До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 109
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • athina
  • Мнения: 524
Добро утро момичета!!!

МИМКО-честито за изпита и успех в избраната от теб професия.
Не знам дали ще ми повярвате,но от 2 дена малкият не търпи да бъде завит с нищо,как го прави-в съня си ли не знам,но изритва завивката,а снощи го бях завила с една тънка тензухена пелена.Някак си не мога да си представя толкова малко дете да спи цяла нощ отвито.
За къпането-от 21до21.30 е нашият час-къпем се,кърмим се и в 22.30 най-късно сме в леглата и двамата,ако не си легна с него означава,че ще си остана без сън.Такъв е режимът сега когато сме двамата-да видим как ще стоят нещата когато тати си дойде,тогава мама ще трябва да намира време и за двамата си мъже.Честно да ви кажа,малко ме е страх как ще се справя,защото имам склонността да бъда вглъбена в детето,а не желая в никакъв случай да "забравя"мъжът си и той да се чувства изолиран.Вие как се справихте с тази ситуация-ако сте имали такава разбира се?Споменавате,че не ви остава време за по-големите деца,а за половинките нищо не споменавате.
Пожелавам ви лек и прохладен ден.

# 46
  • Мнения: 5 173
Отвива се, защото му е топло. Пробвах се да спиш ти на 27-28 градуса завита и с дълъг ръкав. При над вечер е около 25 градуса и Картофчо спи с боди с къс ръкав и завит с чаршафа, с който и аз се завивам. Вчера сме заспали на широко разтворени прозорци на целия етаж, затворих нашия към 4часа.
Мимко, не разбрах защо след моята публикация коментираш пушенето и пиенето на кафе като аз никога нито съм пушила, нито кафе съм пила.

# 47
  • Мнения: 309
Гери, спокойно, ще имаш време за всичко - ще си дойде естествено  Hug Особено, ако не изолираш мъжа ти от грижите за бебенце, а го включиш в тях. Така ще изживявате заедно радостите и ще си помагате в по-трудните моменти  Peace
Иначе, момичета, начин да не се притеснявате дали малките Ако ще го правите обаче, започнете сега, за да свикнат бебоците, иначе после няма да искат. При нас каката спеше с чувалче до 5 годишна, когато вече успяваше да се завива сама и поиска да махнем чувалчето. Дотогава не й е пречило, а и на мен ми беше спокойно, понеже тя си спи в отделна стая. От 2 нощи и Сияна спи в детската, но тя си спи с тънко чувалче от раждането си  Wink

Сиси я къпем към 23.15 ч., 23.30 ч. яде и към полунощ си ляга за дългия сън. Като още малко удължи дългия си сън ще започнем да изтегляме къпането по-рано.

Мимко, честитооо!!!   bouquet Ти си направо герой  Hug Много успехи ти пожелавам в прекрасното ти поприще! Учител на колко големи дечица и по какво си?

Хубав ден на всички!  Hug

# 48
  • Мнения: 165
И моят маймун се отвива постоянно ама жега е все пак. Онзиден вечерта в опитите си да се отвия се беше завъртял на почти 180 градуса в леглото си.  Crazy
Иначе с ММ задължително вечеряме заедно, малкия е в шезлонга до нас. През деня сме заедно (той още е отпуска), гледаме някой филм, говорим за неща различни от беб поне веднъж дневно Grinning И докато мама е в нас, излизаме за по час из квартала на разходка само двамата. Не искам да се чувства изолиран, но пък и той има желание да взима участие във всичко и ми помага доста.

# 49
  • Мнения: 29
Здравейте!Честита нова тема!
Аз с голямо закъснение се включвам да кажа,че на 18.06. в 12.31 със спешно секцио се роди нашият малък принц Калоян-3630 , 51 см.Операцията мина много добре,но имах много тежко възстановяване и нямах възможност да пиша по-рано.Аз вече съм по- добре и бебето е добре.Минахме първа консултация и си беше върнал теглото загубено в болницата.Сега се боря с разранени зърна.Имам много кърма,дойде ми още в болницата,но бях на ръба да се откажа от кърменето.Голяма болка,голямо чудо.Сега е малко по добре ситуацията и ще дойде и консултант да ме види.
Прекрасен ден на всички!
Да ни е честито приятното разхлаждане!

# 50
  • Мнения: 350
Geri ATHINA Нашият тати е много разбиращ по този въпрос. Още като бях бременна той се настройваше, че остава на заден план. А наскоро, докато държеше малката, ми каза, че и аз съм за него на второ място. В момента нямаме особено много време насаме, но по-нататък ще имаме възможности. Понякога просто е приятно да се гушнем пътьом из вкъщи. Но пък вършим и доста неща заедно - беба спи ние си бърборим, надвечер излизаме тримата навън и т.н. Не го оставяме на мира.
Шушулче Защото това са избори, които всяка майка прави. Не съм имала предвид конкретно теб. Исках да кажа, че дали  майката ще дава вода на бебче си е личен избор, както кафето и т.н.
Катериче Завърших българска филология - 5-12 клас. Нямам търпение да се върна в училище. Тръпката е невероятна.
nadenzetoЧестит юнак! Не се тревожи - щом имаш кърма - ще се нагласите. Страхотен избор на име за малкия - така, щяхме да кръстим и нашето бебе, ако беше момче.

# 51
  • Мнения: 252
За спането спим с ето такъв ромпър
http://www.alo.bg/2300647 завит или с тънка пелена(от летните комплекти за изписване)или с чаршафче(2 но).При температура в стаята от над 22 градуса на отворен прозорец.Педи каза както вие така и той трябва да е облечен.

























# 52
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Mimko~ честито успешно завършване. Избрала си прекрасна, но не лесна професия. Ти май не си много по-голяма от 12то-класниците , което е чудесно Simple Smile Само здрави нерви да имаш.
Ние къпем нашта беба към 20ч, че до 22ч времето така бързо минава, и ако не легна до към 23ч няма да се наспя изобщо. Имаме и кака да оправяме, абе въртелжка си е, но пък е толкова хубаво  Simple Smile
Вода изобщо не иска да пие това дете. В началото пиеше по малко, сега изобщо отказва, няма сила която да я накара на лапне биберона на шишето, а и не смятам, че е необходимо.
Ние усърдно се поготвяме на погачата. От днес започвам да каня гостите, да има хората 1 седмица време. Дано не са големи жеги, ама каквото такова. Хубав ден от нас!

# 53
  • Мнения: 955
Привет и от мен!
Ох, днес се живее, много е приятно навън Simple Smile.
В жегите Михаела беше само по боди с къс ръкав без чорапки, а одеалцето сама си го изритваше. Вечер оставям прозореца отворен да влиза въздух.
Вода малката отказва да пие - повдига и се от нея и я плюе. Аз естествено не я насилвам Simple Smile.
Нашият татко през лятото се прибира много късно от работа - около 21 часа, а сутрин тръгва в 7-8 и се виждаме само за 1-2 часа. Работи и през почивните дни. Еми няма как да не е изолиран от грижите за децата по стечение на обстоятелствата, но какво да се прави...
~Mimko~, честито дипломиране! Вчера даваха по новините, че в България има недостиг на млади учители, за това ти пожелавам успешна реализация!
sisonder, и ние ходим 2 пъти в седмицата на басейн, заради баткото, но малката си спи в количката. Ти и бебчо ли къпеш?
nadenzeto, честито бебче!
Във ФБ се роди и последното юнче - на 08.07 мама ani_1979 роди Белослава 3850кг. 50 см. Вече официално можем да обявим сезона за закрит Wink!

# 54
  • Мнения: 189
Привет и от мен,Елл, страхотна тема,благодаря  Hug
Оцеляваме някак в тия жеги, добре че сме на планина за лятото и поне през нощта се диша нормално  Mr. Green
Нашият татко ни вижда един път в седмицата ,но няма как -ходи на работа, движи ремонти, та съм сама в грижите засега ,но пък желание не му липсва, скоро ще има възможност да навакса  Laughing

# 55
  • Мнения: 268
Здравейте,
Маги-Света, на Санкт Петербург ходих на басейна, че е по-голям т.е. имам възможност за избор на шезлонг, а и няма неприятни субекти. Беше ми приятно , а и е голямо предимство, че тоалетната е малка и докато баткото се изпишка съм на два метра и от него и от бебето в количката.(може да Ви се стори нелепо, но за мен беше важно, тъй като нямаше на кого да оставя бебето).
Еллле - нееее, не къпя бебока. Страхувам се от химикалите и бактериите във водата. Поради тази причина и аз не си топя гйърдите. Всъщност избрах шезлонги непосредствено до водата и когато бебонски спи влизах до коленете в басейна, за да играя с баткото. Живот и здраве август ще топна краката на бебончо направо в морска вода.
ММ работи две работи и като при Еллле на практика рядко е в къщи, но се опитва да се включва, а и аз настоявам, за да изградят връзка,както с баткото. В интерес на истината ММ приспива бебето по-лесно защото дребния не иска толкова много да суче. Аз явно му мириша на мляко и само като го вдигна почва да търси да бозае (нали ми е свръх лаком).
Гери Атина, аз също мисля че на 27-28 градуса дълъг ръкав и/или крачоли е много. Не ти ли се поти вече, не му ли излизат пъпчици. Дано не. Моят спи по боди с къс ръкав на същата температура - не го завивам или мятам едно тъничко чаршафче от горе. Вечер вратата е на проветрение и сме с климатик в другата стая (26°) и е завит с чаршаф, но често се отвива- въобще не ми е притеснено.
За сравнение - баткото на неговата възраст спеше на 18° с гащеризонче с дълъг ръкав и олекотена завивка. Чувстваше се добре и спеше спокойно.
За слинга никой не се включи, явно не ползвате такива неща.
За водата- Мимко, че вие пропускате две хранения все едно, а е и на режим - браво евалла колко кърма имаш и как сте се нагодили - суперско. Аз давам вода рядко, когато се събуди скоро след ядене. Ако пие жадно- предлагам гърда, ако не си цоква по 3-4 глътки
За къпането- тъй като кърмя на поискване и с режима сме аут,  а гледам да не къпя час след ядене, та къпането се получава  между 19:30 и 22:30 ч. Случвало се е и да пропуснем веднъж , ако е станало много късно. Понякога му харесва, друг път реве от глад и не остава време за масаж и гимнастика.
Хубава вечер.

# 56
  • Мнения: 269
Здравейте,
Честито дипломиране, Мимко!
За слинга...имам от каката и с нея го ползвах мисля от 2-3 мес, но сега хем ми се иска, хем отлагам, защото каката спря да иска да се вози в количката и беше голяма мъка;(
Както ви бях споменала чета книгата на  Трейси Хог и тя се застъпва за режим от 7 до 7, т.е. къпане в 19 ч., но на мен не ми се получава- по-скоро в интервала 19-21 се къпем...всеки ден различно, но правилото е 1 час след хранене и по-книгата го дохранвам към 20 ч например, но той реве и остана като навик веднага след баня да яде;( или аз само си мисля, че е за сучене, но не намирам друг начин да го успокоя. Ритуалите за приспиване ни отнемат мн време. Например днес го изкъпях в 19,15, а чак сега заспа;(
Днес ни е 40 ден и бяхме на молитва;)))
Лека вечер на всички

# 57
  • Мнения: 955
Еллле - нееее, не къпя бебока.
Абе и аз така си помислих, ама да питам все пак  Mr. Green.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 659
Мимко,честито дипломиране и успешна реализация.
Сисондер, благодаря за инфото, ще видим и ние каква ще я мислим с басейните.
От предната педиатърка съм запомнила, че мокренето в море и/или басеън става след третия месец, защо обаче не помня.

# 59
  • Мнения: 410
Здравейте момичета Simple Smile
аз вечер след баня обличам с дълго ръкавче и крачоли, с много тънко памучно одеялце при 23-24 градуса и отворен процорец през цялата нощ. Ако е по-топло навън( както беше онзи ден) завивам само с чаршафче. Проблема с отвиването реших с по- голямо оделце, което и да рита не отвива. Притеснявам се да му слагам чувалче заради гипсчето( после ще минем на шинички) - като му е по-тясно може да го дразни. През деня с климатик или само с прозорец се старая да поддържам до мах 24 градуса в стаята-само боди с къс ръкав е облечен.
Не знам как успявате да правите гимнаТика вечер след баня. Гледам да има мах 2 часа от храненето до банята за да е по-спокоен, но отново е нервен след баня и търси да яде. Дано това се промени.
Вода не искаше и да близне- лапва бибата и нищо, ако евентуално се излъже да пиине я плюе. Но откакто имахме проблеми с млечница мй настоявам с водата за да си изплаква устата от млякото-мисля, има ефект.
Нашия татко помага активно-той самия желае. Приспиват се, играят когато будува. Една вечер се шегуваше "спинка ми се вече, може  ли малко и мен да ме люшнеш да заспя "😃

Общи условия

Активация на акаунт