Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 37

  • 75 907
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте, поздрави за всички красоти които сте сътворили. На прага на ремонт и обзавеждане на спалня, детска и кухня и коридор. Въпроси имам много.........., но като начало да ви питам как сте организирали коридорите си............ някак тези портманта не ми допадат особено...........
  bouquet

# 706
  • софия
  • Мнения: 9 590
И аз нещо направих с иноксовата вградена микровълнова. Първо търках с мокра кърпичка, после с препарат за стъкло и сега всичко е на петна  ooooh!
Не смея с обезмаслител да пръсна съвсем да не прецакам нещата.
Мъжа ми щял да донесе специален препарат, да видим.

# 707
  • Мнения: 2 296
Противно на всякаква логика, нещата от stainless steel най-добре стават като се минат с мека кърпа с няколко капки олио (мазнина някаква).
Аз лично първо по погрешка минах с кърпата с която минавам мебелите, някакво лимоново масло за дървени мебели е, но предполагам с всякаво ще стане.

# 708
  • София
  • Мнения: 16 212
О, Ема, излезе, че аз при цялото си завесено невежество съм уцелила всичко правилно (защото така ми харесваше...). У нас в къщата са "float".

# 709
  • Мнения: 1 685
Шарки, банята при спалните на вашата вила в положението от чертежа ли си я установихте? Аз скоро разгледах къщата ни по-подробно и съм в потрес колко е малка тази баня. Можеш само да влезеш и да се завъртиш с трудност, тоалетната чиния е скрита зад вратата до комина. Ако някой влезе със замах докато ти си седнал със сигурност ще излезеш и гримиран освен облекчен Simple Smile Умуваме я много и не можем да стигнем до окончателно решение. Въртим да я направим като вземем от едната детска стая, а там остане само тоалетна, да вземем от родителската спалня, но това пък ще е за сметка на големия гардероб. Ето единия вариант в червено като при него там ще е банята, а тоалетната си остава на сегашното положение и сушилня, пералня където е банята по чертеж (всъщност в момента двете помещения са обединени). Приблизително съм очертавала. Размерите всъщност въобще не са така както е по чертеж. http://prikachi.com/images.php?images/597/8292597f.jpg

# 710
  • София
  • Мнения: 177
Здравейте, поздрави за всички красоти които сте сътворили. На прага на ремонт и обзавеждане на спалня, детска и кухня и коридор. Въпроси имам много.........., но като начало да ви питам как сте организирали коридорите си............ някак тези портманта не ми допадат особено...........
  bouquet
И аз не харесвам портмантата. Имам пейка, която е с 2 рафта отдолу за обувки за ежедневна употреба и пантофи. Над нея има огледало. Зад входната врата, на стената, е закачалката. Има и два шкафа за обувки. Има много възможности за обзавеждане на коридор, зависи с какво място разполагате и какви са потребностите ви.

# 711
  • Мнения: 5 435
Момичета, много обичам да чета темата.  Hug
Не ми идват такива идеи като Вашите, нямам такова въображение.

Преди дни поисках съвет какъв цвят врата да поръчам за хола.  Спрях се на бяла, но за съжаление в момента нямам възможност да подменя всички врати. Ще го правя постепенно, затова ми трябва съвет, старите врати са кафяви, каква бяла боя мога да им сложа отгоре временно?

# 712
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Карамелена, няма ли да се облекчи малко положението, ако обърнете вратите да се отварят навън?

# 713
  • Мнения: 1 685
Да, това е решение ако остане както е в момента. В крайна сметка ще свикнем и така. Сегашната ни баня е малко по-голяма, ама нали уж си купихме къща за да се разширим  Rolling Eyes
Вчера съборихме покрива, днес момчетата изхвърлят боклуците, а предишната собственичка се прави на недоразбрала и свалила радиаторите, при все че те и газовото котле ни бяха единствено нещо което искахме да остави. Иначе примерно за кухнята искаше пари, че да не я сваляла и мъжа ми я насмете да си взима всичко и тя разбрала буквално  Laughing чак кранчетата от чешмите. Е какво да я правиш такава? Има ли смисъл да се разправям с нея?!

# 714
  • София
  • Мнения: 16 212
Шарки, банята при спалните на вашата вила в положението от чертежа ли си я установихте? Аз скоро разгледах къщата ни по-подробно и съм в потрес колко е малка тази баня. Можеш само да влезеш и да се завъртиш с трудност, тоалетната чиния е скрита зад вратата до комина. Ако някой влезе със замах докато ти си седнал със сигурност ще излезеш и гримиран освен облекчен Simple Smile Умуваме я много и не можем да стигнем до окончателно решение. Въртим да я направим като вземем от едната детска стая, а там остане само тоалетна, да вземем от родителската спалня, но това пък ще е за сметка на големия гардероб. Ето единия вариант в червено като при него там ще е банята, а тоалетната си остава на сегашното положение и сушилня, пералня където е банята по чертеж (всъщност в момента двете помещения са обединени). Приблизително съм очертавала. Размерите всъщност въобще не са така както е по чертеж. http://prikachi.com/images.php?images/597/8292597f.jpg
Карамелена, да, толкова малка е, не можеш да се изкъпеш без да намокриш тоалетната...Ние сменихме  всички заварени врати, и сега вратата се отваря навън (да му мисли който излиза от малката спалничка вдясно от банята).

Ние направихме три пъти по-голяма баня на приземния етаж (реално се пада под кухнята), и реално ползвахме нея  за баня, а тази до спалните само при прекалено голяма навалица за долната баня. Твоята  идея от чертежа е добра, аз точно така бих направила.

Последна редакция: вт, 11 авг 2015, 21:41 от Sharky*

# 715
  • София
  • Мнения: 16 212
Здравейте, поздрави за всички красоти които сте сътворили. На прага на ремонт и обзавеждане на спалня, детска и кухня и коридор. Въпроси имам много.........., но като начало да ви питам как сте организирали коридорите си............ някак тези портманта не ми допадат особено...........
  bouquet
И аз не харесвам портмантата. Имам пейка, която е с 2 рафта отдолу за обувки за ежедневна употреба и пантофи. Над нея има огледало. Зад входната врата, на стената, е закачалката. Има и два шкафа за обувки. Има много възможности за обзавеждане на коридор, зависи с какво място разполагате и какви са потребностите ви.
Аз нали си имах "драма" с портмантото за "бабин дом" за наемателите. Е, Комо само затвърдиха за пореден път лошото ми впечатление от тях, на живо всички модели без най-скъпия (той пък идваше целия около 1300-1500 лв) се оказаха супер миниатюрни и нехубави. В крайна сметка купих от ИКЕА гардеробче 238 см високо и 40 см плитко, с огледални вратички, всяка врата по 25 см ширина, с отделение за обувки (8 рафта) и друго отделение на палта), и една малка пейка за обувки/сядане; всичко това в бяло...и май се събрах в някъде към 300 лв.

# 716
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Ааа, не може така, някои (като мен Laughing) не разбират от обяснения Crossing Arms Искаме нагледно Wink Особено след Бабин дом съм крайно любопитна  Grinning

# 717
  • софия
  • Мнения: 25 712
Стигнах до момента да се допитам до вас. Вече имаме идейни проекти за апартамента.
Кухнята и спалнята са почти на 100% уточнени. Цветовете за кухнята са бяло и дърво. Цялото помещение - дневна и кухня ще е с трислоен паркет, тип дюшеме.
Това, в което не съм сигурна е дневната и детската. Липсват ми библиотеки.
Като цяло ще заложа на светли, спокойни цветове като идеята ми е акцент да бъдат плочките и аксесоарите. Не харесвам лунички, окачени тавани. Писнало ми е и от ъглов диван, но в нашия случай той се оказва най-подходящ за помещението.
Иначе съм много доволна от дизайнерката ни. Предлага доста неща, обсъждаме, не се налага.

План на апартамента
Скрит текст:

Кухня и дневна
Скрит текст:
вариант 1

вариант 2

Само дневна
Скрит текст:

Моля да се развихрите. Приемам вашите предложения с отворени обятия, защото истината е, че силно сте ми повлияли в промяна на вкуса и много ми допадат голяма част от нещата, които споделяте.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 4 595
zvanche,
много функционално решение! Хубаво е, че имате и килер. И доста гардероби, като гледам.
Тричленно ли е семейството ви?
Питам, защото си мисля, че ако сте трима, четвъртият стол на мсата би могъл да е само допълнителен и да помислите за изтегляне на масата 80/80 към кухнята (колкото да равни с колоната), като я вземете разтегателна. Има достатъчно място да се разтегне за гости примерно.
Не бих избутвала напред и спалнята за сметка на библиотека зад нея. Ако толкова държиш на книги в спалнята, по-добре да е нещо, закачено на стената и около спалнята.
Бяло и дърво е чудесно решение, търпи много вариации за дамаски, пердета и т.н.

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 712
Да. Трима сме. Четвъртият стол аз също не мисля да седи там. Ще купим сгъваеми за гости, които или ще прибирам в килера, или ще закача на свободната стеничка срещу мивката в "кухнята". Дори не знам дали ще го купуваме и ако - той ще е различен от останалите. Сложен е пред плот, който може да се ползва за бюро. Не, че ще го правим, но ни го предложи, за да има линия с масата и тя да не стърчи. Масата трябва да я правим.
За спалнята - и дизайнерката точно в това ни убеждава, но аз нещо съм се запънала за BRIMNES. Харесва ми, че е функционално и прибрано. Confused

Общи условия

Активация на акаунт