Раждане в 1-ва АГ Света София /бивша Тина Киркова/

  • 1 931
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 039
Бебетата не са при майките, когато те са родили форцепс или секцио и бъдещи майчета, уверявам ви че това е по-добрият вариант, защото наистина имате нужда от почивка, а вие в часовете за хранене можете да ходите и да кърмите бебоците. При нормално раждане  ви носят бебчетата един час след като ви настанят в стаята.

# 16
  • Мнения: 3 447
Подписвам се под постинга на nati_nat   Peace
Бях с планово секцио, в двойна ВИП стая. Бебето беше с мен от втория ден, т.е. след като излязох от реанимацията. Само през нощта го вземаха по мое желание, за да мога да поспя, но другата майка в стаята си го държеше при нея и през нощта. Вземаха ги само за къпане и смяна на памперси. Показаха ни как да кърмим, даваха ни шишета с АМ, но за дохранване, ако се налага - след като правихме пробно кърмене, се установи, че няма нужда. Определено мога да кажа, че насърчаваха кърменето. Всяка сутрин педиатър обикаляше по стаите и даваше инфо. Доволна съм от отношението на всички, хигиената беше добра... е, манджата беше кофти, ама се преживява.
Не знам, може би имат различно отношение към ВИП и нормални стаи Rolling Eyes Макар че в реанимацията бяха еднакво мили и отзивчиви към всички.

# 17
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз също раждах в Тина Киркова и съм много доволна от обслужването и от отношението. Това, което ме подразни е,че не дават много информация относно кърменето и грижите за детето през първите няколко дни. Аз бях във ВИП стая и ми беше много приятно понеже си имах собствен санитарен възел, телевизор и роднините ми можеха да идват когато си пожелаят и да стоят,колкото си пожелаят. бебето си го взимах и си стоеше при мен дори и през нощта,ако аз искам разбира се. Simple Smile Общо взето съм адски доволна и ако трябва да раждам отново, отново бих родила там. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 142
Благодаря ви момичета, аз също имах по-стара информация, че бебето може да бъде при майката, ако тя иска и има възможност. надявам се и второто раждане да ми е нормално и бебка да си бъде при мен поне през деня, засега поне, нямам предпоставки за секцио. Дано!

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 newsm10Раждах там,мноооого съм доволна.Нямах никаква уговорка,попаднах на д-рЛазарова.Да е жива и здарава,прекрасен човек,обърна ми голямо внимание и въобще не е ставало въпрос за пари след това.Не ми се е карала,в предродилна бяхме две жени,но честно казано не помня дали имаше и други легла в стаята.

# 20
  • Мнения: 3 929
Аз раждах там без уговорки и плащане. Много съм доволна от всичко, с изключение на храната, но ми носеха от къщи. Около 4 часа след като родих, ми донесоха бебето и започнах да го кърмя. първия ден не го оставиха при мен, но втория - да. Идваха на определени часове да му сменят памперса и да го мият и вечерите го оставиха при мен. Даже ми предложиха, ако съм уморена, да го вземат при тях за през нощта и аз се съгласих. Доколкото знам, вечер не  им дават АМ на кърмените, а вода със захар, но не съм сигурна. Аз проблеми с кърменето на детето нямах.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 688
newsm10Раждах там,мноооого съм доволна.Нямах никаква уговорка,попаднах на д-рЛазарова.Да е жива и здарава,прекрасен човек,обърна ми голямо внимание и въобще не е ставало въпрос за пари след това.Не ми се е карала,в предродилна бяхме две жени,но честно казано не помня дали имаше и други легла в стаята.

Късметлийка си да знаеш!
Д-р Лазарова е със златни ръце!
Аз само затова платих за избор на лекар - за да знам, че ще е при мен!
Невероятна е! Не иска пари и не се прави на кретен!
Много помага и същевременно не е лигла!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 688
Да си задам и аз моите въпроси за Тина Киркова...

1. като не си плащал за ВИП зала, до колкото знам  часа след раждането лежиш на легло за наблюдение в коридора... само ако трябва да се освободи родилната зала разбира се...
това ми е много гадно... как беше въщност с вас? /тези, които нищо не са плащали/

2. Какво точно представлява подготовката преди раждане. Моята лекарка ми каза нищо да не правя - каквото трябвало ще ми го правят там... Това означава ли клизма, бръснене.. все подобни гадости или ? Обяснете моля!

# 23
  • Мнения: 3 537
Доволна съм от всичко там.Раждах нормално без уговорка и попаднах на страхотен екип PeaceБях в нормална стая.Според мен не си заслужава вип стая,навсякъде е еднакво чисто и т.н.,но това си е мое лично мнение.Бебетата си бяха при нас през цялото време. Не съм плащала и стотинка.На изписването отнесохме на екипа една голяма чанта с лакомства,алкохолно и безалкохолно и цветя.Това е:peace:

Да си задам и аз моите въпроси за Тина Киркова...

1. като не си плащал за ВИП зала, до колкото знам  часа след раждането лежиш на легло за наблюдение в коридора... само ако трябва да се освободи родилната зала разбира се...
това ми е много гадно... как беше въщност с вас? /тези, които нищо не са плащали/

2. Какво точно представлява подготовката преди раждане. Моята лекарка ми каза нищо да не правя - каквото трябвало ще ми го правят там... Това означава ли клизма, бръснене.. все подобни гадости или ? Обяснете моля!
1.Лежах  около 2 часа в коридора с торба пясък на корема,не ми беше скучно ,защото бях заета с пускане на смс-и и тел.разговори Mr. Green
2.Само бръсненето те съветнам да си направиш сама.Останалото те го правят и не е страшно не бой се.Е,то всъщност ако си се обръснала те ти правят само геникологичен преглед за разкритие и клизма,това е.

# 24
  • Мнения: 2 142
Аз предният път раждах в Майчин дом, но на тези въпроси мога да ти отговоря:
1. да лежиш известно време в коридора пред родилната зала, това се прави, защото си в унес, почти нямаш чувствителност и ако нещо ти се случи няма и да разбереш, за да поискаш помощ. В коридора минават лекари, акушерки, през известно време да те проверяват и питат как си. Не е толкова неприятно, всъщност на мен ми беше все едно тогава къде съм. Достатъчно ми беше да почивам...
2. Подготовката за раждане е точно клизма и бръснене. Аз се разминах с бръсненето, защото ходя на кола и махам всичко. Организма ти се почиства сам преди раждането и изхвърля всичко, но въпреки това правят клизма, освен ако не си с 8см разкритие. Гадничко е!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 688
благодаря момичета!

може ли още малко да поразчовъркам в гадостите... какво точно представлява клизмата?
другото не ми е проблем...

Мимис даде добра идея за губене на 2-та часа, ако всичко мине добре разбира се!
А и то всичко за всички е нормално, но се спичам от петъшното училище, в което участват и мъже... много ме е срам... иначе съм решила да се правя на герой... уж съм мъжко момиче... но този път ми е притеснено...

# 26
  • Мнения: 765
Родих там през ноември , ползвах ВИП родилна зала и съответно стая. Раждането ми имаше усложнения , наложи се да го предизвикат, а накрая се наложи и спешно секцио. Екипа реагира много адекватно и благодарение на тях вси4ко приключи успешно. Ако имам второ дете не бих се подвоумила и пак бих родила там. Леко раждане и много късмет от мен!  bouquet

# 27
  • Мнения: 312
Момичета, коя е тази д-р Лазарова - няма я в списъка на персонала на 1-ва АГ "Света София" или може би е с договор и само изражда там ? newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 897
Моят съвет- вземи си ВИП стая и ВИП-зала за раждане. За съжаление когато родих нямаше свободни ВИП стаи и ме настаниха в обикновена. Както някой по горе беше писал бебето не ти го носят, а го захранват, освен това не ти дават никаква информация за него - яде ли какво се случва с него. Ако нямаш сили да станеш и да го потърсиш никой няма да ти го донесе и да знаеш въобще какво се случва с него. На следващия ден ме преместиха във ВИП стая и отношението и всичко останало беше коренно различно. Освен това бебето е при теб и можеш да пробваш да го кърмиш. За съжаление и аз изпуснах периода с коластрата и бебка до ден днешен не иска да засуче от гърдата понежи си е свикнала от там с биберона. Но ако имаш възможност плати си за Вип услугите и не мисли че няма разлика. Съзнанието ни още е доста опорочено и за съжаление, който си плаща допълнително отношението към него е съвсем различно. Преживях и двете неща и  все едно се преместих в друга болница на следващия ден- обстановка, грижи, отношение... а в този момент родилката още е доста уязвима и това е важно за нея.  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 897
А за клизмата- мен също много ме притесняваше и изчетох какви ли не неща преди да отида да раждам. повярвайте ми- това е най-приятното нещо в цялото раждане!

Общи условия

Активация на акаунт