"Кое име ви харесва повече?" - защо хората питат тук как да си кръстят децата?

  • 40 621
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 547
Не питат само заради това. Аз също бих питала кое име се приема по-добре- Тома или Захари, да речем. Не защото ще се съобразя, а за да видя обществените нагласи на ниво форум, където хората не се притесняват да кажат, че дадено име не им харесва, а особено в Имена изобилно и се кискат и ехидничат. Както и де.
По принцип тук съм съгласна с Мамасита- трябва да има иновативно звучене, за да се хареса- Светлен, Тъмлен, Въглен, Балкан, но само една дръзна да си кръсти детето Руен, без изобщо да припари до Имена, останалите със свежите идеи имат я някое Митаче, я Жорко, я Иван, за разнообразие може и мама на Алекс да се включи с идея за име като Пръдлен.
И човек ще си рече обаче, че само Ай, Ой и Тъмлени са харасваните имена. Такива като Петър, Васил /имаше тема селско ли е?/ са само ромски приоритет.

# 46
  • Мнения: 4 569
Питат хората за да прочетат безпристрастни мнения.

# 47
  • Мнения: 9 487
Не питат само заради това. Аз също бих питала кое име се приема по-добре- Тома или Захари, да речем. Не защото ще се съобразя, а за да видя обществените нагласи на ниво форум, където хората не се притесняват да кажат, че дадено име не им харесва, а особено в Имена изобилно и се кискат и ехидничат. Както и де.
По принцип тук съм съгласна с Мамасита- трябва да има иновативно звучене, за да се хареса- Светлен, Тъмлен, Въглен, Балкан, но само една дръзна да си кръсти детето Руен, без изобщо да припари до Имена, останалите със свежите идеи имат я някое Митаче, я Жорко, я Иван, за разнообразие може и мама на Алекс да се включи с идея за име като Пръдлен.
И човек ще си рече обаче, че само Ай, Ой и Тъмлени са харасваните имена. Такива като Петър, Васил /имаше тема селско ли е?/ са само ромски приоритет.

Много се извинявам, но Петър и Васил са в пъти по-добре от Алекс (ама да не вземе някой да му каже Сашко  Naughty ) и Кристиян.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 549
Харесвам името Александър. Брат ми се казва така. Синът ми има няколко приятели с това име, аз също контактувам с тях понякога. На двама от тях си им викаме Сашо и те го приемат нормално, въпреки че им викат и Алекс понякога. Но  един от малък го Алекс-осват и не може да ми се обърне езика да му кажа Сашо или Александър, а ми е супер лигаво.

# 49
  • Мнения: 4 270
Много се извинявам, но Петър и Васил са в пъти по-добре от Алекс (ама да не вземе някой да му каже Сашко  Naughty ) и Кристиян.
Пешо и Васо/ ВасЕто са по-добре от Алекс, мдаааа.

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тези, които са с еднакви имена не им ползват имената, а фамилиите или по-ужасното - измислят им прозвища.
Като вляза в клас с няколко еднакви имена, ползвам фамилиите им и така си остава. Родителите едва ли са искали да не им се използват имената, които са дали.
Аз нямам против, че питат хората, може да научат, че приготвената Андреа, на половината ще им звучи чалгарско, а другата половина винаги ще я бърка при изписването.

# 51
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Наскоро срещнах името Петромир, май в риболовно предаване. Разкошно име Heart Eyes .

# 52
  • Мнения: 9 487
Много се извинявам, но Петър и Васил са в пъти по-добре от Алекс (ама да не вземе някой да му каже Сашко  Naughty ) и Кристиян.
Пешо и Васо/ ВасЕто са по-добре от Алекс, мдаааа.

Определено.

# 53
  • Мнения: 5 513
Аз не се интересувам дали някоя непозната си е кръстила детето, както съм я посъветвала в темата й Laughing, но са ми наистина непонятни хората, чиито деца си идват с имената на големи християнски празници, и то с хубави имена на светци, а те им пльокват поредното Алекс или Мартин. Наистина не ги разбирам.
И аз направих така.Моят се роди на Васильов ден и взех,че го кръстих Мартин. Laughing
Ама тогава нямаше още БГ-мама,че да пусна и аз една тема ,за да разбера хората харесват ли го или не.
Аз девет месеца умувах да избера име,а той да вземе да обърка нашите планове и да се роди баш на Васильов ден. Как да сменям в последния момент и мама свекърва да вземе да се разсърди и да не ни препише нивата?! Laughing
А моя сърце не ми даде да не е Георги.С името си дойде.И на починал е кръстен.Ама така го почувствах.
Иначе баща му искаше да е Теодор.На жена която го е отгледала,като майка.И моята майка е с Т.

# 54
  • Мнения: 1 365
Явно за имена съм много демоде, но откога Пешо, Васко и Сашко станаха неприятни умалителни? Shocked Мен ме шокира, че на хубаво и силно име като Станимир се вика галено Стейси.
Аз споря за пустото Кристиян, така са искали да кръстят ММ, сега и той иска детето да е Кристиян/а, но не искам да "рециклираме" наши вероятни имена.

# 55
  • Мнения: 9 487
Брат ми се казва Стефан. Откачам като чуя да му казват Стиви  Tired

# 56
  • Другата България
  • Мнения: 37 692
Много се извинявам, но Петър и Васил са в пъти по-добре от Алекс (ама да не вземе някой да му каже Сашко  Naughty ) и Кристиян.
Пешо и Васо/ ВасЕто са по-добре от Алекс, мдаааа.
Какво му е на Алекс? А пък и Кристиян си е хубаво име, на мен повече ми харесва от Васил.
Аз не разбирам защо някои си кръщават децата на бащите буквално, например Иван Иванов, и таткото като е Иванов, и стане Иван Иванов Иванов. Или Петър Петров ..Димитров. Не, че има лошо, но знам ли..

# 57
  • Мнения: 5 513
А един двуметров Стоян е Чочко.

# 58
  • Мнения: 9 487
Много се извинявам, но Петър и Васил са в пъти по-добре от Алекс (ама да не вземе някой да му каже Сашко  Naughty ) и Кристиян.
Пешо и Васо/ ВасЕто са по-добре от Алекс, мдаааа.
Какво му е на Алекс? А пък и Кристиян си е хубаво има, на мен повече ми харесва от Васил.
Мери, имаше някаква мода на тези имена и сега има по 5-10 деца в училище с тези имена. Кристиян особено се смяташе за някакво уникално префинено име и въпросните кристияномайки обясняваха как Васил и Иван са СЕЛСКИ имена.

# 59
  • Мнения: 1 959
След имена като Патрик Иванов и Джесика Василева, най-нелепи са ми двойните имена от типа Наталия-Флоренция.
В темите за двойните имена е истинският полет на фантазията.
Четат се без горещи напитки в ръка.

Общи условия

Активация на акаунт