Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 483
  • 714
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 462
.

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 11:30 от Markrit

# 541
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Nie yin niang- ето един филм, който си заслужава всички награди и даже са му малко. Уникално красив, всеки кадър като картина, като изящно стенно пано, премерен и изпълнен с уникален усет за детайл и абсолютна симетрия. Костюмите са истински блян! Красивите им собственици- също. Определено това заглавие измества "Високо се издигат червените фенери" в личната ми класация за най-изящен азиатски филм. Като история не е нищо ново, диалог почти няма, а като има е низ от характерните за този филм сентенции за живота, бойните сцени са малко, но пък красиво хореографирани, и в крайна сметка формата взема огромен превес над съдържанието. Но каква форма само...

Hoe duur was de suiker- приказен! Много красиво заснето всичко, от негърските колиби и реката до приемите в плантациите, разкошни костюми, красиви актьори, история тип Скарлет О'Хара или вечната Амбър с леко библейски привкус- много, много ми хареса.

I Love You Phillip Morris- много, ама много се смях, натрупани са всички възможни клишета и се е получила взривна смес hahaha

Croupier- хубав типично английски филм, с все още много младия и много привлекателен Клайв Оуен плюс още сума познати лица.

Кратка поредица Гаел Гарсия-Бернал:
El Ardor- малко напомня на "Езерото" с Фасбендър, но ситуиран в далеч по-екзотичния декор на Амазония, с изумително красив ягуар в партньорство с изумително красивия Гаел. В добавка лек полъх на мистика и се получава доволно приковаващ филм.

The Limits of Control- след този филм вече съм сигурна, че Джармуш не е моят режисьор. Има хора, които обичат да си играят на интелектуалци, докато гледат филми, аз не съм от тях и подобни закачки и вметки на фона на дълго нищонеслучване ме уморяват и изнервят. След това предълго мъчение: а)развих алергия към мъже, които си откопчават и закопчават саката; б)вече не си мечтая да видя северноамериканска пустиня; в)замислям се дали Тилдето Суинтън всъщност е добра актриса, понеже в две трети от нещата, в които съм я гледала, просто изглежда странно (което не е никак трудно при нея) и ръси сентенции. Идеална за претенциозни режисьори, но дали и за нещо друго Thinking; г)скрих всички кибрити вкъщи; д)установих, че Паз Де Ла Хуерта има най-несиметричните ц*ци, които съм виждала някога- едната малка и абсолютно кръгла, другата голяма, дълга и виснала. Толкова, друго не ми остана от този филм. Освен дъъълга прозявка.

La mala educación- и Алмодовар не е моят режисьор, но този филм е просто брилянтен! Гледам го за трети път и отново успя ме изненада.

# 542
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
"Стив Джобс" - http://www.imdb.com/title/tt2080374/  Peace Peace Peace  Голямо удоволствие! И като игра, и като диалог, и като режисьорско решение, и като стаена енергия. Трябва да се види! Peace

# 543
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
"Стив Джобс" -
...  Голямо удоволствие! И като игра (това ме радва, защото нещо все още имам скепсис), и като диалог (любимият ми Соркин добре се е справил, казваш  Mr. Green), и като режисьорско решение (за това никога не съм имала съмнения - Дани Бойл си е Дани Бойл  Heart Eyes), и като стаена енергия. Трябва да се види! Peace
Ще. На Киномания.

# 544
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мяч, както казваш Дани Бойл си е Дани Бойл, просто няма как да бъде сбъркан. Диалогът е истинско удоволствие - а то целият филм е едно безкрайно говорене, така че това е доста важен момент. Има много добри попадения сред поддържащите актьори. Фасбендер си е Фасбендер, много го харесвам тоя човек. А тук и визуално се е получило. Peace

# 545
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Това последното е интересно.
Защото изначално всички говореха за това, че "визуално" Фасбендер е далеч от Джобс...
А по сума ти интервюта разказваха, как на Дани Бойл това не му било приоритет - портретното сходство.
А за диалога - като е по сценарий на Соркин просто няма как да не е говорилня.  Mr. Green Това си му е запазена марка на човека. Предполагам помните в "Социалната мрежа" с каква скорост говореха героите... Даже в ревютата на критиците имаше закачки на тази тема - Финчър не можел да вмести диалога в отпуснатото му екранно време, а продуцентите не се съгласили да се охарчат за по-дълъг филм, затова на актьорите им се наложило да говорят по-бързо от нормалоното. За да си кажат всички написани думички.  hahaha
Предполагам и тук е нещо подобно - ако не през цялото време, то поне на някои места...

# 546
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Лулумба, разколебаваш ме в решението да пропусна "Джобс" (точно заради Фасбендър го бях решила Laughing).

Иначе аз доживях чудото- снощи гледах наистина хубав филм от новите на Франко, при това направен по серия негови разкази. Palo Alto е просто прекрасен тийнейджърски опус в стилистиката на The Perks of Being a Wallflower, даже една идея по-дълбок и разбиращ. На моменти те кара да се усмихнеш, в други да ти се свие сърцето, а имаше и съспенс (на няколко места очаквах да се лее кръв, но не би Whistling). Франко е просто идеален като мазен сваляч на ученички (имайки предвид и реалния му опит, явно не му е било трудно да влезе в роля), в Ема Робъртс има нещо от магията на леля и, а момченцето през цялото време си мислех колко ми прилича на също участващия във филма Вал Килмър и накрая се оказа, че това е синът му Laughing.
Наистина ме изненада този филм, изключително приятно.

# 547
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Абе добър е Фасбендер. И са го докарали доста да прилича, особено във втората половина на филма.  Peace Диалогът на места наистина прелива. Но пък има много фино чувство за хумор в много моменти, което го прави лек за възприемане. Макар че на излизане имаше колеги, които роптаха, че много говорене, много нещо било. Mr. Green

# 548
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Добър е, това всички го знаем, мен лъскавата му красота при толкова смачкан първообраз ме възпираше Peace.

# 549
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Така влиза в образ, че на моменти го възприемаш именно като з.дник. Mr. Green

# 550
  • Мнения: 1 167
Фаса е прекалено красив за ролята на Стив. Гледах трейлъра, пуснах няколко лиги и се учудих на слабата игра на Кейт.

# 551
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Е, как и разбра играта от трейлър Laughing?
Лулумба, слаба ли е Кейт Grinning?

# 552
  • Мнения: 1 167
Разбирачка съм аз  Whistling Laughing Joy

Поправям се, не съм гледала трейлъра, а откъс само. EmbarassedНе знам дали тук ще се види:

http://www.imdb.com/title/tt2080374/ първото видео от изброените

# 553
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Видях. Наистина е ужасна Laughing

# 554
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мммм, не е толкова зле. Катрин Уотърстън обаче много повече ме грабна, макар да е с далеч по-малка роля от нейната. За мен тя е попадение конкретно за този образ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт