Колебая се кой град за живеене да избера Варна или Бургас

  • 22 942
  • 154
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 110
Това делене на юг и север е такава глупотевина ...
Случвало се е в пловдивско да помагаме с мъжа ми на един катастрофирал моторист. Момчето се изуми, че някой му помага. Каза, че местните щели да го подминат. Едва ли е точно така, и това не го вярвам.
Истината е - хора всякакви навсякъде.
Големият град (по нашите селски стандарти голям) си е място, което което отчуждава хората.

# 136
  • Мнения: 2 707
Аз пък съм родом от Ботевград, по корени чист врачанин.
Живея в София от 10 години, ще поживея сигурно докато се пенсионирам, а може и по-малко.
Въпросът е, че след като се пенсионирам, ако го доживея този момент, на секундата се местя във Варна, аз даже и сега го мислех, но просто няма как да изкарам същата или близка заплата, като тукашната ми.
Много я обичам тази Варна просто. В годината по няколко пъти го посещавам. Не съм имал проблеми с табелката ми СО, освен, че два пъти ми крадът чистачките. На мой колега в Бургас пък му спукаха 2 гуми едната вечер, на другата вечер колата на друго място и бам другите 2. Такива проблеми във Варна не съм имал... чистачките са от най-евтините по 2.5лв бройката.

Завързах си приятели там, в началото ги смятах за леко студени хора Варненци, но то е както подходиш. Колкото и пъти да съм минавал през Бургас... ами не ми харесва. Изобщо южното черноморие ... НЕ мерси. До Обзор/Иракли е чудно... надолу ходете си живейте Simple Smile

Във Варна има много повече заведения, молове, забавления, а сега като оправят и инфраструктурата си става чуден град. ТИМ-аджии добре... ама надолу мутренските истории са много повече май май...

# 137
  • Мнения: 4 292
Много ми е интересно как с транзитно минаване се сравниха двата града? Няма лошо да харесваш Варна и да ти е на сърце, но в твоя случай просто нямаш база на сравнение, а и не желаеш, което е по-важното.
 Аз пък съм точно обратното, никога не ме е привличала Варна и всеки път когато ми се е налагало да ходя е било с досада. С нищо не можа да ме грабне тоя град и да не кажа, че ми е най- студен и далечен  от всички в Бг, в които съм била.

# 138
  • постоянно
  • Мнения: 7 173
Бургас ми е в сърцето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


...
херр

# 139
  • Мнения: 2 707
Много ми е интересно как с транзитно минаване се сравниха двата града? Няма лошо да харесваш Варна и да ти е на сърце, но в твоя случай просто нямаш база на сравнение, а и не желаеш, което е по-важното.
 Аз пък съм точно обратното, никога не ме е привличала Варна и всеки път когато ми се е налагало да ходя е било с досада. С нищо не можа да ме грабне тоя град и да не кажа, че ми е най- студен и далечен  от всички в Бг, в които съм била.
А на мен ми е много интересно, как така никога не те е привличала Варна? Нещо се е случило още по време на първото ти посещение там или и преди да отидеш във Варна си била предубедена, че Бургас е най-добрият град за живеене?

За мен ще ти кажа, че когато посетя едно място и го усещам дали ми харесва или не. Така си харесах и квартала за живеене в София, така ми хареса и Варна, с първото ми стъпване там, този град просто ме грабна. Просто или ме грабва от първият път или не, така си избирам и дрехи и жени и т.н.
Още помня, как бяхме на гости на бургаско семейство и те ми казаха "ами ние на плаж в Бургас дори не се разхождаме вече, защото краката ни се цапат от мазут" ... това далечната 2003-та година. Това не си го измислям... хората го казаха Simple Smile

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Много ми е интересно как с транзитно минаване се сравниха двата града? Няма лошо да харесваш Варна и да ти е на сърце, но в твоя случай просто нямаш база на сравнение, а и не желаеш, което е по-важното.
 Аз пък съм точно обратното, никога не ме е привличала Варна и всеки път когато ми се е налагало да ходя е било с досада. С нищо не можа да ме грабне тоя град и да не кажа, че ми е най- студен и далечен  от всички в Бг, в които съм била.
А на мен ми е много интересно, как така никога не те е привличала Варна? Нещо се е случило още по време на първото ти посещение там или и преди да отидеш във Варна си била предубедена, че Бургас е най-добрият град за живеене?

За мен ще ти кажа, че когато посетя едно място и го усещам дали ми харесва или не. Така си харесах и квартала за живеене в София, така ми хареса и Варна, с първото ми стъпване там, този град просто ме грабна. Просто или ме грабва от първият път или не, така си избирам и дрехи и жени и т.н.
Още помня, как бяхме на гости на бургаско семейство и те ми казаха "ами ние на плаж в Бургас дори не се разхождаме вече, защото краката ни се цапат от мазут" ... това далечната 2003-та година. Това не си го измислям... хората го казаха Simple Smile

Кога за последно си идвал в Бургас, защото от 2003г. града е коренно различен от тогава.

# 141
  • Мнения: X
Мен пък ме впечатлява как лекомислено тръгна темата...искам да живея на морето, кой град да избера, къде имало повече барове, дискотеки, мол-ове. В крайна сметка, те местенето като ходене на курорт ли го имат, да се сравняват броя на заведенията и плажовете?

# 142
  • Мнения: 13 816
То е същото като да питаш в града или на село да живееш  Crazy

# 143
  • постоянно
  • Мнения: 7 173
То е същото като да питаш в града или на село да живееш  Crazy



На село разбира се . Близо до Бургас 😍

# 144
  • Мнения: 13 816
То е същото като да питаш в града или на село да живееш  Crazy

На село разбира се . Близо до Бургас 😍

Aми да Simple Smile И такива трябва да има  Peace

# 145
  • Мнения: 2 707
Кога за последно си идвал в Бургас, защото от 2003г. града е коренно различен от тогава.

Тази година ходих до пясъчните фигури например. Миналата година ходих и преди 1-2 години на спирита заради KoRn.
Изобщо южното черноморие изобщо не го харесвам заради всичкото това презастрояване, слънчаци и т.н.
Варна последната година също много се промени, от както махнаха бай Киро Wink

# 146
  • Варна
  • Мнения: 7 259
При много любовта към селище не идва от красивия булевард. По-дълбоко е.
Заради тях не си струва да се пита :ама ти кога за последно идва.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 5 926
Не бих подценявала фактора здравеопазване. Така ми се случи, че през последните 1.5 - 2 години, ми се събраха няколко болнични престоя. С доста жени от Бургас и региона се засякох. Всички споделяха за липса на специалисти, за недоверие в местните лекари, предпочитаха да пътуват по два часа.

От Варна съм.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2015, 22:35 от Тайга

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Не бих подценявала факторът здравеопазване. Така ми се случи, че през последните 1.5 - 2 години, ми се събраха няколко болнични престоя. С доста жени от Бургас и региона се засякох. Всички споделяха за липса на специалисти, за недоверие в местните лекари, предпочитаха да пътуват по два часа.
От Варна съм.
За съжаление това е абсолютно вярно. По принцип се работи в насока повишаване на качеството на здравеопазване /отварят се нови болници, откри се медицински факултет към университета, привличат се добри специалисти от други градове/, но има още много какво да се желае.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 5 926
Това е дълъг процес, който отнема много време.
За мен е по-важна адекватната здравна помощ от броя на барове на глава от населението. На 24 години сигурно не изглежда толкова важно.

Общи условия

Активация на акаунт