Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 499
  • 714
  •   1
Отговори
# 645
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Yuma - посткомунистическа Полша и един симпатяга се изживява като гангстерче. Приятно филмче.


Straight Outta Compton - ако искате да разберете що е то рап. Много хубав и интересен! Историята на N.W.A. и как се развива всичко около големите Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E. Появяват се и Snoop и 2 Pac. Подбрали са актьорите много добре, да си приличат. Peace

# 646
  • Мнения: 8 218
Утре ще споделя за Star Wars 7, че сега пиша от телефон. Обаче...
Скрит текст:
що трябваше да убиват..., няма да кажа кой. Сърдита съм. Twisted Evil  Crossing Arms

Скрит текст:
Моя човек ли? Хан Соло?

# 647
  • София
  • Мнения: 2 701
Danny Collins ми е любимия филм от тазгодишните. Няма такъв кеф, много ми хареса- Ал Пачино, хумора и музиката  Heart Eyes Много препоръчвам  Peace

Spy прилична комедия, имаше няколко забавни момента, става за разтоварване, но аз като цяло не съм фен на жанра.

Cairo Time нещо не ме грабна този филм, красиви хора на интересно място, ама къде им беше драмата ми убегна  newsm78

# 648
  • Мнения: 510
...
Cairo Time нещо не ме грабна този филм, красиви хора на интересно място, ама къде им беше драмата ми убегна  newsm78
Е, щом ти е убегнала, то просто не те е докоснал филмът (както се казва не е твоя филм) Simple Smile
Аз драмата я усещах през цялото време, а на финала - чак до върха на пръстите си. Много ме разстрои и разчувства финалът. За мен драмата беше в
Скрит текст:
неосъществената любов между двамата. Моментите, в които усещах вътрешния им конфликт - невъзможността да спрат връхлитащите ги чувства от една страна, а от друга моралната борба със собствените си демони.  
Лично аз намерих себе си в историята, не разбира се точно в този й сценарий, но в момента, когато трябва да избираме и това предначертава живота ни.

# 649
  • София
  • Мнения: 2 701
Скрит текст:
Може и да не съм била в настроение  Mr. Green Но като цяло ме дразнеше това, че уж показваха колко се обича с мъжа си  и в следващия момент се влюбва в първият срещнат, който е свободен да я занимава, докато мъжът й е задържан против волята му далеч от нея. И това за няколко дни  ooooh! Това всичко, разбира се, е от моята гледна точка Hug

# 650
  • Мнения: X
Cairo Time  - в даден момент ме очарова и трогна много.
 После след като го видях пак споделен тук изтеглих отново и не го изтърпях и на първите 15 мин .
 При мен е до моментно състояние и затова доста често давам втори и трети шанс на някои филми и
Скрит текст:
книги
.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 728
това с филмите много зависи от моментното състояние. сещам се, че навремето ходих да гледам с приятелки "Секс, лъжи и видео", изтрепаха се да реват около мен. Аз не се трогнах въобще. Да, ама преди две вечери ми идваше да ревна - гледах по тв Черният списък и Джеймс Спейдър след 25 години. Joy

# 652
  • Мнения: 8 218
това с филмите много зависи от моментното състояние. сещам се, че навремето ходих да гледам с приятелки "Секс, лъжи и видео", изтрепаха се да реват около мен. Аз не се трогнах въобще. Да, ама преди две вечери ми идваше да ревна - гледах по тв Черният списък и Джеймс Спейдър след 25 години. Joy

Ех,този Спейдър, какво сладурче беше! То преди 25 г. и аз бях, но сега съм глиган в анцуг  Joy

Изгледах Crimson Peak, харесами, а нямах кой знае какви очаквания. Не ми беше особено страшен, но пк толкова ярък и червен Simple Smile

# 653
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
"Междузвездни войни 7: Силата се пробужда" - http://www.imdb.com/title/tt2488496/
Ако снощи бях писала, вероятно щеше да е един много тъжен пост. Не заради сюжета, а по други причини. Някъде в средата на филма се почувствах ужасно тъжна и изгубена във времето. Вероятно заради видимо остарелите герои от моето детство, заради останките от кораби и спомени, разпръснати из пустинята, а някога шеметно населявали онези филми и водили героични битки, заради носталгията и осъзнаването, че легендата вече изглежда различно: остаряла, уморена, отиваща си... Не исках да ми връщат героите в този вид, исках да си ги спомням такива, каквито бяха в ученическите ми години, когато се редяхме на опашка пред кино "Сердика", за да съпреживеем с тях фантазията на фантастиката.
Това щях да напиша снощи. И още го мисля. Но сега мога да допълня и друго. Да, героите са остарели, но бръчките много им отиват. Може да изглеждат уморени, но са запазили дързостта и закачливия блясък в очите. Корабите им са овехтели, очукани от времето и бурите, но все още работещи/или отказващи да включат във важните моменти. Филмът е хубав. Това, което ми хареса, и което предварително бе известно, е липсата на разни компютърни ефекти. Визията е такава, каквато я помним. Усещането за връщане назад във времето е много силно.
Новите герои. Момичето (Дейзи Ридли) е прелестно на екрана и прекрасно се вписва в образа. За новите мъжки попълнения се колебая. Новият лош (Адам Драйвър)... не е никак лош като актьор, но сваляйки маската, сваля и ефекта от визуалното си присъствие, някак му липсва харизмата на Дарт Вейдър. Има нещо, което не му достига, а уж, успява да предаде объркаността на своя герой, вътрешната битка... Голямото попадение на филма е малкото роботче ВВ-8. Накара ме да се влюбя в него. Успели са да му вкарат реакции, които те карат на моменти да го възприемаш като любимото си куче, като малко дете или като най-добрия си приятел. Чудесно е и мисля, че ще се превърне в новата любима играчка на децата. Peace
Ей, не бях писала толкова дълго от много време. Mr. Green

# 654
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
A Walk in the Woods- какво да кажа, който може, го може и няма нужда да му създават супер-дупер-специална история, за да ти кръстоса очите Grinning. Прекрасен "обикновен" филм, който изумителната централна двойка прави незабравим. Ако сравним с миналогодишния хайкинг напън на Рийз, лъсва колко зависими са подобни истории от изпълнителите- там, където всичко беше истерично и пренапънато, сега е спокойно, свежо, трогващо (но не сълзливо). Комедийните елементи бяха наистина смешни, при това без елемента на гротеска или физиологичност, които така ненавиждам в американските комедии.
Целият поддържащ каст блестящ, начело с невероятната Ема.
Природа- невероятна! Прииска ми се и на мен да се разходя из Апалачите, да застана на онази скална тераса и да напълня очите си със зелена мъгла.
Дядовците- ако може по Оскар за всеки, че и пак ще е малко.
Въобще- препоръчвам с огромен ентусиазъм, до момента това е филмът на годината за мен Heart Eyes

# 655
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ох, Джой, мед ми капе на душицата от този отзив  Heart Eyes

Както ще издаваме книгата следващата година  Party

Обаче не виждам да се очертава да го пуснат по кината в България  Crossing Arms

# 656
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Да те зарадвам още тогава Laughing- с най-голямо удоволствие бих си купила и книгата. Филмът е от тези, които те стимулират да се сдобиеш и с литературния първоизточник.

# 657
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А пък аз да ти кажа, че това дори е една от по-слабите книги на Бил Брайсън  Laughing

"Записки от един малък остров" например може без преувеличение да те умори от смях.

Чуденката ми е от къде по дяволите да се докопам до филма, искам да го гледам пък  Crossing Arms

# 658
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Е, как откъде, има го в Арена в най-теглените Peace. И тук още не е тръгнал по кината.
Ще търся задължително книги от Брайсън, наистина прекрасен беше хуморът във филма.

# 659
  • Мнения: X
Току- що го изтеглих от замунда - и субтитри има в коментарите .

Общи условия

Активация на акаунт