"Горките ни деца, не случиха на майки!"

  • 19 531
  • 334
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 171
Може би има корелация. Децата, на които им позволяват животни, може би поначало са по-уравновесени и с потенциал да са отговорни. На другите майката като чуе дори за рибки, може да се хване за главата.

Терапевтичните животни са друго нещо, никой не очаква от дете с аутизъм да рине котешка тоалетна, а само да гали котката.

Иначе познавам животнолюбци и кучкари...не бих ги нарекла отговорни хора.

Да не мислиш, че ще позволя детето ми да ръчка котешката тоалетна или да събира кучешкото ако?
Мисля, че ще й дойде много възпитателно:) И ще й спестиш грешката някой ден да вземе животни за собствените си деца и тогава да си навакса всичкото ринене на акита. И на децат, и на хайванчетата.

Сигурно 10 години съм сменяла котешки тоалетни и то още докато нямаше разните силиконови системи. Използвахме пясък или вестници. Въобще не отнемаше 10 минути и понякога си беше направо за HAZMAT костюм.

Аз съм с параноя. Събира кучешко ако по време на разходка, но толкова. Мъжът ми е по тоалетните.  Joy

# 271
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мисля, че ще й дойде много възпитателно:) И ще й спестиш грешката някой ден да вземе животни за собствените си деца и тогава да си навакса всичкото ринене на акита. И на децат, и на хайванчетата.


Мисля, че от хигиенни причини е разумно да не се дава на едно дете да бърка в котешката/кучешката тоалетна. Аз използвам само ръкавици, когато върша тази работа.

Тоалетната е силиконова и ползваме лопатка с дупки. Ръкавици....блякс  Laughing

# 272
  • Мнения: 7 171
Мисля, че ще й дойде много възпитателно:) И ще й спестиш грешката някой ден да вземе животни за собствените си деца и тогава да си навакса всичкото ринене на акита. И на децат, и на хайванчетата.


Мисля, че от хигиенни причини е разумно да не се дава на едно дете да бърка в котешката/кучешката тоалетна. Аз използвам само ръкавици, когато върша тази работа.

Както казах, параноя. Чисти и здрави са ни животните, но след като има толкова много неща, които тя може да върши, за мен е неприемливо, също от хигиенна гледна точка, да им чисти тоалетните. Аз и ресането го извършвам с ръкавици, защото иначе получавам сърбеж и болки в ставите. Вероятно алергична реакция.

# 273
  • Мнения: 2 265
Тоалетната е силиконова и ползваме лопатка с дупки. Ръкавици....блякс  Laughing

Нашата също е силиконова, но аз съм гермофоб и без ръкавици не се доближавам. И лопатка ползвам.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Замисли се. С две диви момчета може да нямаш енергия да обслужваш и животни, а е ясно, че по-скоро майката ще го прави.

Освен това момиченцата по принцип са грижовни.

А домашните животни не са точно животни, повечето ги гледат, все едно са личности и почти хора.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Мислиш с клишета. Излез малко извън кутията.

# 275
  • София
  • Мнения: 15 466
    Внука е случил на майка, животни в нас има от преди да се роди още.Винаги е имало. Бях се зарекла имам ли деца, да им позволя да имат животни, защото на нас не ни даваха.Много животни сме имали.Ако зависи само от майката на внука, ще има още повече от сега.В момента са 6 кучета и две чинчили, пора я накарах да го продаде,че не ми понесе миризмата.Мишките умряха бързо, бяха ми подарък от дъщерята за рождения ден.Заека и морското свинче живяха по доста години, даже повече от нормалното за тях.Всички животни е купувала или донасяла майка му, аз само едно куче съм донесла.Само котки не позволявам, откакто бяха станали на мехури като малки и дерматоложката едва ги излекува.А и ги харесвам само на картинка.

# 276
  • София
  • Мнения: 38 512
Папагалът ми е обърнал кутийката с лещите и се е изсрал на тях! #2gunfire
Моя грешка, че не съм ги затворила де.

# 277
  • Мнения: 7 779
лоша майка

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Папагалът ми е обърнал кутийката с лещите и се е изсрал на тях! #2gunfire
Моя грешка, че не съм ги затворила де.
Ох,много ми стана смешно,но на теб едва ли ти е весело,лещите вече за нищо не стават.Ако можех да взема папагали щях да го направя на момента,но малкият е алергичен

# 279
  • Мнения: 3 371
намирам за смешно и нелепо като определение - случили, неслучили...

бях на 13 когато ни подариха първото куче, нашите нямаше как да откажат просто, ситуацията беше такава, че един отказ можеше да се изтълкува зле/бяхме в чужбина/.
оттогава, никога не сме били без животни, а в един момент имахме 4 кучета. малкият ми син влачи всичко, за което може и не може да се сетите - зайци, хамстери, скорпиони, тарантули, развъждахме пеперуди, поръчвахме ги от някакъв сайт в англия - атлас нещо си, много красиви. имахме ферма за мравки, индийски пръчици, които изпуснахме из къщата/и тарантулката изпуснахме веднъж/, канарчета, рибки.

единственият ми проблем е когато станат възрастни и боледуват, преди три седмици се наложи да взема сама решение и да приспя 16 -годишна болонка, имаше пиометра , беше в шок и умираше. майка ми/която някога се кълнеше , че никога няма да пипне животно/ изгледа до 17 -годишна възраст кучето си с тежка кардиомиопатия и беше на лекарства от сутрин до вечер и така години наред.

до човек е, до време, до ситуации. няма рамка- случили, неслучили Peace

пс. котка не съм гледала никога, но малкият сега ме навива на мястото на починалото куче да го попълним с коте. аз се колебая, защото имам две кучета, едното много ревниво.

# 280
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Папагалът ми е обърнал кутийката с лещите и се е изсрал на тях! #2gunfire
Смях се много, извинявай Hug, ама както ми е напрегнато ми дойде освежаващо.
Котаракът Рижо, който гледахме на вилата, издебнал и се качил на масата и се изпуснал разстройствено върху дъската за рязане и покривката. Идеше ми да го опердаша Grinning

# 281
  • Мнения: 1 817
По темата: с годините всякакви помияри изнамирах и мама ги изхвърляше за има няма месец... Shocked Накрая бях на 21 и след травмираща връзка/4 години/ взех, че си купих куче и така си и остана. Сега след пет години го гледат те, а аз не живея там и си имам дете, което почти всеки ден е там и обожава кутрето. Сега водим дебати с мъжът ми. Аз настоявам за лабрадор, а той казва, че е голямо за в къщи и да е кокер шпаньол. Но това ще е след някоя и друга годинка, че малкия е още бебе! Simple Smile

# 282
  • Мнения: X
Аз съм случила на майка и децата ми ще случат също.  hahaha
Обожавам животни, почти всякакви. Wink

# 283
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 400
Като дете не съм имала домашен любимец, но не се чувствам ощетена- приятелката ми имаше малък пинчер, по цял ден бяхме заедно и дори не съм се и сещала да си поискам от нашите ...

Детето ми много искаше куче или коте, но аз не се съгласих, защото знаех че цялата грижа за животното ще остане за мен! Нито имах желание нито време да се занимавам и с това!За около 2 години отглеждахме рибки, но много измираха и след всяка следваше рев, обяснения защо така....Края на това дойде когато случихме на някаква, която за няколко часа изяде очите на останалите в аквариума ooooh!

Сега имаме папагал, синът ми е на 12 и от няколко месеца вече сам чисти клетката, а от самото начало слагаше храна и вода....Много се грижи  и обича животинката!
Птичето е забавно, само дето сутрин рипаме рано от леглата, защото лятото спи на отворен прозорец и към 6 сутринта си изнася репертоара със звуци имитиращи алармите на колите долу Laughing Сега вечер го носим в трапезарията че е по-отдалечена от спалните, но се случва да забравим и все едно си имаме аларма нагласена за точен час! Laughing
Животното си е отговорност, миг невнимание и се случва нещо- миналата година  ми изкълва зарядното за телефона, случвало се е да се цопне в чиния с диня и да изпоцапа всичко наоколо,  за акитата които ръси където свари, да не започвам.....

# 284
  • Мнения: 5 346
Нищо против куче и котка, но да живеят навън.

Общи условия

Активация на акаунт