Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 468
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Оу, страхотно - тегля  bouquet

# 661
  • София
  • Мнения: 27 157
Междузвездни войни: Силата се пробужда (Star Wars: The Force Awakens)
http://www.imdb.com/title/tt2488496/?ref_=sr_4

Преди малко се върнах от среднощната премиера в зала Лукс в Арена Запад и бързам да споделя, че Джей Джей Ейбрамс се е справил!!! Има я отново магията, чара. Полъха от старите серии.
Дейзи Ридли в прекрасна  Heart Eyes От трейлърите мислех, че слабата брънка ще е Джон Бойега, но момчето ме изненада много приятно. Адам Драйвър, хмм за него съм леко разколебан, без маската е някак си един хлапак, не може да вдъхне респект по никакъв начин, но пък най-силната сцена във филма я изигра перфектно. Имаме си нова звезда и нов всеобщ любимец, ББ8  Heart Eyes Hug Sunglasses Култово, култово. Спуках да се хиля, имаше невероятни моменти между него и Фин.  Joy
Няма ги дразнещите и преливащи на талази компютърни ефекти от Епизоди 1, 2, 3, абе все едно си се върнал 38 г. назад във времето.

да не се чете в никакъв случай от хора, които не са гледали серията
Скрит текст:
ох, Хан Соло  Cry Един от най, най-любимите ми герои за всички времена. Ами честно казано го предусещах, знаех си че ще стане така и по дяволите точно така и стана. Охх, много силен момент. Само не знам какво да си мисля дали е хубаво или лошо, че толкова много си прилича с Епизод 4: Нова надежда. Тогава Дарт Вейдър уби учителя си, а тук син уби баща си?! уф. А пък се оказа и че Кайло Рен е кръстен на Бен Кеноби. Хех, толкова много препратки, не знам дали беше необходимо, но пък беше силно. В този момент в залата имаше раздвижване и коментари, определено шок момента във филма.
И сега какво Рей и Рен ще са първи братовчеди.  Grinning
Остава и сагата да завърши по начина по който завърши Епизод 6 и всичко ще се нареди, хаха. Кайло Рен в съдбовния момент прегръща светлата страна на силата и се обръща срещу Сноук спасявайки или Рей или майка си, по-скоро братчедка си и убива върховния лидер на Първия ред. Wink

# 662
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Diavolo, при нас реакцията в този момент бе по-различна. Прожекцията бе с много открито изразени реакции - аплодисменти при появата на всеки от старите герои, възгласи, смях (повечето хора бяха от т.нар. бг звезди, бе премиера с приповдигнато настроение и очакване, някои бяха дошли в костюми, изобщо цареше шумно настроение). Но във въпросния момент изведнъж настана гробна тишина, сякаш всички внезапно спряха да дишат.
Аз съм силно пристрастна към сагата, най-вече към старите епизоди, защото са точно част от детството ми. Та и онова, което написах бе повлияно в голяма степен и от емоцията. Но виждам, че споделяш същите впечатления - значи все пак се е получило. Peace

# 663
  • Мнения: 12 976
Снощи изтеглих южнокорейски филм, втория, който изобщо сме гледали. Аз съм си Ревла, но мъжът ми последно е плакал на Тиатаник, а по време на фила, няколко пъти "нещо му влезе в окото" Много, много хубав филм, не кой знае каква игра или декори, но историята човешка, драматична, докосваща. Аз не мога, като Джой да го опиша, затова ще чакам, ако реши да го гледа да даде рецензия:) Филмът се казва "Ода за баща ми " ( Ode to my father) има го в Замунда.
Моля ако някой е попадал на други корейски филми да ми препоръча, всичко за различни култури и битие ми се гледа, ама такова с история някаква. Преди този сме гледали Зимни пеперуди, не го препоръчвам, но никога няма да го забравя, след края десет минути не продумахме, надявах се да не съм разбрала края.

# 664
  • Мнения: X
 Не е корейски , но препоръчвам с две ръце Аромат на зелена папая (1993) L`odeur De La Papaye Verte или Mùi du du xanh  Heart Eyes
 

# 665
  • София
  • Мнения: 27 157
Лулумба, ти къде го гледа? Simple Smile
Аз бях с компания фенове, а точно до мен беше седнала Падме Амидала  Laughing Сериозно, костюм едно към едно, дуелираха се със светлинните мечове, абе лудница, маниаци големи  Sunglasses


Скрит текст:
Друг култов момент беше когато Хилядолетния сокол, най-бързия кораб в галактиката бе сравнен със стар безполезен боклук. При появата му имаше яко реакции в залата.  bowuu

# 666
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Лулумба, ти къде го гледа? Simple Smile
Аз бях с компания фенове, а точно до мен беше седнала Падме Амидала  Laughing Сериозно, костюм едно към едно, дуелираха се със светлинните мечове, абе лудница, маниаци големи  Sunglasses
Скрит текст:
Друг култов момент беше когато Хилядолетния сокол, най-бързия кораб в галактиката бе сравнен със стар безполезен боклук. При появата му имаше яко реакции в залата.  bowuu

Гледах го още в сряда в IMAX, на официалната бг премиера, която съвпадаше с европейската - това бе изискване на компанията. По принцип трябваше да гледам сутринта на медийната прожекция, която пък бе с крути мерки срещу изтичане на информация, включително и минаване пред метален детектор, но се отказах в името на сина ми и отидохме заедно на вечерното шоу. Там си беше наистина шоу, защото преди филма имаше разни активности, а в залата беше наистина купон. Party Писах за филма съвсем малко вечерта, след като се прибрах, и повече на следващия ден - виж 1-2 страници по-напред. Peace

# 667
  • Мнения: 398
Отново идвам в темата с препоръка за неангажиращ италиански филм. На всички, на които Tutta colpa di freud им допадна, бих предложила да изгледат и филма Sei mai stata sulla luna? /Била ли си на луната?/, който е същия режисьор.
На първо място ми допадна с различните локации, където е сниман филмът. И въпреки че не е кино шедьовър и напълно попада в клишето за романтична комедия, Sei mai stata sulla luna? е идеалното решение за вечер след натоварен работен ден - с красивите си пейзажи, герои, които са някак по-близки като манталитет, с интересната си развръзка. Лично мен най-много ме разчуства най-силно не историята на главните персонажи, а тази на второстепенната героиня - най-добрата приятелка на жената, върху чийто приключения се концентрира живота.
Филмът го има по нашите тракери, с български субтитри и е съвсем нов  Peace


Скрит текст:

# 668
  • София
  • Мнения: 27 157
Гледах го още в сряда в IMAX, на официалната бг премиера, която съвпадаше с европейската - това бе изискване на компанията. По принцип трябваше да гледам сутринта на медийната прожекция, която пък бе с крути мерки срещу изтичане на информация, включително и минаване пред метален детектор, но се отказах в името на сина ми и отидохме заедно на вечерното шоу. Там си беше наистина шоу, защото преди филма имаше разни активности, а в залата беше наистина купон. Party Писах за филма съвсем малко вечерта, след като се прибрах, и повече на следващия ден - виж 1-2 страници по-напред. Peace

Изчетох те Wink
Аз в Аймакса ще го гледам в понеделник, ще ми е за втори път с един друг фен (на него първо гледане). И после мисля да направя едно финално трето гледане в Премиума в Делукса, че там звука е най-силен и така.  Grinning bowuu

# 669
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ти сериозно ли Shocked? Че то още на второ гледане ще го знаеш наизуст.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Леки и приятни романтични комедии:
 Benvenuti al sud -http://www.imdb.com/title/tt1529235/?ref_=fn_al_tt_1 и
"Без границ" - руска, но втората не я намерих по тракеритр и я гледах онлайн в ютуб, т.е само за тези, които разбират руски. 4 истории, които се разказват паралелно.

# 671
  • Мнения: 24 315
Стив Джобс не мога да кажа дали ми хареса Blush В последните 20-30 мин има концнтрирана мъдрост, но преди това има доста тегави моменти. Една дама до мен в киното даже хъркаше. Буквално

# 672
  • Мнения: 10 010
Снощи изтеглих южнокорейски филм, втория, който изобщо сме гледали. Аз съм си Ревла, но мъжът ми последно е плакал на Тиатаник, а по време на фила, няколко пъти "нещо му влезе в окото" Много, много хубав филм, не кой знае каква игра или декори, но историята човешка, драматична, докосваща. Аз не мога, като Джой да го опиша, затова ще чакам, ако реши да го гледа да даде рецензия:) Филмът се казва "Ода за баща ми " ( Ode to my father) има го в Замунда.
Моля ако някой е попадал на други корейски филми да ми препоръча, всичко за различни култури и битие ми се гледа, ама такова с история някаква. Преди този сме гледали Зимни пеперуди, не го препоръчвам, но никога няма да го забравя, след края десет минути не продумахме, надявах се да не съм разбрала края.

Много въздействащ е Tae Guk Gi/The Brotherhood of War:
http://www.imdb.com/title/tt0386064/
Но да предупредя, че може да ви влезе пак нещо в окото.  Peace

# 673
  • Мнения: 510
Стив Джобс не мога да кажа дали ми хареса
...
Една дама до мен в киното даже хъркаше.
Е, явно и тя няма да може да ни каже  Laughing

# 674
  • Мнения: 12 976
Дезидерата, тегля вече, ама няма сийд, язък! Благодаря за препоръката, мъжът ми преди малко пита има ли, като снощния филм, явно и мъжете обичат да поплакват, тайно разбира се:)

Общи условия

Активация на акаунт