?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 821 304
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 13 320
  • София
  • Мнения: 24 839


Между другото,
Скрит текст:
ти не прости на АбсурТ изказването, че след като имаш дете с увреждане е безотговорно от твоя страна да забременяваш. Аз не твърдя, че трябва да се прощава такова изказване. Но не мислиш ли, че в духа на твоето изказване, би трябвало да си намерила положителните качества на АбсурТ, които да компенсират грозното изказване? Или не?
Извинявам се, че се намесвам, но
Скрит текст:
В името на истината- дори не съм ѝ казала на нея това.
Защото говорех за генетично предавани болести, като визирах слепота, липса на ръце и крака, при които вероятността, определена от лекарите, да бъде предаден повредения ген е над 50%.
А нейното дете няма гинетично заболяване.

И да, въпреки че няколко пъти ѝ обясних, ползата е никаква.

# 13 321
  • Мнения: X
Сори, значи не  съм разбрала точно. Понеже беше нееднократни споменавано в разни теми, оттам съм останала с такова впечатление.

# 13 322
  • Пловдив
  • Мнения: 14 918
Уишмастър, конкретно качество не мога да посоча, защото за всеки са ценни различни качества, освен това ако не може да се компенсира с едно, може да може с три или с пет (не изневерява като Пешо и Гошо, гледа децата за разлика от поне половината други мъже, не ревнува като комшията, не се държи подигравателно като бившия и т.н.).

Колкото до търсене на положителни качества (каквито неизбежно повечето хора все пак имат - някакви) у потребителките от форума или у когото и да било, не виждам никаква аналогия. Аз съвсем не призовавам облаче_м към всеопрощаване и в частност не ѝ казвам да търси у мъжа си със свещ положителни качества и да си стои на гъза при него - на вас ви казвам, че може пък да не е е нужно да я убеждавате колко ѝ е зле с тоя мъж или ако не е, непременно много скоро ще ѝ стане, защото може да не е вярно. Само тя е тази, която може да прецени. А форумът не само не е инстанцията, която взема решението, това ясно, ами по-важно - няма и една десета от нужната информация.


Скрит текст:
Да, не беше по адрес конкретно на моето дете, а по адрес на хората, които са доказани носители на генетични заболявания. Не е съвсем ясно впрочем и дали моят син няма точно такъв конкретен генетичен дефект и дори дали аз и/или баща му не сме носители на такъв. Дори при моя син да не е това, генетични заболявания има много и най-различни и се предават по най-най-най-различен механизъм, както и се предвиждат и избягват по най-различен начин (или понякога не се предвиждат и избягват, щото не е ясен механизмът), което на нея не знам дали ѝ е ясно, обаче в повечето случаи в 21 век изобщо не е нужно въздържане от деца, за миналите векове не знам, но дори и за миналите векове смятам, че това не би било най-добрата препоръка. Само че за нея и "да се правиш на Господ" с подбор на здрав ембрион не беше ОК - не трябва да се имат деца от такива хора, и това е, точка.
Естествено, човек като си навие на пръста, че най-добре знае как трябва да се размножават другите (брой, време, изобщо да или не, задължително трябва да имаш деца, ама повече от Х на брой не е нормално и т.н.), и да му обясняваш, полза никаква. И конкретно е дразнещо, че Абсурт хем в някои теми дава съвети как всяка жена непременно трябва да стане майка, щот иначе няма да бъде щастлива, хем в същото време отрича правото на някои жени да бъдат щастливи по този иначе задължителен начин.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 20:53 от Магдена

# 13 323
  • Мнения: 30 802
Аз имам тънкото усещане, че в горната ситуация с обидата е изпито голямо количество домашнярка или друг алкохол и всички са били полу-адекватни. Което само по себе си е проблем, защото в България като гледам доста напреднали нива на наливане с алкохол се смятат за нормално пийване с компания.

# 13 324
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз имам тънкото усещане, че в горната ситуация с обидата е изпито голямо количество домашнярка или друг алкохол и всички са били полу-адекватни. Което само по себе си е проблем, защото в България като гледам доста напреднали нива на наливане с алкохол се смятат за нормално пийване с компания.

Тя така и написа- говедото е било пияно, а дали мъжът ѝ също, не разбрах.
Но си представих какво щеше да стане ако бях аз на нейно място и моя беше до мен........ #2gunfire

# 13 325
  • Мнения: X
Това, че говедото е било пияно с какво променя нещата? Само е индикация, че добрякът има приятели пияндурници, които като люснат малко алкохол, показват точно какви миризливи задници са. Ми, браво на него.

# 13 326
  • Мнения: 30 802
А, не, тотален трезвеник...

# 13 327
  • Мнения: 20 435
В случая няма никакво значение кой колко алкохол е пил. Този (мъжът ѝ) си е явно перманентно неадекватен и неебателен спрямо жена си. И, не, този човек няма как да надделее с добри качества, такива няма, ако те имат за плюнка, която е придатък към неговата височайша особа и ще ѝ мине, а ти си си приятел с аверите за цял живот. Това е атестат за изродщина и не дава индикации за нормални човешки взаимоотношения мъж-жена.

# 13 328
  • Мнения: 10 999
Облаче, по принцип мразя да пиша в този подфорум, но днес не знам прочетох последните мнения по твоя казус.
Та по темата: ако поради някаква си твоя причина решиш да останеш с мъжа си, бих те посъветвала да не приемаш нещата лично. Това е много трудно да се постигне и ти трябва тренировка на психиката, но от теб зависи, дали ще си поставиш нервната система и емоциите на първо място или ще поставиш другите на първо място.
Защото когато се разстройваш от чуждото мнение, ти правиш човека, който иска да те подтисне щастлив. Един вид правиш му хубав деня. Когато не проявяваш грам емоция и само се усмихваш, каквото и да ти кажат, ти го правиш нещастен, защото той не е в състояние да те обиди.
Това по принцип е лесно да се каже и на мен ми отне 36 г. да се науча, но на този етап от живота мисля, че няма човек, който да може да ме обиди.
Сега аз отчасти го постигнах с много работа, и покупка на материални активи, това обаче не е задължително условие.
Често си повтарям, че никой няма да ми гледа децата, нито да ми плати тока, и за какво изобщо ме интересува какво е казал, като от тоя човек нищо не ми зависи.
По казуса с мъжа нищо не мога да кажа. Моят мъж също не ме е защитавал, когато съм имала нужда. Винаги е твърдял, че съм егоцентрична и че мисля, че целия свят се върти около мен. Аз в толкова неприятна ситуация като описаната от теб не съм изпадала. Падам си доста надменна и като цяло не общувам, това от една страна ми помага, от друга на моменти съм се чувствала самотна.
На мъжа ми кой знае колко не съм се сърдила, защото когато съм имала нужда и майка ми не би ме защитила,та едни вид съм се приспособила.
Иначе подкрепям мнението, ако си нещастна, да се разделиш с мъжа ти, но нека поне се роди бебето и виж дали ще го гледа, ако поне частично го гледа и нямате кой знае какви проблеми, просто избягвай подобни компании и сбирки.
В твоята ситуация с приятелите не съм била, но съм имала много проблеми с роднини на мъжа ми и знам отлично как се чувстваш.

# 13 329
  • Мнения: X
Здравейте,
случвало ли Ви се е да имате отношения с мъж, когото не считате за чак толкова привлекателен? Не говоря за някого, който Ви е тотално противен, а просто, който... "ок, става". Как Ви повлия това?

# 13 330
  • Мнения: 2 695
Не, само с топ модели Grinning

# 13 331
  • Наблизо
  • Мнения: 6 381

Апсурт,ти като радетел на Всички жени домакини и на издръжка на мъжете си,защо сега обръщаш плочата?
Как една безработна домакиня трябва да се справи след развод според теб,че да не тежи на родители,роднини и т.н. и те да си гледат живота?При все че авторката най-вероятно е имала или има работа (силно се надявам за нея),едва ли ще успее сама да се справи.
Значи може да лежи на гърба на мъжа си,ама той като излезе от картинката - не може да лежи на този на родителите си.

Сега ми намери и покажи къде съм писала, че жените цял живот трябва да са домакини и на издръжката на мъжете си, защото аз твърдя, че лъжеш.
Освен ако не си в състояние да осмислиш писано слово, което би те извинило.

И да- ако една жена реши, че иска да лежи на гърба на мъжа си- нейна воля.
И не- пълнолетна не може да лежи на гърба на родителите си, защото те когато е било времето, са я гледали и отгледали.

Интересни разсъждения имате младите мами- не можете да изтърпите да си гледате децата до 2- 3 години, щото и вие сте били хора, и не издържате, и затъпявате, но вашите родители са длъжни да ви гледат цял живот, каквито и глупости да натворите. Mr. Green
Ето това ти е едно от последните мнения по въпроса,на което ти бях и отговорила с опровержение,че не е вярно.
Скрит текст:
С предложението си не откриваш топлата вода- едно време ролите на двата пола са били строго определени и ясни.
Мъжете бачкат и осигуряват всичко нужно на семейството, като след първите 5-7 години започват да учат момчетата на "мъжките работи".
Белег за заможността и кадърността на мъжа са били жена му и децата- как са облечени, в каква къща живее семейството, къде ходят на " курорт"......
Белег за стойността на жената са били мъжът с качествата си и външния си вид, децата и къщата- как е обзаведена, как са възпитани децата, как и къде учат.
И е съществувало чудото " издръжка на жената", за да си догледа децата до пълнолетие.

Но, с навлизането на еманципацията, мъжете все повече и повече полягват върху ентусиазЪма женски и с кеф дори прегръщат идеята да пуснат пералнята и да избършат праха, вместо да опънат каиша и да осигурят издръжката на фамилията.
Днес няма как да стане- нали си извоювахме да бачкаме наравно, от какъв зор да ни издържат, като можем да си носим дините под мишниците?! Mr. Green

Моят отговор
Аз пък не се сещам за такъв период период,в който обикновената жена да е можела да си стои вкъщи и да е гледала единствено децата.
Преди индустриалната ера всички заедно,дружно,са отглеждали животните и обработвали земята.След индустриалната ера всички работят заедно във фабриките.
Всъщност тази еманципация за която говорите,е когато средните буржоа и аристократи вече не са можели да издържат цялата си фамилия (инфлация,промяна на икономиката и т.н.) и жените,добре образовани, се е налагало да си намерят работа.Сблъскват се обаче с  мизоженизма на ''престижните професии''- за тях е можело само учителка в девически колеж.Това адвокат,чиновник,политик,лекар са били недостижими неща.И тогава започва борбата.Спечелват и се почват световните войни.Големи човешки и най-вече мъжки загуби,всеки специалист и работник става по-ценен и голяма дефлация.Пак става възможно жената да си стои вкъщи и да мълчи и това до 70тте години,когато пак инфлацията ''принуждава''отново жените да заемат място в социалния и икономически живот.
Бях дала пример за първата жена на Айнщайн - брилянтна сръбска математичка,единствената жена в техния поток в университета в Швейцария.Казват,че за първите му трудове е помага много.После ражда децата,зарязва кариерата си за да ги гледа и да позволи на Айнщайн да се развива.Така трябвало-жената вкъщи пред печката с децата.Отчуждават се и се развеждат,може би защото са загубили общия си хъс към знанието,който ги е събрал.
С уточнението,че не включвам аристокрацията,защото жената е била чисто и просто инкубатор в златна клетка - омъжена насила за някого,който не познава,защото така трябва.Работела е раждане общо взето и до 1750та година са умирали преди 30 при раждане,някоя болест или са я убивали.
Жената - матка+вагина и външност,мъжът опъва каиша и издържа семейството.Хубаво,твое право е да смяташ това за идеал,но една такава издържана после обаче няма право да потърси помощ от родители и семейство според теб.А сама се оплакваше в същата тема,че през 90тте са ви уволнявали (предполагам се включваш ти също) - защо мъжът ти не те е издържал тогава,а се е налагало да работиш?

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 23:55 от BeautifulM

# 13 332
  • София
  • Мнения: 24 839

Апсурт,ти като радетел на Всички жени домакини и на издръжка на мъжете си,защо сега обръщаш плочата?
Как една безработна домакиня трябва да се справи след развод според теб,че да не тежи на родители,роднини и т.н. и те да си гледат живота?При все че авторката най-вероятно е имала или има работа (силно се надявам за нея),едва ли ще успее сама да се справи.
Значи може да лежи на гърба на мъжа си,ама той като излезе от картинката - не може да лежи на този на родителите си.

Сега ми намери и покажи къде съм писала, че жените цял живот трябва да са домакини и на издръжката на мъжете си, защото аз твърдя, че лъжеш.
Освен ако не си в състояние да осмислиш писано слово, което би те извинило.

И да- ако една жена реши, че иска да лежи на гърба на мъжа си- нейна воля.
И не- пълнолетна не може да лежи на гърба на родителите си, защото те когато е било времето, са я гледали и отгледали.

Интересни разсъждения имате младите мами- не можете да изтърпите да си гледате децата до 2- 3 години, щото и вие сте били хора, и не издържате, и затъпявате, но вашите родители са длъжни да ви гледат цял живот, каквито и глупости да натворите. Mr. Green
Ето това ти е едно от последните мнения по въпроса,на което ти бях и отговорила с опровержение,че не е вярно.
Скрит текст:
С предложението си не откриваш топлата вода- едно време ролите на двата пола са били строго определени и ясни.
Мъжете бачкат и осигуряват всичко нужно на семейството, като след първите 5-7 години започват да учат момчетата на "мъжките работи".
Белег за заможността и кадърността на мъжа са били жена му и децата- как са облечени, в каква къща живее семейството, къде ходят на " курорт"......
Белег за стойността на жената са били мъжът с качествата си и външния си вид, децата и къщата- как е обзаведена, как са възпитани децата, как и къде учат.
И е съществувало чудото " издръжка на жената", за да си догледа децата до пълнолетие.

Но, с навлизането на еманципацията, мъжете все повече и повече полягват върху ентусиазЪма женски и с кеф дори прегръщат идеята да пуснат пералнята и да избършат праха, вместо да опънат каиша и да осигурят издръжката на фамилията.
Днес няма как да стане- нали си извоювахме да бачкаме наравно, от какъв зор да ни издържат, като можем да си носим дините под мишниците?! Mr. Green

Жената - матка+вагина и външност,мъжът опъва каиша и издържа семейството.Хубаво,твое право е да смяташ това за идеал,но една такава издържана после обаче няма право да потърси помощ от родители и семейство.А сама се оплакваше в същата тема,че през 90тте са ви уволнявали (предполагам се включваш ти също) - защо мъжът ти не те е издържал тогава,а се е налагало да работиш?

Хайде пак да прочетеш и да схванеш, ако можеш какво съм написала.Ако не стане, здраве да е- не смятам да ти правя чертеж. Peace

# 13 333
  • Наблизо
  • Мнения: 6 381

Апсурт,ти като радетел на Всички жени домакини и на издръжка на мъжете си,защо сега обръщаш плочата?
Как една безработна домакиня трябва да се справи след развод според теб,че да не тежи на родители,роднини и т.н. и те да си гледат живота?При все че авторката най-вероятно е имала или има работа (силно се надявам за нея),едва ли ще успее сама да се справи.
Значи може да лежи на гърба на мъжа си,ама той като излезе от картинката - не може да лежи на този на родителите си.

Сега ми намери и покажи къде съм писала, че жените цял живот трябва да са домакини и на издръжката на мъжете си, защото аз твърдя, че лъжеш.
Освен ако не си в състояние да осмислиш писано слово, което би те извинило.

И да- ако една жена реши, че иска да лежи на гърба на мъжа си- нейна воля.
И не- пълнолетна не може да лежи на гърба на родителите си, защото те когато е било времето, са я гледали и отгледали.

Интересни разсъждения имате младите мами- не можете да изтърпите да си гледате децата до 2- 3 години, щото и вие сте били хора, и не издържате, и затъпявате, но вашите родители са длъжни да ви гледат цял живот, каквито и глупости да натворите. Mr. Green
Ето това ти е едно от последните мнения по въпроса,на което ти бях и отговорила с опровержение,че не е вярно.
Скрит текст:
С предложението си не откриваш топлата вода- едно време ролите на двата пола са били строго определени и ясни.
Мъжете бачкат и осигуряват всичко нужно на семейството, като след първите 5-7 години започват да учат момчетата на "мъжките работи".
Белег за заможността и кадърността на мъжа са били жена му и децата- как са облечени, в каква къща живее семейството, къде ходят на " курорт"......
Белег за стойността на жената са били мъжът с качествата си и външния си вид, децата и къщата- как е обзаведена, как са възпитани децата, как и къде учат.
И е съществувало чудото " издръжка на жената", за да си догледа децата до пълнолетие.

Но, с навлизането на еманципацията, мъжете все повече и повече полягват върху ентусиазЪма женски и с кеф дори прегръщат идеята да пуснат пералнята и да избършат праха, вместо да опънат каиша и да осигурят издръжката на фамилията.
Днес няма как да стане- нали си извоювахме да бачкаме наравно, от какъв зор да ни издържат, като можем да си носим дините под мишниците?! Mr. Green

Жената - матка+вагина и външност,мъжът опъва каиша и издържа семейството.Хубаво,твое право е да смяташ това за идеал,но една такава издържана после обаче няма право да потърси помощ от родители и семейство.А сама се оплакваше в същата тема,че през 90тте са ви уволнявали (предполагам се включваш ти също) - защо мъжът ти не те е издържал тогава,а се е налагало да работиш?

Хайде пак да прочетеш и да схванеш, ако можеш какво съм написала.Ако не стане, здраве да е- не смятам да ти правя чертеж. Peace


Няма нужда да ми обясняваш.Ако искаш ми отговори на отговора,който съм ти дала в другата тема  и там удобно пропусна или на последното защо най-прекрасния модел е жената да я издържа мъжът,но ако той изчезне - да се оправя сама и да не ляга на друг гръб.

# 13 334
  • Мнения: X
Absurd, по принцип съм съгласна с постовете ти за независимостта, ролята на мъжа и прочие, но наистина уважавам повече хората, които проповядват и изпълняват същите принципи.

В смисъл да пишем младите да се изнесат от родителите като станат семейство, а ние да живеем с майка си 13 години или да не сме били издържани/разбирани/ подкрепяни от мъжа си, но проповядващи именно това си звучат фалишиво съветите.

Иначе съветите ти са за хубаво и е добре точно така да се случват нещата, но е добре с подобен патос и жар да се обясняват неща, в които не само вярваме и сме ги чели и виждали на картинка, а които ги живеем и дишаме всеки ден Simple Smile Иначе думите ни олекват като онзи, който казва: "Не ме гледай какво правя, а слушай какво ти говоря"..

Общи условия

Активация на акаунт