Професионални серии за коса - тема 83

  • 99 138
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 196
Фрей, мила и аз напълно те подкрепям в тази нелепа история ooooh! Уви, типичен български манталитет, да сме много компетентни, вещи и добри, но на гърба на някой друг Twisted Evil
Много ми лазят по нервите в официалната Олаплекс страница. Сега пък май пак с твой цитат нищят грешки в посочените грамажи за използване Tired За да стигнат накрая до гениалния извод, че Олаплекс е много лесен за употреба продукт, но цитирам "само за професионална употреба" Twisted Evil И видите ли, как такива "компетенции" като нас, само защото нямаме салон или фриз. сертификат, сме недостатъчно интелигентни, за да се справим с употребата на подобни продукти и сами Crossing Arms А те големите професионалисти. Хал хабер си нямат навярно от коса, извън познанията им как да те подстрижат и то в повечето случаи не особено кадърно #2gunfire Оф, както е жега съвсем ми кипна, честно!  Twisted Evil

# 436
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета  Hug!
Благодаря ви, че споделяте толкова ценна информация и всички черпим опит от нея  bouquet.

Бихте ли ми препоръчали добър продукт за дифузер? Косата ми е дълга до средата на гърба, изсветлена, леко чуплива, здрава и обгрижена. Търся ефект хубави, меки и обемни къдрици. Мислих си и за "ефект морски вълни".
Понеже поръчвам от iherb - имате ли отзиви за продуктите за коса от сайта, по-специално си мислех за Giovanni.

Благодаря предварително за споделената информация! Hug Hug Hug

Момичета, ще се самоцитирам, ако някой може да ми препоръча нещо изпробвана за дифузер:) или има впечатления от продуктите на Giovanni Hug

Здрасти! Аз препоръчвам крема на O`right http://www.zlatnaribka.com/oright/styling-stilizirashti/krem-za- … cing-cream-100-ml . Аз го ползвам точно с дифузер и ефектът е страхотен. Моята коса е силно чуплива - към къдрава и по принцип лесно се поддава на оформяне. Крема е доста гъст, слагам го от корена до върха. По принцип досега каквото и да съм използвала, дължините се накъдрят, но корените клепват като натежи косата, а този крем си повдига добре от корена и косата ми стои обемна 2-3 дни. Съответно къдриците пък стават много естествени и добре дефинирани, като пружинки Simple Smile

# 437
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Скрит текст:
Здравейте, момичета  Hug!
Благодаря ви, че споделяте толкова ценна информация и всички черпим опит от нея  bouquet.

Бихте ли ми препоръчали добър продукт за дифузер? Косата ми е дълга до средата на гърба, изсветлена, леко чуплива, здрава и обгрижена. Търся ефект хубави, меки и обемни къдрици. Мислих си и за "ефект морски вълни".
Понеже поръчвам от iherb - имате ли отзиви за продуктите за коса от сайта, по-специално си мислех за Giovanni.

Благодаря предварително за споделената информация! Hug Hug Hug

Момичета, ще се самоцитирам, ако някой може да ми препоръча нещо изпробвана за дифузер:) или има впечатления от продуктите на Giovanni Hug
Здрасти! Аз препоръчвам крема на O`right http://www.zlatnaribka.com/oright/styling-stilizirashti/krem-za- … cing-cream-100-ml . Аз го ползвам точно с дифузер и ефектът е страхотен. Моята коса е силно чуплива - към къдрава и по принцип лесно се поддава на оформяне. Крема е доста гъст, слагам го от корена до върха. По принцип досега каквото и да съм използвала, дължините се накъдрят, но корените клепват като натежи косата, а този крем си повдига добре от корена и косата ми стои обемна 2-3 дни. Съответно къдриците пък стават много естествени и добре дефинирани, като пружинки Simple Smile

О, това е много полезна информация. Какви други кремове за къдрици си ползвала и от кои си била не/доволна - т.е. с кои го сравняваш  Hug Има ли фиксация? За първи път някой дава отзив за марката (освен моят никакъв опит).

Някоя къдрокоска ще погледне ли състава (Bellisssima, те нали са "зелена" козметика").
Скрит текст:
Aqua, Cetyl Palmitate, *Propanediol, Polyvinylpyrrolidone, Cetyl Alcohol, Canola Oil, Zea Mays (Corn) Starch, Laureth-25, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Sorbitan oleate, *Isopropyl Myristate, Fragrance, Sodium Polyacrylate, *Sodium Stearoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate.
*Certified Organic Ingredients.
:

Аз от един разлят шампоан не можах да пробвам, но ако това кремче е добро, струва си теста  Rolling Eyes Сега ме е яд, че тогава изхвърлих празната бутилка от шампоана - тези от hq да ми бяха писали, че може да израсте дърво  Twisted Evil

Freya, имаш подкрепата ми  Hug И изобщо малко са фризьорите в БГ, които си разбират от работата. Аз вече съм горд собственик на професионална ножица (Бел  Heart Eyes) и скоро ще тествам наученото от тубата първо върху малката къдрокоска.

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 16:13 от aniK

# 438
  • Мнения: 73
Скрит текст:
Здравейте, момичета  Hug!
Благодаря ви, че споделяте толкова ценна информация и всички черпим опит от нея  bouquet.

Бихте ли ми препоръчали добър продукт за дифузер? Косата ми е дълга до средата на гърба, изсветлена, леко чуплива, здрава и обгрижена. Търся ефект хубави, меки и обемни къдрици. Мислих си и за "ефект морски вълни".
Понеже поръчвам от iherb - имате ли отзиви за продуктите за коса от сайта, по-специално си мислех за Giovanni.

Благодаря предварително за споделената информация! Hug Hug Hug

Момичета, ще се самоцитирам, ако някой може да ми препоръча нещо изпробвана за дифузер:) или има впечатления от продуктите на Giovanni Hug
Здрасти! Аз препоръчвам крема на O`right http://www.zlatnaribka.com/oright/styling-stilizirashti/krem-za- … cing-cream-100-ml . Аз го ползвам точно с дифузер и ефектът е страхотен. Моята коса е силно чуплива - към къдрава и по принцип лесно се поддава на оформяне. Крема е доста гъст, слагам го от корена до върха. По принцип досега каквото и да съм използвала, дължините се накъдрят, но корените клепват като натежи косата, а този крем си повдига добре от корена и косата ми стои обемна 2-3 дни. Съответно къдриците пък стават много естествени и добре дефинирани, като пружинки Simple Smile

О, това е много полезна информация. Какви други кремове за къдрици си ползвала и от кои си била не/доволна - т.е. с кои го сравняваш  Hug Има ли фиксация? За първи път някой дава отзив за марката (освен моят никакъв опит).

Някоя къдрокоска ще погледне ли състава (Bellisssima, те нали са "зелена" козметика").
Скрит текст:
Aqua, Cetyl Palmitate, *Propanediol, Polyvinylpyrrolidone, Cetyl Alcohol, Canola Oil, Zea Mays (Corn) Starch, Laureth-25, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Sorbitan oleate, *Isopropyl Myristate, Fragrance, Sodium Polyacrylate, *Sodium Stearoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate.
*Certified Organic Ingredients.
:

Аз от един разлят шампоан и Made in Taiwan не можах да пробвам, но ако това кремче е добро, струва си теста  :roll

Freya, имаш подкрепата ми  Hug И изобщо малко са фризьорите в БГ, които си разбират от работата. Аз вече съм горд собственик на професионална ножица (Бел  Heart Eyes) и скоро ще тествам наученото от тубата първо върху малката къдрокоска.


Ще ти опиша долу горе всичко, което съм ползвала за къдрици.

Lakme Curl Action - оформя добре, фиксацията е средна към силна, текстурата е прозрачна, гелообразна. Той определено ми харесва и е един от фаворитите ми, но просто реших да разнообразя.

Macadamia - крема за къдрици го смесвах с олиото и получавах добър ефект, но го спряха от производство, а новите им не съм ги пробвала още.

Wella SP - имах един крем от стилизиращата им серия - изобщо не бях доволна. Много ми изсушаваше, а тя моята по принцип си е суха. Може би за друг тип коса ще е ок.

Philip Kingsley - Smooth Cream - този крем е по-скоро изглаждащ. Аз го слагах на мокра коса и оставях да изсъхне сама. Резултатът беше много интересен - къдриците ставаха като на клечки, но меки клечки Grinning И косата стоеше супер прибрана. Много естествен резултат, но крема е доста гъст и трябва да се внимава с количеството. Предполагам, че една естествено къдрава коса ще е перфектна с него, щом на моята изглеждаше добре.

И сега за O`right - фиксацията е средна. Яд ме е, че не направих снимка при първото оформяне - не можех да си се накефя Grinning Супер обемна, тип "Тина Търнър" с обем навсякъде, а къдриците много оформени и много живи. Имах чувството, че косата ми се носи като по рекламите след мен - bouncy, bouncy! Ефекта е наистина страхотен и много траен. Освен това ухае супер свежо. В интерес на истината не мога да го сравня с други, защото наистина е различен.

Много кофти за това с разливането. Аз си поръчах няколко неща от марката и съм нямала проблем с опаковките, слава богу. Но определено почвам да им ставам фен. В момента ползвам шампоана за суха и боядисана коса със златна роза. Много добре ми измива и прави супер блясък. А по повод Тайван - на мен ми звучи много екзотично и готино и като цяло нямам никакви предразсъдъци. Освен това са и много по-напред от нас, така че коя съм аз, че да се съмнявам в братята Тайванци Grinning
И сега малко по-сериозно, прочетох доста за марката и съм впечатлена от цялото им производство, от самите продукти и ще продължа да им ползвам нещата.  bowuu

# 439
  • Мнения: 2 006
Плагиатори за съжаление винаги ще има.
Очаквам с нетърпение блога ти Фрея   bouquet

Относно Олаплекс - да споделя моя опит от преди 5 дена.
Направих си само терапия във фриз. салон - стъпка 1 и 2 . Предложиха ми да закупя 3тата стъпка, но реших да изчакам.
Цялата процедура беше около час и 20 мин. От които с 2те стъпки стоях около 50 мин. Останалото време беше за сешоар.
Косата ми е дълга до средата на гърба, с кичури и боядисвана. В последно време ужасно се изсуши, заплита се, без блясък и този фризи ефект, който ме побърква. Исках да я спася от скъсяване, дълго време очаквах да порасне.
Имаше разлика на допир - беше омекотена, хареса ми движението на косата, изгладена без толкова фризита. Но не изглеждаше чак толкова различно от измиване и сешоар при добър професионалист. ефектът не беше този Уау - на което се надявах. ( а и ми сложиха няколко финиша )

Сега съм на море, и след като си измих косата сама съвсем не виждам разлика. ( в София косата ми винаги е по мека, а тук от твърдата вода съвсем различна )
Колебая се дали да закупя домашната грижа ( надеждата умира последна ) , но определено след почивката ще играе ножицата  Sad

Но не съм се отказала да пробвам Олаплекс и като добавка в боята, струва ми се че там ефекта му на " профилактика" ще е по голям. Все пак толкова светила се кълнат в него и хаштага #olaplex е навсякъде .

# 440
  • Мнения: X
Вики и всички останали  Hug Hug    bouquet
Аз няма да коментирам повече, не мисля че има нужда, а и не бих могла да падна толкова ниско. Да откраднеш публикация от форум, да се направиш на ударен и на всичкото отгоре да обиждаш е грозно и противно!  Tired Яд ме е че станах част от подобна отвратителна ситуация и не искам повече да имам нищо общо с помията, която се изля. Макар с изява на съвсем различно поле от фризьорските си салони, отново нашите "специалисти" доказаха ненадминатия си "професионализъм"!  Laughing bowuu

Casual, може би със сигурност ще си проличи напред във времето, когато видиш как ще се държи косата след няколко измивания с обичайните продукти  Thinking

Това с бутилката и дървото как пък съм го пропуснала  Joy Помня, че бяхте писали още когато пуснаха марката в рибата ама не съм обърнала явно внимание и наскоро с поръчка от там имах и брошура и ми стана много интересно. Бих си взела продукт само и само да видя дали наистина ще израсте дръвче (то явно и това е целта  Laughing ).

# 441
  • Добрич
  • Мнения: 219
Фрея аз на твое място щях искрено да се кефя, че усилията на моя труд са го заимствали "професионалистите". За мен макар и явно плагиатство ще го възприема като знак, че наистина съм ги впечатлила. Не си трови нервите. Ние сме ти искрено благодарни  Hug .И аз с нетърпение чакам блога ти   bouquet

# 442
  • София
  • Мнения: 212
Някой използвал ли е тази серия Alterna Caviar Clinical Weekly Int. Boost 6x6 мл. и какви са впечатленията Ви от нея.
Много й се чудя...

Скрит текст:
Само от правописа на фризьорката и начина й на изразяване, мисля че стана ясно, от къде е имало копи на превода. Сигурна съм, че от Олплекс също са разбрали:) За да направиш превод на някакъв текст, трябва добре да говориш и пишеш граматически и на двата езика. Предвид изказа на персоната е ясно на всички, че превода не е неин. Същата е се е изказала във ФБ. Когато го прочетох се засрамих заради нея, стана ми неудобно, предвид начина й на изразяване, по-подхождащ на дете на не повече от 7-8 г., който го интересува тук: https://www.facebook.com/olaplexbulgaria/posts/1658248351077205? … tif_t=share_reply
"Maria Georgieva Olaplex е продукт за който се гавори много. Превод от него съм ползвала от тук http://www.labmuffin.com/.../how-does-olaplex-hair.../ щом google е позволил да бъде постнат на български сайт значи е проверен обстойно. Инфото може да е подобно и да е копи пейс, но има платен патент от моя страна и ми е позволен така, че обвиненията са несъществени. Аз съм в превод не създател. Да не говорим, че нямам регистър в Bg-mama за да копирам от там. За всеки продукт вкаран в България черпя информация от държавата която го произвежда. Благодая"
Някой трябва да й разясни, че патентния данък се дължи от всеки с фризьорски салон, съгласно ЗМДТ и няма нищо общо с правото да "копи пейс" Grinning

# 443
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Стаси Г., много благодаря за подробния пост  Hug В търсене съм на продукт за къдрици, който не съдържа силикон и О'райт би бил добър вариант, само фиксацията леко ме притеснява, а и доста малка опаковка за тази цена  Mr. Green Моят разлят шампоан беше в периода, когато лекувах чувствителен скалп - беше този с чаено дърво. Много се ядосах тогава - чаках го повече от обичайното от този сайт, една капчица не беше останала поне за тест и миришеше отровно на мента като Head and Shoulders. За Тайван не съм сериозна, нямам нищо против  Mr. Green просто беше доста негативен първи опит с марката, макар по вина на някои пощи  Twisted Evil

# 444
  • Мнения: 1 304
 И аз погледнах този крем за къдрици О'райт, но наистина за 100 мл цената никак не е добра #Cussing out Laughing Laughingза сега съм намерила подходящите си продукти за къдрици, но след такова успокоение за известен период се питам и нови дали няма сега  да има.... Laughing Laughing Laughingа този крем дали някой е купил newsm78
http://arlen.bg/product/2436/krem-gel-za-kadritsi-s-maslo-ot-che … otion-147-ml.html
И един нов крем за къдрици  на погледа ми,  който търси намира Laughing Laughing
http://www.lookfantastic.com/joico-curl-controlling-anti-frizz-s … 0ml/11119917.html

Последна редакция: сб, 25 юли 2015, 08:57 от DELI22

# 445
  • Мнения: 3 420
На страницата на Олаплакс има коментар за превода на Фрея в бг-мамма, че не е точен  Sad

# 446
  • Мнения: 785
Ядосах се на коментара на една госпожа/госпожица по повод грешка в превода на Фрея, че видите ли по тези форуми сме се събрали все "непрофесионалисти", които само сме давали "умни" съвети и така вредим на хората. Да сме оставели тези неща на "професионалистите" вместо да вредим!  ooooh!
От Олаплекс също реагираха на моя коментар в отговор на тази нелепа глупост. Фрейче, помолиха да се свържеш с тях. За теб щяло да има само положителни последствия, каквото и да значи това Grinning

Нещо странично - защо този крем за къдрици на O'right е толкова безумно скъп? Shocked Какви чудеса обещава да направи с косата ми, че са му изплющяли такава цена Joy

# 447
  • Мнения: X
Разбира се, че може да има грешки, аз си го бях написала в самото начало на публикацията си  Whistling
"направих си труда да преведа и пресметна (с Гугъл, може да има и грешки при унциите)"
Никога не съм твърдяла, че много знам и разбирам, става въпрос за принципи при положен труд, но явно всеки разбра историята както му е угодно  Wink

Бели, злобата и завистта са голяма работа, не се учудвам на подобни коментари  Laughing  Лошото е, че някои и цял живот сертификати и курсове да изкарват пак си остават некадърни.
Честно казано не ми се занимава повече с въпроса, нито пък ще си губя времето, което и без друго напоследък е твърде малко  Hug



В момента съм измита с ш-н и балсам Ултра Мойсчър на Макадамия, ароматът ми е свръх неприятен и силен  Sick особено на шампоана... Не обичам твърде ароматизирани продукти, но да видим какъв ще е резултата накрая.

# 448
  • Мнения: 467
Щото нали Олаплекс България са някакъв съдник и могат предизвикват "последствия". Смешна история и доста простовата фризьорка, както и човека, който поддържа страницата с просташкото ми обръщение на "ти". Няма да споменавам какво точно съобщение ми бяха изпратили, когато им бях отправила запитване. За съжаление за нашата държава интернет не съществува и ще е доста трудно да си търсиш правата...
Аз се чудя все още за Олаплекс. Момичетата, които са го ползвали с боя, биха ли постнали снимки преди и след.

# 449
  • Мнения: 3 027
Офф сега и аз не се сдържах и плеснах коментар  Grinning  Много ще е интересно да продължи дискусията за да блеснат "фризьорките" в пълния си блясък  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт