Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 526
  • 714
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 510
Бях пропуснала някак коментара на Мячик за "Марсианеца", та по повод 3D-то и аз да кажа, че и мен доста ме подразни. Не знам, отдавах го на факта, че може би нашето скромно киносалонче не е с качествата, които би ми се искало. Може пък просто да си е било не на място, признавам, че не разбирам нищо от техническа гледна точка, а има и трети вариант - да ми е станало по-сензитивно зрението (старост-нерадост), имах нужда постоянно да махам очилата и тжва ме напрегна, защото губех концентрация върху филма. Но във всички случаи за мен също тбеше излишно при все, че гледките бяха достатъчно наситени и зрелищни (в това спор няма) и пресен пример за това е "Лудия Макс", който без 3D показа перфектна визия.

# 406
  • София
  • Мнения: 191
Препоръчвам Тhird person, на който попаднах случайно тази вечер. Дали поради моментно емоционално състояние, или защото филмът е различен, страшно ме развълнува и впечатли. Страхотен актьорски състав и игра, но филма е "странен " и не прилича на стандартните холивудски фаворити.

# 407
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 707
Вчера изгледах Before we go, хареса ми, не е типично бозав романтичен филм, дойде ми разтоварващо като за петък.  Peace
И аз го гледах онзи ден и на края ми идваше да удуша Крис Евънс. Какво пишеше в бележката?????
Филмът и не мен ми хареса, добре се справил Крис и като актьор, и като режисьор. И хем много ми хареса, че го оставиха отворено накрая, хем не ме свърта на едно место от любопитство откакто го изгледах.

Хаха, и аз се почувствах така накрая Joy И ми идеше да я хлопна тая, що не прочете какво пише Crossing Arms

# 408
  • София
  • Мнения: 3 951
Е то това беше хубавото на филма, че остави всеки да си продължи историята.  Simple Smile

# 409
  • София
  • Мнения: 27 225
Според мен си е оставил телефона, примерно... Wink

# 410
  • Мнения: 105
Ако има фенове на филмите с леки нотки на хорър- Лабиринтът 1 и 2. Много ми допадна, защото е доста по-различен от това, с което сме свикнали като чуем думата "хорър".

# 411
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 707
Е да, от една страна е хубаво да има отворен край, от друга романтичното ми сърце много му се искаше да завърши захаросано Blush

# 412
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
The Good Thief- за пореден път се убеждавам, че във филмографията на Нийл Джордан е невъзможно да се открият два не еднакви, а дори бегло подобни филма. Толкова замайващо шарен, винаги изненадващ, винаги предизвикателен и очароващ режисьор просто няма втори на света. Гениален, без ни най-малко да е претенциозен. Поднасящ ни всеки нов сюжет с неотменната декадентска нотка, с точната пиперлива доза перверзност, с идеалната щипка хумор, но всяка позната съставка забъркана от нов коктейл аромати. Лично за мен това е най-големият жив майстор на киноизкуството. При това умеещ да създава шедьоври с точно никакъв бюджет и без нито една от модерните патерици на Холивуд- нула суперзвезди, нула зелен екран, нула каскади, само неизчерпаеми бездни фантазия и човечност.
Този конкретно филм веднага влиза в топ 3 на любимите ми негови, редом с "Играчка-плачка" и на косъм разстояние от "Закуска на Плутон". Всичко ми хареса в него- и интригата (няма да спойлирам), и диалозите, и визията, и актьорите, особено актьорите. Ник Нолти с дрезгавия тютюнджийски глас и сексапила на изтъркано, но все още много куул кожено яке; Чеки Карио в зле прилягащ костюм и още по-зле прилягаща маска на добър герой,  винаги на една стъпка от горещата следа; супер горещата мацка с момчешка красота, която трудно би намерила място в друг филм от жанра; Файнс в най-жарко изкусителната си форма евър; Емир Костурица, правещ реверанс на знаменития колега в шантава роля, която така идеално му пасва (между другото, седи на екран много по-добре от събрата си Тарантино Mr. Green); цялата група сладки мургави момчета, които се учат на обирджийство от ветераните; всички, всички актьори на точното място.
Обобщено- дано някой някога в Холивуд се сети да хвърли поглед на този филм, преди да тръгне да снима поредния епизод на Дани Оушън и сие. И да се откаже да хаби лента Laughing.

# 413
  • Карлово
  • Мнения: 4 664
Paper Towns- аз ли съм остаряла или наистина беше толкова детски този филм, но не успях да избутам и половината, при положение, че Кара толкова много радва окото Thinking

Не си остаряла, дъщерята на 15 също не го похвали, въпреки, че е почитателка на Джон Грийн и в частност на книгата. Като ме видя, че си го свалям само ме попита:"Защооооо?" Всъщност каза, че най-хубавите моменти от книгата, не са филмирани.  Wink

# 414
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Гледах обратен гард и съм изключително впечатлена.По принцип никой филм не е в състояние да ме трогне,но......вече два дни съм завладяна. Confused Peace Peace Peace Peace

# 415
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах аз Марсианеца и съм супер доволна.
Особено ме изкефи хирургическата операция  Mr. Green
Особено ме изкефи хуморът, Мат Деймън и всичко останало.
Финалът беше точно толкова патетичен, колкото само Ридли Скот ги умее.
Помня, че имаше сравнение с Червената планета и грам не разбирам откъде дойде, освен че действието е на Марс.
И сега ще мога супер спокойно да си чета книжката някой ден. 

# 416
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Няма общо с "Червената планета" ама грам.

Чети си книгата с кеф, да видиш колко е по-добра  Laughing

# 417
  • Мнения: 9 144
Гледах аз Марсианеца и съм супер доволна.
Особено ме изкефи хирургическата операция  Mr. Green
Особено ме изкефи хуморът, Мат Деймън и всичко останало.
Финалът беше точно толкова патетичен, колкото само Ридли Скот ги умее.
Помня, че имаше сравнение с Червената планета и грам не разбирам откъде дойде, освен че действието е на Марс.
И сега ще мога супер спокойно да си чета книжката някой ден.  

Почвай не се моткай.

Мдам Ридли  Whistling

Присъединявам се към всички умерено положителни мнения, и особено в сравненията с Интерстелар (в полза на Марсианеца) и Гравитация.
Толкова да ми липсва качествена фантастика тия дни, че дори дребните несъответствия или пропуски на важни според мен детайли в сценария не ме издразниха.
Държа само да отбележа присъствието на Kristen Wiig, прекрасна, макар и за кратко,
а също и, че в Китай учЕните изглеждат като манекенки  Mr. Green

ps Хърбавото тяло не беше на Мат, а на дубльор

# 418
  • София
  • Мнения: 6 219
След Панаира на книгата ше е. Официално те каня на жур из НДК Simple Smile

Забравих да кажа, че руснаците ми липсваха, а тънката нотка "без китайците не можем, в тях е бъдещето" много ме забавлява.

# 419
  • Мнения: 774
Ако има фенове на филмите с леки нотки на хорър- Лабиринтът 1 и 2. Много ми допадна, защото е доста по-различен от това, с което сме свикнали като чуем думата "хорър".
Мерси, а линк може ли? Аз влязох да попитам за Хелуийн дали нещо интересно ще пуснат.

Марсианеца ми хареса, не го гледах на 3D. Очаквах нещо по-фантастично, но и така беше добре. Мат Деймън го показаха гол за да се отбележи колко е отслабнал, вие пък взехте, че го харесахте.  hahaha

Maze Runner: The Scorch Trials  http://www.imdb.com/title/tt4046784/ го гледах на 3D. Нищо особено с изключение на две сцени. Иначе ми хареса филма при все, че съм чела книгите и знаете как е. ''Злите'' бяха пресъздадени много добре. Чакам третата част, нямам идея как толкова много екшън ще се събере в един филм..

Общи условия

Активация на акаунт