Лято в Албена 2015 г. - (Тема 2)

  • 69 510
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 976
Ние бяхме в Славуна през 2011. Всеки обед имаше скара - свинско или пилешко. Явно има разлика в различните години.  Peace Освен това може би разнообразието на храната зависи и от това колко звезден е хотела.  Thinking И на мен ми направи по-голямото разнообразие от храна в Калиакра отколкото в Славуна или Нона.

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
Не казвам, че не е имало скара в Славуна, честно казано не помня и съвсем точно, но примерно гърди с кожа на скара и чисто филе скара за мен е разлика. Извинявам се за претенцията, много съм трудна за месо. Това съм запомнила, че в Гергана го имаше моето, в Славуна-не съвсем.  Flutter усеща се една разлика, иначе и в Славуна ни беше вкусно. И наистина звездите явно имат значение, Гергана е 4, като Калиакра, където също сме били.
Пп.Както и преди съм казвала всѝчки разсъждения се правят и на база заплатена цена. Не си спомням точно колко беше разликата между Славуна и Гергана тогава, но беше съвсем приемлива и затова разсъжденията ми са и на тази база. Ако ми искат 1000лв отгоре за храната в Калиакра категорично не бих приела, че тези разлики в храната струват толкова и си заслужава да се платят.

Последна редакция: сб, 09 яну 2016, 21:56 от NBM

# 707
  • Мнения: 1 355
Ако има място за сравнение между Славуна и Нона значи Славуна не е моят хотел.

# 708
  • Мнения: 6 976
NBM, разбирам.  Peace  Hug Ние пък не ядем пилешка скара, та не знам как е била, но свинската беше чудна.
Ние искахме през 2011 да сме в Нона, но нямаше места, разликата със Славуна беше 20лв (в полза на последния, а по спомен Гергана беше с още 20-30 лв нагоре). Славуна е хубав хотел, спокойно е и тук дори от по-заден ред се вижда добре морето (за разлика от Нона, където след 3-ти ред се вижда малка част). Това, което ме учудва е разликата в цената между Славуна и Мура (двата хотела ползват един и същи ресторант, басейн). Доволни бяхме от почивката в Славуна.
Тази година пак сме се насочили към Албена като гледам основно Калиакра и Гергана, но заради малката може би пак ще предпочетем Калиакра (по-близо е до централната част).
Около Гергана има ли детски кът с люлки, пързалки?

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
Само ето това беше преди:
http://albena.bg/uf/gallery/47/gergana-45.jpg
Даже май са го обновили на тези снимки.
Калиакра е на по-хубаво място, наистина лесно да се разходиш из комплекса, а наблизо са хубавите, детски площадки, изградени из целия комплекс. Ние се разхождахме до тях вечер, дори от Гергана, по плажа за нас беше приятна разходката.
Като база, обаче, Калиакра е класи нагоре. Изобщо не мога да сравня широката, луксозна стая на Калиакра с тясната, шаблонна стая в Гергана (но в Калиакра бяхме в супериор стая май). Ако изборът ти е между Гергана и Калиакра май второто печели, макар че имаше и лоши отзиви от храната предните години.
Каква е разликата в цената на двата хотела тази година?

# 710
  • Мнения: 6 976
Явно сте били в стая супериор, те са по-широки. Ние бяхме в стандарт (същите са по големина като в Славуна, Нона). Няма голяма разлика в цената между Гергана и Калиакра (5 лв. в силния сезон и 10-тина за първите 15 дни на юли - мен този период ме интерисува, сравнявам стандартна стая в Калиакра със стая изглед море в Гергана).
Предпочитам Калиакра основно заради малката, плажът там ми харесва най-много, за Гергана не намирам свободни стаи за периода, който искам (и преди половин месец нямаше, тези дни пак проверявах и  пак нямаше).
Като ходехме с голямата и ние се връщахме вечер по плажа, много приятно наистина.
Благодаря за снимката.  bouquet

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
Само 10лв? Преди 2 години беше голяма разликата, но ние ходим през август.
В Калиакра бяхме септември и сега се сещам за големия минус - ужасно студен детски басейн. Водата се движи през пързалка и няма затопляне. Дано са променили това оттогава.

# 712
  • София
  • Мнения: 11 564
На Калиакра местоположението е по-централно, ситуацията на ресторанта - не е най-добрата, за разлика от Гергана, плажът е дълъг, морето не най-чисто, храната - почти като в Гергана, ама са 4 звезди и двата хотела Ш ))

# 713
  • Мнения: 6 976
NBM, да, 10-12 лв. е разликата, но за стая стандарт в Калиакра, за началото на юли, в силния сезон е 5 лв. , за стая супериор е по-голяма разликата.  Peace За детския басейн нямам наблюдения (както и за другия), защото не ползваме.  Peace

ronaldd, по мое скромно мнение плажът пред Калиакра е най-добър.  Peace През лятото (от средата на юни до края на август) 2012 ходехме до Албена всяка седмица за по един ден и обиколихме всички свободни зони, пред Калиакра ни хареса най-много. Това, което ми направи впечатление е, че пред Калиакра имаше най-малко водорасли. Когато бяхме в Славуна в края на юли 2011 и през август 2009 и 2010 в Нона, сутрин се разхождахме по брега и пред Гергана имаше много водорасли. Дори си говорехме с ММ, че хотелът е на много хубаво място, изглеждаше много спокойно отвън, но тези водорасли  Stop . Знам, че в морето има водорасли, но просто са ми неприятни.  Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 11 564
1 ден е малко, а водораслите са нещо обективно, аз ако ти кажа на Слънчев какво съм виждал......  Cry Cry Cry Crazy Crazy Praynig Praynig

# 715
  • Перник
  • Мнения: 73

 От няколко дни следя офертите за Албена и днес ми направи впечатление, че стаите в хотел Ком се вдигнаха на сайта на букинга. Какво става тази година? Цените са доста завишени за ранно записване.

# 716
  • Сливен
  • Мнения: 4 087
аз си мисля,че Албеници се готвят да оберат руските туристи,които няма да ходят в Търция и българите-пак кучета ни яли

# 717
  • Мнения: 13 665
аз си мисля,че Албеници се готвят да оберат руските туристи,които няма да ходят в Търция и българите-пак кучета ни яли
За съжаление и аз мисля така.
Дории да не дойдат така чаканите руски туристи, румънските с достатъчни.

# 718
  • Сливен
  • Мнения: 4 087
толкова много харесвах Албена,но след миналата година ,направо не ми се стъпва там

# 719
  • Мнения: 19 590
толкова много харесвах Албена,но след миналата година ,направо не ми се стъпва там
Защо, какво се е случило миналата година?
И аз забелязвам повишение на цените и по-неизгодни условия от тези, при които съм почивала преди 2 години. Много харесвам хотел Амелия, но не мога да дам за полупансион по-висока цена от тази, при която ползвах пълното изхранване.

Общи условия

Активация на акаунт