да не се оженят или разведат и изнесат, защото автоматично изхвърчаш от списъка, тъй като се е освободила жилищна площ.

Спирам, защото ако за теб не е унизително да забравяш перманентно какво ти е обяснено и да връщаш лентата като бабите- склеротички, за мен е безинтересно да въртя като латерна едно и също.

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 00:27 от absurT

# 13 337
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209

Няма нужда да ми обясняваш.Ако искаш ми отговори на отговора,който съм ти дала в другата тема  и там удобно пропусна или на последното защо най-прекрасния модел е жената да я издържа мъжът,но ако той изчезне - да се оправя сама и да не ляга на друг гръб.

Аз ти отговорих на " отговора", но явно, пак ще трябва да ти обясня- сега внимавай повече, защото няма да потретвам.
Институцията брак е съюз между мъж и жена и техен е избора как да организират отношенията и приноса на всеки към издръжката и отглеждането на децата, както и към управлението на семейното жилище.

По тази причина, двамата съпрузи решават кой с какво да допринася за благоденствието на фамилията.
И има такива двойки, при които жената поема къщата и децата, а мъжа- финансирането и осигуряването на материалния комфорт.
И не, това не значи, че жената е лежала на гърба на мъжа.

Не така стоят нещата като отношение между пораслите и пълнолетни деца с родителите им.
Родителите са ги отгледали и са им дали всичко, което са могли.
И не, не е нормално здрави, прави и пълнолетни индивиди да легнат на гърба им.

Ако пак не можеш да направиш разликата, проблемът е твой.


Аха.И тогава издържаната жена,ако мъжът-доставчик изчезне от картинката,какво трябва да направи според твоят модел?Да си намери със скоростта на светлината друг мъж,който да я издържа,че да не ''легне''на гърба на родителите си?Или да се надява децата й да са достатъчно големи,че да я издържат?

# 13 338
  • Мнения: 30 802
Зависи как ще излезе мъжът от картинката. Не че нещо, но фриволният развод е доста голяма рядкост при оня старомоден ангажимент, в който "мъжът подсигурява". Даже в съвремието по-честият случай е жената да опъва на два фронта, а мъжът от благодарност да си бие камшика с някоя по-неангажирана.

Да не говорим, че дори при развод една "подсигурявана" жена може да разчита на законодателство, което ще й даде доста активи.

А ако мъжът почине, тогава вече има застраховки, а и защо не някаква сума, която просто е заделил.

# 13 339
  • София
  • Мнения: 24 839

Аха.И тогава издържаната жена,ако мъжът-доставчик изчезне от картинката,какво трябва да направи според твоят модел?Да си намери със скоростта на светлината друг мъж,който да я издържа,че да не ''легне''на гърба на родителите си?Или да се надява децата й да са достатъчно големи,че да я издържат?

Става парадоксално! Mr. Green
Какво те мъчи, всъщност?
Лежиш на гърба на родителите си и не ти харесва виждането ми? newsm78

# 13 340
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209
Зависи как ще излезе мъжът от картинката. Не че нещо, но фриволният развод е доста голяма рядкост при оня старомоден ангажимент, в който "мъжът подсигурява". Даже в съвремието по-честият случай е жената да опъва на два фронта, а мъжът от благодарност да си бие камшика с някоя по-неангажирана.

Да не говорим, че дори при развод една "подсигурявана" жена може да разчита на законодателство, което ще й даде доста активи.

А ако мъжът почине, тогава вече има застраховки, а и защо не някаква сума, която просто е заделил.
Ами не е така.Колкото е процентът на тия били си камшика с някоя по-неангажирана с работеща жена,толкова и тези с неработеща.Ако ще говорим за съвремие,обикновено неработещата жена търпи изневери и т.н. при разкапан брак,защото няма къде да иде.
А иначе кое е това законодателство,което ще й даде доста активи?По-скоро е обратното,че съм и го виждала - бащата взима децата дори,защото има работа и пари а жената няма.Говорим за България.

Аха.И тогава издържаната жена,ако мъжът-доставчик изчезне от картинката,какво трябва да направи според твоят модел?Да си намери със скоростта на светлината друг мъж,който да я издържа,че да не ''легне''на гърба на родителите си?Или да се надява децата й да са достатъчно големи,че да я издържат?

Става парадоксално! Mr. Green
Какво те мъчи, всъщност?
Лежиш на гърба на родителите си и не ти харесва виждането ми? newsm78
Не,изобщо.Отговори на въпроса де,не бягай по тъча.Какво да направи една жена в тази роля,като така осъждаш авторката на последния казус да не ''ляга''на гърба на родителите си,ако напусне мъжа си.

# 13 341
  • Мнения: 30 802
Аз говоря за САЩ и други страни, където законодателството е правено точно с идеята, че жената е съпруга и майка.

И да, от гледна точка на децата може да се окаже по-полезно майката да изтърпи изневеряващ, но носещ пари мъж. Тук не говоря за съвремието, по-скоро за миналото.

А иначе може да има хем изневери, хем не-разкапан брак с много успешно бутане на децата напред, успехи, много добро финансово подсигуряване. Но говорим за по-високите прослойки и за интелигентни хора.

Ясно е, че неработеща, мързелива жена, взела дребна мутра, е в неизгодна позиция да я наритат, защото мъжът, който е избрала, няма ценности.

Но също така съпруга на лекар- милионер, която вижда как децата й процъфтяват, може съвсем добре да си изживее живота, дори той от време на време да НЕ си го държи в гащите.

Та така. Ще ми говорите за самоуважение, но от едно ниво нататък повечето жени са склонни да си запазят хубавия живот.

Не се хващайте за думата, горното са хипотетични ситуации с илюстративна цел.

# 13 342
  • Мнения: X
Сирен, това е противно. Ще стоиш с някой защото имал пари и децата ти имали хубав живот докато той гони фусти и движи бизнес денонощно без да имате никакъв брак?!

Пфууу, явно съм много завеяна, но това не го наричам добър брак.
И понеже съм супер критична то почти никой брак не намирам за добър и идеален.

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 02:11 от Анонимен

# 13 343
  • Мнения: 30 802
Ми не знам, аз вече съм дърта и цинична, а и имам втори брак. Стига ми комфортът. Боготворенето и лежерното е за младите, сега сме товарни добичета вече и това, което описваш, е нормално.

Та така, аз лично бих се фръцкала с мъж-неврохирург, деца-цигулари, а за останалото - ако много му се ядосам, да отида на шопинг в Париж и/или да си завъдя млад любовник.

Мъже и жени са от различни планети, все повече откривам, че Той няма да ми крепи емоциите цял живот и трябва да завися от себе си. Идеални неща на тая земя няма. Важното е да сме доволни, да си вземем дозата вино и книги, да се научим да сме сами със себе си. Мъжът си е мъж, той е донякъде. Ясно е, че няма да е Принц цял живот, някой ден става Крал и си има кралски задачи. То и ние вече не сме принцеси за завоюване, а закоравели кралици, дето не им мига окото да разписват рязане на глави...

Контеса, ти не си точно подсигурена жена, така както го описваш.

# 13 344
  • Мнения: X
Сирен, това е нормално.

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 02:11 от Анонимен

# 13 345
  • Мнения: 30 802
Подсигурената жена има опцията да не работи. И мъжът е ОК с това, даже го насърчава. При теб не го виждам. То по БГ стандартите може да се считаш за подсигурена, ако дава пари за домакинството, а не ги харчи за хобитата си.

Кое ти е подсигуреното - къщата на кредит?

Нищо не ми натежава, даже ми олеква, че не се очаква цял живот да съм толкова емоционално залепена за мъжа и че всеки може да си има свой свят.

Не ми е изневерявал, програмистите са си такава порода, но разбирам идеята на някои жени. От някои ситуации не бих си тръгнала с един куфар. А и за детето няма да е честно да му свиеш така стандарта. Иначе не е като да не съм си тръгвала точно с една чанта, но по други причини.

# 13 346
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209
Аз говоря за САЩ и други страни, където законодателството е правено точно с идеята, че жената е съпруга и майка.

И да, от гледна точка на децата може да се окаже по-полезно майката да изтърпи изневеряващ, но носещ пари мъж. Тук не говоря за съвремието, по-скоро за миналото.

А иначе може да има хем изневери, хем не-разкапан брак с много успешно бутане на децата напред, успехи, много добро финансово подсигуряване. Но говорим за по-високите прослойки и за интелигентни хора.

Ясно е, че неработеща, мързелива жена, взела дребна мутра, е в неизгодна позиция да я наритат, защото мъжът, който е избрала, няма ценности.

Но също така съпруга на лекар- милионер, която вижда как децата й процъфтяват, може съвсем добре да си изживее живота, дори той от време на време да НЕ си го държи в гащите.

Та така. Ще ми говорите за самоуважение, но от едно ниво нататък повечето жени са склонни да си запазят хубавия живот.

Не се хващайте за думата, горното са хипотетични ситуации с илюстративна цел.
А аз говоря за България и за конкретните случаи,разисквани в тази тема.Иначе много мога да говоря за законодателството в чужбина - разисквали сме го доста с nelig в друга тема.
И не,не само дребни мутри могат да си зарежат жената.В тази позиция жената рискува страшно много и много търпят,не само защото може да им се свие стандарта,а защото реално може мъжът да им вземе децата.
За мен това,което казваш е ужасно.Хубаво да търпи,но и да живее в постоянен страх че една от фустите,които мъжът й ''уважава''може да й го отмъкне,ако той се влюби.

# 13 347
  • Мнения: 30 802
Хайде сега майтап - такива мъже не се влюбват, ясно е, че семейството си остава, там спор няма.

# 13 348
  • Наблизо
  • Мнения: 6 209
Хайде сега майтап - такива мъже не се влюбват, ясно е, че семейството си остава, там спор няма.
Айде бе.Достатъчно е да попаднат на някоя хитруша и е в кърпа вързано.

# 13 349
  • Мнения: 30 802
Виж пак частта за обществения престиж. Може да не иска да се излага, колкото и да е хитра. Тая хитруша какво ще предложи на живял и видял мъж? Още деца и нов перфектен дом? За някои хора това си е важно и не биха го захвърлили заради нагон и чалъми.

Общи условия

Активация на акаунт