Нашата сватба през 2015 - тема 10

  • 30 321
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 23 168
Шоколадче и моето було е двойно, което чак сега го забелязах  Grinning а то е логично,защото нали едната част се преметва отпред.
Аз измислих нещо ново за взимането -ще има дълъг свитък-списък с обещания, които младоженецът да потвърди, че ще изпълни, после ще се подпише. И едва тогава ще го пуснат. братовчед ми и брат ми ще го четатпред вратата. Тъкмо ще кажат, че го пускат и накрая ще извадят списъка(само не знам как да го измисля, така че да е дълъг до земята, като тези от едно време....) Това е идеята.
Обещанията са 10.
 silvushka аз го знам това и ще си го купя, нямма много време, но дано да има ефект, ако ми се счупят пак ще правя гел и това е  Simple Smile
Кошничките за шаферки са готови. Останаха само кутия за пари и халки и свещи от дреболиите.
медицински правили на Пиротска 10 срещу 20 лева всичко и за кратко време.
Торта трябва да поръчаме. букет и украса за кола сме поръчали, остава само да ги оточним един ден преди това.
Шаферките и шаферчетата много се кефят на костюмите!  Mr. Green


И ние бяхме на Пиротска за изследвания,стават бързо и наистина са 20 лв,ама ми беше доста съмнителен човекът,който взима кръвта  Thinking Grinning

# 676
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, планираме събитието за юни 2016г., но реших да се включа и в тази тема. Давате много полезни съвети и куп неща, за които си нямам и идея, че трябва да помисля. Няма как да насмогна с всичко написано до тук, но ще ви следя по-редовно от сега на там.  Hug

# 677
  • Мнения: 59
Момичета,

Може ли някой да препоръча добра шивачка за поправка на рокля в град Варна/Балчик? Взех си роклята вчера, но ми хлопа доста в бюста Sad Няма да има време да ми я оправят оттък, понеже се прибирам във Варна след седмица. Благодаря!

Freshka~, къде е събитието или още не сте решили?

# 678
  • Мнения: 49
GaTima ~ Ще бъде в София, не искам да подписвам предварително, за това решихме с ритуална зала и след това църква, но нямаме нищо сигурно за сега.

# 679
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, вече мога и аз да се похваля имаме записана дата за 21.05.2016 на Св. Св Константин и Елена, искахме да е предната седмица, но датата в ресторанта  беше заета. Първоначално малко се ядосах, но после всички мои близки ме убедиха, че е хубаво да имаш празник на празник, освен това и църквата ни се казва Св. Св. Константи и Елена. Та вече сме напреднали поне малко -  имаме си ресторант и църква, а другия месец ще капарираме за изнесения ритуал, фотографа и агентката, с които вече съм разговаряла.

# 680
  • Мнения: 1 239
На новите момичета- Добре дошли! Мис Б , аз също не искам откупуването,  а свитък с обещания да разпише отдавна си го мисля. Но е добра идея някой дълъг до земята. Ама от какво ще го правим да е толкова дълъг лист....

# 681
  • Мнения: 18 589
Шоколадче, ами да ги налепим ли един до друг с тиксо, не знам, нещо ще мисля и аз
на мен съвсем случайно ми дойде идеята, ей така от нищото
и обещанията са готини, а едно от тях е "обещавам да изгледам всичките филми по Джейн Остин"  Joy Joy Joy

seangelova, има всякакви отзиви за там, обаче искаме да минем по бързата процедура, човекът е бил малко груб по телефона като е обяснявал на майка ми

днес пак обикалях за подаръци за моминското на мойта приятелка, което е този уикенд
ех, какви готини неща взех
ММ вика "абе то за вас тия неща май са много важни"  Mr. Green
ми да важни са, му казах, готино си партита да има повече и все по хубави поводи, забавно е и е някак мило  Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 18:39 от Miss_Bingley

# 682
  • Мнения: 870
Ей не говорете за момински ,че с такъв кеф си чакам и второто . Така се забавлявахме на първото .
Аз тези дни ще ходя да си търся бъклица за кума ,а дано намеря . Също така трябва да си занеса роклята , чашите , шампанските при мама и тати. Между другото видяхте ли ги в албумчето . Бях писала,че съм ги качила , та харесват ли ви ?
Аз на ММ съм му измислила два номера . Понеже родителите ми живеят на 10 етаж ще задържим вратите отворени горе при нас ,а отдолу ще лепнем бележки , че са в авария , та хайде да се помъчи по стълбите малко . Другото е ще се нарежат лимоно и на тях с клечка за зъби ще се навие листче с женско име и докато не намери моето няма влизане ,т.е. всеки лимон който не е с моето име ще го изяжда, за да види колко ще му е горчиво с други булки и колко сладко с мен както казва една от шаферките ☺

# 683
  • Мнения: 936
Силве, това с лимона ми хареса,  Laughing ще взема и аз да измисля някоя щуротийка, с Мис ме вдъхновихте.Simple SmileЧашите са супер,аз ти казах Wink  Wink  Wink
За бъклицата чакам все още да видим дали ще намерим мех,ако ли не тогава ще взимам бъклица.Трябва и менче да си купя.
Днеска ми пристигнаха чашите, страхотни, много си ги харесах.Трябва да мисля сега обаче как да ги украся.Simple Smile Пускам една снимка в албума, моите са като на Зая Simple SmileМного исках да са такива изчистени само нежно гравирани- суперски Simple Smile

# 684
  • Мнения: 171
Какво е бъклица?

# 685
  • Мнения: 936

Ето това: http://thewhitestork.com/userfiles/productimages/product_41016.jpg - в не обикновено се слага вино и като се иде при кума да се взима се отива с тази бъклица.Simple Smile

# 686
  • Мнения: 870
Илейн и аз гледала с мех в един клип на Красимир Ламбов и ми беше излязло от акъла как се казва и не можех да се сетя добре че си ти. Ще потърся и аз . Ако намеря нещо ще ти пиша ☺

# 687
  • Мнения: 178
Здравейте момичета, аз малко се загубих, но се случиха доста неща и не остана време...

Тъй като имах да изчета близо 6 страници няма да успя да коментирам всяка една, но съм разгледала всички снимки и всичко е прекрасно!!!

При нас е лудница!!! Crazy
Миналия петък ми беше последния работен ден и уж да си почина после, а тя стана еднааа Wink
Подреждахме кошниците за шаферките, виждахме се с агентката, ходих на пробни грим и прическа, ходих на проба за роклята, утре ще купуваме алкохола, разбрах се с дж и фотографа финално, написах си сценария за деня, подредих си хората по масите, написах си текста за тортата, чух се с управителя на ресторанта, уточнихме кой ще се занимава с питките и колко да са (поне това няма да правя аз), почти разпределих хората по колите, направихме танца изненада за гостите - ще е дует аз с треньорката ми.
Май пропускам нещо ама въобще не мога да се сетя какво.
Аз си бях много спокойна ама майка ми днес като ми звъни и вика "ми какво имаме да правим уикенда, че то остава една седмица?" и аз получих паник атака. Добре, че милото беше до мен та успя да ме събере - никак не ми е лесно ooooh!

Иначе като изключим, че бройката ми се сменя на ден по три пъти всичко друго е готово. И да си призная чувството, че нещо изпускам изчезна Simple Smile обаче така май ми е по-нервно, че съм нещо по-спойна от необходимото Joy

Милото сега е на ергенско и аз си стоя вкъщи самичка да го чакам. Едната ми шаферка след малко ще дойде при мен да пие и да си говорим по женски та да не мисля момчетата какви ги вършат  Laughing
Моето парти е другата седмица - нямам никакво търпение вече Simple Smile

Знам, че ми е супер неполезен и просто дропнат в нищото поста, но исках да се отбележа, че не знам кога пак ще успя - сега разбирам защо момичетата тук повечето изчезнаха малко преди сватбите...
Само за последно - цикъла ми дойде вчера и съм супер доволна! идва точно планирано по дати и за сватбата и за пътуването после и за щастие успях да се размина с пиенето на хапчета Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 22:17 от Veti_iteV

# 688
  • Мнения: 51
Добре дошли на новите момичета! Simple Smile
Snow прекрасна си! Признавам си, като качи първите ти снимки с роклята и кецките бях леко скептична, но се е получило страхотно накрая! Невероятна! Simple Smile
И аз да се включа в нищото Grinning никакво време не ми остава да пиша, остават само 2 седмици и 2 дена до сватбата и луднах!
От самото начало гледам да не обръщам внимание кой какво иска да яде, да слуша, къде да седи и тн, но днес една моя приятелка просто ме изкара извън нерви! Първо щяха да са заедно с приятеля й, после се скараха - каза да я пиша само нея, днес ми казва че ще се събират... и изведнъж ми светва. Казах й че само нея съм броила като бройка, както последно ми е казала, тя отговори само "ами да ама..." та трябва да се сещам сама че отново трябва да променя бройката! Опитах се да й обясня, че това не е някакъв купон и не е толкова елементарно, всичко ми зависи от бройката, тя не желае да разбере и се чуди защо се ядосвам... Стигна се до там, че да й съчувствам как никога нямало да й се случи да изпита тази емоция... как го реши че ще е никога не зная, но мисълта ми е, че изобщо не вникна какво й казвам и защо се ядосах Sad
За алкохола съм в голяма чуденка и аз. Не знам колко и какво да поръчам точно, но имам помагачи, те ще го измислят. Утре пък се заемам да си търся чаши най-сетне и да правя някакво разпределение по масите. Трябва да си намеря и кутии за подаръците, свещи търся и все не мога да харесам. Искам да са чисто бели, наситен непрозрачен цвят и конусовидни, без спирали по тях, без брокати и никакви украси. Днес купих ленти, тюл и дантела за украсата, ама трябва все пак да купя и това което ще се украсява Grinning
Не помня дали ви споделих за прическата ми, извинете ако се повтарям. Фризьорката ме иска на пробна прическа, което ми е много странно, защото ми работи с косата от години, а прическата не е изобщо сложна, както видяхте Grinning Гримьорът например каза че не е необходимо да ходя, защото и двамата сме наясно какво ми отива и как да изглеждам. Сега трябва да измисля кога фризьорката да ми направи пробната прическа, след това да отида за боя, защото ме изправя за подстригване и боядисване и после на косата ми й трябва време и няколко миения за да си се върнат малките къдрици, а време не остана за толкова разходки... нещо блокирах от планирания хахахаха

# 689
  • Мнения: 18 589
На нас ни казаха от ресторанта, че минималното к-во алкохол и безалкохолни са по две на човек, това е задължителен минимум.Естествено ще са дота повече. Аз самата на сватбата, на която кумувах лично изпих 3 чаши бяло вино, 4 бутилки вода, 2-3 коли. Хората са правили много сватби и знаят колко се изпива, посъветваха ни и за храната. За ваше улеснение сметнете задължителния минимум поне.
 Ние бири ще имаме 150 някъде, 30-40 литра бяло вино, червено 5-6 литра, ракия 50 литра може би-тя ще е домашна, ядки по 50 гр на човек, мезета по 100 гр на човек-задължителен минимум. Уиски май ще пропуснем, водка ще има няколко бутилки и 4-5 розе.
Наблюденията са, че се пие много вода, много бира и безалкохолно на летни сватби и не се яде много.
Ние лично сме решили, че ще наблегнем на богати мезета, ядки също, но ядките не мисля, че ще вървят кой знае колко, затова няма да се престараваме с тях.
Дано да ви е от полза информацията.
Ние трябва да предвидим и сокове,че тях ги забравих.
Всичко което остане, ще се опише от фирмата за алкохол и ще се върне после, което не се е изпило, сответно и парите.

Общи условия

Активация на акаунт