Дали това е краят?

  • 2 759
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
За това дали да кърмиш после или не, съвети няма да давам, защото избора си е твой и на детето. Ще се изкажа само по въпроса за цеденето и отсъствието. Мен ме нямаше 5 дни. През това време цедих 4 пъти. Нямах никакви условия и време за цедене и го правих само защото щях да се пръсна. Преди да замина, Мартина сучеше по 4-5 пъти. Когато се върнах кърмата ми беше намаляла значително, но дребната се вкопчи като пиявица и за 3 дни положението се нормализира. Щом 6 месечно бебе не е забравило да суче, 2 годишно дете със сигурност няма да го направи. Мойта е и много мъничка и нямахме друг избор. При вас нещата стоят по- различно и ще си зависи от реакцията на детето.  

# 16
  • Мнения: 1 586
Точно заради ценната имунна защита, получавана с кърмата, не бих инициирала аз отбиването. В ситуация като твоята не бих се цедила и бих оставила детето да реши като се върна. Сигурна съм, че няма да забрави да суче Simple Smile. И съм сигурна, че лактацията ще се възстанови, ако пак реши да суче. Но съм сигурна също, че ако ти искаш да отбиеш, това е най-подходящият момент. Изборът е твой, така да се каже Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 303
Преди 1 мес отбих дъщеря ми защото ми писна. 2 дни не сука. на третия ми се препълниха гърдите и викам-я да й дам да сукне. ТЯ НЕ ПОЖЕЛА. Хилише ми се само и не засука.Бях в потрес??!!!!
А беше пристрастена.А за отбиването-спри  преди да ти е дошло до гуша.Защото аз спрах когато вече не издържах и сега съм с някви гадни емоции като се сетя.Надявам се да отминат, че искам и второ да кърмя с желание Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 323
... не можах да премахна нощните кърмения, така че виждам в това един шанс най-после да спим всиички през цялата нощ. ...

Винаги съм се чудела какво се прави при нощните събуждания, когато се отбие детето. Ако е по негово желание спира да се буди ли? newsm78
Много ще се радвам ако някой с опит, или знаещ Mr. Green ми отговори  bouquet

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Винаги съм се чудела какво се прави при нощните събуждания, когато се отбие детето. Ако е по негово желание спира да се буди ли? newsm78
Много ще се радвам ако някой с опит, или знаещ Mr. Green ми отговори  bouquet
Да, ама в обратен ред Grinning
При естественото отбиване обичайно детето първо спира да се буди, после престава и да суче (вечерното кърмене примерно, което отпада последно по принцип). Моето дете вече от доста време спря да се буди нощем (откак й избиха всички зъби).

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Емем, идея си намам дали напълно ще ти спре кърмата, ако 10 дена цедиш само по принуда, но това е нещото, което ще те посъветвам. Не знам и дали ще имаш условия да поддържаш кърмата в количеството, което е било нужно на дъщеричката ти. Ако е сукала денем по няколко пъти, само ако си вкъщи, значи може и да не суче, когато те няма или пък да суче всеки път различно. Така че, колко да цедзиш, никой не може да знае. Остави я сама да реши като се върнеш и също съм на мнение че за няколко дни ще се нормализират нещата (количествено) в нейна полза, ако тя наистина не е готова за отбиване.

За хорското мнение  newsm78 не мисля, че ти е пукало досега чак толкова и едва ли нещата ще се променят в следващите няколко месеца, та можеш да оставиш вземането на решение (от такава гледна тобка) за по-спокоен период от живота ти, а не за сега, когато си принудена от обстоятелствата да го направиш. Но и представа си нямам как изглежда отстрани кърменето на по-гоямо дете, което вече не прилича толкова на бебе, та затова съм много неориентирана в мнението си относно кърменето на голямо дете - за или против.

И накратко, защото станах много обстоятелствена - цеди само за облекчаване, а като се върнеш, я почакай тя да ти покаже.

# 21
  • Мнения: 2 323
Винаги съм се чудела какво се прави при нощните събуждания, когато се отбие детето. Ако е по негово желание спира да се буди ли? newsm78
Много ще се радвам ако някой с опит, или знаещ Mr. Green ми отговори  bouquet
Да, ама в обратен ред Grinning
При естественото отбиване обичайно детето първо спира да се буди, после престава и да суче (вечерното кърмене примерно, което отпада последно по принцип). Моето дете вече от доста време спря да се буди нощем (откак й избиха всички зъби).

А ако не е ,,естествено,, newsm78

# 22
  • Мнения: 6 243
Синтъ ми се отби (впоследствие разбрах защо) на 8 м. по негово желание. Т.е. отби се въпреки моето желание да го кърмя, но заради начина на захранване, който следвах и незнанието си, че има такова животно като стачки.

След това той продължи да се буди нощем. Разликата от преди беше само в това, че вместо гърдата, получаваше шише с кисело мляко. Така откара до тригодишен.

Това е един доста популярен вариант на отговор на въпроса "Какво се прави с нощните събуждания". Сега не ми допада, но преди 10тина години май това беше предлагането.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Винаги съм се чудела какво се прави при нощните събуждания, когато се отбие детето. Ако е по негово желание спира да се буди ли? newsm78
Много ще се радвам ако някой с опит, или знаещ Mr. Green ми отговори  bouquet

Все още има нощи, в които Дани се буди въпреки че спряхме нжщнжтж кэрмене преди четири месеца. При нас процедурата е: бебе се събужда, изправя се в леглото, реве, тати го гушка и то заспива пак Wink

# 24
  • Мнения: 3 926
Аз няма да пиша нищо по темата - нямам достатъчно опит. Само да ти кажа, че такова заглавие, писано от теб ме натъжи и малко просълзи Cry Ти беше първият човек, който ми подаде виртуална ръка, още като бременеех... Далеч не мисля, че ще кърмиш вечно Wink Но стига съм спамила. Бу, посипвам си главата с пепел Hug

# 25
  • Мнения: 2 959
Емем, нека и аз да кажа, защото вървим по твоя път. Според мен, Ирина е доста голяма за да забрави гърдата- това което винаги я е успокоявало/ харесва ми мотото на Хедра, че "мама" на бебешки- латински означава "Гърда"/, но това отделяне ще помогне за премахването на нощното будене. Дано да съм права, а ти ще споделяш после. Така че опитай и този вариант за отказване на нощното. Успех! Hug

# 26
  • Мнения: 435
Аз мисля , че е най-добре да направиш каквото трябва , за да има мляко за Ирина , а ако после не иска да суче ще му мислиш .  Еми , ти най-добре знаеш какво значи маминото мляко за детето ти . Кърменето така или иначе някой ден свършва защо да не е когато и двете сте готови за това и го искате  Wink. Hug
Весело изкарване и успех   bouquet Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 735
Аз мисля , че е най-добре да направиш каквото трябва , за да има мляко за Ирина , а ако после не иска да суче ще му мислиш .  Еми , ти най-добре знаеш какво значи маминото мляко за детето ти . Кърменето така или иначе някой ден свършва защо да не е когато и двете сте готови за това и го искате  Wink. Hug
Весело изкарване и успех   bouquet Heart Eyes
Така мисля и аз!  Peace
Еми ,да поддържаш лактация е най-мъдрото решение така да се каже.
Но каквото и да решиш сме с теб.

П.П:
И знай ,че ти ми беше пример и вдъхновение   bouquet,когато бях бременна и се чудех какво  животно е туй кърменето и за какво аджеба служи. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 127
И аз съм пред същата дилема, но при мен предстои пътуване чак в края на май. Аз лично смятам да се цедя, просто защото иначе ще се пръсна - сега девойката като си пропусне сутрешното кърмене, едва изтрайвам да се прибера от работа някой път, а сме само на две кърмения - сутрин и вечер. По принцип домашните ми са единодушни, че това е идеалния повод да я отбия (ще бъде на година и десет месеца) и сигурно затова ме пускат така доброволно за пет дни в командировка в чужбина  ooooh! Но още не знаят, че като се върна, ако Цветина реши, че иска, смятам пак да й дам да суче  Wink Ще ме освиркат, ама то си е за тях, нали!  Laughing Успех, emem, и пиши какъв е резултатът - за тези, които ще вървим по твоите стъпки!

# 29
  • Мнения: 3 161
Благодаря на всички за отгооворите и насърчителните думи. Вчера се върнах, прекарах чудесно, цедих се в началото, но още на 2-я ден имах съвсем малко и нямаше смисъл, та спрях. Ирина тук е спала целонощно, докато ме е нямало (което не се е случвало, когато съм тук, та това ми е един проблем на кърменето, заради който бях склонна да мисля за отбиване) и е яла много добре, вкл. кисело мляко. Като ме посрещна на летището, й трябваха около 15 мин., за да се сети, че иска мляко. Едва устисках да не й дам в колата. Прибрахме се в къщи и сука. Нямаше измъкване. Е да, обаче се започна пак познатата картинка: мине половин час - искам мляко. Сядаме да вечеряме - искам мляко. Нито тя се храни, нито аз. Не е виновно кърменето тук, бих казала, а дисциплината - явно "не:-то ми не е е достатъчно категорично. Реших, че и нощес ще е същата история - ще се върне към нощните цокания. И реших да сложа край. Постъпих подло - с намазване. Обясних й, че млякото ми е станало горчиво - не ми повярва. Опита и се убеди. Продължи обаче да разсъждава: "Сигурно си яла нещо горчиво и затова млякото ти е горчиво." "Днес млякото не беше горчиво, а сега е горчиво." "Като си легнем в кревата, може би няма да е горчиво". Е да, но и в кревата беше горчиво. Обясних й, че на сутринта като станем, ще съм отпочинала и млякото пак ще е хубаво. Плака, тръшка се, но заспа без гърда. Цяла нощ спа без да се събуди. На сутринта стана и първите й думи бяха: "Дали сега млякото не е горчиво?"

Та така. Мисля, че при нас принципът "Не предлагам и не отказвам" не работи добре. Явно трябва да се науча да отказвам, и тъй като вербалният отказ също не действа, се налага да прилагам други методи. За сведение, мажа се с Мармайт, то е за мазане на сандвичи и английските деца на нейната възраст го ядат без проблем, но нагарча като бира (май се прави от бирена мая - не съм сигурна).

Общи условия

Активация на акаунт