Лято в Албена 2015 г. - (Тема 2)

  • 69 504
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Честита Нова Година! Не съм чела много назад и затова предварително се извинявам, ако е коментирано, но можете ли да ми кажете кои хотели ползват аквапарка безплатно и кой от тях е за предпочитане? Благодаря предварително.

# 691
  • Сливен
  • Мнения: 4 086
Мисля,че двете Ралици.Прочети в темата коментирано е.

# 692
  • Мнения: 418
Вита парк също

# 693
  • София
  • Мнения: 1 115
Тонка, не говоря за ол инклузив, но реално в Албена не бях в силен сезон. В хотел Калиакра, средата на юни , за 6-7 нощувки платихме около 1700 лева. За по-малко пари, края на юни и хранене в ресторант веднъж дневно ( наистина много вкусна храна) бяхме и в Гърция. Пак да кажа, за мен единственият кусур на Албена е в храната, но тази година живот и здраве ще потърся икономичен хотел и ще ям навън (Балчик, Кранево и т.н, в Албена не знам читав ресторант).
Има едно като заведение в сградата където е полицията.Там има хубава и евтина храна.Нещо като стол е .
В Балчик е много скъпо.В Кранево е по поносимо

# 694
  • Мнения: 635
Тонка, не говоря за ол инклузив, но реално в Албена не бях в силен сезон. В хотел Калиакра, средата на юни , за 6-7 нощувки платихме около 1700 лева. За по-малко пари, края на юни и хранене в ресторант веднъж дневно ( наистина много вкусна храна) бяхме и в Гърция. Пак да кажа, за мен единственият кусур на Албена е в храната, но тази година живот и здраве ще потърся икономичен хотел и ще ям навън (Балчик, Кранево и т.н, в Албена не знам читав ресторант).
Има едно като заведение в сградата където е полицията.Там има хубава и евтина храна.Нещо като стол е .
В Балчик е много скъпо.В Кранево е по поносимо
Много вкусна храна, при това на прилични цени се предлага в заведенията след кораба - имам предвид обръщалото на влака. Там е и края на к.к. Албена и има поредица от заведения и сергии със сувенири. Това лято за моя голяма изненада открих много приятно местенце за хранене, като наблегнахме на рибата. Дано съм била полезна Peace

# 695
  • Мнения: X
Благодаря ви! Заведението при полицията не ми е известно - ще се посети. Заведенията след Арабелата също ще ги имам предвид, знам че цените им са поносими, а щом и храната е хубава - още по-добре.  bouquet

# 696
  • Мнения: 463
Всъщност бяхме с кухня, кръгла маса с 4 стола, малко канапе, мивка с котлони, посуда, хладилник, не че се ползват много, но си е удобство. Баня и тоалетна, отделно.
Били сме във всички паркови хотели, само в Ком ни отказаха свързани стаи, нямали такива. И това ни го казаха от Визит по телефона, 30 минути преди да пристигнем в Албена. Резервацията я бях правила март месец.

А имаш ли информация дали всички вили са реновирани и климатизирани? В един непопулярен сайт видях обявени различни цени за реновирани и нереновирани вили, а никъде другаде, включително и на сайта на Албена няма такава информация. Единствено, тук-там пише, че 15-тина вили, които са близо до Ралица били реновирани и се предлагали под името Примасол. В някои сайтове пък пише, че всички са климатизирани, а в други, че само 35 имат климатици. newsm78 Може би ще трябва да звънна директно и да попитам.

# 697
  • Мнения: 185
Тези вили със сигурност не бяха реновирани, климатици има във всяка стая. През годините и аз не съм прочела да са реновирали някои, обикновено в сайта на Албена има информация.

# 698
  • Мнения: 418
Вилите на Вита парк са различни. Нас ни настаниха първо в такава с хол, но там миришеше много на мухал и влага. Поисках да ни преместят заради децата, дадоха ми да си избирам от друга с хол и още една с кухня. Горещо препоръчвам тези с кухня, на нас ни харесаха повече и е по-удобно. Там проблемът липсваше. Всички вили, които видях бяха с климатик. Обзавеждането в спалните на вилите беше идентично, в кухните имаше мивка, голяма маса с 4 стола, хладилник, разтегателен фотьойл, при тези с хол имаше разтегателен диван и малка масичка, мивка само в банята.

# 699
  • Мнения: 463

Radost, благодаря за информацията. Ще поискам вила с кухня, ако реша оконателно, че искам да почивам там. С резервациите в Албена обаче съм чувала, че няма стопроцентова сигурност, че ще те настанят в това, което си резервирал, още повече, че няма и разлика в цената.

# 700
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Записвам се да следя любимата Албена, че ми липсва. Тази година май ще пропуснем, но да набележа за следващата.

Тонка ме втрещи с лошите отзиви за Гергана, една от най-хубавите ни AI почивки Hug Бяхме преди две години, храна- перфектна, плаж - супер. Бях писала и преди - много спокоен плаж, освен това е дълъг и тесен. Не знам защо в общата тема за море 2016 това е отбелязано за недостатък - всъщност е едно от най-големите предимства на хотела - дори да си на последен (7-ми) ред морето ти е съвсем наблизо. Като по-краен хотел няма навалица изобщо.  По-централните хотели имат по xxx редове, ако си някъде назад морето се вижда едва някъде в далечината.
Единствено малките стаички са неприятни, не че сме стояли много там.
Храната е доста по-добра от Славуна според мен, пробвали сме и двата.

Но ще чакам отзиви за Боряна, може да пробваме догодина.

# 701
  • Мнения: 1 355
Храната е доста по-добра от Славуна според мен, пробвали сме и двата.
Кога бяхте в Славуна?

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Храната е доста по-добра от Славуна според мен, пробвали сме и двата.
Кога бяхте в Славуна?
Ако добре помня в Гергана трябва да сме били през август 2013, значи Славуна трябва да е била през 2012.

ПП. Уточнявам разликата за мен - в Славуна са предимно готвени ястия, вкусно беше и гладни не сме останали, но прави впечатление - нямаше много чиста скара, разни екстри на закуска липсваха и прочее.
Следващата година в Гергана имаше видима разлика - страхотни печени скари, особено със зеленчуци (имат една огромна скара, която пекат навън), разни екстри като печено прасенце, печени пилета, повече пържоли и прочее. На мен лично ми прави впечатление, тъй като предпочитаната ми храна е чисто месо на скара и зеленцуци на скара. Като цяло ми се струва, че предлагат по-голямо разнообразие с по-добрия тип продукти (например вместо крилца в Славуна получаваме филе в Гергана, нещо от този род).

# 703
  • Мнения: 1 355
Благодаря ти  bouquet Събирам мнения за Славуна  Thinking

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Да не ме разбереш погрешно - ние от Славуна също останахме доволни. Там стаите са абсолютно копие на тези в Гергана - малки, тип соц.
Следващата година решихме да разнообразим и останахме приятно изненадани от по-добрата храна в Гергана.
Ако разширят стаите и ги поосъвременят малко, и ако позатоплят малко басейните за мен Гергана ще е идеалната почивка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт