Алтернатива на мост - моля за съвет

  • 7 694
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Едва ли мъртъв зъб не може да се движи!  Rolling Eyes Ако беше така, нямаше стоматолог да съветва авторката с брекети да се разшири мястото и да се сложи имплант, евентуално ако иска. Това го прочетох в друга тема.

Аз също само в краен случай вече бих дала да ми изпилят жив(особено здрав и непокътнат зъб)
Но ето, скоро сменях стар мост, отдолу единият зъб даже беше със стара сива пломба(древна работа), и нямаха кариеси. Те са били добре "запечатани".

# 16
  • Мнения: 9 991
Тя древната работа, е по-здрава от новата. Не мога да коментирам за импланта и бреките, за което говориш.

# 17
  • София
  • Мнения: 577


Живия като е облечен не пречи отдолу да прави кариес. Ти или зъболекар как ще видите? Не бих дала здрав, да ми облекат.



Когато няма достъп на храна и микроорганизми до зъбът, няма как да стане кариес. Така, че ако конструкцията е точна и няма микропросмукване, няма как да стане кариес. По тая логика какво пречи и умъртвен зъб под конструкция да направи кариес?

Все пак моят съвет е за мост, щом няма финасова възможност за имплант. Въпреки, че един без метален мост би излязъл почти на цената на имплант, че и повече. Същото се отнася и за металокерамичен. Изводът за цените е спрямо моя ценоразпис.

# 18
  • Мнения: 9 991
Зара на мен калция ми е много слаб, също не се ли и пили много за жив зъб и дали си струва? А мъртъв зъб, може ли да има кариес? Зара, мъртъв зъб може ли да движи? Ако и е здрав мъдреца, няма ли сами да се наместят. Моя ме посъветваха да не го пълня.

# 19
  • София
  • Мнения: 577
Зара на мен калция ми е много слаб, също не се ли и пили много за жив зъб и дали си струва? А мъртъв зъб, може ли да има кариес? Зара, мъртъв зъб може ли да движи? Ако и е здрав мъдреца, няма ли сами да се наместят. Моя ме посъветваха да не го пълня.

Аз не знам какво точно е състоянието в устата, че да кажа дали ще се наместят зъбите. Дори да се наместят и да се затвори пространството, то щше е за сметка на накланяне на зъбите, а не на успоредното им преместването. Пили се около 2мм околовръст. Всеки зъб може да има кариес и да се движи, независимо дали е жив или мъртъв.

# 20
  • Мнения: 9 991
  bouquet Мерси.

# 21
  • Мнения: X
Несериозно е да се смета, че мъдрецът ще затвори празното пространство... По-вероятно е еднокореновите зъби да тръгнат да се местят, но не и така, че да си доволна от резултата. Според мен действай докато все още има място. И аз съм твърдо против пиленето на здрави зъби, за това няма ли как да помислиш за имплант дори на изплащане, на няколко вноски?

# 22
  • Мнения: 23
Слагай имплант и то базален. Мини на преглед при Лазаров и ако се навие да те почне, след три дена ще ми благодариш.

# 23
  • Мнения: X
Слагай имплант и то базален. Мини на преглед при Лазаров и ако се навие да те почне, след три дена ще ми благодариш.
Базален със сигурност няма да е..Въпрос на предпочитание, просто нещата които прочетох за тях хич не ми допадат...

# 24
  • Мнения: 151
Можете да си направите композитен мост, подсилен с фибро влакна. Това е алтернатива за случаи, в които не желаем да пилим зъбите, но не желаем и имплант. При тези мостове се налага само изключително минимално изпиляване на 2 малки дупчици, като за пломби.Ако вече имате пломби, просто се използват техните места за позициониране на фибро влакната.Директно се изгражда зъб и в същото посещение си тръгвате с нов мост без метал. Това е много добро и ефективно решение, просто е по трудно за изработка и не се предлага така масово.
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт