Твърде популярно ли е името?

  • 5 286
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 725
Аз познавам поне 20-тина Николчета  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 196
Популярно - но много хубаво име!
Ако толкова ви притеснява добавете още едно, т.е. с тире... например: Никол - Жулиет.... Grinning Grinning Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 44 283
Чак пък толкова безумно често да е срещано, не е. Дали имате въображение... в имената  не бих влагала прекалено много въображение Wink Важното е да ви харесва, а и все пак кръщавате на любим човек.
Аз лично предпочитам Николета и Николина.

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 321
Мисля,че Никол е прекалено често срещано име .Аз също бих предпочела Николета.

# 19
  • Мнения: 465
Аз познавам три бебета Никол. Това без да имам деца. Според мен е доста популярно, да.

# 20
  • Мнения: 505
Никол, Николета , Ния колкото искаш. Може би Наталия не е толкова масово. Нина , Нора....

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Освен, че е банално, за мен е и откровено грозно.
Ако трябва да е с този корен, бих избрала Николета, Николина или само Ники.

# 22
  • Мнения: 760
Според мен няма значение какво е името (и колко е популярно )стига да ми харесва и да го свързвам с нещо което ме радва ...

# 23
  • Мнения: 7 002
Всичките с тоя корен са ми банални, макар не всичките да са често срещани.
Бих избрала Нина/Нора, ако трябва да се върти около Н.

# 24
  • Мнения: 11 988
Николина е хубаво име, а също и Ника- по-нагоре е споменато.

Никол е ужасно банално.Моето дете смени две училища и в двете в неговия клас имаше Никол.А във випуска- още много.

# 25
  • Мнения: 5 259
Няма никаква гаранция, че ще налитате на други деца с име Никол. Общата честота на срещане е едно, а честотата в обкръжението на конкретен човек е съвсем друго.

Дъщеря ми е с име, което не е чак толкова популярно, не е било в топ 10, обаче познава безброй адашки. В градината бяха 4 с нейното име, сега в училище са 3. От тригодишна е свикнала децата да се обръщат към нея по фамилия и тя така да говори на останалите. Освен това има още към 5-6 приятелки и братовчедки със същото име. Не познаваме нито Виктории, нито Александри, нито Йоани, нито Никол, които да са толкова много на брой.
Като сме на място с много деца, винаги някое непознато момиче се казва като нея и винаги някоя майка подвиква това име. Абсолютно винаги.
Като го избирах не знаех, че ще се окажем в такава ситуация.

Обаче. Ако трябваше пак да избирам име, пак щях да избера същото, въпреки цялата пренаселеност с адашки. Всеки път като го казвам или като чувам някой друг да го казва, викайки детето си или пък деца да викат с това име приятелчетата си (или конкретно моята дъщеря), си мисля как ми звучи все едно чувам най-красивата музика.
Даже ми е малко мъчно, че за второто си дете няма да мога да измисля име, което да е чак толкова красиво, защото то просто няма такова  Laughing

Така че аз подкрепям решението ви да изберете Никол, ако наистина го харесвате чак толкова, че честотата на срещане да ви е приятна, а не да ви дразни. Според мен Никол е много красиво име.

# 26
  • Мнения: 98
Ако се абстрахираме от баналността аз и мъжа ми много харесваме името. Коментирали сме и други варианти, но нямаме единно мнение по въпроса както за Никол. Освен това от вчера се опитвам да повдигна за кой ли път въпроса с него, че трябва да обсъдим темата, но той я отбягва и повтаря, че така ще си остане.  ooooh! Tired

# 27
  • Мнения: 725
Щом си го харесвате и двамата Никол да е  Peace

# 28
  • Мнения: 8 921
Щом и двамата харесвате името и ще е на скъп за теб човек, не виждам какво толкова има да се колебаеш. Това ще е вашата Никол!
Баналността... нали не вярваш, че всички, които определят името като банално са изключително уникални, самобитни, интересни и т.н........

# 29
  • Мнения: 282
Хубаво име, но последните години настина стана много популярно.

Общи условия

Активация на акаунт