Детето ми е на 1г. и 4м. и не ходи

  • 4 886
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 299
Ако това ще те успокои ,моята проходи на година и половина чак  Peace

# 16
  • Мнения: 444
Аз съм проходила около годинката, но до година и половина близо не съм искала да ходя сама- само за ръка, майка ми е започнала да държи молив, за който да се държа аз и после ме е оставила само по молив да се разхождам  Mr. Green Не мисля че има нещо сериозно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 498
Въобще да не ти пука какво говорят другите майки. Една моя приятелка,когато дъщеря и беше на 2г. и все още с памперс на въпроса на една майка:"Ама ти докога ще и купуваш памперс?! Нейният отговор беше и то най-сериозно:"Ами до сватбата.После мъжът и да я мисли" Joy Joy
След това не чу повече коментари.

# 18
  • Мнения: 4 292
Синът ми проходи на 1,5, всъщност се пусна, както и твоята ще се пусне скоро Simple Smile. слушах разни Аууу, ма как така и не ги отразявах, макар че вътрешно се притеснявах леко и бях изнервена от това почти 5 месеца за ръчичка. Сега не може да се спре и се чудя кога беше това време да сме залепени двамата Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 821
Когато кажа на колко е и че не ходи имам чувството че хората и повечето от майките ме гледат обвинително и почват да обясняват как техните деца вече отдавна ходят. Не съм се изморила да я вода за ръка. Никога няма да се изморя и помагам да се движи. Дори да има наистина проблем с вестибуларния апарат ( дано да не е така) ще направя всичко за нея. Ще ви се похваля когато най- сетне проходи Simple Smile Благодаря още веднъж. Simple Smile
Като те чета добивам чувството, че не само "не си се изморила", а много помагаш, даже прекалено. Ако детето беше 2-ро, 3-то в семейството изобщо нямаше да имаш това време да я разкарваш за ръка насам натам и най-вероятно вече да се е пуснала сама. Нали знаеш - "Неволята учи"  Wink Peace

# 20
  • Мнения: 818
Защо не й вземете количка за кукли? Така, ще се лъже, че е хваната и може да си ходи.
Отлична идея.

Моя приятелка имаше същия проблем с едното си дете и успяха да го преодолеят като му даваше в ръката нещо, което детето смяташе за опора - веднъж сгънат вестник, друг път пръчка, работеше даже и със солета. За детето беше важно да чувства, че се е хванало за нещо.
Още една отлична идея. Даваш й да се хване за вестник, който държиш, и като го хване и спре да гледа, пускаш вестника и се отдалечаваш. Да види, че като ходи сама, нищо страшно не се случва.

Моето проходи на 10 месеца и педиатъра ми се караше и ми казваше,че е рано да не го оставям да ходи.Но ето че е почти на две години,а не говори. Sad
Едното от моите проходи на 8 месеца. Гледаше по-големите и нямаше търпение да ги стигне. Не съм чула една глупост от педиатъра... Сигурно не смее да каже. Детето е живо, здраво, добре развито... абе всичко точно.

Една моя приятелка,когато дъщеря и беше на 2г. и все още с памперс на въпроса на една майка:"Ама ти докога ще и купуваш памперс?! Нейният отговор беше и то най-сериозно:"Ами до сватбата.После мъжът и да я мисли" Joy Joy
Натам е тръгнало обществото, между другото. За какво да махаме памперса... масово се сере в гащите и се пикае... От деца, които вече могат да ходят.

Като те чета добивам чувството, че не само "не си се изморила", а много помагаш, даже прекалено. Ако детето беше 2-ро, 3-то в семейството изобщо нямаше да имаш това време да я разкарваш за ръка насам натам и най-вероятно вече да се е пуснала сама. Нали знаеш - "Неволята учи"  Wink Peace
+1

Авторката, предполагам също "помагаш" постоянно за всичко, като да се покатери на бебешка катерушка и т.н.? Пускай я сама, не я качвай. Като видиш, че иска да се качи някъде, остави я сама да се опитва и не помагай. Ще развие умения.

# 21
  • София
  • Мнения: 183
Не насилвай детето да се пусне. Когато е достатъчно сигурно ще се пусне само. Моят мъник така един ден се пусна , понеже много държеше да не пуска една ябълка и още нещо и му бяха заети ръцете  Laughing Ние също нямахме търпение да проходи и го пускахме на кратки разстояния сам. Имахме уокър, но го беше страх, понеже не беше стабилен и падна с него. Та ако ще и давате количка според мен трябва да е сравнително стабилна, да не падне и да се уплаши. Но разбира се, при всяко дете е индивидуално. Успех!

# 22
  • Мнения: 818
Та ако ще и давате количка според мен трябва да е сравнително стабилна, да не падне и да се уплаши.
Идеята е да бута количката, не да се опира на нея. Нормална количка за кукли би трябвало да падне при първия по-сериозен детски натиск върху нея. И по-добре, да не реши, че ще се обляга и така ще ходи.

# 23
  • Мнения: 5 259
При нас беше абсолютно същото. Дъщеря ми с месеци си ходеше стабилно и ако не се усети, че просто носи нещо в ръка, а си въобразяваше, че се държи за него, можеше много път да измине. Обаче усети ли се, почва луда паника, лягане на земята и рев. И трепереше от страх. Буквално каквото описваш.
Така че успокой се, няма нищо страшно, детето се развива нормално физически, а психологическият страх е един съвсем друг проблем.
Също така не съм сигурна, че проблемът е в това, че много помагаш. Аз не помагах много. Винаги съм я пускала да се катери където си иска и от много малка правеше неща, от които се изправяха косите на бабите по площадката и все се намираше по някоя да я "хване" да не вземе да падне, оглеждайки се за безотговорната майка. Катереше се по мрежа, по стълби, по "катераческа стена" от тези, дето са по площадките и това още преди да проходи.
От дистанцията на времето мога да кажа с голямо съжаление, че този страх се оказа една много стабилна черта в характера ѝ и го проявява до ден днешен във всякакви ситуации.
Така че... детето ти просто има такъв характер. Помисли за някакви начини да я насърчаваш да е по-уверена в себе си и не се тревожи изобщо за физическото ѝ развитие. То е съвсем ок.

# 24
  • Мнения: 814
Няма нищо страшно в това,че не ходи сама,просто я е страх,свикнала е да я държите.Пробваи с проходилка локър или с кракомобил,остави я сама да си ги бута.И споко,ще проходи сама.Simple Smile

# 25
  • Мнения: 54 819
Не се притеснявай. Hug
Моята дъщеря беше същата.
Проходи на годинка и месец, но падна, уплаши се и после 4-5 месеца ходеше само придържайки се за нещо.
Прилъга се с количка за кукли. Grinning

# 26
  • Мнения: 500
Според мен ако се притесняваш не е излишно да направиш консултация с невролог. Моето дете проходи самостоятелно чак на 2 г и 5 м. Недоносено дете, много слабо, от малко след 1 година ходеше за ръка и дори за 1 пръст. Тъй като се притеснявах отидохме на невролог и след становище, че всичко е наред я изчаках сама да проходи.

# 27
  • Мнения: 65
Здравейте отново Simple Smile Бях обещала, че когато детето ми проходи ще се похваля. Е, днес проходи! Най-сетне. Много съм щастлива и ми падна камък от сърцето. Благодаря на всички за съветите които ми дадохте. Благодарение на коментара на Brainbug за това как е проходила с молив. Пробвах същото с дъщеря ми още следващият ден. И тя се залъга първо да стои сама на краката си без никой да я държи. След това разбра, че не я държим и се успокои че не е страшно. Вчера след като тя вече се е научила да стои сама я подлъгах с една нейна любима играчка да си я вземе и тя успя с много страх да направи 2 ситни крачки. Днес просто я дръпнах от телевизора, за да не седи близо до него и я оставих в средата на стаята да стои и тя загледана в телевизора сама си отиде до него. След това разбра какво е направила и повторихме същото още няколко пъти. После ме гонеше из стаята, тичаше на ляво на дясно и аз още не мога да повярвам на очите си. Благодаря ви пак. Много ми помогнахте. :* :* :*  newsm51

# 28
  • Мнения: 2 498
 smile3501Браво на детето.Честити ви краченца.А мама да е спокойна и да се води по индивидуалните нужди на детето.

# 29
  • Мнения: X
Да е жива и здрава малката бонбонка, а мама-малко по-спокойна!

Общи условия

Активация на акаунт