"Кое име ви харесва повече?" - защо хората питат тук как да си кръстят децата?

  • 40 622
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 036
Не мога да разбера, защо някои родители усложняват живота на децата си от раждането им с разни странни имена, но пък имат законно право да го правят.

И тук има тенденция да се измислят нови имвна или да се изписват по различен начин. Ако ме питат мен, на която се налага да си спелувам фамилията по 100 пъти на ден, бих им казала, че са идиоти, но те го правят, защото искат детет им да е "уникално".

Аз, за подобно лично нещо не бих се допитвала. Обикновено имам ясни желания, а и се предполага, че раждането на дете е планирано, а дори и да не е има 9 месеца време да се избере име. Драми има, когато родата се намеси и изисква да го кръстят на някой и ако изискващите са повече, а младите зависими се стига до Пешкирчо - на дядо си Пешо и дядо си Кирчо.

# 31
  • Мнения: 10 874
Имам голяма слабост към ономастиката и винаги ми е интересно да чета темите във въпросния подфорум. Heart Eyes Не се сдържах и аз самата също пуснах тема, когато избирахме име за дъщеря ни. Целта беше да чуя различни и безпристрастни гледни точки към избраните от нас имена, а евентуално да получа и други предложения (държахме името да е българско и кратко). В анкетата най-харесвано беше предложението на мъжа ми, (с което и аз се бях съгласила донякъде, защото имах хубава асоциация). В крайна сметка избрахме друго в деня преди да родя, но и в двама ни остана усещането, че макар и избрано точно в последния момент, това е Името. Вече като си видяхме дъщерята, бяхме напълно сигурни.
Не знам дали има хора, на които такива теми им оказват влияние при избора, но и да има - тяхно право е. Има нерешителни хора, има такива със семейни проблеми, има влияещи се от чуждото мнение, има всякакви. И за тях може би по-добрата гледна точка е именно чуждата.

# 32
  • Мнения: 10 547
Е, защо да е тъпа?
Много грозни неща прочетох.😗

# 33
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Ох, Върбислав, Пенислав Joy Сетих се за Наденица - на баба Надя и на баба Деница, както и за Пешкирчо.
Сетих се и за нещичко от друг форум -

Цитат
Дельо някак не ми звучи като са детенце.Не бих си кръстила детето така


Разбира се, Дельо може да е само хайдутин, какво детенце tooth
А защо хората пускат такива теми - не знам  baby_neutral  tooth

# 34
  • Мнения: 9 487
Е, защо да е тъпа?
Много грозни неща прочетох.😗
Каси, тъпа е защото хем иска мнение хем мрънка ако не съвпада с нейното. Това не е само за случая с горкия Върбан.

# 35
  • Мнения: 10 547
Не е тъпа, простодушна е.

# 36
  • Мнения: 9 487
Не е тъпа, простодушна е.
Съгласих се.  Peace

# 37
  • Мнения: 8 919
По спомени, авторката на темата за Върбан се държа съвсем цивилизовано и достатъчно толерантно към абсурдните мнения и подигравки там.

# 38
  • Мнения: 1 250
Аз тема не съм пускала, но тъй като се насочих към унисекс име, реших да проверя дали се приема добре/четох вече изписана тема за името/, освен като женско и като мъжко име. Форума каза - да, а реалността май не толкова, но  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 30 802
Тук във форума има активна мода да се отрича всичко, което малко бие на селски бит. Което е вид прекалена реакция и по законите на форумската психоанализа бих го нарекла "избиване на комплекси". Та така. Името трябва да звънти на нещо модерно, йога, био и веган, не на здрав български мъж. Да е по-така, прайд някак си. Иначе е селско, а не може да сме селски, нъли...

# 40
  • Мнения: 1 365
Разглеждах раздела и имаше една потребителка, която предлагаше невероятно абсурдни имена, Върбислав си е нищо. Така и не схванах защо се мразят по - често използваните имена? Мен какво ме интересува колко Викторовци/Алексовци/Ивановци/Николаевци са се народили щом вкъщи си имам един Александър/Виктор/Иван/Николай, който ще ме прегръща и ще ми казва мамо? newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 4 549
За комбинираните имена си има виц: Срещат се две баби и едната пита другата как са кръстили внучката: " Курнелия, аз нали съм Нели, а другата баба си пада малко к*ва...".
Иначе и на мен са ми много странни тия теми за имената. newsm78
А какво значи "често използвано име"? Като бях ученичка имахме три Десислави в класа, ама сега никой от обкръжението ми от близки набори не се казва така. Името на сина ми не е често срещано уж, до 8 клас нямаше никой наоколо с неговото име, а я го виж сега - в класа им са тримца - две момчета и една девойка. hahaha Но пак не бих казала, че е често срещано.

# 42
  • Мнения: 2 494
Аз не се интересувам дали някоя непозната си е кръстила детето, както съм я посъветвала в темата й Laughing, но са ми наистина непонятни хората, чиито деца си идват с имената на големи християнски празници, и то с хубави имена на светци, а те им пльокват поредното Алекс или Мартин. Наистина не ги разбирам.
И аз направих така.Моят се роди на Васильов ден и взех,че го кръстих Мартин. Laughing
Ама тогава нямаше още БГ-мама,че да пусна и аз една тема ,за да разбера хората харесват ли го или не.
Аз девет месеца умувах да избера име,а той да вземе да обърка нашите планове и да се роди баш на Васильов ден. Как да сменям в последния момент и мама свекърва да вземе да се разсърди и да не ни препише нивата?! Laughing

# 43
  • Мнения: 2 616
Абе питат си хората, кво толко!  Grinning Ей тук има идеи в изобилие!  Grinning Grinning Grinning

А идеи може да потърсят и сред събратята римляни.  Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 5 513
Хората питат ,защото са объркани от семейни конфликти.Тука като попитат и ,като се включат поне 70 потребителки с още 50 предложения и на бъдещата майка и се изясня,като мъгла в трап как да го кръсти.
После слагат анкета с 2,3,5 имена.Кое да е.Обаче колежките форумки започват да дават идеи с нови имена и анкетата отива по дяволите.Или трябва да се промени за да гласува някой по нея.
Искат мнения как звучи името.Аз като казах за едни имена,че са кучешки и така кръщават основно кучета ме нападнаха.

Общи условия

Активация на акаунт